Serie 4, P12 17/18 (2018)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
182501
Kampfakta
1 Ti 15-08-17
Kl. 19:00
Arctos Hajduk SPuL Kløvermarken 1-1
182496
1 Fr 18-08-17
Kl. 19:30
AC Iben Volvox Kunst, Valby IP, tribunen 6-2
182498
Kampfakta
1 Fr 18-08-17
Kl. 19:30
AC Sorana NFC Kunst, Valby IP, tribunen 2-2
182500
1 19-08-17
Kl. 13:00
B.1950 Nørrebro Bk. Kunst, Ryparken 2-3
182497
1 20-08-17
Kl. 10:00
Rikken FC Uganda Danish Cranes Kunst, Valby IP, tribunen 0-3
182495
1 20-08-17
Kl. 15:15
Nørrebro FF Real l' Hôpital Kunst, Ryparken 8-1
182530
Kampfakta
4 Ti 22-08-17
Kl. 18:45
Real l' Hôpital AC Sorana Kløvermarken 4-2
182528
Kampfakta
3 On 23-08-17
Kl. 18:45
Arctos Olympiakos København Kløvermarken 3-1
182502
2 To 24-08-17
Kl. 18:45
Real l' Hôpital AC Iben Kløvermarken 1-2
182522
2 Fr 25-08-17
Kl. 18:15
Hajduk SPuL Nørrebro FF Kunst, Ryparken 2-1
182521
2 Fr 25-08-17
Kl. 18:15
Volvox Rikken FC Lersøparken 0-1
182506
Kampfakta
2 26-08-17
Kl. 11:15
Uganda Danish Cranes AC Sorana Valby IP, Gl. Afdeling 1-2
182503
Kampfakta
2 27-08-17
Kl. 11:45
Nørrebro Bk. Arctos Kunst, Ryparken 1-3
182505
2 27-08-17
Kl. 11:45
NFC NV FK Herman Valby IP, tribunen 4-0
182504
2 27-08-17
Kl. 13:30
Olympiakos København B.1950 Valby IP, tribunen 2-6
182523
3 Ma 28-08-17
Kl. 18:30
AC Iben Nørrebro FF Valby IP, Gl. Afdeling 2-5
182527
3 Ti 29-08-17
Kl. 19:30
B.1950 NFC Kunst, Ryparken 4-2
182526
3 On 30-08-17
Kl. 18:30
NV FK Herman Uganda Danish Cranes Rådvadsvej 2-3
182529
3 On 30-08-17
Kl. 19:30
Nørrebro Bk. Hajduk SPuL Kunst, Ryparken 2-2
182525
Kampfakta
3 On 30-08-17
Kl. 19:30
AC Sorana Volvox Kunst, Valby IP, tribunen 8-1
182524
3 To 31-08-17
Kl. 18:30
Rikken FC Real l' Hôpital Valby IP, Gl. Afdeling 6-3
182535
4 Fr 01-09-17
Kl. 18:15
Volvox NV FK Herman Lersøparken 2-2
182534
4 02-09-17
Kl. 11:15
Uganda Danish Cranes B.1950 Valby IP, Gl. Afdeling 2-0
182533
Kampfakta
4 03-09-17
Kl. 11:45
NFC Arctos Valby IP, tribunen 3-2
182532
4 03-09-17
Kl. 13:30
Olympiakos København Nørrebro Bk. Valby IP, tribunen 3-7
182531
4 03-09-17
Kl. 15:15
Nørrebro FF Rikken FC Kunst, Ryparken 4-3
182536
4 Ti 05-09-17
Kl. 21:00
Hajduk SPuL AC Iben Kunst, Ryparken 3-2
182537
5 Fr 08-09-17
Kl. 18:00
Rikken FC AC Iben Valby IP, Gl. Afdeling 2-2
182541
5 Fr 08-09-17
Kl. 18:15
Arctos Uganda Danish Cranes Kløvermarken 0-2
182538
Kampfakta
5 Fr 08-09-17
Kl. 18:30
AC Sorana Nørrebro FF Kunst, Valby IP, tribunen 1-7
182540
5 09-09-17
Kl. 13:00
B.1950 Volvox Kunst, Ryparken 3-2
182539
5 10-09-17
Kl. 10:00
NV FK Herman Real l' Hôpital Rådvadsvej 3-3
182542
5 10-09-17
Kl. 11:45
