M+40 M 7M Efterår

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
436621
1 Ma 14-08-17
Kl. 20:30
Vanløse Sønderbro Fight Vanløse I P 9-0
436623
1 Ti 15-08-17
Kl. 18:00
AIK Frederiksholm KB Kunst, Valby IP, tribunen 1-1
436619
1 On 16-08-17
Kl. 19:15
Sundby Bk. Skovshoved IF Sundby/Kløvermarken 3-4
436620
1 20-08-17
Kl. 15:15
Prespa B 93 Kunst, Ryparken 7-10
436765
2 Ti 22-08-17
Kl. 20:00
Rødovre Prespa Rødovre Stadion 10-5
436764
2 On 23-08-17
Kl. 20:30
KB KFUM Kunst, KB, P. Bangs Vej 2-5
436763
2 To 24-08-17
Kl. 18:00
Sønderbro Fight CSC Kløvermarken 0-6
436625
2 To 24-08-17
Kl. 19:00
B 93 Sundby Bk. B 93 Svanemølleanlæg. 10-2
436757
2 To 24-08-17
Kl. 19:45
Skovshoved IF Vanløse Skovshoved I P 9-3
436624
2 To 24-08-17
Kl. 20:00
FC Sydhavnen AIK Frederiksholm Kunst, Valby IP, tribunen 7-3
436782
5 Ma 28-08-17
Kl. 18:30
CSC Vanløse Kløvermarken 2-1
436767
3 Ma 28-08-17
Kl. 20:00
Rødovre B 93 Rødovre Stadion 6-5
436769
3 Ti 29-08-17
Kl. 20:30
AIK Frederiksholm Sønderbro Fight Kunst, Valby IP, tribunen 8-1
436768
3 To 31-08-17
Kl. 20:30
Vanløse Sundby Bk. Vanløse I P 6-5
436771
3 03-09-17
Kl. 12:00
Prespa KB Kunst, Ryparken 8-4
436775
4 Ma 04-09-17
Kl. 19:30
Sundby Bk. CSC Sundby/Kløvermarken 10-3
436774
4 On 06-09-17
Kl. 19:00
B 93 Vanløse Kunst, B93 3-5
436772
4 To 07-09-17
Kl. 19:45
Skovshoved IF AIK Frederiksholm Skovshoved I P 8-1
436777
4 To 07-09-17
Kl. 20:00
FC Sydhavnen Prespa Kunst, Valby IP, tribunen 4-7
436773
4 To 07-09-17
Kl. 20:30
KB Rødovre Kunst, KB, P. Bangs Vej 2-3
436776
4 10-09-17
Kl. 11:30
Sønderbro Fight KFUM Kløvermarken 4-7
436779
5 Ma 11-09-17
Kl. 20:30
KB B 93 Kunst, KB, P. Bangs Vej 4-3
436780
5 On 13-09-17
Kl. 18:00
AIK Frederiksholm Sundby Bk. Kunst, Valby IP, tribunen UHT !
