M+40 2 Efterår (2017)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
438702
1 Ma 14-08-17
Kl. 20:30
Vestia B.93 Kunst, Bavnehøj IA 1-1
438703
Kampfakta
1 To 17-08-17
Kl. 21:00
FC Knöedel Fremad Forsing Kunst, Ryparken 1-1
438701
1 20-08-17
Kl. 13:30
Olympia 1921 Skjold Sundby Idrætspark 0-0
438705
2 Ma 21-08-17
Kl. 20:30
Vestia Fremad Forsing Kunst, Bavnehøj IA 1-4
438706
2 On 23-08-17
Kl. 21:00
Skjold B.93 Kunst, Ryparken 2-1
438704
2 To 24-08-17
Kl. 18:30
Olympia 1921 FC Knöedel Kløvermarken 1-0
438708
Kampfakta
3 Ti 29-08-17
Kl. 19:05
B.93 FC Knöedel B 93 Svanemølleanlæg. 2-6
438707
3 On 30-08-17
Kl. 19:00
Fremad Forsing Olympia 1921 Kløvermarken 2-5
438709
3 On 30-08-17
Kl. 21:00
Skjold Vestia Kunst, Ryparken 2-0
438711
4 On 06-09-17
Kl. 18:00
Fremad Forsing Skjold Kløvermarken 2-4
438710
4 To 07-09-17
Kl. 18:30
Olympia 1921 B.93 Kløvermarken 3-1
438712
4 To 07-09-17
Kl. 21:00
FC Knöedel Vestia Kunst, Ryparken 0-5
438713
5 Ma 11-09-17
Kl. 20:30
Vestia Olympia 1921 Kunst, Bavnehøj IA 5-2
438715
Kampfakta
5 On 13-09-17
Kl. 21:00
Skjold FC Knöedel Kunst, Ryparken 1-1
438717
6 Ma 18-09-17
Kl. 20:30
Vestia Skjold Kunst, Bavnehøj IA 4-2
438718
6 To 21-09-17
Kl. 21:00
FC Knöedel B.93 Kunst, Ryparken 0-0
438716
6 24-09-17
Kl. 11:00
Olympia 1921 Fremad Forsing Kløvermarken 0-4
438720
7 Ma 25-09-17
Kl. 20:30
B.93 Vestia B 93 Svanemølleanlæg. 5-2
438719
7 01-10-17
Kl. 13:30
Fremad Forsing FC Knöedel Kunstbane 2, Kløvermarken UHT!
438723
8 Ti 03-10-17
Kl. 20:15
Fremad Forsing B.93 Kunstbane 2, Kløvermarken 1-1
438724
Kampfakta
8 On 04-10-17
Kl. 21:00
FC Knöedel Skjold Kunst, Ryparken 1-2
438714
5 Ma 09-10-17
Kl. 20:30
B.93 Fremad Forsing Kunst, B93 0-7
438722
8 To 12-10-17
Kl. 19:00
Olympia 1921 Vestia Kløvermarken 2-0
438725
Kampfakta
9 Ma 23-10-17
Kl. 20:30
Vestia FC Knöedel Kunst, Bavnehøj IA 3-2
438726
9 On 25-10-17
Kl. 20:30
B.93 Olympia 1921 Kunst, B93 0-6
438727
9 On 25-10-17
Kl. 21:00
Skjold Fremad Forsing Kunst, Ryparken 2-0
438721
7 Ma 30-10-17
Kl. 21:00
Skjold Olympia 1921 Kunst, Ryparken 1-4
438728
10 Ti 31-10-17
Kl. 20:15
Fremad Forsing Vestia Kunstbane 1, Kløvermarken 1-2
438730
10 To 02-11-17
Kl. 21:00
FC Knöedel Olympia 1921 Kunst, Ryparken 0-5
438729
10 04-11-17
Kl. 15:00
B.93 Skjold Kunst, B93 2-4
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Oprykning: De to bedste oprykningsberettigede hold rykker op i M+40 1.

Nedrykning: Ingen.

.