Old Boys Øst (2016)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
962285
1 Ma 04-04-16
Kl. 19:00
AB Oversidder Akademisk Boldklub
962288
1 Ma 04-04-16
Kl. 19:45
KB Fremad Valby Frederiksberg IP, kunst 1-1
962286
1 Ti 05-04-16
Kl. 19:00
Frem Lyngby BK Frem, Valby IP 1-2
962287
1 On 06-04-16
Kl. 19:00
Køge BK Greve Fodbold Køge Stadion, Kunstgræs 3-2
962284
1 To 07-04-16
Kl. 19:00
Brøndbyernes IF BSF Brøndby Stadion Kunst 3-0!
962290
2 Ma 11-04-16
Kl. 19:00
BSF AB Ballerup Idrætspark 0-2
962292
2 Ma 11-04-16
Kl. 19:00
Greve Fodbold Frem Greve Idræts Center 3-4
962291
2 Ma 11-04-16
Kl. 20:40
Lyngby BK Brøndbyernes IF Lyngby Stadion 1-1!
962289
2 On 13-04-16
Kl. 19:30
Fremad Valby Køge BK Kunst, Valby IP, tribunen 1-4
962293
Kampfakta
2 On 13-04-16
Kl. 19:30
Bk. Jyden KB Kunst, Valby IP, tribunen 1-6
962294
2 To 14-04-16
Kl. 19:00
Oversidder GVI/Jægersborg UHT!
962296
3 Ma 18-04-16
Kl. 19:00
AB GVI/Jægersborg Akademisk Boldklub 1-1!
962297
3 Ma 18-04-16
Kl. 19:00
BSF Lyngby BK Ballerup Idrætspark 0-2
962300
3 Ma 18-04-16
Kl. 20:30
KB Oversidder Kunst, KB, P. Bangs Vej
962298
3 Ti 19-04-16
Kl. 19:00
Frem Fremad Valby Frem, Valby IP 1-2
962299
Kampfakta
3 On 20-04-16
Kl. 19:00
Køge BK Bk. Jyden Køge Stadion 1-0
962295
3 To 21-04-16
Kl. 19:00
Brøndbyernes IF Greve Fodbold Brøndby Stadion 4-2!
962304
4 Ma 25-04-16
Kl. 19:00
Greve Fodbold BSF Greve Idræts Center 2-4
962303
4 Ma 25-04-16
Kl. 19:40
Lyngby BK AB Lyngby Stadion 2-0
962302
4 Ti 26-04-16
Kl. 20:00
GVI/Jægersborg KB Gentofte Sportspark Opv. kunst 0-1!
962301
4 On 27-04-16
Kl. 19:30
Fremad Valby Brøndbyernes IF Valby IP, tribunen 0-2!
962306
4 To 28-04-16
Kl. 19:00
Oversidder Køge BK
962305
Kampfakta
4 To 28-04-16
Kl. 19:30
Bk. Jyden Frem Kunst, Valby IP, tribunen 3-2
962307
Kampfakta
5 Ma 02-05-16
Kl. 19:00
Brøndbyernes IF Bk. Jyden Brøndby Stadion 2-4!
962308
5 Ma 02-05-16
Kl. 19:00
AB KB Akademisk Boldklub 2-1
962309
5 Ma 02-05-16
Kl. 19:00
BSF Fremad Valby Ballerup Idrætspark UHT!
962311
5 Ma 02-05-16
Kl. 19:40
Lyngby BK Greve Fodbold Lyngby Stadion UHT!
962310
5 Ti 03-05-16
Kl. 19:00
Frem Oversidder Frem, Valby IP
962312
5 On 04-05-16
Kl. 19:00
Køge BK GVI/Jægersborg Køge Stadion 3-2!
962315
6 Ma 09-05-16
Kl. 19:00
Greve Fodbold AB Greve Idræts Center 3-2
962316
6 Ma 09-05-16
Kl. 19:45
KB Køge BK Frederiksberg IP, kunst 2-1
962314
6 Ti 10-05-16
Kl. 20:00
GVI/Jægersborg Frem Gentofte Sportspark Opv. kunst 3-1!
962313
6 On 11-05-16
Kl. 19:30
Fremad Valby Lyngby BK Valby IP, tribunen 0-0
962318
6 To 12-05-16
Kl. 19:00
Oversidder Brøndbyernes IF UHT!
