Serie 4, P13/16 Efterår, P15 (2017)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
811138
1 On 16-08-17
Kl. 19:00
KFB 4 B.93 6 Kløvermarken UHT!
811136
1 Fr 18-08-17
Kl. 19:45
VLI 3 Oversidder Kunst, Jens Jessens Vej
811135
1 20-08-17
Kl. 11:00
Heimdal 5 HB 6 Fælledparken 1-3
838650
Kampfakta
2 Ma 21-08-17
Kl. 21:00
FB 8 KFB 4 Kunst, Jens Jessens Vej 4-0
811137
1 Ti 22-08-17
Kl. 18:45
Olympia 1921 2 Pioneren 2 Kløvermarken 2-2
811139
1 To 24-08-17
Kl. 18:45
ØKF 2 Vanløse 3 Kløvermarken 5-5
838649
Kampfakta
2 27-08-17
Kl. 13:30
Pioneren 2 Skjold 7 Vigerslevparken 1-3
838647
2 Ma 28-08-17
Kl. 19:30
Vanløse 3 Heimdal 5 Kunst, Vanløse I P 6-1
838648
2 On 30-08-17
Kl. 20:15
Oversidder Olympia 1921 2
811140
2 On 30-08-17
Kl. 20:30
B.93 6 ØKF 2 Kunst, B93 5-1
838651
3 02-09-17
Kl. 13:00
Skjold 7 Oversidder Kunst, Ryparken
838653
3 02-09-17
Kl. 15:00
VLI 3 Heimdal 5 Jens Jessens Vej 0-2
838654
3 03-09-17
Kl. 11:45
Olympia 1921 2 HB 6 Kløvermarken 3-2
838656
Kampfakta
3 03-09-17
Kl. 13:30
ØKF 2 FB 8 Kunstbane 1, Kløvermarken 3-6
838652
3 03-09-17
Kl. 15:15
B.93 6 Vanløse 3 Kunst, B93 3-1
838660
4 Ma 04-09-17
Kl. 20:15
Oversidder KFB 4
838663
4 To 07-09-17
Kl. 18:15
Pioneren 2 ØKF 2 Vigerslevparken UHT!
838657
Kampfakta
4 Fr 08-09-17
Kl. 18:15
HB 6 Skjold 7 Fælledparken 3-3
838658
4 Fr 08-09-17
Kl. 18:30
Vanløse 3 VLI 3 Kunst, Vanløse I P 5-0
838659
4 09-09-17
Kl. 13:00
Heimdal 5 Olympia 1921 2 Fælledparken UHT!
838688
8 10-09-17
Kl. 20:15
Oversidder Pioneren 2
838669
5 On 13-09-17
Kl. 18:00
KFB 4 HB 6 Kløvermarken 2-4
811134
Kampfakta
1 To 14-09-17
Kl. 18:00
Skjold 7 FB 8 Fælledparken 3-4
838667
5 17-09-17
Kl. 13:00
Olympia 1921 2 VLI 3 Kløvermarken 0-0
838670
5 17-09-17
Kl. 13:30
ØKF 2 Oversidder Kunstbane 1, Kløvermarken
838666
5 17-09-17
Kl. 13:30
B.93 6 Pioneren 2 Kunst, B93 6-0
838674
6 On 20-09-17
Kl. 20:15
Oversidder B.93 6
838671
6 Fr 22-09-17
Kl. 18:00
HB 6 ØKF 2 Kunst, Ryparken 0-1
838675
Kampfakta
6 Fr 22-09-17
Kl. 18:00
VLI 3 Skjold 7 Kunst, Jens Jessens Vej 4-1
838672
6 Fr 22-09-17
Kl. 19:15
Vanløse 3 Olympia 1921 2 Kunst, Vanløse I P 2-3
838676
6 23-09-17
Kl. 13:00
Pioneren 2 FB 8 Vigerslevparken HHT!
838673
6 On 27-09-17
Kl. 20:30
KFB 4 Heimdal 5 Kunstbane 2, Kløvermarken 4-4
838679
7 30-09-17
Kl. 13:00
Pioneren 2 Vanløse 3 Vigerslevparken HHT!
