Serie 3, P8/11 Efterår, P11 (2017)

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
805940
1 On 16-08-17
Kl. 19:00
CSC 2 B.93 5 Kløvermarken 2-8
805937
1 19-08-17
Kl. 13:00
B.1908 3 Valby 3 Sundby Idrætspark 6-0
805941
1 19-08-17
Kl. 15:00
HB 2 Fix 2 Fælledparken 3-2
805939
Kampfakta
1 20-08-17
Kl. 13:30
Frem 3 Husum 3 Frem, Valby IP 5-6
805945
Kampfakta
2 Ti 22-08-17
Kl. 18:45
FA 2000 4 Frem 3 Jens Jessens Vej 1-5
805947
Kampfakta
2 Ti 22-08-17
Kl. 18:45
KFB 2 CSC 2 Kløvermarken 4-2
805942
2 Ti 22-08-17
Kl. 20:30
B.93 5 HB 2 Kunst, B93 0-3
805944
2 To 24-08-17
Kl. 18:45
Fix 2 B.1908 3 Pilesvinget/Br.høj Kirkevej 4-3
805946
2 To 24-08-17
Kl. 18:45
Husum 3 Dragør 3 Husumparken 3-4
805943
Kampfakta
2 Fr 25-08-17
Kl. 18:30
Valby 3 Stefan 5 Valby IP, tribunen 1-4
805938
Kampfakta
1 On 30-08-17
Kl. 18:00
Stefan 5 FA 2000 4 Rådvadsvej 5-0
805948
3 Fr 01-09-17
Kl. 18:30
Dragør 3 FA 2000 4 Dragør Bk 5-1
805952
3 02-09-17
Kl. 11:15
CSC 2 Husum 3 Kløvermarken UHT!
805953
3 02-09-17
Kl. 11:15
HB 2 KFB 2 Kunst, Ryparken HHT!
805950
Kampfakta
3 03-09-17
Kl. 13:30
Stefan 5 B.1908 3 Rådvadsvej 3-3
805951
3 03-09-17
Kl. 13:30
Frem 3 Valby 3 Frem, Valby IP 0-1
805949
3 03-09-17
Kl. 15:15
B.93 5 Fix 2 B 93 Svanemølleanlæg. 2-1
805955
Kampfakta
4 Fr 08-09-17
Kl. 18:00
Fix 2 Stefan 5 Kunst, Tingbjerg IP 3-2
805957
4 Fr 08-09-17
Kl. 19:45
FA 2000 4 CSC 2 Kunst, Jens Jessens Vej 3-3
805959
Kampfakta
4 09-09-17
Kl. 11:15
KFB 2 B.93 5 Kløvermarken 4-2
805956
Kampfakta
4 09-09-17
Kl. 13:00
B.1908 3 Frem 3 Sundby Idrætspark 1-1
805954
4 10-09-17
Kl. 11:45
Valby 3 Dragør 3 Værkstedvej 0-4
805958
4 10-09-17
Kl. 13:30
Husum 3 HB 2 Husumparken 4-6
805960
5 Fr 15-09-17
Kl. 18:00
Dragør 3 B.1908 3 Dragør Bk 1-1
805964
5 16-09-17
Kl. 11:15
CSC 2 Valby 3 Kløvermarken 3-0
805963
Kampfakta
5 16-09-17
Kl. 11:15
KFB 2 Fix 2 Kløvermarken 2-3
805962
Kampfakta
5 17-09-17
Kl. 13:30
Frem 3 Stefan 5 Frem, Valby IP 2-1
805936
Kampfakta
1 Ti 19-09-17
Kl. 19:30
Dragør 3 KFB 2 Kunst, Dragør Bk. 2-2
805969
6 Fr 22-09-17
Kl. 19:00
FA 2000 4 B.93 5 Kunst, Jens Jessens Vej 1-3
805968
6 23-09-17
Kl. 13:00
B.1908 3 CSC 2 Sundby Idrætspark 2-3
805967
Kampfakta
6 23-09-17
Kl. 13:00
Fix 2 Frem 3 Kunst, Tingbjerg IP 3-1
805966
6 24-09-17
Kl. 11:45
Valby 3 HB 2 Værkstedvej 1-1
805971
Kampfakta
6 24-09-17
Kl. 13:30
Husum 3 KFB 2 Kunst, Husumparken 3-6
805972
Kampfakta
7 Fr 29-09-17
Kl. 18:30
Dragør 3 Frem 3 Kunst, Dragør Bk. 2-2
805976
Kampfakta
7 30-09-17