962317
Kampfakta
6 To 12-05-16
Kl. 19:30
Bk. Jyden BSF Kunst, Valby IP, tribunen 1-2
962320
7 Ma 16-05-16
Kl. 19:00
AB Køge BK Akademisk Boldklub 2-1
962324
7 Ma 16-05-16
Kl. 19:00
Greve Fodbold Fremad Valby Greve Idræts Center 5-4
962323
Kampfakta
7 Ma 16-05-16
Kl. 19:40
Lyngby BK Bk. Jyden Lyngby Stadion 1-2
962321
7 On 18-05-16
Kl. 19:00
BSF Oversidder Ballerup Idrætspark
962319
7 To 19-05-16
Kl. 19:00
Brøndbyernes IF GVI/Jægersborg Brøndby Stadion !
962328
8 Ma 23-05-16
Kl. 19:45
KB Brøndbyernes IF Frederiksberg IP, kunst UHT!
962326
8 Ti 24-05-16
Kl. 20:00
GVI/Jægersborg BSF Gentofte Sportspark Opv. kunst 1-3!
962327
8 On 25-05-16
Kl. 19:00
Køge BK Frem Køge Stadion 5-0
962325
8 On 25-05-16
Kl. 19:30
Fremad Valby AB Valby IP, tribunen 3-4
962330
8 To 26-05-16
Kl. 19:00
Oversidder Lyngby BK
962329
Kampfakta
8 To 26-05-16
Kl. 19:30
Bk. Jyden Greve Fodbold Kunst, Valby IP, tribunen 3-2
962333
9 Ma 30-05-16
Kl. 19:00
AB Frem Akademisk Boldklub UHT!
962334
9 Ma 30-05-16
Kl. 19:00
BSF KB Ballerup Idrætspark 4-4
962336
9 Ma 30-05-16
Kl. 19:00
Greve Fodbold Oversidder Greve Idræts Center
962335
9 Ma 30-05-16
Kl. 19:40
Lyngby BK GVI/Jægersborg Lyngby Stadion 4-1!
962331
Kampfakta
9 On 01-06-16
Kl. 19:30
Fremad Valby Bk. Jyden Valby IP, tribunen 3-1
962332
9 To 02-06-16
Kl. 19:00
Brøndbyernes IF Køge BK Brøndby Stadion UHT!
962358
Kampfakta
10 Ma 06-06-16
Kl. 19:00
AB Bk. Jyden Akademisk Boldklub 2-1
962362
10 Ma 06-06-16
Kl. 19:00
Oversidder Fremad Valby
962361
10 Ma 06-06-16
Kl. 20:30
KB Lyngby BK Kunst, KB, P. Bangs Vej 2-1
962359
10 Ti 07-06-16
Kl. 19:00
Frem Brøndbyernes IF Frem, Valby IP 1-1!
962337
10 Ti 07-06-16
Kl. 20:00
GVI/Jægersborg Greve Fodbold Gentofte Sportspark Opv. kunst 1-2!
962360
10 On 08-06-16
Kl. 19:00
Køge BK BSF Køge Stadion 2-2
962283
Kampfakta
1 To 09-06-16
Kl. 20:00
GVI/Jægersborg Bk. Jyden Gentofte Sportspark Opv. kunst 2-1!
962365
11 Ma 13-06-16
Kl. 19:00
BSF Frem Ballerup Idrætspark 8-1
962367
11 Ma 13-06-16
Kl. 19:00
Greve Fodbold KB Greve Idræts Center 1-3
962366
11 Ma 13-06-16
Kl. 19:40
Lyngby BK Køge BK Lyngby Stadion 2-3
962363
11 On 15-06-16
Kl. 19:30
Fremad Valby GVI/Jægersborg Valby IP, tribunen 1-1!
962364
11 To 16-06-16
Kl. 19:00
Brøndbyernes IF AB Brøndby Stadion 1-1!
962368
11 To 16-06-16
Kl. 20:00
Bk. Jyden Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
962370
12 Ma 20-06-16
Kl. 19:00
BSF Brøndbyernes IF Ballerup Idrætspark UHT!
962372
12 Ma 20-06-16
Kl. 19:00
Greve Fodbold Køge BK Greve Idræts Center UHT!
962371
12 Ma 20-06-16
Kl. 19:40
Lyngby BK Frem Lyngby Stadion 5-3
962373
12 On 22-06-16
Kl. 19:00
Bk. Jyden GVI/Jægersborg Kunst, Valby IP, tribunen UHT!
