Serie 3, P7 16/17 (2017)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
757810
Kampfakta
1 Fr 12-08-16
Kl. 18:00
F.C. Babylon FC Græsrødderne Kunst, Mimersparken 1-5
757814
Kampfakta
1 Fr 12-08-16
Kl. 18:30
SC Amager Bk. Olympia 1921 Kløvermarken 3-5
757815
1 13-08-16
Kl. 13:00
Amalie Real l' Hôpital Kløvermarken 1-1
757816
1 13-08-16
Kl. 13:00
CIK Oversidder Kløvermarken
757812
Kampfakta
1 13-08-16
Kl. 15:00
FC Sydhavnen Sydsiden IF Valby IP, tribunen 5-1!
757820
Kampfakta
2 Ti 16-08-16
Kl. 18:00
FC Culpa FC Sydhavnen Kunst, Valby IP, tribunen 4-2
757823
2 Ti 16-08-16
Kl. 19:00
Bk. Olympia 1921 Amalie Sundby Idrætspark 2-1
757832
3 Ti 16-08-16
Kl. 19:00
Real l' Hôpital Oversidder Kløvermarken
757819
Kampfakta
2 On 17-08-16
Kl. 19:00
FC Græsrødderne ØKF Kløvermarken 4-2
757821
2 On 17-08-16
Kl. 19:00
Sydsiden IF Bispebjerg Bk. Valby IP, tribunen 1-5!
757818
2 To 18-08-16
Kl. 15:00
Oversidder Bk. Vestia
757824
2 To 18-08-16
Kl. 19:00
Real l' Hôpital CIK Kløvermarken 1-1
757817
Kampfakta
2 To 18-08-16
Kl. 20:00
SSB F.C. Babylon Kunst, Bavnehøj IA 1-3
757830
Kampfakta
3 20-08-16
Kl. 13:00
Amalie FC Randoms Kløvermarken 0-2
757831
3 20-08-16
Kl. 15:00
CIK Bk. Olympia 1921 Kløvermarken 4-1
757828
3 20-08-16
Kl. 15:00
Bispebjerg Bk. FC Culpa Lersøparken 3-2
757826
3 21-08-16
Kl. 11:45
F.C. Babylon Bk. Vestia Kunst, Mimersparken 0-2
757829
3 Ma 22-08-16
Kl. 18:30
SC Amager Sydsiden IF Kløvermarken 0-0!
757813
Kampfakta
1 Ti 23-08-16
Kl. 18:45
Bispebjerg Bk. FC Randoms Lersøparken 2-3
757838
4 Fr 26-08-16
Kl. 18:30
Sydsiden IF Amalie Valby IP, tribunen 0-2!
757839
Kampfakta
4 Fr 26-08-16
Kl. 18:30
FC Randoms CIK Valby IP, tribunen 1-1
757836
Kampfakta
4 27-08-16
Kl. 10:15
FC Græsrødderne Bispebjerg Bk. Gentofte Sportspark Opv. kunst 4-2
757837
Kampfakta
4 27-08-16
Kl. 13:00
FC Culpa SC Amager Kunst, Valby IP, tribunen 2-2
757840
4 27-08-16
Kl. 15:00
Bk. Olympia 1921 Real l' Hôpital Sundby Idrætspark 2-2
757834
4 27-08-16
Kl. 15:00
Bk. Vestia ØKF Kunst, Bavnehøj IA 1-2
757835
4 27-08-16
Kl. 15:00
Oversidder F.C. Babylon
757833
Kampfakta
4 28-08-16
Kl. 13:30
SSB FC Sydhavnen Kunst, Bavnehøj IA 1-2
757822
Kampfakta
2 Ma 29-08-16
Kl. 18:30
FC Randoms SC Amager Valby IP, Gl. Afdeling 4-1
757846
5 To 01-09-16
Kl. 18:15
CIK Sydsiden IF Kløvermarken 1-1!
