Serie 3, P8/11 Forår, P9 (2018)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
330649
Kampfakta
1 08-04-18
Kl. 10:00
HB 4 FB 7 Kunst, Fælledparken 5-1
330650
1 08-04-18
Kl. 11:45
Skjold 4 Oversidder Kunst, Ryparken
330651
1 08-04-18
Kl. 11:45
B.93 6 Viktoria 3 Kunst, B93 1-4
330648
1 08-04-18
Kl. 13:30
Heimdal 3 Rødovre 2 Kunst, Fælledparken UHT!
330647
1 08-04-18
Kl. 15:15
CSC 2 PI Fodbold 2 Kunstbane 1, Kløvermarken 3-4!
330652
1 08-04-18
Kl. 15:15
Vanløse 3 HIK 2 Kunst, Vanløse I P 3-1
330672
Kampfakta
5 14-04-18
Kl. 13:45
Vanløse 3 HB 4 Kunst, Vanløse I P 1-2
330658
2 15-04-18
Kl. 11:45
FB 7 CSC 2 Kunst, Jens Jessens Vej 7-1!
330656
2 Ma 16-04-18
Kl. 21:00
Viktoria 3 Skjold 4 Kunst, Ryparken 3-3
330653
Kampfakta
2 Ti 17-04-18
Kl. 20:15
HIK 2 B.93 6 Gentofte Sportspark - kunst 1 0-4
330657
2 On 18-04-18
Kl. 18:45
PI Fodbold 2 Vanløse 3 Valby IP, tribunen 2-2
330655
2 On 18-04-18
Kl. 18:45
Oversidder Heimdal 3
330654
Kampfakta
2 To 19-04-18
Kl. 18:45
Rødovre 2 HB 4 Rødovre Stadion 3-4
330663
3 21-04-18
Kl. 15:00
B.93 6 PI Fodbold 2 B 93 Svanemølleanlæg. HHT!
330660
Kampfakta
3 22-04-18
Kl. 10:00
HB 4 CSC 2 Kunst, Ryparken 7-2!
330659
3 22-04-18
Kl. 11:45
Heimdal 3 Viktoria 3 Kunst, Fælledparken 4-3
330661
3 22-04-18
Kl. 13:30
Rødovre 2 Oversidder Rødovre Stadion Kunst
330662
Kampfakta
3 22-04-18
Kl. 13:30
Skjold 4 HIK 2 Kunst, Ryparken 2-3
330664
3 22-04-18
Kl. 15:15
Vanløse 3 FB 7 Vanløse I P 2-2
330668
4 Fr 27-04-18
Kl. 11:45
Viktoria 3 Rødovre 2 Kunst, Ryparken 4-3
330669
4 Fr 27-04-18
Kl. 13:30
PI Fodbold 2 Skjold 4 Kunst, Valby IP, tribunen 4-0
330666
4 28-04-18
Kl. 11:15
CSC 2 Vanløse 3 Kløvermarken 1-1!
330667
4 28-04-18
Kl. 11:15
Oversidder HB 4
330670
Kampfakta
4 29-04-18
Kl. 11:45
FB 7 B.93 6 Jens Jessens Vej 3-4
330665
4 29-04-18
Kl. 11:45
HIK 2 Heimdal 3 Kunst, HIK 1-3
330675
5 12-05-18
Kl. 13:00
Oversidder Viktoria 3
330671
5 13-05-18
Kl. 11:45
Heimdal 3 PI Fodbold 2 Kunst, Fælledparken 2-0
330674
5 13-05-18
Kl. 11:45
Skjold 4 FB 7 Fælledparken 4-4
330673
5 13-05-18
Kl. 13:30
Rødovre 2 HIK 2 Rødovre Stadion 2-1
330676
Kampfakta
5 Ma 14-05-18
Kl. 20:30
B.93 6 CSC 2 Kunst, B93 10-1!
330677
6 To 17-05-18
Kl. 20:15
HIK 2 Oversidder Gentofte Sportspark - kunst 1
330679
Kampfakta
6 Fr 18-05-18
Kl. 18:30
Viktoria 3 HB 4 Fælledparken 1-5
330681
6 Fr 18-05-18
Kl. 20:00
PI Fodbold 2 Rødovre 2 Kunst, Valby IP, tribunen 4-1
330682
6 19-05-18
Kl. 11:15
FB 7 Heimdal 3 Kunst, Jens Jessens Vej 1-2
330678
6 19-05-18
Kl. 11:15
CSC 2 Skjold 4 Kløvermarken 1-5!
330680
6 19-05-18
Kl. 15:00
Vanløse 3 B.93 6 Vanløse I P HHT!
330688
7 Fr 25-05-18
Kl. 18:30
