Serie 3, P8/11 Forår, P10 (2018)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
330713
1 Fr 06-04-18
Kl. 18:00
HB 5 FC Udfordringen 2 Kunst, Ryparken 1-1
330714
1 07-04-18
Kl. 15:00
FB 4 B.1908 3 Kunst, Jens Jessens Vej 1-1
330715
Kampfakta
1 08-04-18
Kl. 11:45
Dragør 2 Heimdal 2 Dragør Bk 0-3
330718
1 08-04-18
Kl. 11:45
CBS Sport 2 Skjold 6 Frederiksberg IP, kunst 3-0
330716
1 08-04-18
Kl. 13:30
KB 3 Vanløse 4 Kunst, KB, P. Bangs Vej 4-0
330717
1 Ma 09-04-18
Kl. 19:30
Husum 3 B.93 4 Kunst, Husumparken 1-1
330723
2 14-04-18
Kl. 11:15
FC Udfordringen 2 CBS Sport 2 Valby IP, Gl. Afdeling 1-1
330720
2 14-04-18
Kl. 15:00
B.1908 3 Dragør 2 Sundby Idrætspark 1-0
330724
2 15-04-18
Kl. 10:00
Heimdal 2 HB 5 Kunst, Ryparken 1-0
330719
2 15-04-18
Kl. 11:45
Skjold 6 Husum 3 Kunst, Fælledparken 2-2
330721
2 15-04-18
Kl. 17:00
Vanløse 4 FB 4 Kunst, Vanløse I P 1-6
330722
2 On 18-04-18
Kl. 20:30
B.93 4 KB 3 Kunst, B93 4-2
330879
3 21-04-18
Kl. 13:00
B.1908 3 Vanløse 4 Sundby Idrætspark 3-2
330725
3 21-04-18
Kl. 15:00
FB 4 B.93 4 Jens Jessens Vej 0-2
330882
Kampfakta
3 22-04-18
Kl. 10:00
CBS Sport 2 Heimdal 2 Jens Jessens Vej 1-2
330726
3 22-04-18
Kl. 11:45
Dragør 2 HB 5 Dragør Bk 4-1
330881
3 22-04-18
Kl. 11:45
Husum 3 FC Udfordringen 2 Kunst, Husumparken 4-3
330887
Kampfakta
4 Ti 24-04-18
Kl. 19:00
FC Udfordringen 2 KB 3 Valby IP, Gl. Afdeling 5-2
330885
4 On 25-04-18
Kl. 19:00
Vanløse 4 Dragør 2 Vanløse I P 4-3
330886
4 On 25-04-18
Kl. 20:30
B.93 4 B.1908 3 Kunst, B93 2-1
330888
4 On 25-04-18
Kl. 21:00
Heimdal 2 Husum 3 Kunst, Ryparken 5-0
330883
4 On 25-04-18
Kl. 21:00
Skjold 6 FB 4 Kunst, Ryparken 5-3
330884
4 To 26-04-18
Kl. 18:30
HB 5 CBS Sport 2 Fælledparken 0-5
330889
Kampfakta
5 On 02-05-18
Kl. 21:00
FB 4 FC Udfordringen 2 Kunst, Jens Jessens Vej 1-2
330891
5 05-05-18
Kl. 13:00
B.1908 3 Skjold 6 Sundby Idrætspark 5-0
330890
5 06-05-18
Kl. 11:45
Dragør 2 CBS Sport 2 Dragør Bk 1-1
330894
5 06-05-18
Kl. 11:45
Husum 3 HB 5 Kunst, Husumparken 0-3
330892
5 06-05-18
Kl. 13:30
KB 3 Heimdal 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej 1-6
330893
5 06-05-18
Kl. 15:15
Vanløse 4 B.93 4 Vanløse I P 0-1
330897
6 On 09-05-18
Kl. 20:45
B.93 4 Dragør 2 Kunst, B93 5-1
330896
6 Fr 11-05-18
Kl. 18:30
HB 5 KB 3 Fælledparken 1-3
330899
6 12-05-18
Kl. 11:15
FC Udfordringen 2 B.1908 3 Valby IP, Gl. Afdeling 3-5
330898
6 13-05-18
Kl. 10:00
CBS Sport 2 Husum 3 Jens Jessens Vej 5-0
330900
Kampfakta
6 13-05-18
Kl. 13:30
Heimdal 2 FB 4 Fælledparken 2-1
330895
6 13-05-18
Kl. 13:30
Skjold 6 Vanløse 4 Kunst, Fælledparken 0-3
330880
3 20-05-18
Kl. 11:45
KB 3 Skjold 6 Kunst, KB, P. Bangs Vej 4-0
330906
Kampfakta
7 On 23-05-18
Kl. 20:30