757847
Kampfakta
5 To 01-09-16
Kl. 18:30
Real l' Hôpital FC Randoms Kløvermarken 1-1
757841
5 03-09-16
Kl. 12:00
Bispebjerg Bk. SSB Lersøparken 1-0
757843
5 03-09-16
Kl. 13:00
ØKF F.C. Babylon Kløvermarken 1-2
757842
Kampfakta
5 03-09-16
Kl. 15:00
FC Sydhavnen Bk. Vestia Kunst, Valby IP, tribunen 2-2
757848
5 03-09-16
Kl. 15:00
Bk. Olympia 1921 Oversidder Sundby Idrætspark
757844
Kampfakta
5 04-09-16
Kl. 11:45
SC Amager FC Græsrødderne Kløvermarken 2-8
757919
Kampfakta
14 Ti 06-09-16
Kl. 18:15
SC Amager CIK Kløvermarken 1-1
757809
Kampfakta
1 Ti 06-09-16
Kl. 19:00
Bk. Vestia SSB Kunst, Bavnehøj IA 0-2
757811
1 On 07-09-16
Kl. 18:00
ØKF FC Culpa Kløvermarken 1-3
757855
6 Fr 09-09-16
Kl. 18:00
Sydsiden IF Real l' Hôpital Kunst, Valby IP, tribunen HHT!
757856
6 Fr 09-09-16
Kl. 18:00
FC Randoms Bk. Olympia 1921 Kunst, Valby IP, tribunen 0-2
757853
Kampfakta
6 10-09-16
Kl. 10:15
FC Græsrødderne Amalie Gentofte Sportspark Opv. kunst 4-2
757854
6 10-09-16
Kl. 13:00
FC Culpa CIK Kunst, Valby IP, tribunen 4-2
757850
6 10-09-16
Kl. 15:00
Bk. Vestia Bispebjerg Bk. Kunst, Bavnehøj IA 2-0
757851
Kampfakta
6 11-09-16
Kl. 11:45
F.C. Babylon FC Sydhavnen Kunst, Mimersparken 1-5
757849
Kampfakta
6 11-09-16
Kl. 13:30
SSB SC Amager Kunst, Bavnehøj IA 6-3
757852
6 11-09-16
Kl. 15:00
Oversidder ØKF
757857
Kampfakta
7 Ti 13-09-16
Kl. 18:00
Amalie SSB Kløvermarken 4-2
757863
7 Ti 13-09-16
Kl. 18:00
Bk. Olympia 1921 Sydsiden IF Kløvermarken 2-0!
757864
7 On 14-09-16
Kl. 18:00
FC Randoms Oversidder Valby IP, tribunen
757858
Kampfakta
7 On 14-09-16
Kl. 18:00
SC Amager Bk. Vestia Kløvermarken 3-3
757860
Kampfakta
7 To 15-09-16
Kl. 18:00
FC Sydhavnen ØKF Kunst, Valby IP, tribunen 0-1
757862
Kampfakta
7 To 15-09-16
Kl. 18:00
Real l' Hôpital FC Culpa Kløvermarken 2-2
757872
Kampfakta
8 Fr 16-09-16
Kl. 20:00
Sydsiden IF FC Randoms Kunst, Valby IP, tribunen 1-6!
757870
Kampfakta
8 17-09-16
Kl. 13:00
FC Græsrødderne Real l' Hôpital Kløvermarken 7-2
757871
8 17-09-16
Kl. 15:00
FC Culpa Bk. Olympia 1921 Kunst, Valby IP, tribunen 5-0
757866
8 17-09-16
Kl. 15:00
Bk. Vestia Amalie Kunst, Bavnehøj IA 0-1
757869
8 17-09-16
Kl. 15:00
Oversidder FC Sydhavnen
757868
8 18-09-16
Kl. 11:45
ØKF Bispebjerg Bk. Kløvermarken 2-2
757867
Kampfakta
8 18-09-16
Kl. 13:30
F.C. Babylon SC Amager Kunst, Mimersparken 0-3
757865
Kampfakta
8 18-09-16
Kl. 13:30
SSB CIK Kunst, Bavnehøj IA 1-2
757859
7 Ti 20-09-16
Kl. 21:00
Bispebjerg Bk. F.C. Babylon Kunst, Ryparken 3-0
757873
Kampfakta
9 To 22-09-16
Kl. 17:30
Real l' Hôpital SSB Kløvermarken 0-3
757879
Kampfakta
9 Fr 23-09-16
Kl. 18:00
FC Randoms FC Culpa Kunst, Valby IP, tribunen 3-1
757880
9 Fr 23-09-16
Kl. 18:15
Sydsiden IF Oversidder Valby IP, tribunen HHT!
