Pokalfinale U17 Drenge (00-01) 16/17 (2016)

Komplet kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
880329
1 15-08-16
Kl. 18:30
B.1908 (3) Herlev IF (2) Sundby Idrætspark 2-6
880330
1 17-08-16
Kl. 18:30
Dragør BK (2) Albertslund IF (1) Dragør Bk 1-2
880331
1 17-08-16
Kl. 18:30
Ejby IF Fodbold (2) Sundby Bk. (Mest) Ejby Stadion 0-7
880332
1 17-08-16
Kl. 18:30
TFC Odsherred (3) Asnæs BK (1) Nr. Asmindrup Skole UHT!
880333
1 17-08-16
Kl. 18:30
Høng GF (3) Skælskør Boldklub og Idrætsforening (2) Hønghallen 1-2
880334
1 17-08-16
Kl. 18:30
Tuse IF (2) Fårevejle BK (1) Tusehallen 1-10
Runde 2
409149
2 29-08-16
Kl. 18:00
Herlev IF (2) Lyngby Boldklub (Liga) Herlev Stadion HHT!
408838
Kampfakta
2 30-08-16
Kl. 18:00
B. 73, Slagelse (1) Ringsted IF (Mest) Stadion Vest 4-0
409001
Kampfakta
2 30-08-16
Kl. 18:00
Lejerbo BK (2) Hvidovre (Divisionen) Gungehusskolen 1-3
409006
2 30-08-16
Kl. 18:00
VB 1968 (1) FA 2000 (Øst 2) Skovbrynet Skole 0-3
415284
Kampfakta
2 30-08-16
Kl. 18:00
Fremad Valby (Mest) BSF (Øst 2) Valby IP, tribunen 2-1
409151
2 30-08-16
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK (Mest) Frederikssund FB (Øst 2) Virum Stadion 1-3
415290
2 30-08-16
Kl. 19:00
Fredensborg BI (1) Vanløse (Øst 2) Fredensborg Stadion, Kunstgræs 1-3
415291
2 30-08-16
Kl. 19:00
Hillerød Fodbold (1) Frem (Øst 1) Hillerød Stadion Kunstgræs 1-8
409150
2 30-08-16
Kl. 19:00
Helsinge Fodbold (2) B.93 (Divisionen) Helsinge Stadion Kunstgræs 0-5
408835
2 31-08-16
Kl. 18:00
Skælskør Boldklub og Idrætsforening (2) Næstved I.F. (Divisionen) Skælskør Stadion Kunstgræs 0-12
408836
2 31-08-16
Kl. 18:00
Vordingborg IF (Mest) Slagelse B&I (Divisionen) Vordingborg Stadion 0-2
408837
2 31-08-16
Kl. 18:00
Herlufsholm GF (Mest) Vemmelev SGI (Øst 2) Herlufsholm Stadion HHT!
408839
Kampfakta
2 31-08-16
Kl. 18:00
Fårevejle BK (1) FC Roskilde (Divisionen) Faarevejle Stadion 1-9
408997
2 31-08-16
Kl. 18:00
TFC Odsherred (3) Vipperød BK (Øst 2) Nr. Asmindrup Skole HHT!
408998
2 31-08-16
Kl. 18:00
Bjæverskov IF "Frem" (3) Greve Fodbold (Øst 1) Bjæverskov Stadion 3-7
409140
2 31-08-16
Kl. 18:00
B. 1973, Herlev (1) Solrød FC (1) Elverroad UMH
409152
2 31-08-16
Kl. 18:00
Allerød FK (Mest) GVI (Øst 2) Allerød Idrætspark 3-1
409153
2 31-08-16
Kl. 18:00
LSF (Mest) FC København (Liga) Smørum Idrætscenter 0-4
409002
Kampfakta
2 31-08-16
Kl. 18:00
Albertslund IF (1) Kastrup (Øst 1) Albertslund Stadion 1-2
409003
2 31-08-16
Kl. 18:00
Sundby Bk. (Mest) BK Avarta (Øst 2) Sundby/Kløvermarken 1-4
415279
2 31-08-16
Kl. 18:00
Ølstykke FC (1) Skovshoved IF (Mest) Ølstykke Stadion HHT!
