Serie 1, P2 13/14 (2014)

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
706962
1 17-08-13
Kl. 13:00
Bk. Hekla Sundby Bk. Hekla Park 0-4
706959
1 17-08-13
Kl. 15:00
Bk. Hellas Bk. Rødovre Engdraget 4-2
706963
1 17-08-13
Kl. 15:00
IF Føroyar BK Fix Kløvermarken 1-1
706960
1 18-08-13
Kl. 11:45
Vigerslev Bk. Husum Bk. Kunst, Valby IP, tribunen 2-1
706958
1 18-08-13
Kl. 11:45
KFB Østerbro IF Kløvermarken 1-4
706956
1 18-08-13
Kl. 13:30
Tårnby FF CSC Vestamager Idrætsanlæg 2-3
706969
2 Ti 20-08-13
Kl. 18:00
Østerbro IF Bk. Hellas Kunst, Fælledparken 0-1
706965
2 On 21-08-13
Kl. 19:00
Sundby Bk. IF Føroyar Sundby/Kløvermarken 0-2
706966
2 On 21-08-13
Kl. 19:30
VLI Bk. Hekla Jens Jessens Vej 0-4
706968
2 To 22-08-13
Kl. 19:00
Bk. Rødovre Vigerslev Bk. Rødovre Stadion. Opvisn. 2-2
706964
2 To 22-08-13
Kl. 19:00
CSC KFB Kløvermarken 2-2
706970
2 To 22-08-13
Kl. 19:00
BK Fix Tårnby FF Gadelandet 2-4
706977
3 24-08-13
Kl. 15:00
Sundby Bk. BK Fix Sundby/Kløvermarken 3-1
706976
3 24-08-13
Kl. 15:00
IF Føroyar VLI Kløvermarken 1-2
706972
3 24-08-13
Kl. 15:00
Bk. Hellas CSC Engdraget 2-2
706973
3 25-08-13
Kl. 11:45
Vigerslev Bk. Østerbro IF Kunst, Valby IP, tribunen 1-1
706971
3 25-08-13
Kl. 11:45
KFB Tårnby FF Kløvermarken 0-1
706974
3 25-08-13
Kl. 13:30
Nørrebro United Bk. Rødovre Kunst, Mimersparken 1-2
706980
4 Fr 30-08-13
Kl. 18:00
VLI Sundby Bk. Jens Jessens Vej 0-2
706981
4 Fr 30-08-13
Kl. 18:15
Husum Bk. IF Føroyar Husumparken 3-1
706984
4 31-08-13
Kl. 13:00
BK Fix KFB Gadelandet 1-1
706983
4 31-08-13
Kl. 13:00
Østerbro IF Nørrebro United Kunst, Fælledparken 1-2
706979
4 31-08-13
Kl. 13:00
Tårnby FF Bk. Hellas Vestamager Idrætsanlæg 0-6
706978
4 31-08-13
Kl. 13:00
CSC Vigerslev Bk. Kløvermarken 4-0
706982
4 31-08-13
Kl. 15:00
Bk. Rødovre Bk. Hekla Rødovre Stadion. Opvisn. 2-1
706985
5 Ti 03-09-13
Kl. 18:00
Bk. Hellas KFB Engdraget 3-0
706989
5 Ti 03-09-13
Kl. 18:15
IF Føroyar Bk. Rødovre Kløvermarken 1-2
706988
5 On 04-09-13
Kl. 18:00
Bk. Hekla Østerbro IF Hekla Park 2-0
706990
5 On 04-09-13
Kl. 18:00
Sundby Bk. Husum Bk. Sundby/Kløvermarken 2-0
706991
5 On 04-09-13
Kl. 18:00
VLI BK Fix Jens Jessens Vej 1-0
706987
5 To 05-09-13
Kl. 19:30
Nørrebro United CSC Kunst, Ryparken 0-0
706986
5 To 05-09-13
Kl. 20:45
Vigerslev Bk. Tårnby FF Kunst, Valby IP, tribunen 3-1
706961
1 08-09-13
Kl. 13:30
Nørrebro United VLI Kunst, Mimersparken 0-1
706995
6 Fr 13-09-13
Kl. 18:00
Husum Bk. VLI Husumparken 1-0
706997
6 14-09-13
Kl. 13:00
Østerbro IF IF Føroyar Kunst, Fælledparken 1-3
706998