757874
9 24-09-16
Kl. 13:00
CIK Bk. Vestia Kløvermarken 1-1
757875
9 24-09-16
Kl. 13:00
Amalie F.C. Babylon Kløvermarken UHT!
757877
Kampfakta
9 24-09-16
Kl. 15:00
Bispebjerg Bk. FC Sydhavnen Lersøparken 2-0
757878
Kampfakta
9 24-09-16
Kl. 15:00
Bk. Olympia 1921 FC Græsrødderne Sundby Idrætspark 2-7
757876
Kampfakta
9 25-09-16
Kl. 11:45
SC Amager ØKF Kløvermarken 1-5
757861
Kampfakta
7 On 28-09-16
Kl. 19:00
CIK FC Græsrødderne Kunst, B93 1-2
757884
10 01-10-16
Kl. 13:00
ØKF Amalie Kløvermarken 0-3
757885
Kampfakta
10 01-10-16
Kl. 13:00
FC Sydhavnen SC Amager Kunst, Valby IP, tribunen 5-3
757886
10 01-10-16
Kl. 15:00
Oversidder Bispebjerg Bk.
757882
10 01-10-16
Kl. 15:00
Bk. Vestia Real l' Hôpital Kunst, Bavnehøj IA 2-1
757888
10 01-10-16
Kl. 15:00
FC Culpa Sydsiden IF Kunst, Valby IP, tribunen UHT!
757887
Kampfakta
10 01-10-16
Kl. 15:15
FC Græsrødderne FC Randoms Gentofte Sportspark Opv. kunst 6-0
757883
Kampfakta
10 02-10-16
Kl. 11:45
F.C. Babylon CIK Kunst, Mimersparken 1-3
757881
Kampfakta
10 02-10-16
Kl. 13:30
SSB Bk. Olympia 1921 Kunst, Bavnehøj IA 3-2
757845
5 Ti 04-10-16
Kl. 17:00
Amalie FC Culpa Kløvermarken 2-0
757889
Kampfakta
11 Fr 07-10-16
Kl. 18:00
FC Randoms SSB Kunst, Valby IP, tribunen 4-1
757895
11 Fr 07-10-16
Kl. 18:00
Sydsiden IF FC Græsrødderne Kunst, Valby IP, tribunen HHT!
757896
11 08-10-16
Kl. 13:00
FC Culpa Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
757892
11 08-10-16
Kl. 13:00
CIK ØKF Kløvermarken 0-3
757893
Kampfakta
11 08-10-16
Kl. 13:00
Amalie FC Sydhavnen Kløvermarken 1-4
757890
Kampfakta
11 08-10-16
Kl. 15:00
Bk. Olympia 1921 Bk. Vestia Sundby Idrætspark 0-2
757894
Kampfakta
11 09-10-16
Kl. 11:45
SC Amager Bispebjerg Bk. Kløvermarken 1-2
757904
Kampfakta
12 15-10-16
Kl. 13:00
FC Græsrødderne FC Culpa Kløvermarken 1-1
757898
Kampfakta
12 15-10-16
Kl. 15:00
Bk. Vestia FC Randoms Kunst, Bavnehøj IA 1-2
757901
Kampfakta
12 15-10-16
Kl. 15:00
FC Sydhavnen CIK Kunst, Valby IP, tribunen 4-2
757902
12 15-10-16
Kl. 15:00
Bispebjerg Bk. Amalie Lersøparken 2-2
757903
12 15-10-16
Kl. 15:00
Oversidder SC Amager
757899
12 16-10-16
Kl. 11:45
F.C. Babylon Bk. Olympia 1921 Kunst, Mimersparken 2-1
757900
12 16-10-16
Kl. 13:30
ØKF Real l' Hôpital Kløvermarken UHT!