415281
Kampfakta
2 31-08-16
Kl. 18:00
Karlslunde IF (Mest) AB (Divisionen) Karlslunde Stadion 0-7
415282
2 31-08-16
Kl. 18:00
Himmelev-Veddelev BK (Mest) BSV/FC Holte (Øst 1) Himmelev Idrætspark 0-6
415283
2 31-08-16
Kl. 18:00
Hørsholm-Usserød IK (1) B 1903 (Øst 1) Hørsholm Idrætspark 0-1
415289
2 31-08-16
Kl. 18:00
Måløv BK (2) FC Helsingør (Øst 1) Måløv Idrætspark HHT!
415285
2 31-08-16
Kl. 19:15
Fremad Amager (Øst 2) FC Nordsjælland (Liga) Kunst, Sundby Idrætspark 0-15
409005
2 01-09-16
Kl. 18:00
Taastrup FC (Mest) KFUM BK, Roskilde (Øst 1) NyBolig Park 2-0
408999
2 01-09-16
Kl. 18:00
Viby IF (1) Holbæk (Divisionen) Viby Idrætsanlæg 0-4
409154
2 06-09-16
Kl. 18:00
Gladsaxe-Hero BK (1) HIK (Divisionen) Gladsaxe Stadion 0-5
415280
2 06-09-16
Kl. 20:00
Glostrup (Øst 2) IF Skjold Birkerød (Øst 1) Glostrup Idrætspark UMH
409000
2 07-09-16
Kl. 18:00
Vestia (Mest) HB Køge (Liga) Kunst, Bavnehøj IA 0-4
409004
2 12-09-16
Kl. 18:00
AB Tårnby (Øst 1) Brøndbyernes IF (Liga) Kunst, Vestamager Idrætsanlæg 0-4
Runde 3
568093
Kampfakta
3 13-09-16
Kl. 17:30
Kastrup (Øst 1) Hvidovre (Divisionen) Røllikevej 0-8
568104
3 13-09-16
Kl. 19:00
Vanløse (Øst 2) Frem (Øst 1) Kunst, Vanløse I P 2-3
568099
3 14-09-16
Kl. 18:00
Fremad Valby (Mest) AB (Divisionen) Kunst, Valby IP, tribunen 0-5
568090
3 14-09-16
Kl. 18:00
B. 73, Slagelse (1) Slagelse B&I (Divisionen) Stadion Vest Kunstgræs 8-9
568089
3 14-09-16
Kl. 19:00
Vemmelev SGI (Øst 2) Næstved I.F. (Divisionen) Vemmelev Kunstgræs 0-6
568094
3 14-09-16
Kl. 19:00
BK Avarta (Øst 2) HB Køge (Liga) Espelunden Kunstgræs 0-1
568092
Kampfakta
3 14-09-16
Kl. 19:00
Greve Fodbold (Øst 1) FC Roskilde (Divisionen) Greve Idræts Center Kunstgræs 2-6
568098
3 14-09-16
Kl. 19:00
Allerød FK (Mest) B.93 (Divisionen) Allerød Idrætspark Kunstgræs 2-5
568100
3 15-09-16
Kl. 19:00
B 1903 (Øst 1) BSV/FC Holte (Øst 1) Kunst, B1903 6-5
568091
3 19-09-16
Kl. 17:30
Vipperød BK (Øst 2) Holbæk (Divisionen) Vipperødhallen 0-3
568103
3 21-09-16
Kl. 17:30
FC Helsingør (Øst 1) FC Nordsjælland (Liga) Helsingør Idrætspark 0-4
568095
3 21-09-16
Kl. 18:30
Taastrup FC (Mest) FA 2000 (Øst 2) NyBolig Park - Kunstgræs 1-4
568096
3 21-09-16
Kl. 19:00
B. 1973, Herlev (1) Brøndbyernes IF (Liga) Elverroad Kunstgræs HHT!
568101
3 21-09-16
Kl. 19:00
Glostrup (Øst 2) FC København (Liga) Glostrup Idrætspark 0-4
