M+40 1 Forår (2018)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
268365
1 On 18-04-18
Kl. 20:30
Oversidder Olympia 1921
268363
1 On 18-04-18
Kl. 21:00
Skjold Skovshoved IF Kunst, Ryparken 1-1
268362
1 To 19-04-18
Kl. 21:00
FA 2000 KB Kunst, Jens Jessens Vej 2-4
268364
1 21-04-18
Kl. 10:00
AB Tårnby/Amager FF Pioneren Kunst, Tårnby Stadion 4-1
268367
2 Ma 23-04-18
Kl. 19:00
Skovshoved IF AB Tårnby/Amager FF Skovshoved I P 4-1
268366
2 Ma 23-04-18
Kl. 20:30
KB Oversidder Kunst, KB, P. Bangs Vej
268368
2 To 26-04-18
Kl. 19:00
Pioneren Skjold Vigerslevparken 3-4
268369
2 29-04-18
Kl. 13:30
Olympia 1921 FA 2000 Sundby Idrætspark 4-1
268370
3 Ma 07-05-18
Kl. 21:00
FA 2000 Skovshoved IF Kunst, Jens Jessens Vej 0-4
268373
3 On 09-05-18
Kl. 20:30
Oversidder Pioneren
268371
3 On 09-05-18
Kl. 21:00
Skjold Olympia 1921 Kunst, Ryparken UMH
268372
3 12-05-18
Kl. 10:00
AB Tårnby/Amager FF KB Tårnby Stadion 1-1
268375
4 Ma 14-05-18
Kl. 19:00
Skovshoved IF Oversidder Skovshoved I P
268374
4 Ma 14-05-18
Kl. 19:45
KB Skjold Frederiksberg IP, kunst 3-2
268376
4 To 17-05-18
Kl. 19:00
Pioneren FA 2000 Vigerslevparken 10-1
268377
4 19-05-18
Kl. 13:30
Olympia 1921 AB Tårnby/Amager FF Sundby Idrætspark 1-3
268378
5 Ti 22-05-18
Kl. 19:45
FA 2000 Skjold Frederiksberg IP, kunst 1-8
268381
5 To 24-05-18
Kl. 19:00
Pioneren Olympia 1921 Vigerslevparken 4-4
268379
5 To 24-05-18
Kl. 20:30
KB Skovshoved IF Kunst, KB, P. Bangs Vej UHT!
268380
5 26-05-18
Kl. 10:00
AB Tårnby/Amager FF Oversidder Tårnby Stadion
268385
6 Ma 28-05-18
Kl. 19:00
Olympia 1921 KB Kløvermarken 2-1
268383
6 Ma 04-06-18
Kl. 19:00
Skovshoved IF Pioneren Skovshoved I P 6-2
268384
6 On 06-06-18
Kl. 20:30
Oversidder FA 2000
268382
6 On 06-06-18
Kl. 21:00
Skjold AB Tårnby/Amager FF Kunst, Ryparken UHT!
268395
7 On 13-06-18
Kl. 20:30
Oversidder Skjold
268388
7 To 14-06-18
Kl. 19:00
Pioneren KB Vigerslevparken 1-0
268387
7 16-06-18
Kl. 10:00
AB Tårnby/Amager FF FA 2000 Tårnby Stadion 6-0
268386
7 16-06-18
Kl. 11:30
Skovshoved IF Olympia 1921 Skovshoved I P 3-2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

13. februar 2018: Manglende udfyldelse af holdkort medfører tabt kamp

Oprykning:
Ingen

Nedrykning:
Nr. 8 rykker ned til M+40 2 efter foråret 2018.