757897
12 16-10-16
Kl. 13:30
SSB Sydsiden IF Kunst, Bavnehøj IA UHT!
757909
Kampfakta
13 To 20-10-16
Kl. 20:30
Real l' Hôpital FC Sydhavnen Kunst, Valby IP, tribunen 1-1
757910
13 22-10-16
Kl. 13:00
CIK Bispebjerg Bk. Kløvermarken 0-3
757911
Kampfakta
13 22-10-16
Kl. 13:00
Amalie SC Amager Kløvermarken 5-1
757905
Kampfakta
13 22-10-16
Kl. 13:00
FC Culpa SSB Kunst, Valby IP, tribunen 1-2
757906
13 22-10-16
Kl. 13:00
Sydsiden IF Bk. Vestia Valby IP, tribunen HHT!
757907
Kampfakta
13 22-10-16
Kl. 13:00
FC Randoms F.C. Babylon Valby IP, tribunen 5-2
757908
13 22-10-16
Kl. 15:00
Bk. Olympia 1921 ØKF Sundby Idrætspark 1-6
757912
13 22-10-16
Kl. 15:00
FC Græsrødderne Oversidder Kløvermarken
757827
Kampfakta
3 Ti 25-10-16
Kl. 20:00
FC Sydhavnen FC Græsrødderne Kunst, Valby IP, tribunen 1-6
757916
Kampfakta
14 29-10-16
Kl. 13:00
ØKF FC Randoms Kløvermarken 2-2
757917
Kampfakta
14 29-10-16
Kl. 13:00
FC Sydhavnen Bk. Olympia 1921 Kunst, Valby IP, tribunen 3-1
757918
14 29-10-16
Kl. 15:00
Bispebjerg Bk. Real l' Hôpital Kunst, Ryparken 4-0
757914
14 29-10-16
Kl. 15:00
Bk. Vestia FC Culpa Kunst, Bavnehøj IA 3-0
757915
14 30-10-16
Kl. 11:45
F.C. Babylon Sydsiden IF Kunst, Mimersparken UHT!
757913
Kampfakta
14 30-10-16
Kl. 13:30
SSB FC Græsrødderne Kunst, Bavnehøj IA 2-5
757920
14 30-10-16
Kl. 15:00
Oversidder Amalie
757924
15 Fr 04-11-16
Kl. 18:00
Sydsiden IF ØKF Kunst, Valby IP, tribunen HHT!
757925
Kampfakta
15 Fr 04-11-16
Kl. 19:45
FC Randoms FC Sydhavnen Kunst, Valby IP, tribunen 1-2
757927
Kampfakta
15 05-11-16
Kl. 11:00
Real l' Hôpital SC Amager Kløvermarken 0-2
757922
Kampfakta
15 05-11-16
Kl. 13:00
FC Græsrødderne Bk. Vestia Kløvermarken 4-4
757928
15 05-11-16
Kl. 14:00
CIK Amalie Kløvermarken 1-0
757923
15 05-11-16
Kl. 15:00
FC Culpa F.C. Babylon Kunst, Valby IP, tribunen 5-0
757926
15 05-11-16
Kl. 15:00
Bk. Olympia 1921 Bispebjerg Bk. Sundby Idrætspark 0-1
757921
15 06-11-16
Kl. 15:00
Oversidder SSB
757891
11 Ti 08-11-16
Kl. 20:00
Real l' Hôpital F.C. Babylon Kunst, Valby IP, tribunen 1-2
757825
Kampfakta
3 12-11-16
Kl. 12:00
ØKF SSB Kunstbane 1, Kløvermarken 9-0
757936
16 To 23-03-17
Kl. 15:00
Oversidder CIK
757932
16 Fr 24-03-17
Kl. 18:15
Sydsiden IF FC Sydhavnen Valby IP, tribunen HHT!