Nørrebro Bk. NFC Kunst, Ryparken 1-5
182543
5 Ma 11-09-17
Kl. 20:00
Olympiakos København Hajduk SPuL Kunst, Valby IP, tribunen 2-5
182544
6 To 14-09-17
Kl. 18:00
Real l' Hôpital B.1950 Kløvermarken 4-2
182573
6 Fr 15-09-17
Kl. 18:00
Hajduk SPuL Rikken FC Kunst, Ryparken 3-1
182548
6 16-09-17
Kl. 11:15
Uganda Danish Cranes Nørrebro Bk. Valby IP, Gl. Afdeling 3-5
182549
Kampfakta
6 16-09-17
Kl. 13:00
Volvox Arctos Lersøparken 4-4
182546
Kampfakta
6 17-09-17
Kl. 11:45
AC Iben AC Sorana Valby IP, tribunen 6-2
182547
6 17-09-17
Kl. 11:45
NFC Olympiakos København Valby IP, tribunen 3-1
182545
6 17-09-17
Kl. 15:15
Nørrebro FF NV FK Herman Kunst, Ryparken 2-3
182782
7 Fr 22-09-17
Kl. 17:30
Arctos Real l' Hôpital Kløvermarken UMH
182574
Kampfakta
7 Fr 22-09-17
Kl. 17:45
AC Sorana Rikken FC Kunst, Valby IP, tribunen 6-3
182781
7 23-09-17
Kl. 13:00
B.1950 Nørrebro FF Kunst, Ryparken 2-5
182780
7 24-09-17
Kl. 10:00
NV FK Herman AC Iben Kunst, Tingbjerg IP 2-2
182785
7 24-09-17
Kl. 11:45
NFC Hajduk SPuL Valby IP, tribunen 1-2
182783
7 24-09-17
Kl. 13:30
Nørrebro Bk. Volvox Kunst, Ryparken 1-2
182784
7 24-09-17
Kl. 13:30
Olympiakos København Uganda Danish Cranes Valby IP, tribunen 1-1
182788
8 Fr 29-09-17
Kl. 19:30
AC Iben B.1950 Kunst, Valby IP, tribunen 1-4
182790
8 30-09-17
Kl. 11:15
Uganda Danish Cranes NFC Valby IP, Gl. Afdeling 2-2
182791
8 30-09-17
Kl. 13:00
Volvox Olympiakos København Lersøparken 1-2
182789
8 01-10-17
Kl. 10:00
Rikken FC NV FK Herman Valby IP, Gl. Afdeling 1-1
182787
Kampfakta
8 01-10-17
Kl. 13:30
Nørrebro FF Arctos Kunst, Ryparken 6-2
182786
8 01-10-17
Kl. 15:15
Real l' Hôpital Nørrebro Bk. Kløvermarken 2-3
182792
Kampfakta
8 Ma 02-10-17
Kl. 19:30
Hajduk SPuL AC Sorana Kunst, Ryparken 4-4
182799
9 07-10-17
Kl. 11:15
Uganda Danish Cranes Hajduk SPuL Valby IP, Gl. Afdeling 5-2
182794
9 07-10-17
Kl. 13:00
B.1950 Rikken FC Kunst, Ryparken 2-5
182798
9 08-10-17
Kl. 11:45
NFC Volvox Kunst, Valby IP, tribunen 3-1
182796
9 08-10-17
Kl. 11:45
Nørrebro Bk. Nørrebro FF Kunst, Ryparken 0-7
182797
9 08-10-17
Kl. 13:30
Olympiakos København Real l' Hôpital Kunst, Valby IP, tribunen 2-4
182795
Kampfakta
9 08-10-17
Kl. 15:15
Arctos AC Iben Kunstbane 2, Kløvermarken 8-2
182804
10 Fr 13-10-17
Kl. 19:30
AC Sorana B.1950 Kunst, Valby IP, tribunen 3-2
182806
10 Fr 13-10-17
Kl. 19:45
Hajduk SPuL NV FK Herman Kunst, Ryparken 7-1
182800
10 14-10-17
Kl. 11:15
Real l' Hôpital NFC Kløvermarken 0-1
182805
10 14-10-17
Kl. 13:00
Volvox Uganda Danish Cranes Kunst, Genforeningspladsen 0-2
182802
10 14-10-17
Kl. 15:00
AC Iben Nørrebro Bk. Kunst, Valby IP, tribunen UHT!