6 14-09-13
Kl. 13:00
BK Fix Bk. Hellas Gadelandet 1-3
706993
6 14-09-13
Kl. 13:00
Tårnby FF Nørrebro United Vestamager Idrætsanlæg 1-2
706996
6 14-09-13
Kl. 15:00
Bk. Rødovre Sundby Bk. Rødovre Stadion. Opvisn. 3-1
706994
6 15-09-13
Kl. 11:45
KFB Vigerslev Bk. Kløvermarken 0-1
706992
6 15-09-13
Kl. 13:30
CSC Bk. Hekla Kløvermarken 1-0
707005
7 Fr 20-09-13
Kl. 17:45
Husum Bk. BK Fix Husumparken 1-2
707004
7 Fr 20-09-13
Kl. 20:00
VLI Bk. Rødovre Kunst, Jens Jessens Vej 1-2
707001
7 21-09-13
Kl. 13:00
Bk. Hekla Tårnby FF Hekla Park 1-4
707002
7 21-09-13
Kl. 15:00
IF Føroyar CSC Kløvermarken 1-1
707003
7 21-09-13
Kl. 15:00
Sundby Bk. Østerbro IF Sundby/Kløvermarken 0-1
706999
7 22-09-13
Kl. 11:45
Vigerslev Bk. Bk. Hellas Kunst, Valby IP, tribunen 3-3
707000
7 22-09-13
Kl. 13:30
Nørrebro United KFB Kunst, Mimersparken 2-2
707007
8 28-09-13
Kl. 13:00
Tårnby FF IF Føroyar Vestamager Idrætsanlæg 3-2
707011
8 28-09-13
Kl. 13:00
Østerbro IF VLI Kunst, Fælledparken 1-3
707012
8 28-09-13
Kl. 13:00
BK Fix Vigerslev Bk. Gadelandet 2-2
707009
8 28-09-13
Kl. 15:00
Bk. Hellas Nørrebro United Engdraget 5-0
707010
8 28-09-13
Kl. 15:00
Bk. Rødovre Husum Bk. Rødovre Stadion. Opvisn. 1-5
707006
8 28-09-13
Kl. 15:00
CSC Sundby Bk. Kløvermarken 3-2
707017
9 On 02-10-13
Kl. 20:30
VLI CSC Kunst, Jens Jessens Vej 1-1
707018
9 Fr 04-10-13
Kl. 17:00
Husum Bk. Østerbro IF Husumparken 3-3
707014
9 05-10-13
Kl. 13:00
Bk. Hekla Bk. Hellas Hekla Park 3-2
707015
9 05-10-13
Kl. 15:00
IF Føroyar KFB Kløvermarken 5-1
707016
9 05-10-13
Kl. 15:00
Sundby Bk. Tårnby FF Sundby/Kløvermarken 2-1
707019
9 05-10-13
Kl. 15:00
Bk. Rødovre BK Fix Rødovre Stadion. Opvisn. 3-1
707013
9 06-10-13
Kl. 13:30
Nørrebro United Vigerslev Bk. Kunst, Mimersparken 4-0
707025
10 12-10-13
Kl. 11:15
Østerbro IF Bk. Rødovre Kunst, Ryparken 2-0
707026
10 12-10-13
Kl. 13:00
BK Fix Nørrebro United Gadelandet 2-4
707021
10 12-10-13
Kl. 13:00
Tårnby FF VLI Vestamager Idrætsanlæg 3-2
707020
10 12-10-13
Kl. 15:00
CSC Husum Bk. Kløvermarken 1-1
707023
10 12-10-13
Kl. 15:00
Bk. Hellas IF Føroyar Engdraget 0-5
707022
10 13-10-13
Kl. 11:45
KFB Sundby Bk. Kløvermarken 2-5
707024
10 13-10-13
Kl. 11:45
Vigerslev Bk. Bk. Hekla Kunst, Valby IP, tribunen 2-1
706975
3 On 16-10-13
Kl. 19:30
Bk. Hekla Husum Bk. Kunstbane 1, Kløvermarken 1-3
707033
11 19-10-13
Kl. 13:00
Østerbro IF BK Fix Kunst, Fælledparken 2-0
707027
11 19-10-13
Kl. 13:00
Bk. Hekla Nørrebro United Hekla Park 3-1
707028
11 19-10-13
Kl. 15:00
IF Føroyar Vigerslev Bk. Kløvermarken 2-2
707029
