Serie 5, P18/21 Efterår, P18 (2017)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
824238
Kampfakta
1 20-08-17
Kl. 11:45
FB 15 CIK 2 Kunst, Jens Jessens Vej 5-2
824235
Kampfakta
1 20-08-17
Kl. 11:45
FA 2000 10 FB 13 Jens Jessens Vej 1-4
825056
Kampfakta
2 02-09-17
Kl. 11:15
CIK 2 FA 2000 10 Kløvermarken 1-1
825055
2 02-09-17
Kl. 13:00
B 1903 5 FB 15 B1903 3-3
825057
2 03-09-17
Kl. 11:45
FB 13 Vestia 5 Jens Jessens Vej 3-3!
825054
2 03-09-17
Kl. 13:30
ØKF 3 SSB 2 Kunstbane 2, Kløvermarken HHT!
825059
3 On 06-09-17
Kl. 21:00
FB 18 ØKF 3 Kunst, Jens Jessens Vej 3-1
825058
3 10-09-17
Kl. 11:45
FA 2000 10 B 1903 5 Kunst, Jens Jessens Vej 2-1
825062
Kampfakta
3 10-09-17
Kl. 15:15
Vestia 5 CIK 2 Kunst, Bavnehøj IA 1-2!
825067
4 On 13-09-17
Kl. 20:15
B 1903 5 Vestia 5 Kunst, B1903 UHT!
825069
Kampfakta
4 On 13-09-17
Kl. 21:00
FB 13 FB 18 Kunst, Jens Jessens Vej 3-2
825071
Kampfakta
5 17-09-17
Kl. 13:30
FB 18 CIK 2 Kunst, Jens Jessens Vej 2-4
825081
Kampfakta
6 23-09-17
Kl. 13:30
CIK 2 FB 13 Kløvermarken 3-2
825078
6 24-09-17
Kl. 11:45
SSB 2 Vestia 5 Kunst, Bavnehøj IA UHT!
825079
6 24-09-17
Kl. 11:45
B 1903 5 FB 18 B1903 6-1
825077
6 24-09-17
Kl. 13:30
ØKF 3 FB 15 Kunstbane 2, Kløvermarken 0-6
825084
7 30-09-17
Kl. 11:15
CIK 2 ØKF 3 Kløvermarken UHT!
825082
7 01-10-17
Kl. 11:45
FA 2000 10 FB 15 Kunst, Jens Jessens Vej 1-2
825085
7 01-10-17
Kl. 11:45
FB 13 B 1903 5 Jens Jessens Vej 1-10
825073
5 Ti 03-10-17
Kl. 21:00
FB 13 ØKF 3 Kunst, Jens Jessens Vej 3-3
825315
8 08-10-17
Kl. 11:45
SSB 2 FB 18 Kunst, Bavnehøj IA 4-2
825318
8 08-10-17
Kl. 11:45
FB 15 Vestia 5 Kunst, Jens Jessens Vej UHT!
825316
8 08-10-17
Kl. 13:30
B 1903 5 CIK 2 B1903 2-2
825312
8 On 11-10-17
Kl. 16:45
ØKF 3 FA 2000 10 Kløvermarken 4-1
825319
9 15-10-17
Kl. 13:30
FB 15 FB 18 Kunst, Jens Jessens Vej 3-2
825322
Kampfakta
9 15-10-17
Kl. 13:30
SSB 2 CIK 2 Kunst, Bavnehøj IA 2-0
825320
9 15-10-17
Kl. 15:15
Vestia 5 ØKF 3 Kunst, Bavnehøj IA HHT!
825070
5 On 18-10-17
Kl. 21:00
FA 2000 10 SSB 2 Kunst, Jens Jessens Vej 4-2
825066
4 22-10-17
Kl. 11:45
SSB 2 FB 15 Kunst, Bavnehøj IA 1-3
825329
10 29-10-17
Kl. 11:45
FB 13 FB 15 Frederiksberg IP, kunst HHT!
825325
10 29-10-17
Kl. 13:30
FB 18 FA 2000 10 Kunst, Jens Jessens Vej 2-3
825327
10 29-10-17
Kl. 13:30
B 1903 5 SSB 2 B1903 11-0
824239
1 On 01-11-17
Kl. 19:45
Vestia 5 FB 18 Kunst, Bavnehøj IA HHT!
825331
11 Fr 03-11-17
Kl. 18:30
Vestia 5 FA 2000 10 Kunst, Bavnehøj IA HHT!
825333
11 05-11-17
Kl. 11:45
B 1903 5 ØKF 3 Kunst, B1903 3-0
825334
11 05-11-17
Kl. 11:45
FB 13 SSB 2 Kunst, Jens Jessens Vej 2-5
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Oprykning:
De otte bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 18,19,20 og 21 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning: 
Ingen