182803
Kampfakta
10 15-10-17
Kl. 10:00
Rikken FC Arctos Valby IP, Gl. Afdeling 3-5
182801
10 15-10-17
Kl. 11:45
Nørrebro FF Olympiakos København Kunst, Ryparken 6-2
182808
Kampfakta
11 To 19-10-17
Kl. 20:15
Arctos AC Sorana Kunstbane 2, Kløvermarken 6-1
182807
11 Fr 20-10-17
Kl. 19:30
B.1950 NV FK Herman Kunst, Ryparken 0-2
182983
11 21-10-17
Kl. 11:15
Uganda Danish Cranes Real l' Hôpital Kunst, Valby IP, tribunen 5-1
182995
11 21-10-17
Kl. 13:00
Volvox Hajduk SPuL Kunst, Ryparken 3-2
182809
11 21-10-17
Kl. 15:00
Nørrebro Bk. Rikken FC Kunst, Ryparken 3-5
182982
11 22-10-17
Kl. 11:45
NFC Nørrebro FF Kunst, Valby IP, tribunen 0-6
182981
11 22-10-17
Kl. 13:30
Olympiakos København AC Iben Kunst, Valby IP, tribunen 0-3
182499
1 Ti 24-10-17
Kl. 21:00
NV FK Herman Olympiakos København Kunst, Ryparken 2-0
182996
12 On 25-10-17
Kl. 20:15
Real l' Hôpital Volvox Kunstbane 2, Kløvermarken 4-2
183002
12 To 26-10-17
Kl. 19:30
B.1950 Hajduk SPuL Kunst, Ryparken 3-3
183000
12 Fr 27-10-17
Kl. 17:45
AC Sorana Nørrebro Bk. Kunst, Valby IP, tribunen 7-2
182998
12 Fr 27-10-17
Kl. 19:30
AC Iben NFC Kunst, Valby IP, tribunen 0-3
183001
Kampfakta
12 29-10-17
Kl. 10:00
NV FK Herman Arctos Kunst, Grøndal Centret 1-5
182999
12 29-10-17
Kl. 11:45
Rikken FC Olympiakos København Kunst, Valby IP, Gl. Afdeling 3-1
182997
12 29-10-17
Kl. 15:15
Nørrebro FF Uganda Danish Cranes Kunst, Ryparken 0-1
182793
Kampfakta
9 On 01-11-17
Kl. 20:00
NV FK Herman AC Sorana Kunst, Valby IP, tribunen 1-4
183003
Kampfakta
13 To 02-11-17
Kl. 20:15
Arctos B.1950 Kunstbane 1, Kløvermarken 4-1
183009
13 Fr 03-11-17
Kl. 18:00
Hajduk SPuL Real l' Hôpital Kunst, Ryparken 3-2
183008
13 Fr 03-11-17
Kl. 19:45
Volvox Nørrebro FF Kunst, Ryparken 0-11
183007
13 04-11-17
Kl. 13:00
Uganda Danish Cranes AC Iben Kunst, Valby IP, Gl. Afdeling 3-1
183004
13 05-11-17
Kl. 13:30
Nørrebro Bk. NV FK Herman Kunst, Ryparken 2-5
183005
Kampfakta
13 05-11-17
Kl. 13:30
Olympiakos København AC Sorana Kunst, Valby IP, tribunen 0-7
183006
13 05-11-17
Kl. 15:15
NFC Rikken FC Kunst, Valby IP, Gl. Afdeling 1-2
183010
14 To 29-03-18
Kl. 10:00
Real l' Hôpital Nørrebro FF Sundby Idrætspark 1-3
183015
14 To 29-03-18
Kl. 10:00
Volvox AC Iben Kunst, Ryparken 5-0
183014
14 To 29-03-18
Kl. 13:30
Uganda Danish Cranes Rikken FC Kunst, Valby IP, tribunen 3-7
183020
Kampfakta
15 Ma 02-04-18
Kl. 10:00
AC Sorana Uganda Danish Cranes Kunst, Valby IP, tribunen 4-2
183017
15 Ma 02-04-18
Kl. 11:45
Nørrebro FF Hajduk SPuL Kunst, Ryparken 6-1