B.93 4 Skjold 6 Kunst, B93 2-2
330903
Kampfakta
7 Fr 25-05-18
Kl. 18:30
B.1908 3 Heimdal 2 Sundby Idrætspark 1-2
330901
7 26-05-18
Kl. 15:00
FB 4 HB 5 Kunst, Jens Jessens Vej 4-1
330902
7 27-05-18
Kl. 11:45
Dragør 2 Husum 3 Dragør Bk 6-2
330904
7 27-05-18
Kl. 13:30
KB 3 CBS Sport 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej 1-1
330905
7 27-05-18
Kl. 15:15
Vanløse 4 FC Udfordringen 2 Vanløse I P 2-2
330908
8 Fr 01-06-18
Kl. 18:30
HB 5 B.1908 3 Fælledparken 0-4
330911
8 02-06-18
Kl. 11:15
FC Udfordringen 2 B.93 4 Valby IP, Gl. Afdeling HMH
330910
8 03-06-18
Kl. 10:00
CBS Sport 2 FB 4 Jens Jessens Vej 3-1
330909
8 03-06-18
Kl. 11:45
Husum 3 KB 3 Kunst, Husumparken 0-1
330912
8 03-06-18
Kl. 11:45
Heimdal 2 Vanløse 4 Fælledparken 5-0
330907
Kampfakta
8 03-06-18
Kl. 13:30
Skjold 6 Dragør 2 Fælledparken 4-4
330918
9 On 06-06-18
Kl. 20:30
B.93 4 Heimdal 2 Kunst, B93 4-3
330916
9 09-06-18
Kl. 13:00
B.1908 3 CBS Sport 2 Sundby Idrætspark 1-2
330914
9 09-06-18
Kl. 15:00
FB 4 Husum 3 Kunst, Jens Jessens Vej 7-1
330915
9 10-06-18
Kl. 11:45
Dragør 2 KB 3 Dragør Bk 1-2
330913
9 10-06-18
Kl. 13:30
Skjold 6 FC Udfordringen 2 Fælledparken 2-1
330917
9 10-06-18
Kl. 15:15
Vanløse 4 HB 5 Vanløse I P 0-3
330919
Kampfakta
10 Ti 12-06-18
Kl. 19:30
HB 5 B.93 4 Fælledparken 0-2
330922
10 Ti 12-06-18
Kl. 19:30
Husum 3 B.1908 3 Kunst, Husumparken 2-2
330924
10 On 13-06-18
Kl. 18:00
Heimdal 2 Skjold 6 Fælledparken 2-1
330920
10 To 14-06-18
Kl. 19:00
Dragør 2 FC Udfordringen 2 Dragør Bk 2-2
330921
10 To 14-06-18
Kl. 20:30
KB 3 FB 4 Kunst, KB, P. Bangs Vej 4-3
330923
10 17-06-18
Kl. 10:00
CBS Sport 2 Vanløse 4 Jens Jessens Vej 1-4
330930
Kampfakta
11 Ti 19-06-18
Kl. 19:00
FC Udfordringen 2 Heimdal 2 Valby IP, Gl. Afdeling 2-1
330925
Kampfakta
11 23-06-18
Kl. 15:00
Skjold 6 HB 5 Fælledparken 5-3
330926
11 23-06-18
Kl. 15:00
FB 4 Dragør 2 Kunst, Jens Jessens Vej 3-1
330927
11 23-06-18
Kl. 15:00
B.1908 3 KB 3 Sundby Idrætspark 7-2
330928
11 23-06-18
Kl. 15:00
Vanløse 4 Husum 3 Vanløse I P 7-1
330929
11 23-06-18
Kl. 15:00
B.93 4 CBS Sport 2 Kunst, B93 4-1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

13. februar 2018: Manglende udfyldelse af holdkort medfører tabt kamp

Oprykning:

De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 8, 9 10 og 11 rykker op. 
 
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 12 i både puljerne 8, 9, 10 og 11 rykker ned samt de tre dårligste nr. 11.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien til Serie 1, pulje 3 efter foråret 2018.

Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1, pulje 3 til Københavnsserien.  

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)