M+ 32 1 7M Forår, P2 (2018)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
270323
1 Ti 03-04-18
Kl. 20:30
Real Copenhagen Hellas Kunst, Valby IP, tribunen 3-2
270324
1 On 04-04-18
Kl. 19:15
Valby 2 Fremad Valby Kunst, Valby IP, tribunen 1-4
270321
1 07-04-18
Kl. 13:00
FB Gentofte FK Kunst, Jens Jessens Vej 2-2
270322
1 08-04-18
Kl. 14:00
FC Nanoq CSC Kunst, Valby IP, tribunen 2-4
270325
1 08-04-18
Kl. 15:15
Deaf Futsal Team Hvidovre IF Kunst, Valby IP, tribunen 3-4
270326
2 Ti 17-04-18
Kl. 20:00
Fremad Valby Deaf Futsal Team Kunst, Valby IP, tribunen 9-2
270328
2 On 18-04-18
Kl. 19:00
CSC FB Kløvermarken 3-2
270327
2 On 18-04-18
Kl. 20:00
Gentofte FK Valby 2 Gentofte Sportspark 11-0
270330
2 22-04-18
Kl. 11:00
Hvidovre IF Real Copenhagen Avedøre Stadion Kunstgræs 2-0
270334
3 On 25-04-18
Kl. 18:00
Valby 2 CSC Kunst, Valby IP, tribunen 0-5
270331
3 On 25-04-18
Kl. 19:00
Fremad Valby Gentofte FK Valby IP, tribunen 2-4
270332
3 28-04-18
Kl. 13:00
FB Hellas Jens Jessens Vej UHT!
270333
3 29-04-18
Kl. 14:00
FC Nanoq Hvidovre IF Valby IP, tribunen HHT!
270335
3 29-04-18
Kl. 15:15
Deaf Futsal Team Real Copenhagen Kunst, Valby IP, tribunen 6-3
270337
4 On 02-05-18
Kl. 18:00
CSC Fremad Valby Kløvermarken 0-5
270339
4 On 02-05-18
Kl. 19:00
Hellas Valby 2 Engdraget UHT!
270336
4 On 02-05-18
Kl. 20:00
Gentofte FK Deaf Futsal Team Gentofte Sportspark 0-5
270338
4 On 02-05-18
Kl. 20:30
Real Copenhagen FC Nanoq Kunst, Valby IP, tribunen HHT!
270340
4 06-05-18
Kl. 11:00
Hvidovre IF FB Avedøre Stadion Kunstgræs HHT!
270341
5 On 09-05-18
Kl. 19:30
Fremad Valby Hellas Valby IP, tribunen 8-3
270344
5 On 09-05-18
Kl. 19:30
Valby 2 Hvidovre IF Valby IP, tribunen UHT!
270343
5 On 09-05-18
Kl. 20:00
Gentofte FK CSC Gentofte Sportspark 4-4
270342
5 12-05-18
Kl. 13:00
FB Real Copenhagen Jens Jessens Vej 7-3
270345
5 13-05-18
Kl. 15:15
Deaf Futsal Team FC Nanoq Kunst, Valby IP, tribunen 5-2
270349
6 Ti 15-05-18
Kl. 19:00
Hellas Gentofte FK Engdraget 0-6
270347
6 On 16-05-18
Kl. 18:15
CSC Deaf Futsal Team Kløvermarken 3-5
270348
6 On 16-05-18
Kl. 18:30
Real Copenhagen Valby 2 Kunst, Valby IP, tribunen 6-3
270350
6 20-05-18
Kl. 11:00
Hvidovre IF Fremad Valby Avedøre Stadion Kunstgræs 2-7
270346
6 20-05-18
Kl. 11:45
FC Nanoq FB Kunst, Valby IP, tribunen 4-8
270353
7 On 30-05-18
Kl. 20:30
Real Copenhagen Gentofte FK Kunst, Valby IP, tribunen 3-6
270329
Kampfakta
2 To 31-05-18
Kl. 19:00
Hellas FC Nanoq Engdraget 5-4
270351
7 02-06-18
Kl. 13:00
FB Valby 2 Jens Jessens Vej UHT!
270355
7 03-06-18
Kl. 11:00
Hvidovre IF CSC Avedøre Stadion Kunstgræs 3-1
270352
7 03-06-18
Kl. 14:00
FC Nanoq Fremad Valby Kunst, Valby IP, tribunen 3-4
270354
Kampfakta
7 03-06-18
Kl. 15:15
Deaf Futsal Team Hellas Kunst, Valby IP, tribunen 1-6
270360
8 Ti 05-06-18
Kl. 19:00
Hellas Hvidovre IF Engdraget 4-2
270358
8 On 06-06-18
Kl. 18:15
CSC Real Copenhagen Kløvermarken 5-4
270356
8 On 06-06-18
Kl. 18:30
Fremad Valby FB Valby IP, tribunen 2-0
270359
8 On 06-06-18
Kl. 19:15
Valby 2 Deaf Futsal Team Kunst, Valby IP, tribunen 3-9
270357
8 On 06-06-18
Kl. 20:00
Gentofte FK FC Nanoq Gentofte Sportspark 2-3
270361
9 On 13-06-18
Kl. 18:00
Fremad Valby Real Copenhagen Kunst, Valby IP, tribunen 2-6
270364
9 On 13-06-18
Kl. 18:15
Valby 2 FC Nanoq Kunst, Valby IP, tribunen 0-5
270363
9 On 13-06-18
Kl. 19:00
CSC Hellas Kløvermarken UHT!
270362
9 On 13-06-18
Kl. 20:00
Gentofte FK Hvidovre IF Gentofte Sportspark 3-1
270365
9 17-06-18
Kl. 15:15
Deaf Futsal Team FB Valby IP, tribunen 3-11
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

13. februar 2018: Manglende udfyldelse af holdkort medfører tabt kamp

Oprykning:

De tre bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 1 og 2 rykker op efter foråret 2018. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 11 og 12 i pulje 1 samt nr. 10 i pulje 2 rykker ned.