757931
16 25-03-17
Kl. 13:00
FC Culpa ØKF Kunst, Valby IP, tribunen 3-4
757935
16 25-03-17
Kl. 13:30
Real l' Hôpital Amalie Kunstbane 1, Kløvermarken 1-5
757930
Kampfakta
16 25-03-17
Kl. 13:30
FC Græsrødderne F.C. Babylon Kunstbane 2, Kløvermarken 11-0
757934
Kampfakta
16 25-03-17
Kl. 15:00
Bk. Olympia 1921 SC Amager Sundby Idrætspark 1-2
757929
Kampfakta
16 26-03-17
Kl. 13:30
SSB Bk. Vestia Kunst, Bavnehøj IA 2-0
757939
Kampfakta
17 01-04-17
Kl. 13:00
ØKF FC Græsrødderne Kløvermarken 1-3
757941
17 01-04-17
Kl. 13:00
Bispebjerg Bk. Sydsiden IF Kunst, Ryparken UHT!
757942
Kampfakta
17 01-04-17
Kl. 13:30
SC Amager FC Randoms Kunstbane 2, Kløvermarken 0-1
757944
17 01-04-17
Kl. 13:30
CIK Real l' Hôpital Kunstbane 1, Kløvermarken 1-3
757940
Kampfakta
17 01-04-17
Kl. 15:00
FC Sydhavnen FC Culpa Kunst, Valby IP, tribunen 4-1
757938
17 01-04-17
Kl. 15:00
Bk. Vestia Oversidder Kunst, Bavnehøj IA
757943
17 01-04-17
Kl. 15:15
Amalie Bk. Olympia 1921 Kunstbane 1, Kløvermarken 1-4
757937
Kampfakta
17 02-04-17
Kl. 11:45
F.C. Babylon SSB Kunst, Mimersparken 1-3
757947
Kampfakta
18 To 06-04-17
Kl. 19:00
FC Græsrødderne FC Sydhavnen Gentofte Sportspark Opv. kunst 4-1
757949
18 Fr 07-04-17
Kl. 18:15
Sydsiden IF SC Amager Valby IP, tribunen HHT!
757950
Kampfakta
18 Fr 07-04-17
Kl. 18:30
FC Randoms Amalie Kunst, Valby IP, tribunen 4-3
757948
18 08-04-17
Kl. 13:00
FC Culpa Bispebjerg Bk. Kunst, Valby IP, tribunen 3-1
757952
18 08-04-17
Kl. 15:00
Oversidder Real l' Hôpital
757945
Kampfakta
18 09-04-17
Kl. 13:30
SSB ØKF Kunst, Bavnehøj IA 5-1
757946
18 09-04-17
Kl. 15:30
Bk. Vestia F.C. Babylon Kunst, Bavnehøj IA 3-2
757959
Kampfakta
19 Ti 11-04-17
Kl. 18:30
CIK FC Randoms Kløvermarken 1-3
757960
19 To 13-04-17
Kl. 11:45
Real l' Hôpital Bk. Olympia 1921 Kløvermarken 2-3
757957
Kampfakta
19 To 13-04-17
Kl. 11:45
SC Amager FC Culpa Kløvermarken 2-3
757956
Kampfakta
19 To 13-04-17
Kl. 13:30
Bispebjerg Bk. FC Græsrødderne Kunst, Ryparken 3-4
757955
19 To 13-04-17
Kl. 15:00
F.C. Babylon Oversidder Kunst, Mimersparken
757958
19 To 13-04-17
Kl. 15:00
Amalie Sydsiden IF Kløvermarken UHT!
757961
Kampfakta
20 Ma 17-04-17
Kl. 11:45
SSB Bispebjerg Bk. Kunst, Bavnehøj IA 4-3
757963
20 Ma 17-04-17
Kl. 11:45
F.C. Babylon ØKF Kunst, Mimersparken 1-3
757964
Kampfakta
20 Ma 17-04-17
Kl. 13:30
FC Græsrødderne SC Amager Kløvermarken 8-1
700839
20 Ma 17-04-17
Kl. 15:00
Sydsiden IF CIK Valby IP, tribunen HHT!