962369
12 On 22-06-16
Kl. 19:30
Fremad Valby KB Valby IP, tribunen 2-2
962374
12 To 23-06-16
Kl. 19:00
Oversidder AB
962322
7 25-06-16
Kl. 13:00
Frem KB Frem, Valby IP 1-1
962377
13 Ma 08-08-16
Kl. 19:00
AB BSF Akademisk Boldklub 3-1
962381
13 Ma 08-08-16
Kl. 19:45
KB Bk. Jyden Frederiksberg IP, kunst 1-0
962379
13 Ti 09-08-16
Kl. 19:00
Frem Greve Fodbold Frem, Valby IP 1-2
962375
13 Ti 09-08-16
Kl. 20:00
GVI/Jægersborg Oversidder Gentofte Sportspark Opv. kunst HHT!
962380
13 On 10-08-16
Kl. 19:00
Køge BK Fremad Valby Køge Stadion 4-1
962376
13 To 11-08-16
Kl. 19:00
Brøndbyernes IF Lyngby BK Brøndby Stadion 0-1!
962385
14 Ma 15-08-16
Kl. 19:00
Greve Fodbold Brøndbyernes IF Greve Idræts Center UHT!
962384
14 Ma 15-08-16
Kl. 19:40
Lyngby BK BSF Lyngby Stadion 0-1
962383
14 Ti 16-08-16
Kl. 20:00
GVI/Jægersborg AB Gentofte Sportspark Opv. kunst 2-3!
962382
14 On 17-08-16
Kl. 19:30
Fremad Valby Frem Valby IP, tribunen 2-3
962387
14 To 18-08-16
Kl. 19:00
Oversidder KB
962386
14 To 18-08-16
Kl. 20:00
Bk. Jyden Køge BK Kunst, Valby IP, tribunen 0-5
962389
15 Ma 22-08-16
Kl. 19:00
AB Lyngby BK Akademisk Boldklub 1-0
962390
15 Ma 22-08-16
Kl. 19:00
BSF Greve Fodbold Ballerup Idrætspark 4-3
962393
15 Ma 22-08-16
Kl. 19:45
KB GVI/Jægersborg Frederiksberg IP, kunst UHT!
962391
15 Ti 23-08-16
Kl. 19:00
Frem Bk. Jyden Frem, Valby IP 2-2
962392
15 On 24-08-16
Kl. 19:00
Køge BK Oversidder Køge Stadion
962388
15 On 24-08-16
Kl. 19:00
Brøndbyernes IF Fremad Valby Brøndby Stadion HHT!
962396
16 Ma 29-08-16
Kl. 19:00
Greve Fodbold Lyngby BK Greve Idræts Center 1-4
962397
16 Ma 29-08-16
Kl. 19:45
KB AB Frederiksberg IP, kunst 2-0
962395
16 Ti 30-08-16
Kl. 20:00
GVI/Jægersborg Køge BK Gentofte Sportspark Opv. kunst 0-2!
962394
16 On 31-08-16
Kl. 19:00
Fremad Valby BSF Valby IP, tribunen 1-8
962399
16 To 01-09-16
Kl. 19:00
Oversidder Frem
962398
16 To 01-09-16
Kl. 20:00
Bk. Jyden Brøndbyernes IF Kunst, Valby IP, tribunen UHT!
962401
17 Ma 05-09-16
Kl. 19:00
AB Greve Fodbold Akademisk Boldklub UHT!
962402
17 Ma 05-09-16
Kl. 19:30
BSF Bk. Jyden Ballerup Idrætspark, Kunstgræs 3-0
962404
17 Ma 05-09-16
Kl. 19:40
Lyngby BK Fremad Valby Lyngby Stadion 4-2
962403
17 Ti 06-09-16
Kl. 18:30
Frem GVI/Jægersborg Frem, Valby IP 6-1!
962405
17 On 07-09-16
Kl. 19:30
Køge BK KB Køge Stadion, Kunstgræs 0-3
962400
17 To 08-09-16
Kl. 19:30
Brøndbyernes IF Oversidder Brøndby Stadion Kunst HHT!
962409
18 Ma 12-09-16
Kl. 19:45
KB Frem Frederiksberg IP, kunst 5-0
962407
18 Ti 13-09-16
Kl. 20:00
GVI/Jægersborg Brøndbyernes IF Gentofte Sportspark Opv. kunst !