11 19-10-13
Kl. 15:00
Sundby Bk. Bk. Hellas Sundby/Kløvermarken 3-1
707032
11 19-10-13
Kl. 15:00
Bk. Rødovre CSC Rødovre Stadion. Opvisn. 2-2
707030
11 20-10-13
Kl. 10:00
VLI KFB Jens Jessens Vej 0-1
707031
11 20-10-13
Kl. 10:00
Husum Bk. Tårnby FF Husumparken 2-0
707008
8 Ti 22-10-13
Kl. 18:15
KFB Bk. Hekla Kunstbane 1, Kløvermarken 2-4
707040
12 26-10-13
Kl. 13:00
Bk. Hekla BK Fix Hekla Park 3-3
707037
12 Ti 29-10-13
Kl. 18:00
Bk. Hellas VLI Kunst, Valby IP, tribunen 3-2
707036
12 Ti 29-10-13
Kl. 18:30
KFB Husum Bk. Kunstbane 1, Kløvermarken 0-2
707035
12 On 30-10-13
Kl. 18:15
Tårnby FF Bk. Rødovre Kunst, Vestamager Idrætsanlæg 4-2
707039
12 To 31-10-13
Kl. 19:30
Nørrebro United IF Føroyar Kunst, Ryparken 2-6
707038
12 To 31-10-13
Kl. 20:00
Vigerslev Bk. Sundby Bk. Kunst, Valby IP, tribunen 1-2
706967
2 02-11-13
Kl. 13:00
Husum Bk. Nørrebro United Husumparken 3-1
707041
13 02-11-13
Kl. 14:00
IF Føroyar Bk. Hekla Kløvermarken 6-1
707034
12 02-11-13
Kl. 15:00
CSC Østerbro IF Kløvermarken 3-1
707043
13 Fr 08-11-13
Kl. 18:00
VLI Vigerslev Bk. Kunst, Jens Jessens Vej 2-4
707044
13 Fr 08-11-13
Kl. 18:15
Husum Bk. Bk. Hellas Kunst, Tingbjerg IP 1-0
707047
13 09-11-13
Kl. 12:00
BK Fix CSC Gadelandet 1-4
707046
13 09-11-13
Kl. 13:00
Østerbro IF Tårnby FF Kunst, Fælledparken 4-1
707042
13 09-11-13
Kl. 14:00
Sundby Bk. Nørrebro United Sundby/Kløvermarken 2-1
707045
13 09-11-13
Kl. 14:00
Bk. Rødovre KFB Rødovre Stadion. Opvisn. 6-0
707050
14 Fr 04-04-14
Kl. 18:15
VLI Nørrebro United Frederiksberg IP, kunst 0-1
707051
14 Fr 04-04-14
Kl. 18:15
Husum Bk. Vigerslev Bk. Husumparken 1-1
707053
14 05-04-14
Kl. 11:15
Østerbro IF KFB Kunst, Fælledparken 4-1
707054
14 05-04-14
Kl. 13:30
BK Fix IF Føroyar Kunst, Tingbjerg IP 0-0
707048
Kampfakta
14 05-04-14
Kl. 15:00
CSC Tårnby FF Kløvermarken 1-0
707049
14 05-04-14
Kl. 15:00
Sundby Bk. Bk. Hekla Sundby/Kløvermarken 2-2
707052
14 05-04-14
Kl. 15:00
Bk. Rødovre Bk. Hellas Rødovre Stadion. Opvisn. 2-0
707060
15 Ti 08-04-14
Kl. 18:30
Bk. Hekla VLI Hekla Park 0-3
707056
15 To 10-04-14
Kl. 18:00
KFB CSC Kløvermarken 1-1
707055
Kampfakta
15 12-04-14
Kl. 13:00
Tårnby FF BK Fix Vestamager Idrætsanlæg 0-1
707057
15 12-04-14
Kl. 15:00
Bk. Hellas Østerbro IF Engdraget 2-4
707061
15 12-04-14
Kl. 15:00
IF Føroyar Sundby Bk. Kløvermarken 3-0
707058
15 13-04-14
Kl. 11:45
Vigerslev Bk. Bk. Rødovre Kunst, Valby IP, tribunen 1-3
707059
15 13-04-14
Kl. 13:30
Nørrebro United Husum Bk. Kunst, Mimersparken 2-1
707062
16 To 17-04-14
Kl. 11:45
CSC Bk. Hellas Kløvermarken 3-2
