Serie 1, P2 17/18

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
169326
Kampfakta
1 On 16-08-17
Kl. 19:30
Sunred Beach FC CSC Kunst, Ryparken 1-1
169339
1 Fr 18-08-17
Kl. 18:15
Husum Bk. Bk. Hellas Kunst, Husumparken 5-1
169342
Kampfakta
1 Fr 18-08-17
Kl. 20:00
Østerbro IF Nørrebro United Kunst, Ryparken 3-1
169337
Kampfakta
1 19-08-17
Kl. 13:00
FC Udfordringen BK Rødovre Kunst, Valby IP, tribunen 2-0
169338
Kampfakta
1 19-08-17
Kl. 13:00
Vigerslev Bk. BK Fix Valby IP, tribunen 0-0
169341
Kampfakta
1 19-08-17
Kl. 13:00
Dragør Bk. KFB Dragør Bk 3-2
169346
2 To 24-08-17
Kl. 18:30
Bk. Hellas CBS Sport Engdraget 2-1
169349
Kampfakta
2 To 24-08-17
Kl. 18:30
CSC Østerbro IF Kløvermarken 2-0
169379
3 To 24-08-17
Kl. 19:30
Nørrebro United PI Fodbold Kunst, Ryparken 1-1
169347
2 26-08-17
Kl. 13:00
BK Fix Husum Bk. Pilesvinget/Br.høj Kirkevej 1-4
169348
Kampfakta
2 26-08-17
Kl. 13:00
BK Rødovre Vigerslev Bk. Rødovre Stadion 2-1
169344
Kampfakta
2 26-08-17
Kl. 13:30
KFB Nørrebro United Kunstbane 2, Kløvermarken 2-2
169343
Kampfakta
2 27-08-17
Kl. 11:45
Sunred Beach FC FC Udfordringen Kunst, Ryparken 2-2
169345
Kampfakta
2 Ma 28-08-17
Kl. 18:30
PI Fodbold Dragør Bk. Valby IP, tribunen 1-3
169380
Kampfakta
3 Ti 29-08-17
Kl. 18:30
KFB Østerbro IF Kløvermarken 1-4
169352
Kampfakta
3 Ti 29-08-17
Kl. 19:00
Husum Bk. BK Rødovre Kunst, Husumparken 1-1
169340
1 Ti 29-08-17
Kl. 20:45
CBS Sport PI Fodbold Kunst, Jens Jessens Vej 2-5
169378
3 On 30-08-17
Kl. 18:30
Dragør Bk. Bk. Hellas Dragør Bk 3-5
169554
4 02-09-17
Kl. 13:00
Bk. Hellas Nørrebro United Engdraget 4-1
169555
4 02-09-17
Kl. 13:00
BK Fix Dragør Bk. Pilesvinget/Br.høj Kirkevej 1-2
169556
Kampfakta
4 02-09-17
Kl. 13:00
BK Rødovre CBS Sport Rødovre Stadion 5-2
169552
Kampfakta
4 02-09-17
Kl. 15:00
CSC Vigerslev Bk. Kløvermarken 1-1
169381
Kampfakta
4 03-09-17
Kl. 11:45
Sunred Beach FC Husum Bk. Kunst, Ryparken 1-2
169351
Kampfakta
3 Ti 05-09-17
Kl. 18:15
Vigerslev Bk. Sunred Beach FC Valby IP, tribunen 0-7
169553
Kampfakta
4 Ti 05-09-17
Kl. 18:15
PI Fodbold KFB Valby IP, tribunen 1-4
169557
Kampfakta
4 Ti 05-09-17
Kl. 18:30
FC Udfordringen Østerbro IF Kunst, Valby IP, tribunen 3-1
169559
Kampfakta
5 Fr 08-09-17
Kl. 18:15
Husum Bk. CSC Kunst, Husumparken 2-1
169642
5 Fr 08-09-17
Kl. 20:00
Nørrebro United BK Fix Kunst, Mimersparken 0-5
169558
Kampfakta
5 09-09-17
Kl. 13:00
Vigerslev Bk. FC Udfordringen Valby IP, tribunen 1-7
169611
Kampfakta
5 09-09-17
Kl. 13:00
Dragør Bk. BK Rødovre Dragør Bk 1-1
169643
Kampfakta
5 09-09-17
Kl. 13:30
KFB Bk. Hellas Kunstbane 2, Kløvermarken 0-0
169350
Kampfakta
3 Ti 12-09-17
Kl. 18:00
FC Udfordringen CSC Kunst, Valby IP, tribunen 4-4
169644
