Serie 5, P18/22 Forår, P21 (2018)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
221027
8 08-04-18
Kl. 11:45
FB 9 FB 16 Kunst, Jens Jessens Vej 1-3
218341
Kampfakta
1 Fr 13-04-18
Kl. 18:30
FC Udfordringen 3 Nørrebro United 2 Valby IP, Gl. Afdeling 2-1
218344
1 Fr 13-04-18
Kl. 18:30
Olympia 1921 3 Fix 3 Kløvermarken 2-1
218343
1 15-04-18
Kl. 10:00
FB 16 Frem 4 Kunst, Jens Jessens Vej 3-0
218251
1 15-04-18
Kl. 13:30
FB 9 HB 7 Kunst, Jens Jessens Vej 1-2
218342
Kampfakta
1 15-04-18
Kl. 13:30
2900 United Arctos 2 Gentofte Sportspark 1-1
218349
Kampfakta
2 Ti 24-04-18
Kl. 19:00
Fix 3 2900 United Pilesvinget/Br.høj Kirkevej 8-0
218345
2 On 25-04-18
Kl. 19:00
Frem 4 Olympia 1921 3 Frem, Valby IP 2-4
218346
2 On 25-04-18
Kl. 19:00
HB 7 FB 16 Fælledparken 0-2
218348
2 On 25-04-18
Kl. 19:00
Arctos 2 FC Udfordringen 3 Kløvermarken 3-1
218347
2 To 26-04-18
Kl. 21:00
Nørrebro United 2 FB 9 Kunst, Ryparken 3-7
218352
3 Fr 27-04-18
Kl. 11:45
FC Udfordringen 3 Fix 3 Valby IP, Gl. Afdeling 3-0
218350
3 29-04-18
Kl. 13:30
Frem 4 HB 7 Frem, Valby IP 3-1
218351
3 29-04-18
Kl. 13:30
FB 9 Arctos 2 Jens Jessens Vej 3-2
218353
3 29-04-18
Kl. 13:30
FB 16 Nørrebro United 2 Jens Jessens Vej 3-1
218354
3 29-04-18
Kl. 13:30
Olympia 1921 3 2900 United Kløvermarken 4-0
218358
4 On 02-05-18
Kl. 19:00
Arctos 2 FB 16 Kløvermarken 1-2
218359
4 To 03-05-18
Kl. 18:30
Fix 3 FB 9 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej 1-4
218355
4 06-05-18
Kl. 13:30
HB 7 Olympia 1921 3 Fælledparken 1-3
218356
4 06-05-18
Kl. 13:30
Nørrebro United 2 Frem 4 Kunst, Mimersparken 3-5
218357
Kampfakta
4 06-05-18
Kl. 13:30
2900 United FC Udfordringen 3 Gentofte Sportspark 1-1
218363
5 Ma 07-05-18
Kl. 19:30
FB 16 Fix 3 Jens Jessens Vej 0-1
218364
5 Ti 08-05-18
Kl. 19:00
Olympia 1921 3 FC Udfordringen 3 Kløvermarken 2-0
218362
5 Ti 08-05-18
Kl. 19:30
HB 7 Nørrebro United 2 Fælledparken 2-0
218360
5 On 09-05-18
Kl. 19:00
Frem 4 Arctos 2 Frem, Valby IP 4-0
218361
5 On 09-05-18
Kl. 21:00
FB 9 2900 United Kunst, Jens Jessens Vej UHT!
218368
6 On 16-05-18
Kl. 19:00
Arctos 2 HB 7 Kløvermarken 1-1
220862
6 To 17-05-18
Kl. 18:30
Fix 3 Frem 4 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej 3-2
218365
6 Fr 18-05-18
Kl. 18:30
FC Udfordringen 3 FB 9 Valby IP, Gl. Afdeling UHT!
218366
6 20-05-18
Kl. 13:30
Nørrebro United 2 Olympia 1921 3 Kunst, Mimersparken 0-3
218367
6 Ma 21-05-18
Kl. 13:30
2900 United FB 16 Gentofte Sportspark Opv. kunst 1-7
221026
7 Fr 01-06-18
Kl. 18:30
Olympia 1921 3 FB 9 Kløvermarken 1-4
220863
7 03-06-18
Kl. 13:30
Frem 4 2900 United Frem, Valby IP 4-1
221024
7 03-06-18
Kl. 13:30
Nørrebro United 2 Arctos 2 Kunst, Mimersparken 5-0
221025
7 03-06-18
Kl. 13:30
FB 16 FC Udfordringen 3 Kunst, Jens Jessens Vej 2-1
220864
7 03-06-18
Kl. 15:15
HB 7 Fix 3 Fælledparken UHT!
221031
8 To 07-06-18
Kl. 18:30
Fix 3 Nørrebro United 2 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej 2-0
221028
8 Fr 08-06-18
Kl. 18:30
FC Udfordringen 3 Frem 4 Valby IP, Gl. Afdeling UHT!
221030
8 Fr 08-06-18
Kl. 18:30
Olympia 1921 3 Arctos 2 Kløvermarken 2-0
221029
8 10-06-18
Kl. 13:30
2900 United HB 7 Gentofte Sportspark 0-9
221032
9 24-06-18
Kl. 13:30
Frem 4 FB 9 Frem, Valby IP 2-7
221033
9 24-06-18
Kl. 13:30
HB 7 FC Udfordringen 3 Fælledparken 3-0
221034
Kampfakta
9 24-06-18
Kl. 13:30
Nørrebro United 2 2900 United Kunst, Mimersparken 17-0
221035
9 24-06-18
Kl. 13:30
FB 16 Olympia 1921 3 Kunst, Jens Jessens Vej 1-2
221036
9 24-06-18
Kl. 13:30
Arctos 2 Fix 3 Kløvermarken UHT!
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

13. februar 2018: Manglende udfyldelse af holdkort medfører tabt kamp

Oprykning:

De ti bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 18, 19, 20, 21 og 22. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Ingen

FC Esp i pulje 18, Argon FK i pulje 19, FC Siv i pulje 20 og 2900 United i pulje 21 er ikke oprykningsberettigede som nyoprettede 1. hold.
Disse hold vil derfor ikke komme i betragtning når man skal afgøre de øvrige holds placering i de nævnte puljer efter sæsonafslutning i foråret.

Holdene vil blive overført til Serie 5, pulje 17 for 1. hold til efteråret.