Ungdomspokal U16 Drenge (02) 17/18

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
553600
1 Ti 22-08-17
Kl. 18:30
Faxe BK (3) Sorø Freja (1) Faxe Stadion 1-4
553601
1 On 23-08-17
Kl. 18:30
B. Frem (1) Herlufsholm GF (1) Inges Auto Park 3-0
553602
1 On 23-08-17
Kl. 18:30
Maribo Bk (3) Tingsted (1) MB's anlæg 1-4
553604
1 On 23-08-17
Kl. 18:30
Holmegaard GB (1) (1) Langebæk Alliancen (1) Holmegårdhallen HHT !
553605
1 On 23-08-17
Kl. 18:30
AIK 65 Strøby Fodbold (1) Brøndbyernes IF (Øst) Strøbyhallen 2-0
553658
Kampfakta
1 On 23-08-17
Kl. 18:30
Herstedøster IC (2) KFUM BK, Roskilde (1) Herstedøster Stadion 1-7
553659
1 On 23-08-17
Kl. 18:30
Hundige BK (2) FC Roskilde (Øst) Hundige Boldfælled 2-4
553660
1 On 23-08-17
Kl. 18:30
Solrød FC (1) Hvidovre IF (M) Solrød Idrætscenter 0-7
553599
1 On 23-08-17
Kl. 18:30
Fårevejle BK (3) Hvidebæk IF (3) Faarevejle Stadion 2-6
553662
1 On 23-08-17
Kl. 18:30
B 1908 (2) Køge BK (1) Sundby Idrætspark 2-12
553664
1 On 23-08-17
Kl. 18:30
Hundested IK (2) Høng GF (1) Hundestedhallen 1-4
553670
1 On 23-08-17
Kl. 18:30
Slangerup & Omegn IF (1) Vanløse (Øst) Slangerup Stadion 0-7
553671
1 On 23-08-17
Kl. 18:30
Værløse BK (1) FB (M) Værløse Stadion UHT !
553672
1 On 23-08-17
Kl. 18:30
Farum BK (1) Rosenhøj BK Right to Dream Park UHT !
553695
1 On 23-08-17
Kl. 18:30
Ålholm IF (2) Østerbro IF (1) Ålholmskolen 5-1
553760
1 On 23-08-17
Kl. 18:30
Gladsaxe-Hero BK (1) Lyngby Boldklub 1921 (Øst) Gladsaxe Stadion 1-4
553761
Kampfakta
1 On 23-08-17
Kl. 18:30
Måløv BK (1) Hørsholm-Usserød IK Måløv Idrætspark UHT !
553762
1 On 23-08-17
Kl. 18:30
Lundtofte Boldklub (1) HIK (M) Lundtofte Idrætsplads 0-5
553763
1 On 23-08-17
Kl. 18:30
FC Holte (2) Skovshoved IF (1) Rudegård Stadion 1-7
553673
1 On 23-08-17
Kl. 19:00
Hillerød Fodbold (3) Frem (1) Hillerød Stadion 2-3
553676
1 On 23-08-17
Kl. 19:00
Virum-Sorgenfri BK (1) FA 2000 (Øst) Virumgård kunstgræsbane 6-7
553665
1 On 23-08-17
Kl. 19:00
Helsinge Fodbold (1) KB (M) Helsinge Stadion Kunstgræs 7-1
553667
1 On 23-08-17
Kl. 19:00
Brødeskov IF (1) Nørrebro United (1) Brødeskov Stadion Kunst 10-0
553668
1 On 23-08-17
Kl. 19:00
B 1903 (1) Ballerup BK (Øst) Kunst, B1903 1-3
553663
1 On 23-08-17
Kl. 19:00
B. 1973, Herlev (1) FFB (Øst) Elverroad Kunstgræs 1-5
553661
1 On 23-08-17
Kl. 19:00
FC Lejre (1) Kastrup (M) Lejrehallen Kunstbanen 2-0
553612
1 On 23-08-17
Kl. 19:00
Vallensbæk IF (2) Rishøj Boldklub Vallensbæk Idrætscenter kunst 7-0
553657
1 On 23-08-17
Kl. 19:00
Dragør Bk. (2) Vestia (M) Kunst, Dragør Bk. 0-6
553590
1 On 23-08-17
Kl. 19:00
Oversidder Jernløse/Undløse (1)
553598
1 On 23-08-17
Kl. 19:00
Tølløse BK (2) Oversidder Tølløse Stadion
553669
1 On 30-08-17
Kl. 18:00
Ejby IF (3) Brøndby Strand IK (Øst) Ejby Stadion 0-17
553603
1 02-09-17
Kl. 14:00
VG fodbold (1) FC Storebælt (1) Viby Idrætsanlæg UHT !
Runde 2
278735
2 Ti 12-09-17
Kl. 17:30
Jernløse/Undløse (1) Sorø Freja (1) Undløse Stadion 3-6