707065
16 To 17-04-14
Kl. 11:45
Husum Bk. Bk. Hekla Husumparken 3-0
707066
16 To 17-04-14
Kl. 11:45
Bk. Rødovre Nørrebro United Rødovre Stadion. Opvisn. 2-0
707067
16 To 17-04-14
Kl. 11:45
Østerbro IF Vigerslev Bk. Kunst, Fælledparken 5-1
707068
16 To 17-04-14
Kl. 13:30
BK Fix Sundby Bk. Gadelandet 0-2
707063
Kampfakta
16 To 17-04-14
Kl. 13:30
Tårnby FF KFB Vestamager Idrætsanlæg 1-1
707070
Kampfakta
17 Ma 21-04-14
Kl. 11:45
Bk. Hellas Tårnby FF Engdraget 1-4
707071
Kampfakta
17 Ma 21-04-14
Kl. 11:45
Vigerslev Bk. CSC Kunst, Valby IP, tribunen 0-0
707074
17 Ma 21-04-14
Kl. 11:45
IF Føroyar Husum Bk. Kløvermarken 2-2
707073
Kampfakta
17 Ma 21-04-14
Kl. 11:45
Bk. Hekla Bk. Rødovre Hekla Park 3-1
707072
Kampfakta
17 Ma 21-04-14
Kl. 13:30
Nørrebro United Østerbro IF Kunst, Mimersparken 0-3
707079
18 Fr 25-04-14
Kl. 18:15
Husum Bk. Sundby Bk. Husumparken 0-0
707081
Kampfakta
18 26-04-14
Kl. 11:15
Østerbro IF Bk. Hekla Kunst, Fælledparken 4-1
707082
18 26-04-14
Kl. 13:00
BK Fix VLI Gadelandet 0-3
707077
Kampfakta
18 26-04-14
Kl. 13:00
Tårnby FF Vigerslev Bk. Vestamager Idrætsanlæg 0-0
707078
18 26-04-14
Kl. 15:00
KFB Bk. Hellas Kløvermarken 3-1
707076
18 26-04-14
Kl. 15:00
CSC Nørrebro United Kløvermarken 4-2
707080
18 26-04-14
Kl. 15:00
Bk. Rødovre IF Føroyar Rødovre Stadion. Opvisn. 4-1
707064
16 On 30-04-14
Kl. 19:00
VLI IF Føroyar Kunst, Jens Jessens Vej 4-1
707086
19 04-05-14
Kl. 13:30
Bk. Hekla CSC Hekla Park 0-5
707089
19 Fr 09-05-14
Kl. 18:15
VLI Husum Bk. Frederiksberg IP, kunst 1-1
707087
Livescore
19 10-05-14
Kl. 15:00
IF Føroyar Østerbro IF Kløvermarken 1-1
707088
19 10-05-14
Kl. 15:00
Sundby Bk. Bk. Rødovre Sundby/Kløvermarken 1-1
707083
19 10-05-14
Kl. 15:00
Bk. Hellas BK Fix Engdraget 3-4
707084
19 11-05-14
Kl. 11:45
Vigerslev Bk. KFB Kunst, Valby IP, tribunen 2-1
707085
Kampfakta
19 11-05-14
Kl. 13:30
Nørrebro United Tårnby FF Kunst, Mimersparken 3-4
707075
17 Ti 13-05-14
Kl. 18:30
Sundby Bk. VLI Sundby/Kløvermarken 2-0
707069
17 Ti 13-05-14
Kl. 19:30
KFB BK Fix Kløvermarken 4-1
707091
Livescore
20 17-05-14
Kl. 13:00
Tårnby FF Bk. Hekla Vestamager Idrætsanlæg 3-1
707095
20 17-05-14
Kl. 13:00
Østerbro IF Sundby Bk. Kunst, Fælledparken 4-1
707090
20 17-05-14
Kl. 15:00
CSC IF Føroyar Kløvermarken 3-0
707092
20 17-05-14
Kl. 15:00
KFB Nørrebro United Kløvermarken 1-1
707093
20 17-05-14
Kl. 15:00
Bk. Hellas Vigerslev Bk. Engdraget 0-1
707094
20 17-05-14
Kl. 15:00
Bk. Rødovre VLI Rødovre Stadion. Opvisn. 1-0
707096
20 Ti 20-05-14
Kl. 19:30
BK Fix Husum Bk. Gadelandet 1-4