183018
15 Ma 02-04-18
Kl. 13:30
AC Iben Real l' Hôpital Kunst, Valby IP, tribunen 2-3
183023
Kampfakta
15 Ma 02-04-18
Kl. 13:30
Arctos Nørrebro Bk. Kunstbane 2, Kløvermarken 4-2
183119
Kampfakta
16 Fr 06-04-18
Kl. 20:00
Volvox AC Sorana Kunst, Ryparken 1-1
183120
16 Fr 06-04-18
Kl. 20:00
Hajduk SPuL Nørrebro Bk. Kunst, Ryparken 5-0
183118
16 07-04-18
Kl. 13:00
Uganda Danish Cranes NV FK Herman Kunst, Valby IP, tribunen 3-2
183024
16 07-04-18
Kl. 17:00
Real l' Hôpital Rikken FC Sundby Idrætspark 2-7
183116
Kampfakta
16 08-04-18
Kl. 10:00
Olympiakos København Arctos Kunst, Valby IP, tribunen 0-4
183117
16 08-04-18
Kl. 11:45
NFC B.1950 Kunst, Valby IP, tribunen 1-1
183025
16 08-04-18
Kl. 15:15
Nørrebro FF AC Iben Kunst, Ryparken 3-2
183011
14 Ti 10-04-18
Kl. 19:30
Nørrebro Bk. B.1950 Kunst, Ryparken 2-5
183021
15 On 11-04-18
Kl. 19:30
NV FK Herman NFC Kunst, Valby IP, tribunen 0-6
183121
17 Fr 13-04-18
Kl. 17:45
AC Iben Hajduk SPuL Kunst, Valby IP, tribunen 3-4
183126
Kampfakta
17 Fr 13-04-18
Kl. 18:30
Arctos NFC Kløvermarken 2-0
183123
17 Fr 13-04-18
Kl. 19:30
AC Sorana Real l' Hôpital Kunst, Valby IP, tribunen HHT!
183122
17 14-04-18
Kl. 11:15
Rikken FC Nørrebro FF Kunst, Valby IP, tribunen 4-2
183125
17 14-04-18
Kl. 13:00
B.1950 Uganda Danish Cranes Kunst, Ryparken 1-5
183124
17 15-04-18
Kl. 10:00
NV FK Herman Volvox Kunst, Grøndal Centret 1-6
183127
17 15-04-18
Kl. 13:30
Nørrebro Bk. Olympiakos København Kunst, Ryparken 1-2
183130
18 Fr 20-04-18
Kl. 17:45
AC Iben Rikken FC Kunst, Valby IP, tribunen 1-4
183134
18 Fr 20-04-18
Kl. 19:30
Hajduk SPuL Olympiakos København Kunst, Ryparken 4-1
183132
Kampfakta
18 21-04-18
Kl. 11:15
Uganda Danish Cranes Arctos Valby IP, Gl. Afdeling 0-3
183131
18 22-04-18
Kl. 11:45
NFC Nørrebro Bk. Valby IP, tribunen 3-2
183129
Kampfakta
18 22-04-18
Kl. 15:15
Nørrebro FF AC Sorana Kunst, Ryparken 2-3
183019
15 Ma 23-04-18
Kl. 18:00
Rikken FC Volvox Kunst, Valby IP, tribunen 4-1
183128
18 Ti 24-04-18
Kl. 19:00
Real l' Hôpital NV FK Herman Kløvermarken 1-2
183016
Kampfakta
14 Ti 24-04-18
Kl. 19:30
Hajduk SPuL Arctos Kunst, Ryparken 1-1
183013
14 On 25-04-18
Kl. 19:00
NFC AC Sorana Valby IP, Gl. Afdeling 3-1
183139
Kampfakta
19 Fr 27-04-18
Kl. 11:45
Arctos Volvox Kløvermarken 6-0
183135
19 28-04-18
Kl. 11:15
Rikken FC Hajduk SPuL Kunst, Valby IP, tribunen 5-1
183138
19 28-04-18
Kl. 15:00
B.1950 Real l' Hôpital Kunst, Ryparken 3-0
183137
19 29-04-18
Kl. 10:00
NV FK Herman Nørrebro FF Rådvadsvej 0-9