278754
2 Ti 12-09-17
Kl. 18:00
Vestia (M) FC Roskilde (Øst) Kunst, Bavnehøj IA 2-4
278757
2 Ti 12-09-17
Kl. 18:00
Høng GF (1) FFB (Øst) Hønghallen 9-8
278755
Kampfakta
2 Ti 12-09-17
Kl. 18:30
KFUM BK, Roskilde (1) Hvidovre IF (M) Lillevang Idrætscenter kunst 3-5
278759
2 On 13-09-17
Kl. 17:30
Brøndby Strand IK (Øst) Ballerup BK (Øst) Langbjergskolen 4-2
278764
2 On 13-09-17
Kl. 18:00
Skovshoved IF (1) HIK (M) Gentofte Sportspark - kunst 1 2-4
278762
2 On 13-09-17
Kl. 18:00
Ålholm IF (2) FA 2000 (Øst) Ålholmskolen 0-3
278756
2 On 13-09-17
Kl. 18:15
FC Lejre (1) Køge BK (1) Lejrehallen Kunstbanen 1-6
278758
2 On 13-09-17
Kl. 19:00
Helsinge Fodbold (1) Brødeskov IF (1) Helsinge Stadion Kunstgræs UHT !
278753
2 On 13-09-17
Kl. 19:00
Vallensbæk IF (2) AIK 65 Strøby Fodbold (1) Vallensbæk Idrætscenter kunst 1-4
278763
2 On 13-09-17
Kl. 19:30
Måløv BK (1) Lyngby Boldklub 1921 (Øst) Måløv Idrætspark, Kunstgræs 0-3
278761
2 On 13-09-17
Kl. 19:45
Farum BK (1) Frem (1) Right to Dream Park 1-4
278751
2 Ti 19-09-17
Kl. 17:30
B. Frem (1) Tingsted (1) Inges Auto Park 6-4
278736
2 On 20-09-17
Kl. 17:30
Hvidebæk IF (3) Tølløse BK (2) Hvidebæk Stadion 5-3
278760
2 On 20-09-17
Kl. 19:00
Værløse BK (1) Vanløse (Øst) Værløse Stadion Kunstgræs 1-3
278752
2 Ma 25-09-17
Kl. 19:00
VG fodbold (1) Langebæk Alliancen (1) Viby Idrætsanlæg Kunstgræs 7-8
Runde 3
360271
3 On 04-10-17
Kl. 17:00
Hvidebæk IF (3) Sorø Freja (1) Hvidebæk Stadion 3-11
360274
3 On 04-10-17
Kl. 18:00
Køge BK (1) Hvidovre IF (M) Køge Stadion, Kunstgræs 3-4
360277
3 On 04-10-17
Kl. 18:00
Frem (1) FA 2000 (Øst) Frem, Valby IP 1-0
360272
3 On 04-10-17
Kl. 18:30
B. Frem (1) Langebæk Alliancen (1) Inges Auto Park 2-0
360273
3 Ti 10-10-17
Kl. 18:30
AIK 65 Strøby Fodbold (1) FC Roskilde (Øst) Strøbyhallen Kunstgræs 5-7
360276
3 On 11-10-17
Kl. 18:30
Brøndby Strand IK (Øst) Vanløse (Øst) Langbjergskolen Kunstgræs 2-1
360275
3 04-11-17
Kl. 12:00
Høng GF (1) Helsinge Fodbold (1) Gørlevhallen 5-4
360278
3 To 16-11-17
Kl. 20:00
HIK (M) Lyngby Boldklub 1921 (Øst) Gentofte Stadion Opv. kunst HHT !
Runde 4
853094
4 On 21-03-18
Kl. 22:00
Høng GF (1) Brøndby Strand IK (Øst) Hønghallen Resultatformidling
853095
4 On 21-03-18
Kl. 22:00
Frem (1) Lyngby Boldklub 1921 (Øst) Frem, Valby IP Resultatformidling
853096
4 On 21-03-18
Kl. 22:00
Hvidovre IF (M) FC Roskilde (Øst) Hvidovre IF's baner Resultatformidling
853097
4 On 21-03-18
Kl. 22:00
Sorø Freja (1) B. Frem (1) Sorø Stadion Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde – 21. august – 24. august (uge 34)
2. runde – 11. – 14. september (uge 37)
3. runde – 2. - 5. oktober (uge 40)
4. runde – marts 2018 (1/4 finaler)
5. runde – april 2018 (semifinaler)
6. runde – 23. maj 2018, kl. 18:30, Frederiksberg IP, kunst (finale)

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane. 

Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.