Herre Senior 3 7M Forår, P1 (2017)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
433849
1 Ma 03-04-17
Kl. 19:30
FB 8 HBE 2 Kunst, Jens Jessens Vej 0-7!
433848
Kampfakta
1 To 06-04-17
Kl. 20:15
Olympia 1921 Hekla 2 Kunstbane 2, Kløvermarken 3-1
433846
1 08-04-17
Kl. 12:30
Østerbro IF 5 Tårnby FF Fælledparken 3-0
433845
1 08-04-17
Kl. 13:00
Olympic Amager KIF Vestia Kløvermarken UHT!
433847
Kampfakta
1 09-04-17
Kl. 15:15
MY KB 3 Kunst, Ryparken 1-0
433851
2 Ma 17-04-17
Kl. 10:30
Vestia Olympia 1921 Kunst, Bavnehøj IA 4-2
433850
2 On 19-04-17
Kl. 18:45
Hekla 2 FB 8 Hekla Park 5-1!
433853
2 On 19-04-17
Kl. 20:30
KB 3 Østerbro IF 5 Kunst, KB, P. Bangs Vej 4-1
433852
2 Fr 21-04-17
Kl. 18:30
Tårnby FF Olympic Amager KIF Vestamager Idrætsanlæg 5-7
433854
2 23-04-17
Kl. 13:30
HBE 2 MY Kunst, Valby IP, tribunen 6-2
433859
3 Ma 24-04-17
Kl. 18:00
FB 8 MY Jens Jessens Vej 1-3!
433855
3 Ti 25-04-17
Kl. 19:00
Hekla 2 Vestia Hekla Park 6-0
433858
3 To 27-04-17
Kl. 20:15
Olympia 1921 Tårnby FF Kunstbane 2, Kløvermarken 1-2
433857
3 29-04-17
Kl. 12:30
Østerbro IF 5 HBE 2 Fælledparken 3-12
433856
3 29-04-17
Kl. 13:00
Olympic Amager KIF KB 3 Kløvermarken 5-4
433864
4 Ma 08-05-17
Kl. 19:00
HBE 2 Olympic Amager KIF Valby IP, tribunen 4-8
433863
4 On 10-05-17
Kl. 20:30
KB 3 Olympia 1921 Kunst, KB, P. Bangs Vej 3-1
433861
4 Fr 12-05-17
Kl. 18:30
Tårnby FF Hekla 2 Vestamager Idrætsanlæg 1-5
433860
4 Fr 12-05-17
Kl. 20:15
Vestia FB 8 Kunst, Bavnehøj IA UHT!
433862
4 14-05-17
Kl. 15:15
MY Østerbro IF 5 Kunst, Ryparken 3-0
433869
5 Ma 15-05-17
Kl. 18:00
FB 8 Østerbro IF 5 Jens Jessens Vej HHT!
433865
5 Ti 16-05-17
Kl. 18:15
Hekla 2 KB 3 Hekla Park 6-2
433868
5 To 18-05-17
Kl. 20:15
Olympia 1921 HBE 2 Kunstbane 2, Kløvermarken HHT!
433867
5 20-05-17
Kl. 12:30
Vestia Tårnby FF Kunst, Bavnehøj IA 1-5
433866
5 20-05-17
Kl. 13:00
Olympic Amager KIF MY Kløvermarken 2-9
433873
6 On 24-05-17
Kl. 20:30
KB 3 Vestia Kunst, KB, P. Bangs Vej 3-3
433871
6 Fr 26-05-17
Kl. 18:30
Tårnby FF FB 8 Vestamager Idrætsanlæg UHT!
433870
6 27-05-17
Kl. 12:30
Østerbro IF 5 Olympic Amager KIF Fælledparken 5-9
433874
6 28-05-17
Kl. 10:00
HBE 2 Hekla 2 Kunst, Valby IP, tribunen 3-4
433872
6 28-05-17
Kl. 15:15
MY Olympia 1921 Kunst, Ryparken 8-0
433879
7 Ma 29-05-17
Kl. 19:30
FB 8 Olympic Amager KIF Jens Jessens Vej HHT!
433878
7 To 01-06-17
Kl. 19:00
Olympia 1921 Østerbro IF 5 Kløvermarken 4-1
433877
7 Fr 02-06-17
Kl. 18:30
Tårnby FF KB 3 Vestamager Idrætsanlæg 0-2
433876
7 Fr 02-06-17
Kl. 19:30
Vestia HBE 2 Kunst, Bavnehøj IA 0-8
433883
8 Ma 05-06-17
Kl. 18:00
FB 8 KB 3 Jens Jessens Vej HHT!
433875
Kampfakta
7 On 07-06-17
Kl. 19:15
Hekla 2 MY Hekla Park 4-1
433881
8 10-06-17
Kl. 12:30
Østerbro IF 5 Hekla 2 Fælledparken 0-3
433884
8 11-06-17
Kl. 14:00
HBE 2 Tårnby FF Kunst, Valby IP, tribunen 10-1
433882
8 11-06-17
Kl. 15:15
MY Vestia Kunst, Ryparken 5-1
433880
8 Ma 12-06-17
Kl. 19:00
Olympic Amager KIF Olympia 1921 Kløvermarken 3-3
433889
9 Ma 12-06-17
Kl. 20:30
KB 3 HBE 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej 3-8
433888
9 To 15-06-17
Kl. 19:15
Olympia 1921 FB 8 Kløvermarken UHT!
433885
9 To 15-06-17
Kl. 19:30
Hekla 2 Olympic Amager KIF Hekla Park 1-1
433887
9 Fr 16-06-17
Kl. 18:30
Tårnby FF MY Vestamager Idrætsanlæg 2-4
433886
9 Fr 16-06-17
Kl. 20:00
Vestia Østerbro IF 5 Kunst, Bavnehøj IA 2-2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Oprykning: De 13 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 1,2,3, 4, 5 og 6 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.

Nedrykning: Nr. 9 og 10 i både pulje 1, 2, 3, 4, 5 og 6.