Kl. 11:15
CSC 2 Stefan 5 Kløvermarken 0-2
805977
7 30-09-17
Kl. 13:00
HB 2 B.1908 3 Kunst, Ryparken 5-2
805975
Kampfakta
7 30-09-17
Kl. 15:00
KFB 2 FA 2000 4 Kløvermarken 3-0
805974
7 01-10-17
Kl. 11:45
Husum 3 Fix 2 Husumparken 1-3
805973
7 01-10-17
Kl. 15:15
B.93 5 Valby 3 B 93 Svanemølleanlæg. 2-4
805981
8 Fr 06-10-17
Kl. 19:00
FA 2000 4 Husum 3 Kunst, Jens Jessens Vej 2-5
805979
8 07-10-17
Kl. 13:00
Fix 2 Dragør 3 Gadelandet 7-2
805980
8 07-10-17
Kl. 13:00
B.1908 3 B.93 5 Sundby Idrætspark 1-4
805978
Kampfakta
8 08-10-17
Kl. 13:30
Valby 3 KFB 2 Værkstedvej 0-4
805983
Kampfakta
8 08-10-17
Kl. 13:30
Frem 3 CSC 2 Frem, Valby IP 3-1
805982
Kampfakta
8 08-10-17
Kl. 15:15
Stefan 5 HB 2 Kunst, Grøndal Centret 2-2
805961
5 Ti 10-10-17
Kl. 20:30
B.93 5 Husum 3 Kunst, B93 2-2
805989
9 Fr 13-10-17
Kl. 18:30
Dragør 3 HB 2 Kunst, Dragør Bk. UHT!
805985
9 14-10-17
Kl. 11:15
CSC 2 Fix 2 Kløvermarken 0-4
805987
9 14-10-17
Kl. 13:00
B.1908 3 Husum 3 Sundby Idrætspark 1-2
805988
Kampfakta
9 15-10-17
Kl. 13:30
Stefan 5 KFB 2 Kunst, Grøndal Centret 6-2
805986
9 15-10-17
Kl. 13:30
Valby 3 FA 2000 4 Værkstedvej 3-4
805984
Kampfakta
9 15-10-17
Kl. 13:30
Frem 3 B.93 5 Frem, Valby IP 1-1
805970
Kampfakta
6 Fr 20-10-17
Kl. 18:00
Dragør 3 Stefan 5 Kunst, Dragør Bk. 1-5
805965
5 22-10-17
Kl. 13:30
HB 2 FA 2000 4 Kunst, Fælledparken 2-4
805992
10 Fr 27-10-17
Kl. 17:45
FA 2000 4 B.1908 3 Kunst, Jens Jessens Vej 2-8
805991
10 Fr 27-10-17
Kl. 18:30
Fix 2 Valby 3 Kunst, Tingbjerg IP 3-2
805994
Kampfakta
10 28-10-17
Kl. 15:00
KFB 2 Frem 3 Kunst, Sundby Idrætspark 4-0
805995
10 28-10-17
Kl. 15:00
HB 2 CSC 2 Kunst, Ryparken UHT!
805993
Kampfakta
10 29-10-17
Kl. 15:15
Husum 3 Stefan 5 Kunst, Husumparken 4-1
805990
10 29-10-17
Kl. 17:45
B.93 5 Dragør 3 Kunst, B93 2-4
805997
11 Ti 31-10-17
Kl. 19:30
Husum 3 Valby 3 Kunst, Husumparken 4-1
805998
11 Fr 03-11-17
Kl. 19:00
FA 2000 4 Fix 2 Kunst, Jens Jessens Vej 2-4
805996
11 04-11-17
Kl. 11:15
CSC 2 Dragør 3 Kunstbane 1, Kløvermarken 2-4
805999
Kampfakta
11 05-11-17
Kl. 11:45
KFB 2 B.1908 3 Kunstbane 2, Kløvermarken 2-1
806000
11 05-11-17
Kl. 11:45
B.93 5 Stefan 5 Kunst, B93 HHT!
806001
Kampfakta
11 05-11-17
Kl. 15:15
HB 2 Frem 3 Kunst, Fælledparken 3-4
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Oprykning: 
De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 8,9,10 og 11.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning: 
Nr. 11 og 12 i både pulje 8, 9, 10 og 11.