568097
3 28-09-16
Kl. 19:30
Frederikssund FB (Øst 2) Lyngby Boldklub (Liga) Slangerup Stadion 1-5
Runde 4
128666
Kampfakta
4 04-10-16
Kl. 19:00
Hvidovre (Divisionen) Brøndbyernes IF (Liga) Avedøre Stadion Kunstgræs 2-1
128672
4 05-10-16
Kl. 18:00
B 1903 (Øst 1) B.93 (Divisionen) Kunst, B1903 3-4
128665
4 05-10-16
Kl. 18:00
FA 2000 (Øst 2) AB (Divisionen) Kunst, Jens Jessens Vej 1-4
128668
4 05-10-16
Kl. 19:00
Næstved I.F. (Divisionen) Holbæk (Divisionen) Harboe Storhallen 8-7
128671
Kampfakta
4 05-10-16
Kl. 19:00
FC Roskilde (Divisionen) Slagelse B&I (Divisionen) Roskilde Idrætspark Kunstgræs 8-0
Runde 3
568102
3 12-10-16
Kl. 18:00
Skovshoved IF (Mest) HIK (Divisionen) Gentofte Sportspark - kunst 1 1-7
Runde 4
128667
Kampfakta
4 15-11-16
Kl. 19:00
HB Køge (Liga) FC Nordsjælland (Liga) Køge Stadion 2-4
128669
4 23-11-16
Kl. 19:30
Lyngby Boldklub (Liga) FC København (Liga) Lyngby Stadion 3-4
128670
Kampfakta
4 30-11-16
Kl. 19:00
Frem (Øst 1) HIK (Divisionen) Kunst, Valby IP, Gl. Afdeling 0-1
Runde 5
900339
Kampfakta
5 21-03-17
Kl. 17:30
FC Roskilde (Divisionen) FC København (Liga) Roskilde Idrætspark Kunstgræs 0-1
900340
5 18-04-17
Kl. 18:45
HIK (Divisionen) FC Nordsjælland (Liga) Gentofte Sportspark Opv. kunst 3-4
900337
Kampfakta
5 25-04-17
Kl. 18:15
Hvidovre (Divisionen) B.93 (Divisionen) Hvidovre IF's baner 1-0
900338
5 25-04-17
Kl. 18:15
Næstved I.F. (Divisionen) AB (Divisionen) Næstved Stadion 1-4
Runde 6
654633
6 23-05-17
Kl. 18:30
FC Nordsjælland (Liga) FC København (Liga) Right to Dream Park 4-3
654634
6 23-05-17
Kl. 19:45
Hvidovre (Divisionen) AB (Divisionen) Kæmpernes Arena 4-1
Runde 7
656553
7 14-06-17
Kl. 18:00
Hvidovre (Divisionen) FC Nordsjælland (Liga) Frederiksberg IP, kunst 3-5
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde – 15. – 18. august (uge 33)
2. runde – 29. august – 1. september (uge 35)
3. runde – 12. – 17. september (uge 37)
4. runde –   3. - 6. oktober (uge 40)
5. runde – 24. april - 27. april '17 (uge 17)
6. runde – 22. maj - 25. maj '17 (uge 21)
7. runde – 6. juni - 9. juni '17 (uge 23)

Pokalfinalen afvikles onsdag den 14. juni 2017, kl. 18:00 på Frederiksberg Stadion, kunst.

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane – Hold fra række Øst, Division og Liga er oversiddere i runde 1. Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.