700841
20 Ma 17-04-17
Kl. 15:00
Oversidder Bk. Olympia 1921
757965
20 Ma 17-04-17
Kl. 15:15
FC Culpa Amalie Kunst, Valby IP, tribunen 1-2
757962
Kampfakta
20 Ma 17-04-17
Kl. 17:00
Bk. Vestia FC Sydhavnen Kunst, Bavnehøj IA 3-3
757951
18 On 19-04-17
Kl. 18:30
Bk. Olympia 1921 CIK Kløvermarken 3-2
700848
21 To 20-04-17
Kl. 19:30
Real l' Hôpital Sydsiden IF Kløvermarken UHT!
700845
21 22-04-17
Kl. 13:00
ØKF Oversidder Kløvermarken
700847
21 22-04-17
Kl. 13:30
CIK FC Culpa Kunstbane 1, Kløvermarken 2-2
700849
Kampfakta
21 22-04-17
Kl. 15:00
Bk. Olympia 1921 FC Randoms Sundby Idrætspark 1-4
700846
Kampfakta
21 23-04-17
Kl. 13:30
Amalie FC Græsrødderne Kunstbane 1, Kløvermarken 1-5
700842
Kampfakta
21 23-04-17
Kl. 13:30
SC Amager SSB Kløvermarken 4-1
757933
Kampfakta
16 On 26-04-17
Kl. 19:00
FC Randoms Bispebjerg Bk. Valby IP, tribunen 3-1
700857
22 Fr 28-04-17
Kl. 15:00
Oversidder FC Randoms
700856
22 Fr 28-04-17
Kl. 18:15
Sydsiden IF Bk. Olympia 1921 Valby IP, tribunen HHT!
700851
Kampfakta
22 29-04-17
Kl. 15:00
Bk. Vestia SC Amager Kunst, Bavnehøj IA 7-1
700855
22 29-04-17
Kl. 15:00
FC Culpa Real l' Hôpital Kunst, Valby IP, tribunen 3-2
700854
Kampfakta
22 30-04-17
Kl. 11:00
FC Græsrødderne CIK Gentofte Sportspark Opv. kunst 11-2
700852
22 30-04-17
Kl. 11:45
F.C. Babylon Bispebjerg Bk. Kunst, Mimersparken 1-1
700850
22 30-04-17
Kl. 13:30
SSB Amalie Kunst, Bavnehøj IA 0-4
700843
21 Ti 02-05-17
Kl. 21:00
Bispebjerg Bk. Bk. Vestia Kunst, Ryparken 4-2
700844
Kampfakta
21 On 03-05-17
Kl. 19:00
FC Sydhavnen F.C. Babylon Valby IP, tribunen 6-2
700858
Kampfakta
23 To 04-05-17
Kl. 18:00
CIK SSB Kløvermarken 1-1
700863
Kampfakta
23 To 04-05-17
Kl. 19:30
Real l' Hôpital FC Græsrødderne Kløvermarken 1-9
700865
23 Fr 05-05-17
Kl. 18:15
FC Randoms Sydsiden IF Valby IP, tribunen UHT!
700864
23 06-05-17
Kl. 15:00
Bk. Olympia 1921 FC Culpa Sundby Idrætspark 0-5
700862
23 06-05-17
Kl. 15:00
FC Sydhavnen Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
700859
23 07-05-17
Kl. 13:30
Amalie Bk. Vestia Kunstbane 1, Kløvermarken 0-3
700860
Kampfakta
23 07-05-17
Kl. 13:30
SC Amager F.C. Babylon Kunstbane 2, Kløvermarken UHHTResultatformidling
700840
Kampfakta
20 Ma 08-05-17
Kl. 18:00
FC Randoms Real l' Hôpital Kunst, Valby IP, tribunen 5-1
757953
Kampfakta
19 Ma 08-05-17
Kl. 19:45
FC Sydhavnen SSB Kunst, Valby IP, tribunen 1-1
700861
23 Ti 09-05-17
Kl. 18:30
Bispebjerg Bk. ØKF Lersøparken 2-0
700872
Kampfakta
24 To 11-05-17
Kl. 20:30
FC Culpa FC Randoms Kunst, Valby IP, tribunen 1-2
700869
24 13-05-17
Kl. 13:00
ØKF SC Amager Kløvermarken 6-0
700870
Kampfakta
24 13-05-17
Kl. 15:00
FC Sydhavnen Bispebjerg Bk. Kunst, Valby IP, tribunen 5-0
700873
24 13-05-17
Kl. 15:00
Oversidder Sydsiden IF UHT!