5 Ti 12-09-17
Kl. 20:00
PI Fodbold Østerbro IF Kunst, Valby IP, tribunen 3-3
169648
6 16-09-17
Kl. 13:00
Bk. Hellas PI Fodbold Kunst, Valby IP, tribunen 1-5
169649
Kampfakta
6 16-09-17
Kl. 13:00
BK Fix KFB Kunst, Tingbjerg IP 0-0
169650
Kampfakta
6 16-09-17
Kl. 13:00
BK Rødovre Nørrebro United Rødovre Stadion 3-0
169693
6 16-09-17
Kl. 13:00
Østerbro IF Vigerslev Bk. Kunst, Fælledparken 2-0
169646
Kampfakta
6 16-09-17
Kl. 15:15
CSC CBS Sport Kløvermarken 3-0
169647
Kampfakta
6 Ti 19-09-17
Kl. 19:45
FC Udfordringen Husum Bk. Kunst, Valby IP, tribunen 2-2
169694
7 Fr 22-09-17
Kl. 18:15
Husum Bk. Vigerslev Bk. Kunst, Husumparken 4-2
169697
Kampfakta
7 Fr 22-09-17
Kl. 20:00
Nørrebro United Sunred Beach FC Kunst, Mimersparken 1-4
169696
Kampfakta
7 23-09-17
Kl. 13:00
Dragør Bk. CSC Dragør Bk 2-2
169700
7 23-09-17
Kl. 13:00
Bk. Hellas Østerbro IF Engdraget 2-1
169698
Kampfakta
7 23-09-17
Kl. 13:30
KFB BK Rødovre Kunstbane 2, Kløvermarken 0-1
169695
Kampfakta
7 On 27-09-17
Kl. 19:30
CBS Sport FC Udfordringen Frederiksberg IP, kunst 4-3
169699
7 To 28-09-17
Kl. 18:15
PI Fodbold BK Fix Kunst, Valby IP, tribunen 4-1
169703
Kampfakta
8 30-09-17
Kl. 13:00
FC Udfordringen Dragør Bk. Kunst, Valby IP, tribunen 1-5
169704
Kampfakta
8 30-09-17
Kl. 13:00
Vigerslev Bk. CBS Sport Valby IP, tribunen 2-1
169705
8 30-09-17
Kl. 13:00
BK Fix Bk. Hellas Pilesvinget/Br.høj Kirkevej 1-1
169706
Kampfakta
8 30-09-17
Kl. 13:00
BK Rødovre PI Fodbold Rødovre Stadion 0-3
169702
Kampfakta
8 30-09-17
Kl. 15:00
CSC Nørrebro United Kløvermarken 2-1
169701
Kampfakta
8 01-10-17
Kl. 11:45
Sunred Beach FC KFB Kunst, Ryparken 3-3
169707
8 01-10-17
Kl. 11:45
Østerbro IF Husum Bk. Kunst, Fælledparken 2-2
169749
Kampfakta
12 Ti 03-10-17
Kl. 20:45
FC Udfordringen Bk. Hellas Kunst, Valby IP, tribunen 1-3
169713
Kampfakta
9 To 05-10-17
Kl. 20:00
PI Fodbold Sunred Beach FC Kunst, Valby IP, tribunen 3-1
169711
Kampfakta
9 Fr 06-10-17
Kl. 20:00
Nørrebro United FC Udfordringen Kunst, Mimersparken 1-2
169710
Kampfakta
9 07-10-17
Kl. 13:00
Dragør Bk. Vigerslev Bk. Dragør Bk 2-1
169714
Kampfakta
9 07-10-17
Kl. 13:00
Bk. Hellas BK Rødovre Engdraget 2-2
169715
9 07-10-17
Kl. 13:00
BK Fix Østerbro IF Pilesvinget/Br.høj Kirkevej 2-2
169709
9 08-10-17
Kl. 10:00
CBS Sport Husum Bk. Jens Jessens Vej 2-5
169729
10 To 12-10-17
Kl. 18:15
Husum Bk. Dragør Bk. Kunst, Husumparken 2-0
169728
Kampfakta
10 14-10-17
Kl. 13:00
Vigerslev Bk. Nørrebro United Kunst, Valby IP, tribunen 3-0
169730
Kampfakta
10 14-10-17
Kl. 13:00
BK Rødovre BK Fix Rødovre Stadion Kunst 1-2
169733
10 14-10-17
Kl. 13:00
Østerbro IF CBS Sport Kunst, Fælledparken 3-1
169717
Kampfakta
10 14-10-17
Kl. 15:00
CSC PI Fodbold Kløvermarken 2-1