436622
1 To 14-09-17
Kl. 18:15
CSC FC Sydhavnen Kløvermarken 4-3
436784
6 Ma 18-09-17
Kl. 20:30
Vanløse AIK Frederiksholm Vanløse I P 8-3
436785
6 On 20-09-17
Kl. 18:00
Sønderbro Fight Rødovre Kløvermarken 2-5
436788
6 On 20-09-17
Kl. 19:30
Sundby Bk. KFUM Sundby/Kløvermarken 6-6
436787
6 To 21-09-17
Kl. 18:30
FC Sydhavnen KB Kunst, Valby IP, tribunen 7-3
436789
6 To 21-09-17
Kl. 19:45
Skovshoved IF Prespa Skovshoved I P 3-7
436770
3 23-09-17
Kl. 10:00
KFUM FC Sydhavnen Emdrupparken 5-2
436786
6 24-09-17
Kl. 17:00
B 93 CSC Kunst, B93 2-5
436793
7 Ti 26-09-17
Kl. 20:30
KB Sønderbro Fight Kunst, KB, P. Bangs Vej 0-0
436795
7 To 28-09-17
Kl. 18:00
AIK Frederiksholm CSC Kunst, Valby IP, tribunen 7-2
436794
7 Fr 29-09-17
Kl. 18:00
KFUM Vanløse Emdrupparken 4-4
436799
8 01-10-17
Kl. 10:00
Skovshoved IF KB Skovshoved I P 3-6
436792
7 01-10-17
Kl. 15:15
Prespa Sundby Bk. Kunst, Ryparken 4-2
436783
5 Ma 02-10-17
Kl. 20:00
Rødovre FC Sydhavnen Rødovre Stadion Kunst 6-2
436797
8 On 04-10-17
Kl. 19:30
Sundby Bk. Rødovre Sundby/Kløvermarken 0-2
436796
8 On 04-10-17
Kl. 20:30
B 93 AIK Frederiksholm Kunst, B93 2-4
436801
8 To 05-10-17
Kl. 20:30
Vanløse Prespa Vanløse I P 6-6
436800
8 07-10-17
Kl. 15:15
CSC KFUM Kunstbane 2, Kløvermarken 5-1
436798
8 08-10-17
Kl. 11:30
Sønderbro Fight FC Sydhavnen Kløvermarken 4-3
436806
9 Ma 09-10-17
Kl. 20:30
Vanløse KB Vanløse I P 5-3
436802
9 Ti 10-10-17
Kl. 19:00
CSC Rødovre Kunstbane 2, Kløvermarken 4-1
436807
9 Ti 10-10-17
Kl. 20:00
AIK Frederiksholm Prespa Kunst, Valby IP, tribunen 2-11
436805
9 On 11-10-17
Kl. 19:30
Sundby Bk. FC Sydhavnen Sundby/Kløvermarken 6-3
436804
9 To 12-10-17
Kl. 19:45
Skovshoved IF Sønderbro Fight Skovshoved I P 4-3
436803
9 Fr 13-10-17
Kl. 18:00
KFUM B 93 Emdrupparken 5-3
436781
5 15-10-17
Kl. 13:30
Prespa Sønderbro Fight Kunst, Ryparken 8-2
436618
1 On 18-10-17
Kl. 19:00
KFUM Rødovre Emdrupparken 5-6
436808
10 Ma 23-10-17
Kl. 20:00
Rødovre AIK Frederiksholm Rødovre Stadion Kunst 8-1
436809
10 Ma 23-10-17
Kl. 20:30
B 93 Skovshoved IF Kunst, B93 6-3
436778
5 On 25-10-17
Kl. 20:00
KFUM Skovshoved IF Emdrupparken 4-1
436812
10 On 25-10-17
Kl. 20:30
KB CSC Kunst, KB, P. Bangs Vej 2-0
436811
10 To 26-10-17
Kl. 18:30
FC Sydhavnen Vanløse Kunst, Valby IP, tribunen 6-4
436810
10 29-10-17
Kl. 11:30
Sønderbro Fight Sundby Bk. Kunst, Sundby Idrætspark 1-5
436813
10 29-10-17
Kl. 15:15
Prespa KFUM Kunst, Ryparken 4-2
436791
7 Ma 30-10-17
Kl. 19:30
FC Sydhavnen B 93 Kunst, Valby IP, tribunen 1-0
436818
11 Ma 30-10-17
Kl. 20:00
Rødovre Vanløse Rødovre Stadion Kunst 6-2
436766
3 Ma 30-10-17
Kl. 20:15
CSC Skovshoved IF Kunstbane 2, Kløvermarken 4-2
436817
11 On 01-11-17
Kl. 20:30
KB Sundby Bk. Kunst, KB, P. Bangs Vej 6-1
436815
11 To 02-11-17
Kl. 18:00
FC Sydhavnen Skovshoved IF Kunst, Valby IP, tribunen 2-3
436790
7 04-11-17
Kl. 10:00
Rødovre Skovshoved IF Rødovre Stadion Kunst 8-2
436814
11 04-11-17
Kl. 12:00
KFUM AIK Frederiksholm Emdrupparken 6-3
436816
11 05-11-17
Kl. 15:15
Sønderbro Fight B 93 Kunstbane 2, Kløvermarken 2-4
436819
11 05-11-17
Kl. 15:15
Prespa CSC Kunst, Ryparken 6-4
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Oprykning: Ingen.

Nedrykning: Nr. 10,11 og 12 rykker ned.