700867
24 13-05-17
Kl. 15:00
Bk. Vestia CIK Kunst, Bavnehøj IA 3-1
700871
Kampfakta
24 13-05-17
Kl. 15:15
FC Græsrødderne Bk. Olympia 1921 Kunstbane 1, Kløvermarken 4-1
700868
24 14-05-17
Kl. 11:45
F.C. Babylon Amalie Kunst, Mimersparken 0-1
700866
Kampfakta
24 14-05-17
Kl. 13:30
SSB Real l' Hôpital Kunst, Bavnehøj IA 2-5
700875
25 To 18-05-17
Kl. 19:30
Real l' Hôpital Bk. Vestia Kløvermarken 1-3
700898
28 To 18-05-17
Kl. 19:45
SSB FC Culpa Kunst, Bavnehøj IA 1-4
700881
25 Fr 19-05-17
Kl. 18:15
Sydsiden IF FC Culpa Valby IP, tribunen HHT!
700880
Kampfakta
25 Fr 19-05-17
Kl. 19:00
FC Randoms FC Græsrødderne Kunst, Valby IP, tribunen 2-4
700879
25 20-05-17
Kl. 13:00
Bispebjerg Bk. Oversidder Lersøparken
700876
25 20-05-17
Kl. 13:30
CIK F.C. Babylon Kunstbane 1, Kløvermarken 3-4
700877
25 20-05-17
Kl. 13:30
Amalie ØKF Kunstbane 2, Kløvermarken 2-3
700874
25 20-05-17
Kl. 15:00
Bk. Olympia 1921 SSB Sundby Idrætspark 3-1
700878
Kampfakta
25 21-05-17
Kl. 15:15
SC Amager FC Sydhavnen Kunstbane 2, Kløvermarken 2-6
700906
Kampfakta
29 On 24-05-17
Kl. 19:00
FC Græsrødderne SSB Gentofte Sportspark Opv. kunst 13-2
757954
19 On 24-05-17
Kl. 19:00
ØKF Bk. Vestia Kløvermarken 3-1
700887
26 27-05-17
Kl. 13:00
Bispebjerg Bk. SC Amager Lersøparken UHT!
700885
26 27-05-17
Kl. 13:00
ØKF CIK Kløvermarken 3-1
700883
26 27-05-17
Kl. 15:00
Bk. Vestia Bk. Olympia 1921 Kunst, Bavnehøj IA 3-3
700889
26 27-05-17
Kl. 15:00
Oversidder FC Culpa
700886
Kampfakta
26 27-05-17
Kl. 15:00
FC Sydhavnen Amalie Kunst, Valby IP, tribunen 3-1
700888
26 27-05-17
Kl. 15:15
FC Græsrødderne Sydsiden IF Kunstbane 2, Kløvermarken UHT!
700882
Kampfakta
26 28-05-17
Kl. 13:30
SSB FC Randoms Kunst, Bavnehøj IA 2-11
700884
26 28-05-17
Kl. 13:30
F.C. Babylon Real l' Hôpital Kunst, Mimersparken 1-2
700893
27 On 31-05-17
Kl. 19:30
Real l' Hôpital ØKF Kløvermarken 0-5
700890
27 Fr 02-06-17
Kl. 18:15
Sydsiden IF SSB Valby IP, tribunen HHT!
700891
27 Fr 02-06-17
Kl. 18:30
FC Randoms Bk. Vestia Valby IP, tribunen UHT!