169716
Kampfakta
10 15-10-17
Kl. 11:45
Sunred Beach FC Bk. Hellas Kunst, Ryparken 2-1
169736
11 Fr 20-10-17
Kl. 20:00
Nørrebro United Husum Bk. Kunst, Mimersparken 0-4
169734
Kampfakta
11 21-10-17
Kl. 13:00
Dragør Bk. CBS Sport Dragør Bk 5-1
169744
Kampfakta
11 21-10-17
Kl. 13:00
Bk. Hellas CSC Engdraget 1-3
169745
Kampfakta
11 21-10-17
Kl. 13:00
BK Fix Sunred Beach FC Kunst, Tingbjerg IP 1-1
169746
Kampfakta
11 21-10-17
Kl. 13:00
BK Rødovre Østerbro IF Rødovre Stadion Kunst 3-4
169742
Kampfakta
11 21-10-17
Kl. 13:30
KFB Vigerslev Bk. Kunstbane 2, Kløvermarken 3-1
169743
Kampfakta
11 To 26-10-17
Kl. 20:00
PI Fodbold FC Udfordringen Kunst, Valby IP, tribunen 2-1
169560
Kampfakta
5 To 26-10-17
Kl. 20:45
CBS Sport Sunred Beach FC Kunst, Jens Jessens Vej 3-2
169751
Kampfakta
12 Fr 27-10-17
Kl. 18:15
Husum Bk. KFB Kunst, Husumparken 5-1
169753
Kampfakta
12 28-10-17
Kl. 13:00
Dragør Bk. Østerbro IF Dragør Bk 2-2
169748
Kampfakta
12 28-10-17
Kl. 15:15
CSC BK Fix Kunstbane 2, Kløvermarken 2-0
169752
12 29-10-17
Kl. 10:00
CBS Sport Nørrebro United Kunst, Genforeningspladsen 3-3
169747
Kampfakta
12 29-10-17
Kl. 11:45
Sunred Beach FC BK Rødovre Kunst, Ryparken 3-1
169750
12 Ma 30-10-17
Kl. 20:00
Vigerslev Bk. PI Fodbold Kunst, Valby IP, tribunen 1-5
169721
Kampfakta
10 Ti 31-10-17
Kl. 20:00
FC Udfordringen KFB Kunst, Valby IP, tribunen 8-0
169353
3 Ti 31-10-17
Kl. 20:45
CBS Sport BK Fix Kunst, Jens Jessens Vej 1-1
169756
Kampfakta
13 To 02-11-17
Kl. 20:00
PI Fodbold Husum Bk. Kunst, Valby IP, tribunen PROResultatformidling
169754
13 Fr 03-11-17
Kl. 20:00
Nørrebro United Dragør Bk. Kunst, Mimersparken 3-4
169757
Kampfakta
13 04-11-17
Kl. 13:00
Bk. Hellas Vigerslev Bk. Kunst, Valby IP, Gl. Afdeling 2-1
169758
Kampfakta
13 04-11-17
Kl. 13:00
FC Udfordringen BK Fix Kunst, Valby IP, tribunen 2-2
169759
Kampfakta
13 04-11-17
Kl. 13:00
BK Rødovre CSC Rødovre Stadion Kunst 1-3
169760
Kampfakta
13 04-11-17
Kl. 13:00
Østerbro IF Sunred Beach FC Kunst, Fælledparken 4-2
169755
Kampfakta
13 04-11-17
Kl. 13:30
KFB CBS Sport Kunstbane 2, Kløvermarken 2-3
169712
Kampfakta
9 Ti 07-11-17
Kl. 19:30
KFB CSC Kunstbane 2, Kløvermarken 3-1
169645
Kampfakta
6 11-11-17
Kl. 13:00
Sunred Beach FC Dragør Bk. Kunst, Ryparken 1-5
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Oprykning: nr. 1 og 2 rykker op i Københavnsserien 2017/18. Nr. 3 rykker op, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold fra Serie 1, pulje 3 til Københavnsserien efter 2018 forår.

Nedrykning: antallet af hold, der rykker ned i Serie 2, pulje 4 svarer til antallet af DBU København 1.-hold, der rykker ud af Københavnsserien 2017/18. 
Dog rykker nr. 14 altid ned.