962406
18 On 14-09-16
Kl. 20:00
Fremad Valby Greve Fodbold Kunst, Valby IP, tribunen 2-2
962411
18 To 15-09-16
Kl. 19:00
Oversidder BSF
962410
18 To 15-09-16
Kl. 20:10
Bk. Jyden Lyngby BK Kunst, Valby IP, tribunen 1-0
962413
19 Ma 19-09-16
Kl. 19:00
AB Fremad Valby Akademisk Boldklub 2-0
962414
19 Ma 19-09-16
Kl. 19:30
BSF GVI/Jægersborg Ballerup Idrætspark, Kunstgræs UHT!
962417
19 Ma 19-09-16
Kl. 19:30
Greve Fodbold Bk. Jyden Greve Idræts Center Kunstgræs 2-1
962416
19 Ma 19-09-16
Kl. 19:40
Lyngby BK Oversidder Lyngby Stadion
962415
19 To 22-09-16
Kl. 18:00
Frem Køge BK Frem, Valby IP UHT!
962412
19 To 22-09-16
Kl. 19:30
Brøndbyernes IF KB Brøndby Stadion Kunst HHT!
962421
20 Ma 26-09-16
Kl. 20:30
KB BSF Kunst, KB, P. Bangs Vej 6-1
962418
20 Ti 27-09-16
Kl. 20:00
GVI/Jægersborg Lyngby BK Gentofte Sportspark Opv. kunst HHT!
962420
20 On 28-09-16
Kl. 19:30
Køge BK Brøndbyernes IF Køge Stadion, Kunstgræs UHT!
962422
20 On 28-09-16
Kl. 20:45
Bk. Jyden Fremad Valby Kunst, Valby IP, tribunen 5-2
962423
20 To 29-09-16
Kl. 19:00
Oversidder Greve Fodbold
962419
20 01-10-16
Kl. 11:15
Frem AB Frem, Valby IP 1-1
962426
21 Ma 03-10-16
Kl. 19:00
BSF Køge BK Ballerup Idrætspark, Kunstgræs 3-3
962428
21 Ma 03-10-16
Kl. 19:30
Greve Fodbold GVI/Jægersborg Greve Idræts Center Kunstgræs UHT!
962429
21 Ma 03-10-16
Kl. 20:00
Bk. Jyden AB Kunst, Valby IP, tribunen 3-1
962427
Kampfakta
21 Ma 03-10-16
Kl. 20:45
Lyngby BK KB Lyngby Stadion Kunstgræsbane 0-3
962424
21 On 05-10-16
Kl. 19:30
Fremad Valby Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
962425
21 To 06-10-16
Kl. 19:30
Brøndbyernes IF Frem Brøndby Stadion Kunst HHT!
962408
18 Ma 10-10-16
Kl. 19:30
Køge BK AB Køge Stadion, Kunstgræs 1-0
962430
22 15-10-16
Kl. 11:15
GVI/Jægersborg Fremad Valby Gentofte Sportspark - kunst 1 HHT!
962431
22 15-10-16
Kl. 11:15
AB Brøndbyernes IF Akademisk Boldklub UHT!
962432
22 15-10-16
Kl. 11:15
Frem BSF Frem, Valby IP UHT!
962439
22 15-10-16
Kl. 11:15
Køge BK Lyngby BK Køge Stadion UHT!
964219
22 15-10-16
Kl. 11:15
KB Greve Fodbold Kunst, KB, P. Bangs Vej 3-1
964220
22 15-10-16
Kl. 11:15
Oversidder Bk. Jyden
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. Reglerne for flytning af kampe er ellers uændret.

Oprykning: Ingen, men det bedst placerede hold fra hhv. DBU Sjælland og DBU København repræsenterer unionerne ved DM uanset placering i Øst-rækken.

Nedrykning: Nr. 9, 10, 11 (og 12) rykker ned.

Det Fælles Indrangeringsudvalg har besluttet, at rækken fra 2017 kun skal bestå af 10 hold.
Dermed håber udvalget, at diverse afbud/udeblivelser formindskes samt at pokalturneringen i 2017 nemmere vil kunne blive fastlagt uden at ramme sammen med turneringskampene.

Læs mere om bestemmelser for Old Boys Øst her