Serie 4, P13/16 Forår, P14 (2018)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
331066
1 Ma 09-04-18
Kl. 18:30
ØKF 2 Sønderbro Fight 4 Kløvermarken 0-1
331067
1 Ma 09-04-18
Kl. 20:30
B 93 9 Fremad Valby 3 Kunst, B93 UHT!
331068
1 Ti 10-04-18
Kl. 19:30
Brønshøj Bk. 4 Olympia 1921 2 Kunst, Tingbjerg IP 1-11
331064
1 Ti 10-04-18
Kl. 20:00
Vestia 4 Skovshoved IF 5 Kunst, Valby IP, tribunen 2-2
331063
Kampfakta
1 Ti 10-04-18
Kl. 21:00
Østerbro IF 7 FA 2000 7 Kunst, Ryparken 10-1!
331065
1 On 11-04-18
Kl. 18:30
Oversidder Heimdal 4
331071
2 Fr 13-04-18
Kl. 18:30
Sønderbro Fight 4 Vestia 4 Kløvermarken 5-3
331069
Kampfakta
2 14-04-18
Kl. 11:15
Olympia 1921 2 B 93 9 Sundby Idrætspark 1-4
331072
2 14-04-18
Kl. 15:00
Fremad Valby 3 ØKF 2 Kunst, Valby IP, tribunen UMH
331070
2 14-04-18
Kl. 15:30
Skovshoved IF 5 Oversidder Gentofte Sportspark Opv. kunst
331074
Kampfakta
2 15-04-18
Kl. 10:00
Heimdal 4 Østerbro IF 7 Kunst, Ryparken 1-1
331073
2 15-04-18
Kl. 13:30
FA 2000 7 Brønshøj Bk. 4 Jens Jessens Vej 4-5!
331079
3 On 18-04-18
Kl. 20:30
B 93 9 FA 2000 7 Kunst, B93 4-3!
331080
3 Fr 20-04-18
Kl. 18:45
Brønshøj Bk. 4 Heimdal 4 Tingbjerg I P 1-6
331075
3 21-04-18
Kl. 13:00
Vestia 4 Fremad Valby 3 Bavnehøj Idrætsanlæg 5-0
331076
3 22-04-18
Kl. 11:45
Oversidder Østerbro IF 7
331077
3 22-04-18
Kl. 13:30
Skovshoved IF 5 Sønderbro Fight 4 Gentofte Sportspark Opv. kunst 0-8
331078
Kampfakta
3 22-04-18
Kl. 13:30
ØKF 2 Olympia 1921 2 Kunstbane 1, Kløvermarken 3-1
331086
4 Ma 23-04-18
Kl. 19:00
Heimdal 4 B 93 9 Fælledparken 2-2
331081
4 Ti 24-04-18
Kl. 19:00
Olympia 1921 2 Vestia 4 Kløvermarken 0-3
331084
4 Ti 24-04-18
Kl. 19:30
Fremad Valby 3 Skovshoved IF 5 Kunst, Valby IP, tribunen 3-3
331083
4 On 25-04-18
Kl. 19:00
Sønderbro Fight 4 Oversidder Kløvermarken
331082
Kampfakta
4 To 26-04-18
Kl. 19:30
Østerbro IF 7 Brønshøj Bk. 4 Kunst, Ryparken 6-0
331085
4 29-04-18
Kl. 15:30
FA 2000 7 ØKF 2 Jens Jessens Vej 3-0!
331092
Kampfakta
5 Ma 30-04-18
Kl. 20:45
B 93 9 Østerbro IF 7 Kunst, B93 0-9
331091
5 Fr 04-05-18
Kl. 18:30
Sønderbro Fight 4 Fremad Valby 3 Kløvermarken 3-1
331087
5 05-05-18
Kl. 11:15
Vestia 4 FA 2000 7 Kunst, Bavnehøj IA 6-1!
331089
5 05-05-18
Kl. 11:15
Skovshoved IF 5 Olympia 1921 2 Skovshoved I P 2-0
331090
5 06-05-18
Kl. 13:30
ØKF 2 Heimdal 4 Kløvermarken 7-2
331088
5 06-05-18
Kl. 13:30
Oversidder Brønshøj Bk. 4
331962
6 To 10-05-18
Kl. 11:45
Brønshøj Bk. 4 B 93 9 Tingbjerg I P 4-2
331093
Kampfakta
6 Fr 11-05-18
Kl. 18:30
Olympia 1921 2 Sønderbro Fight 4 Kløvermarken 0-6
331961
6 12-05-18
Kl. 13:00
Fremad Valby 3 Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
331964
6 13-05-18
Kl. 11:45
Heimdal 4 Vestia 4 Fælledparken 1-4
331963
6 13-05-18
Kl. 13:30
FA 2000 7 Skovshoved IF 5 Jens Jessens Vej 3-7!
331094
Kampfakta
6 13-05-18
Kl. 15:15
Østerbro IF 7 ØKF 2 Fælledparken 4-1
331969
7 Fr 18-05-18
