Herre Senior 4 7M Forår, P1 (2018)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
643800
1 Ti 17-04-18
Kl. 20:00
Fremad Amager 3 Valby 5 Sundby Idrætspark 2-1
643797
1 On 18-04-18
Kl. 18:00
Frem 4 Olympia 1921 Frem, Valby IP 3-1
643799
1 On 18-04-18
Kl. 21:00
HB 6 FB 11 Kunst, Ryparken 5-0!
643801
1 Fr 20-04-18
Kl. 18:00
Østerbro IF 8 FA 2000 10 Kunst, Lundehusparken 4-7
643798
1 22-04-18
Kl. 13:45
KFB 3 FB 15 Kløvermarken 5-1!
643805
2 Ti 24-04-18
Kl. 19:30
FB 11 KFB 3 Jens Jessens Vej 3-0!
643803
2 On 25-04-18
Kl. 20:15
Olympia 1921 Fremad Amager 3 Kunstbane 2, Kløvermarken 2-0
643802
2 Fr 27-04-18
Kl. 11:45
Valby 5 Østerbro IF 8 Valby IP, tribunen 5-1
643804
2 28-04-18
Kl. 15:00
FB 15 Frem 4 Kunst, Jens Jessens Vej HHT!
643806
2 29-04-18
Kl. 10:00
FA 2000 10 HB 6 Jens Jessens Vej 0-7
643808
3 On 02-05-18
Kl. 18:00
Frem 4 FB 11 Frem, Valby IP UHT!
643810
3 To 03-05-18
Kl. 20:00
Fremad Amager 3 FB 15 Sundby Idrætspark 3-1!
643807
3 Fr 04-05-18
Kl. 18:00
Valby 5 Olympia 1921 Valby IP, tribunen 6-1
643811
3 06-05-18
Kl. 10:00
Østerbro IF 8 HB 6 Fælledparken 0-6
643809
3 06-05-18
Kl. 13:15
KFB 3 FA 2000 10 Kløvermarken UHT!
643815
4 Ti 08-05-18
Kl. 21:00
FB 11 Fremad Amager 3 Kunst, Jens Jessens Vej 4-4!
643814
4 On 09-05-18
Kl. 18:00
HB 6 KFB 3 Fælledparken 9-0
643812
4 On 09-05-18
Kl. 20:15
Olympia 1921 Østerbro IF 8 Kunstbane 2, Kløvermarken 2-3
643820
4 13-05-18
Kl. 12:30
FA 2000 10 Frem 4 Kunst, Jens Jessens Vej 9-5
643854
5 Ma 14-05-18
Kl. 19:45
Østerbro IF 8 KFB 3 Fælledparken 1-4
643851
5 On 16-05-18
Kl. 18:00
Frem 4 HB 6 Frem, Valby IP 0-7
643852
5 On 16-05-18
Kl. 20:15
Olympia 1921 FB 15 Kunstbane 2, Kløvermarken 2-0!
643853
5 To 17-05-18
Kl. 20:00
Fremad Amager 3 FA 2000 10 Sundby Idrætspark 2-1
643868
6 Ti 22-05-18
Kl. 19:30
FB 11 Olympia 1921 Jens Jessens Vej 3-1!
643857
6 On 23-05-18
Kl. 19:30
HB 6 Fremad Amager 3 Fælledparken 5-0
643869
Kampfakta
6 26-05-18
Kl. 12:30
FA 2000 10 Valby 5 Jens Jessens Vej 2-5
643856
6 26-05-18
Kl. 15:00
FB 15 Østerbro IF 8 Jens Jessens Vej 3-3!
643855
6 27-05-18
Kl. 13:15
KFB 3 Frem 4 Kløvermarken 3-3
643813
4 Ma 28-05-18
Kl. 18:00
FB 15 Valby 5 Jens Jessens Vej 1-4!
643920
7 Ti 29-05-18
Kl. 18:00
HB 6 Olympia 1921 Fælledparken UHT!
643880
7 On 30-05-18
Kl. 18:00
Frem 4 Fremad Amager 3 Frem, Valby IP UHT!
643822
5 Fr 01-06-18
Kl. 19:00
Valby 5 FB 11 Kunst, Valby IP, tribunen 3-0!
643922
7 Fr 01-06-18
Kl. 20:45
FA 2000 10 FB 15 Kunst, Jens Jessens Vej UHT!
643921
7 03-06-18
Kl. 10:00
Østerbro IF 8 FB 11 Fælledparken UHT!
643919
7 03-06-18
Kl. 13:15
KFB 3 Valby 5 Kløvermarken 0-5
643927
8 Ti 05-06-18
Kl. 19:30
FB 11 FA 2000 10 Jens Jessens Vej HHT!
643926
8 On 06-06-18
Kl. 19:00
Fremad Amager 3 Østerbro IF 8 Sundby Idrætspark 7-3
643924
8 On 06-06-18
Kl. 20:15
Olympia 1921 KFB 3 Kunstbane 2, Kløvermarken 10-4
643923
8 Fr 08-06-18
Kl. 18:00
Valby 5 Frem 4 Kunst, Valby IP, tribunen 4-1
643925
8 09-06-18
Kl. 15:00
FB 15 HB 6 Jens Jessens Vej HHT!
643928
Kampfakta
9 16-06-18
Kl. 11:15
Valby 5 HB 6 Valby IP, tribunen 1-3
643929
9 16-06-18
Kl. 11:15
Olympia 1921 FA 2000 10 Valby IP, tribunen 1-2
643930
9 16-06-18
Kl. 11:15
FB 15 FB 11 Valby IP, tribunen !
643931
9 16-06-18
Kl. 11:15
Fremad Amager 3 KFB 3 Valby IP, tribunen HHT!
643932
9 16-06-18
Kl. 11:15
Østerbro IF 8 Frem 4 Valby IP, tribunen 9-1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

13. februar 2018: Manglende udfyldelse af holdkort medfører tabt kamp

Oprykning:

De tolv bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 1 - 6 rykker op.
Holdene i pulje 7 skal være opmærksomme på, at der almindeligvis ingen oprykning er fra denne pulje, idet holdene er tilmeldt EFTER tilmeldingsfrist..

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning

Nedrykning:
Ingen.

DBU Københavns turneringsudvalg forbeholder sig retten til at foretage ekstraordinære op- og nedrykninger.

7M Event dag for 7M kvinder og herrer