183140
19 29-04-18
Kl. 13:30
Nørrebro Bk. Uganda Danish Cranes Kunst, Ryparken 1-0
183142
19 29-04-18
Kl. 13:30
Olympiakos København NFC Valby IP, tribunen 1-1
183143
Kampfakta
20 To 03-05-18
Kl. 19:00
Real l' Hôpital Arctos Kløvermarken 0-5
183149
20 Fr 04-05-18
Kl. 18:00
Hajduk SPuL NFC Kunst, Ryparken 2-2
183148
20 Fr 04-05-18
Kl. 18:30
Volvox Nørrebro Bk. Lersøparken 1-2
183145
20 Fr 04-05-18
Kl. 19:00
AC Iben NV FK Herman Kunst, Valby IP, tribunen 2-0
183146
20 05-05-18
Kl. 11:15
Rikken FC AC Sorana Kunst, Valby IP, tribunen UHT!
183147
20 05-05-18
Kl. 11:15
Uganda Danish Cranes Olympiakos København Valby IP, Gl. Afdeling 2-0
183144
20 06-05-18
Kl. 11:45
Nørrebro FF B.1950 Kunst, Ryparken 8-0
183150
Kampfakta
21 On 09-05-18
Kl. 19:30
AC Sorana Hajduk SPuL Kunst, Valby IP, tribunen 3-2
183153
21 Fr 11-05-18
Kl. 18:15
Arctos Nørrebro FF Kløvermarken 1-5
183152
21 12-05-18
Kl. 13:00
B.1950 AC Iben Kunst, Ryparken 0-0
183151
21 13-05-18
Kl. 10:00
NV FK Herman Rikken FC Rådvadsvej 1-3
183154
21 13-05-18
Kl. 11:45
Nørrebro Bk. Real l' Hôpital Kunst, Ryparken 2-6
183599
Kampfakta
22 On 16-05-18
Kl. 20:00
AC Sorana NV FK Herman Kunst, Valby IP, tribunen 1-1
183595
22 To 17-05-18
Kl. 19:30
Real l' Hôpital Olympiakos København Kløvermarken 4-0
183601
22 Fr 18-05-18
Kl. 18:00
Hajduk SPuL Uganda Danish Cranes Kunst, Ryparken 0-1
183600
22 Fr 18-05-18
Kl. 18:15
Volvox NFC Lersøparken 2-7
183597
Kampfakta
22 Fr 18-05-18
Kl. 18:15
AC Iben Arctos Valby IP, tribunen 0-6
183596
22 19-05-18
Kl. 13:00
Nørrebro FF Nørrebro Bk. Kunst, Ryparken UHT!
183598
22 19-05-18
Kl. 15:00
Rikken FC B.1950 Kunst, Valby IP, tribunen 9-1
183136
Kampfakta
19 Ti 22-05-18
Kl. 19:30
AC Sorana AC Iben Kunst, Valby IP, tribunen 5-3
183012
14 On 23-05-18
Kl. 18:00
Olympiakos København NV FK Herman Kunst, Valby IP, tribunen 0-2
183604
Kampfakta
23 Fr 25-05-18
Kl. 18:30
Arctos Rikken FC Kløvermarken 2-1
183605
23 Fr 25-05-18
Kl. 19:30
Nørrebro Bk. AC Iben Kunst, Ryparken 6-4
183603
Kampfakta
23 26-05-18
Kl. 13:00
B.1950 AC Sorana Kunst, Ryparken 4-5
183640
23 26-05-18
Kl. 13:00
Uganda Danish Cranes Volvox Valby IP, Gl. Afdeling 3-1
183602
23 27-05-18
Kl. 10:00
NV FK Herman Hajduk SPuL Rådvadsvej 4-1
183606
23 27-05-18
Kl. 11:45
Olympiakos København Nørrebro FF Valby IP, tribunen 1-1
183607
Kampfakta
23 27-05-18
Kl. 11:45
NFC Real l' Hôpital Valby IP, tribunen 1-0
183641
24 To 31-05-18
Kl. 19:30
Real l' Hôpital Uganda Danish Cranes Kløvermarken HHT!