Kl. 18:30
Sønderbro Fight 4 FA 2000 7 Kløvermarken 7-0!
331970
7 19-05-18
Kl. 11:15
Fremad Valby 3 Olympia 1921 2 Valby IP, tribunen 6-0
331965
Kampfakta
7 19-05-18
Kl. 11:15
Vestia 4 Østerbro IF 7 Bavnehøj Idrætsanlæg 2-2
331966
7 19-05-18
Kl. 11:15
Oversidder B 93 9
331967
7 19-05-18
Kl. 11:15
Skovshoved IF 5 Heimdal 4 Gentofte Sportspark Opv. kunst 6-3
331968
7 19-05-18
Kl. 11:15
ØKF 2 Brønshøj Bk. 4 Kløvermarken 3-2
331976
8 Ma 28-05-18
Kl. 19:00
Heimdal 4 Sønderbro Fight 4 Fælledparken HHT!
331973
8 Ma 28-05-18
Kl. 20:30
B 93 9 ØKF 2 Kunst, B93 1-2
331971
8 Ti 29-05-18
Kl. 19:00
Olympia 1921 2 Oversidder Kløvermarken
331972
Kampfakta
8 To 31-05-18
Kl. 19:30
Østerbro IF 7 Skovshoved IF 5 Fælledparken 7-1
331975
8 To 31-05-18
Kl. 19:30
FA 2000 7 Fremad Valby 3 Jens Jessens Vej HHT!
331986
10 Ma 04-06-18
Kl. 20:30
B 93 9 Skovshoved IF 5 Kunst, B93 3-3
331977
9 Ti 05-06-18
Kl. 19:00
Olympia 1921 2 FA 2000 7 Kløvermarken UHT!
331982
9 Ti 05-06-18
Kl. 19:30
Fremad Valby 3 Heimdal 4 Valby IP, tribunen 5-2
331979
9 On 06-06-18
Kl. 19:00
Oversidder ØKF 2
331980
9 On 06-06-18
Kl. 19:00
Skovshoved IF 5 Brønshøj Bk. 4 Skovshoved I P 4-5
331981
Kampfakta
9 On 06-06-18
Kl. 19:00
Sønderbro Fight 4 Østerbro IF 7 Kløvermarken 0-7
331978
9 To 07-06-18
Kl. 19:00
Vestia 4 B 93 9 Valby IP, Gl. Afdeling 5-0
331984
10 10-06-18
Kl. 11:45
Oversidder FA 2000 7 UHT!
331988
10 10-06-18
Kl. 11:45
Heimdal 4 Olympia 1921 2 Fælledparken HHT!
331985
10 10-06-18
Kl. 13:30
ØKF 2 Vestia 4 Kunstbane 1, Kløvermarken 2-2
331983
Kampfakta
10 10-06-18
Kl. 15:15
Østerbro IF 7 Fremad Valby 3 Fælledparken 4-0
331987
10 To 14-06-18
Kl. 19:00
Brønshøj Bk. 4 Sønderbro Fight 4 Tingbjerg I P 3-2
331974
Kampfakta
8 To 21-06-18
Kl. 19:00
Brønshøj Bk. 4 Vestia 4 Tingbjerg I P 1-4
331989
11 23-06-18
Kl. 11:15
Olympia 1921 2 Østerbro IF 7 Kløvermarken HHT!
331990
11 23-06-18
Kl. 11:15
Vestia 4 Oversidder Kunst, Bavnehøj IA
331991
11 23-06-18
Kl. 11:15
Skovshoved IF 5 ØKF 2 Gentofte Sportspark - kunst 1 UHT!
331992
11 23-06-18
Kl. 11:15
Sønderbro Fight 4 B 93 9 Kløvermarken UHT!
331993
11 23-06-18
Kl. 11:15
Fremad Valby 3 Brønshøj Bk. 4 Valby IP, tribunen 6-5
331994
11 23-06-18
Kl. 11:15
FA 2000 7 Heimdal 4 Jens Jessens Vej HHT!
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

13. februar 2018: Manglende udfyldelse af holdkort medfører tabt kamp

Oprykning:

De otte bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 13, 14, 15 og 16.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 11 og 12 i både pulje 13, 14, 15 og 16 samt dårligste nr. 10.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien til Serie 1 pulje 3 efter foråret 2018.

Nedrykningen forøges med et hold, såfremt der ikke rykker et hold fra Serie 1 pulje 3 op i Københavnsserien.  

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) dårligste snit for