Viktoria 3 HIK 2 Fælledparken 1-3
330687
7 26-05-18
Kl. 11:15
Oversidder PI Fodbold 2
330685
Kampfakta
7 27-05-18
Kl. 11:45
Rødovre 2 FB 7 Rødovre Stadion 2-5
330686
7 27-05-18
Kl. 11:45
Skjold 4 Vanløse 3 Fælledparken 7-2
330684
Kampfakta
7 27-05-18
Kl. 13:30
HB 4 B.93 6 Kunst, Fælledparken 3-3
330683
7 27-05-18
Kl. 15:15
Heimdal 3 CSC 2 Fælledparken UHT!
330692
8 Ti 29-05-18
Kl. 19:00
Vanløse 3 Heimdal 3 Vanløse I P 2-2
330689
Kampfakta
8 Ti 29-05-18
Kl. 20:15
HIK 2 HB 4 Gentofte Sportspark - kunst 1 1-4
330690
Kampfakta
8 On 30-05-18
Kl. 19:00
CSC 2 Rødovre 2 Kløvermarken 0-2!
330693
8 On 30-05-18
Kl. 19:30
PI Fodbold 2 Viktoria 3 Valby IP, tribunen 7-2
330691
8 On 30-05-18
Kl. 20:30
B.93 6 Skjold 4 Kunst, B93 5-2
330694
8 On 30-05-18
Kl. 21:00
FB 7 Oversidder Kunst, Jens Jessens Vej
330695
9 On 06-06-18
Kl. 20:15
HIK 2 PI Fodbold 2 Gentofte Sportspark Opv. kunst 1-4
330700
9 Fr 08-06-18
Kl. 18:30
Viktoria 3 FB 7 Fælledparken HHT!
330699
9 09-06-18
Kl. 11:15
Oversidder CSC 2 UHT!
330697
Kampfakta
9 10-06-18
Kl. 10:00
HB 4 Skjold 4 Fælledparken 6-1
330698
9 10-06-18
Kl. 11:45
Rødovre 2 Vanløse 3 Rødovre Stadion 0-2
330696
9 10-06-18
Kl. 11:45
Heimdal 3 B.93 6 Fælledparken 1-2
330707
11 17-06-18
Kl. 15:30
HIK 2 CSC 2 Kunst, HIK UHT!
330703
10 Ti 19-06-18
Kl. 19:00
Skjold 4 Heimdal 3 Fælledparken 2-2
330705
10 Ti 19-06-18
Kl. 19:00
Vanløse 3 Oversidder Vanløse I P
330702
10 Ti 19-06-18
Kl. 19:30
HB 4 PI Fodbold 2 Fælledparken 1-3
330701
10 On 20-06-18
Kl. 19:00
CSC 2 Viktoria 3 Kløvermarken HHT!
330704
10 On 20-06-18
Kl. 20:30
B.93 6 Rødovre 2 Kunst, B93 4-1
330706
10 On 20-06-18
Kl. 21:00
FB 7 HIK 2 Kunst, Jens Jessens Vej 1-0
330708
11 23-06-18
Kl. 13:00
Heimdal 3 HB 4 Kunst, Fælledparken HHT!
330709
Kampfakta
11 23-06-18
Kl. 13:00
Rødovre 2 Skjold 4 Rødovre Stadion 5-7
330710
11 23-06-18
Kl. 13:00
Oversidder B.93 6
330711
11 23-06-18
Kl. 13:00
Viktoria 3 Vanløse 3 Kunst, Fælledparken 8-3
330712
Kampfakta
11 23-06-18
Kl. 13:00
PI Fodbold 2 FB 7 Kunst, Valby IP, tribunen 6-3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

13. februar 2018: Manglende udfyldelse af holdkort medfører tabt kamp

Oprykning:

De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 8, 9 10 og 11 rykker op. 
 
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 12 i både puljerne 8, 9, 10 og 11 rykker ned samt de tre dårligste nr. 11.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien til Serie 1, pulje 3 efter foråret 2018.

Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1, pulje 3 til Københavnsserien.  

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)