183647
24 Fr 01-06-18
Kl. 18:00
Hajduk SPuL Volvox Kunst, Ryparken UHT!
183643
24 Fr 01-06-18
Kl. 18:30
AC Iben Olympiakos København Valby IP, Gl. Afdeling 1-5
183644
24 02-06-18
Kl. 11:15
Rikken FC Nørrebro Bk. Kunst, Valby IP, tribunen 4-2
183646
24 03-06-18
Kl. 10:00
NV FK Herman B.1950 Rådvadsvej 3-1
183642
24 03-06-18
Kl. 11:45
Nørrebro FF NFC Kunst, Ryparken 4-1
183645
Kampfakta
24 03-06-18
Kl. 13:30
AC Sorana Arctos Valby IP, tribunen 2-3
183155
Kampfakta
21 Ma 04-06-18
Kl. 19:00
Olympiakos København Volvox Valby IP, Gl. Afdeling 0-2
183594
21 On 06-06-18
Kl. 19:00
NFC Uganda Danish Cranes Valby IP, Gl. Afdeling 0-1
183653
25 Fr 08-06-18
Kl. 18:15
Volvox Real l' Hôpital Lersøparken UHT!
183654
25 Fr 08-06-18
Kl. 18:30
Hajduk SPuL B.1950 Kunst, Ryparken 3-2
183652
25 09-06-18
Kl. 11:15
Uganda Danish Cranes Nørrebro FF Valby IP, Gl. Afdeling 1-2
183648
Kampfakta
25 09-06-18
Kl. 11:15
Arctos NV FK Herman Kløvermarken 2-2
183649
25 10-06-18
Kl. 11:45
Nørrebro Bk. AC Sorana Kunst, Ryparken 0-4
183650
25 10-06-18
Kl. 15:15
Olympiakos København Rikken FC Valby IP, tribunen HMH
183651
25 Ti 12-06-18
Kl. 18:15
NFC AC Iben Valby IP, Gl. Afdeling 3-2
183133
18 On 13-06-18
Kl. 18:30
Volvox B.1950 Lersøparken 5-2
183655
Kampfakta
26 To 14-06-18
Kl. 19:00
Real l' Hôpital Hajduk SPuL Kløvermarken 4-0
183022
15 17-06-18
Kl. 11:45
B.1950 Olympiakos København Kunst, Ryparken 3-2
183681
26 23-06-18
Kl. 13:00
Nørrebro FF Volvox Kunst, Ryparken UHT!
183682
26 23-06-18
Kl. 13:00
AC Iben Uganda Danish Cranes Valby IP, Gl. Afdeling HHT!
183683
26 23-06-18
Kl. 13:00
Rikken FC NFC Kunst, Valby IP, tribunen 2-8
183684
26 23-06-18
Kl. 13:00
AC Sorana Olympiakos København Kunst, Valby IP, tribunen 6-0
183685
Kampfakta
26 23-06-18
Kl. 13:00
NV FK Herman Nørrebro Bk. Rådvadsvej 0-6
183686
26 23-06-18
Kl. 13:00
B.1950 Arctos Kunst, Ryparken HHT!
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

13. februar 2018: Manglende udfyldelse af holdkort medfører tabt kamp

Oprykning: 
Nr. 1 og 2 rykker op i Serie 3, pulje 7. 
Nr. 3 rykker op, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold fra Serie 1, pulje 3 til Københavnsserien efter 2018 forår.

Nedrykning: Nr. 14 rykker ned i Serie 5, pulje 17.
Nedrykningen forøges med et antal svarende til antallet af DBU København 1.-hold, der rykker ud af Københavnsserien efter 2018 forår.