700897
Kampfakta
27 03-06-17
Kl. 13:00
FC Culpa FC Græsrødderne Valby IP, Gl. Afdeling 4-6
700894
Kampfakta
27 03-06-17
Kl. 13:30
CIK FC Sydhavnen Kunstbane 1, Kløvermarken 1-6
700895
27 03-06-17
Kl. 13:30
Amalie Bispebjerg Bk. Kunstbane 2, Kløvermarken 2-4
700896
27 03-06-17
Kl. 13:30
SC Amager Oversidder Kløvermarken
700892
27 03-06-17
Kl. 15:00
Bk. Olympia 1921 F.C. Babylon Sundby Idrætspark 1-2
700853
Kampfakta
22 Ti 06-06-17
Kl. 19:00
ØKF FC Sydhavnen Kløvermarken 2-2
700903
28 To 08-06-17
Kl. 19:00
Bispebjerg Bk. CIK Lersøparken 3-0
700902
28 10-06-17
Kl. 15:00
FC Sydhavnen Real l' Hôpital Kunst, Valby IP, tribunen UHT!
700899
28 10-06-17
Kl. 15:00
Bk. Vestia Sydsiden IF Kunst, Bavnehøj IA UHT!
700900
Kampfakta
28 11-06-17
Kl. 11:45
F.C. Babylon FC Randoms Kunst, Mimersparken 3-5
700905
28 11-06-17
Kl. 15:00
Oversidder FC Græsrødderne
700901
28 Ti 13-06-17
Kl. 19:00
ØKF Bk. Olympia 1921 Kløvermarken 4-1
800742
Kampfakta
30 On 14-06-17
Kl. 19:30
Bk. Vestia FC Græsrødderne Kunst, Bavnehøj IA 2-4
700918
Kampfakta
29 To 15-06-17
Kl. 19:15
CIK SC Amager Kløvermarken UHT!
700911
29 To 15-06-17
Kl. 19:30
Real l' Hôpital Bispebjerg Bk. Kløvermarken 0-5
700908
29 Fr 16-06-17
Kl. 18:15
Sydsiden IF F.C. Babylon Valby IP, tribunen HHT!
700909
Kampfakta
29 Fr 16-06-17
Kl. 18:30
FC Randoms ØKF Kunst, Valby IP, tribunen 3-7
700907
29 17-06-17
Kl. 13:00
FC Culpa Bk. Vestia Valby IP, tribunen 2-3
700919
29 17-06-17
Kl. 13:00
Amalie Oversidder Kløvermarken
700910
Kampfakta
29 17-06-17
Kl. 15:00
Bk. Olympia 1921 FC Sydhavnen Sundby Idrætspark 0-3
700904
Kampfakta
28 To 22-06-17
Kl. 19:15
SC Amager Amalie Kløvermarken 5-2
800746
30 Fr 23-06-17
Kl. 18:30
Bispebjerg Bk. Bk. Olympia 1921 Lersøparken 6-2
800747
Kampfakta
30 25-06-17
Kl. 13:30
SC Amager Real l' Hôpital Kløvermarken 2-1
800748
30 25-06-17
Kl. 13:30
Amalie CIK Kunstbane 2, Kløvermarken HHT!
800741
30 25-06-17
Kl. 13:30
SSB Oversidder Kunst, Bavnehøj IA
800743
30 25-06-17
Kl. 13:30
F.C. Babylon FC Culpa Kunst, Mimersparken UHT!
800744
30 25-06-17
Kl. 13:30
ØKF Sydsiden IF Kløvermarken UHT!
800745
Kampfakta
30 25-06-17
Kl. 13:30
FC Sydhavnen FC Randoms Kunst, Valby IP, tribunen 5-0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Oprykning: nr. 1 og 2 rykker op i Serie 2, pulje 4. Nr. 3 rykker op, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold fra Serie 1, pulje 3 til Københavnsserien efter 2017 forår.

Nedrykning: Nr. 15 rykker ned i Serie 4, pulje 12.

Nedrykningen forøges med et antal svarende til antallet af DBU København 1.-hold, der rykker ud af Københavnsserien efter 2017 forår