M+ 32 1 7M Forår, P2

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
270323
1 Ti 03-04-18
Kl. 20:30
Real Copenhagen Hellas Kunst, Valby IP, tribunen 3-2
270324
1 On 04-04-18
Kl. 19:15
Valby 2 Fremad Valby Kunst, Valby IP, tribunen 1-4
270321
1 07-04-18
Kl. 13:00
FB Gentofte FK Kunst, Jens Jessens Vej 2-2
270322
1 08-04-18
Kl. 14:00
FC Nanoq CSC Kunst, Valby IP, tribunen 2-4
270325
1 08-04-18
Kl. 15:15
Deaf Futsal Team Hvidovre IF Kunst, Valby IP, tribunen 3-4
270329
2 Ti 17-04-18
Kl. 19:00
Hellas FC Nanoq Engdraget UDSResultatformidling
270326
2 Ti 17-04-18
Kl. 20:00
Fremad Valby Deaf Futsal Team Kunst, Valby IP, tribunen 9-2
270328
2 On 18-04-18
Kl. 19:00
CSC FB Kløvermarken 3-2
270327
2 On 18-04-18
Kl. 20:00
Gentofte FK Valby 2 Gentofte Sportspark 11-0
270330
2 22-04-18
Kl. 11:00
Hvidovre IF Real Copenhagen Avedøre Stadion Kunstgræs Resultatformidling
270334
3 On 25-04-18
Kl. 18:00
Valby 2 CSC Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
270331
3 On 25-04-18
Kl. 19:00
Fremad Valby Gentofte FK Valby IP, tribunen Resultatformidling
270332
3 28-04-18
Kl. 13:00
FB Hellas Jens Jessens Vej Resultatformidling
270333
3 29-04-18
Kl. 14:00
FC Nanoq Hvidovre IF Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
270335
3 29-04-18
Kl. 15:15
Deaf Futsal Team Real Copenhagen Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
270337
4 On 02-05-18
Kl. 18:00
CSC Fremad Valby Kløvermarken Resultatformidling
270339
4 On 02-05-18
Kl. 19:00
Hellas Valby 2 Engdraget Resultatformidling
270336
4 On 02-05-18
Kl. 20:00
Gentofte FK Deaf Futsal Team Gentofte Sportspark Resultatformidling
270338
4 On 02-05-18
Kl. 20:30
Real Copenhagen FC Nanoq Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
270340
4 06-05-18
Kl. 11:00
Hvidovre IF FB Avedøre Stadion Kunstgræs Resultatformidling
270341
5 On 09-05-18
Kl. 19:30
Fremad Valby Hellas Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
270344
5 On 09-05-18
Kl. 19:30
Valby 2 Hvidovre IF Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
270343
5 On 09-05-18
Kl. 20:00
Gentofte FK CSC Gentofte Sportspark Resultatformidling
270342
5 12-05-18
Kl. 13:00
FB Real Copenhagen Jens Jessens Vej Resultatformidling
270345
5 13-05-18
Kl. 15:15
Deaf Futsal Team FC Nanoq Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
270349
6 Ti 15-05-18
Kl. 19:00
Hellas Gentofte FK Engdraget Resultatformidling
270347
6 On 16-05-18
Kl. 18:15
CSC Deaf Futsal Team Kløvermarken Resultatformidling
270348
6 On 16-05-18
Kl. 18:30
Real Copenhagen Valby 2 Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
270350
6 20-05-18
Kl. 11:00
Hvidovre IF Fremad Valby Avedøre Stadion Kunstgræs Resultatformidling
270346
6 20-05-18
Kl. 11:45
FC Nanoq FB Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
270353
7 On 30-05-18
Kl. 20:30
Real Copenhagen Gentofte FK Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
270351
7 02-06-18
Kl. 13:00
FB Valby 2 Jens Jessens Vej Resultatformidling
270355
7 03-06-18
Kl. 11:00
Hvidovre IF CSC Avedøre Stadion Kunstgræs Resultatformidling
270352
7 03-06-18
Kl. 14:00
FC Nanoq Fremad Valby Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
270354
7 03-06-18
Kl. 15:15
Deaf Futsal Team Hellas Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
270360
8 Ti 05-06-18
Kl. 19:00
Hellas Hvidovre IF Engdraget Resultatformidling
270358
8 On 06-06-18
Kl. 18:15
CSC Real Copenhagen Kløvermarken Resultatformidling
270356
8 On 06-06-18
Kl. 18:30
Fremad Valby FB Valby IP, tribunen Resultatformidling
270359
8 On 06-06-18
Kl. 19:15
Valby 2 Deaf Futsal Team Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
270357
8 On 06-06-18
Kl. 20:00
Gentofte FK FC Nanoq Gentofte Sportspark Resultatformidling
270361
9 On 13-06-18
Kl. 18:00
Fremad Valby Real Copenhagen Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
270364
9 On 13-06-18
Kl. 18:15
Valby 2 FC Nanoq Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
270363
9 On 13-06-18
Kl. 19:00
CSC Hellas Kløvermarken Resultatformidling
270362
9 On 13-06-18
Kl. 20:00
Gentofte FK Hvidovre IF Gentofte Sportspark Resultatformidling
270365
9 17-06-18
Kl. 15:15
Deaf Futsal Team FB Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

13. februar 2018: Manglende udfyldelse af holdkort medfører tabt kamp

Oprykning:

De tre bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 1 og 2 rykker op efter foråret 2018. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 11 og 12 i pulje 1 samt nr. 10 i pulje 2 rykker ned.