Herre Senior 3 7M Efterår, P1 (2017)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
423496
1 Ma 21-08-17
Kl. 20:30
KB 3 FC Nyhavn Kunst, KB, P. Bangs Vej 2-1
423498
1 Fr 25-08-17
Kl. 18:15
Skjold 9 Nørrebro United 6 Kunst, Ryparken HHT!
423495
1 Fr 25-08-17
Kl. 18:30
Tårnby FF FA 2000 7 Vestamager Idrætsanlæg 1-7
423497
1 27-08-17
Kl. 12:00
Deportivo Montecristo 3 Olympia 1921 Kunst, Ryparken 4-1
423494
1 On 30-08-17
Kl. 19:30
Vestia Olympic Amager KIF Kunst, Bavnehøj IA 4-10
423503
2 To 31-08-17
Kl. 19:00
FC Nyhavn Skjold 9 Kløvermarken 1-3
423501
2 02-09-17
Kl. 11:30
Olympic Amager KIF Tårnby FF Kløvermarken 4-1
423502
2 03-09-17
Kl. 15:00
FA 2000 7 KB 3 Kunst, Jens Jessens Vej 4-1
423499
2 Ti 05-09-17
Kl. 20:00
Nørrebro United 6 Deportivo Montecristo 3 Kunst, Nørrebroparken 1-1
423505
3 Ti 05-09-17
Kl. 20:30
KB 3 Olympic Amager KIF Kunst, KB, P. Bangs Vej 4-5
423506
3 On 06-09-17
Kl. 21:00
Skjold 9 FA 2000 7 Kunst, Ryparken 3-4
423508
3 To 07-09-17
Kl. 18:30
FC Nyhavn Nørrebro United 6 Kløvermarken UHT!
423507
3 Fr 08-09-17
Kl. 18:30
Tårnby FF Olympia 1921 Vestamager Idrætsanlæg 1-1
423512
4 To 14-09-17
Kl. 20:15
Olympia 1921 KB 3 Kunstbane 2, Kløvermarken 4-2
423509
4 16-09-17
Kl. 11:00
Nørrebro United 6 Vestia Kunst, Nørrebroparken 5-1
423513
4 16-09-17
Kl. 14:00
Olympic Amager KIF Skjold 9 Kløvermarken 1-6
423511
4 17-09-17
Kl. 10:15
FA 2000 7 FC Nyhavn Kunst, Jens Jessens Vej 6-0
423514
5 On 20-09-17
Kl. 20:30
KB 3 Deportivo Montecristo 3 Kunst, KB, P. Bangs Vej 3-6
423517
5 On 20-09-17
Kl. 21:00
Skjold 9 Olympia 1921 Kunst, Ryparken 4-0
423515
5 To 21-09-17
Kl. 18:00
FC Nyhavn Olympic Amager KIF Kløvermarken 2-3
423516
5 Fr 22-09-17
Kl. 18:30
Tårnby FF Vestia Vestamager Idrætsanlæg 4-2
423518
5 23-09-17
Kl. 11:00
FA 2000 7 Nørrebro United 6 Jens Jessens Vej 1-2
423523
6 To 28-09-17
Kl. 18:15
Deportivo Montecristo 3 Skjold 9 Kunst, Lundehusparken 2-1
423521
6 To 28-09-17
Kl. 20:15
Olympia 1921 FC Nyhavn Kunstbane 2, Kløvermarken 5-2
423522
6 Fr 29-09-17
Kl. 17:15
Vestia KB 3 Kunst, Bavnehøj IA 2-2
423520
6 30-09-17
Kl. 11:00
Nørrebro United 6 Tårnby FF Kunst, Nørrebroparken 7-2
423519
6 30-09-17
Kl. 13:00
Olympic Amager KIF FA 2000 7 Kløvermarken 1-3
423526
7 On 04-10-17
Kl. 20:30
KB 3 Tårnby FF Kunst, KB, P. Bangs Vej 4-2
423525
7 On 04-10-17
Kl. 21:00
Skjold 9 Vestia Kunst, Ryparken 3-4
423528
7 07-10-17
Kl. 15:15
Olympic Amager KIF Nørrebro United 6 Kunstbane 1, Kløvermarken 8-1
423504
3 08-10-17
Kl. 10:00
Vestia Deportivo Montecristo 3 Kunst, Bavnehøj IA 0-3
423622
8 Ma 09-10-17
Kl. 20:30
KB 3 Nørrebro United 6 Kunst, KB, P. Bangs Vej 2-1
423619
8 To 12-10-17
Kl. 20:15
Olympia 1921 Olympic Amager KIF Kunstbane 2, Kløvermarken 0-5
423621
8 14-10-17
Kl. 10:00
Vestia FC Nyhavn Bavnehøj Idrætsanlæg 5-0
423620
8 Ti 17-10-17
Kl. 21:15
FA 2000 7 Deportivo Montecristo 3 Kunst, Jens Jessens Vej 1-4
423623
8 To 19-10-17
Kl. 18:00
Skjold 9 Tårnby FF Kunst, Ryparken 2-1
423510
4 22-10-17
Kl. 10:00
Deportivo Montecristo 3 Tårnby FF Kunst, Ryparken 3-2
423524
7 Ti 24-10-17
Kl. 20:30
FC Nyhavn Deportivo Montecristo 3 Kunst, Valby IP, tribunen 0-5
423527
7 Ti 24-10-17
Kl. 21:00
FA 2000 7 Olympia 1921 Kunst, Jens Jessens Vej 2-0
423500
2 On 25-10-17
Kl. 19:30
Vestia Olympia 1921 Kunst, Bavnehøj IA 3-1
423628
9 Fr 27-10-17
Kl. 19:15
Skjold 9 KB 3 Kunst, Ryparken 4-3
423627
9 28-10-17
Kl. 11:00
Nørrebro United 6 Olympia 1921 Kunst, Nørrebroparken UHT!
423625
9 29-10-17
Kl. 10:30
FA 2000 7 Vestia Kunst, Jens Jessens Vej 4-2
423624
9 Ti 31-10-17
Kl. 20:15
Olympic Amager KIF Deportivo Montecristo 3 Kunstbane 2, Kløvermarken 2-4
423626
9 On 01-11-17
Kl. 18:45
FC Nyhavn Tårnby FF Kunstbane 2, Kløvermarken 2-3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Oprykning: De tolv bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 1,2,3,4,5 og 6 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning: Nr. 9, 10 i både pulje 1,2,3,4,5 og 6.