838680
7 01-10-17
Kl. 11:45
FB 8 Oversidder Jens Jessens Vej
838677
Kampfakta
7 01-10-17
Kl. 13:30
Skjold 7 Olympia 1921 2 Valby IP, tribunen 2-0
838678
7 01-10-17
Kl. 13:30
B.93 6 HB 6 B 93 Svanemølleanlæg. 5-2
838682
7 01-10-17
Kl. 13:30
ØKF 2 Heimdal 5 Kunstbane 1, Kløvermarken UHT!
838681
7 01-10-17
Kl. 15:15
KFB 4 VLI 3 Kløvermarken 2-0
838686
Kampfakta
8 Fr 06-10-17
Kl. 19:15
Vanløse 3 Skjold 7 Kunst, Vanløse I P 4-1
838685
Kampfakta
8 07-10-17
Kl. 13:00
HB 6 FB 8 Fælledparken 2-5
838687
8 07-10-17
Kl. 15:00
Heimdal 5 B.93 6 Fælledparken 3-3
838689
8 07-10-17
Kl. 15:00
VLI 3 ØKF 2 Kunst, Jens Jessens Vej 0-1
838690
8 08-10-17
Kl. 11:45
Olympia 1921 2 KFB 4 Kløvermarken 2-2
838695
Kampfakta
9 Fr 13-10-17
Kl. 19:00
VLI 3 FB 8 Frederiksberg IP, kunst 2-5
838694
9 14-10-17
Kl. 11:15
Heimdal 5 Pioneren 2 Fælledparken 10-2
838693
9 14-10-17
Kl. 13:00
HB 6 Oversidder Fælledparken
838691
9 15-10-17
Kl. 11:45
Olympia 1921 2 B.93 6 Kløvermarken 2-2
838692
9 15-10-17
Kl. 13:30
KFB 4 Vanløse 3 Kløvermarken HHT!
838696
Kampfakta
9 15-10-17
Kl. 13:30
Skjold 7 ØKF 2 Kunst, Ryparken 3-1
838655
3 21-10-17
Kl. 11:45
KFB 4 Pioneren 2 Kløvermarken HHT!
838664
Kampfakta
4 22-10-17
Kl. 11:45
FB 8 B.93 6 Kunst, Jens Jessens Vej 3-2
838665
Kampfakta
5 22-10-17
Kl. 13:30
Skjold 7 Heimdal 5 Kunst, Ryparken 3-4
838699
10 Ma 23-10-17
Kl. 20:15
Oversidder Heimdal 5
838698
10 Fr 27-10-17
Kl. 19:15
Vanløse 3 HB 6 Kunst, Vanløse I P 11-0
838700
10 28-10-17
Kl. 13:30
Pioneren 2 VLI 3 Kunst, Bavnehøj IA 4-3
838701
Kampfakta
10 29-10-17
Kl. 11:45
FB 8 Olympia 1921 2 Kunst, Jens Jessens Vej 9-1
838702
10 29-10-17
Kl. 13:30
ØKF 2 KFB 4 Kunstbane 1, Kløvermarken 4-4
838697
Kampfakta
10 29-10-17
Kl. 14:15
B.93 6 Skjold 7 Kunst, B93 4-2
838646
2 Ma 30-10-17
Kl. 21:00
HB 6 VLI 3 Kunst, Ryparken 1-0
838668
Kampfakta
5 Ti 31-10-17
Kl. 21:00
FB 8 Vanløse 3 Kunst, Jens Jessens Vej 3-1
838708
11 To 02-11-17
Kl. 18:30
ØKF 2 Olympia 1921 2 Kunstbane 1, Kløvermarken 4-5
838703
Kampfakta
11 04-11-17
Kl. 11:15
KFB 4 Skjold 7 Kunst, John Tranums Alle 3-2
838704
11 04-11-17
Kl. 11:15
Pioneren 2 HB 6 Kunst, Grøndal Centret UHT!
838705
11 04-11-17
Kl. 11:15
Oversidder Vanløse 3
838706
Kampfakta
11 04-11-17
Kl. 11:15
FB 8 Heimdal 5 Jens Jessens Vej 6-0
838707
11 04-11-17
Kl. 11:15
B.93 6 VLI 3 Kunst, B93 UHT!
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Oprykning: 
De otte bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 13, 14, 15 og 16.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning. 

Nedrykning: 
Nr. 11 og 12 i både pulje 13, 14, 15 og 16 rykker ned.