707102
21 Fr 23-05-14
Kl. 18:15
VLI Østerbro IF Frederiksberg IP, kunst 1-1
707103
21 Fr 23-05-14
Kl. 18:15
Husum Bk. Bk. Rødovre Husumparken 1-0
707099
Kampfakta
21 24-05-14
Kl. 13:00
Bk. Hekla KFB Hekla Park 2-0
707100
Kampfakta
21 24-05-14
Kl. 15:00
IF Føroyar Tårnby FF Kløvermarken 4-1
707101
21 24-05-14
Kl. 15:00
Sundby Bk. CSC Sundby/Kløvermarken 2-2
707097
21 25-05-14
Kl. 11:45
Vigerslev Bk. BK Fix Valby IP, tribunen 1-1
707098
21 25-05-14
Kl. 13:30
Nørrebro United Bk. Hellas Kunst, Mimersparken 3-3
707106
22 Ti 27-05-14
Kl. 18:15
KFB IF Føroyar Kløvermarken 2-4
707111
23 To 29-05-14
Kl. 13:30
Nørrebro United BK Fix Kunst, Mimersparken 0-0
707115
Kampfakta
23 Fr 30-05-14
Kl. 18:15
VLI Tårnby FF Frederiksberg IP, kunst 3-0
707116
23 Fr 30-05-14
Kl. 18:15
Husum Bk. CSC Husumparken 1-1
707112
23 31-05-14
Kl. 13:00
Bk. Hekla Vigerslev Bk. Hekla Park 3-2
707113
23 31-05-14
Kl. 15:00
IF Føroyar Bk. Hellas Kløvermarken 2-1
707114
23 31-05-14
Kl. 15:00
Sundby Bk. KFB Sundby/Kløvermarken 1-0
707117
23 31-05-14
Kl. 15:00
Bk. Rødovre Østerbro IF Rødovre Stadion. Opvisn. 0-0
707105
Kampfakta
22 Ti 03-06-14
Kl. 19:00
Tårnby FF Sundby Bk. Vestamager Idrætsanlæg 0-1
707110
22 Ti 03-06-14
Kl. 19:00
BK Fix Bk. Rødovre Gadelandet 0-2
707107
22 On 04-06-14
Kl. 19:00
Bk. Hellas Bk. Hekla Engdraget 0-3
707122
24 On 04-06-14
Kl. 19:30
Vigerslev Bk. IF Føroyar Kunst, Valby IP, tribunen 0-2
707109
22 To 05-06-14
Kl. 18:00
Østerbro IF Husum Bk. Kunst, Fælledparken 2-1
707120
24 To 05-06-14
Kl. 19:30
KFB VLI Kløvermarken 3-1
707119
Kampfakta
24 07-06-14
Kl. 13:00
Tårnby FF Husum Bk. Vestamager Idrætsanlæg 0-3
707123
24 07-06-14
Kl. 13:00
Nørrebro United Bk. Hekla Kunst, Mimersparken 2-5
707124
24 07-06-14
Kl. 13:00
BK Fix Østerbro IF Gadelandet 1-1
707121
24 07-06-14
Kl. 15:00
Bk. Hellas Sundby Bk. Engdraget 3-2
707118
Kampfakta
24 07-06-14
Kl. 15:00
CSC Bk. Rødovre Kløvermarken 0-1
707108
22 Ti 10-06-14
Kl. 18:15
Vigerslev Bk. Nørrebro United Valby IP, tribunen 0-3
707104
22 Ti 10-06-14
Kl. 19:00
CSC VLI Kløvermarken 3-1
707127
25 Fr 13-06-14
Kl. 18:15
VLI Bk. Hellas Frederiksberg IP, kunst 3-1
707128
25 Fr 13-06-14
Kl. 18:15
Husum Bk. KFB Husumparken 2-3
707130
25 14-06-14
Kl. 11:15
Østerbro IF CSC Kunst, Fælledparken 0-3
707125
25 14-06-14
Kl. 15:00
IF Føroyar Nørrebro United Kløvermarken 2-1
707126
25 14-06-14
Kl. 15:00
Sundby Bk. Vigerslev Bk. Sundby/Kløvermarken 6-0
707129
25 14-06-14
Kl. 15:00
Bk. Rødovre Tårnby FF Rødovre Stadion 4-0
707131
25 Ti 17-06-14
Kl. 19:30
BK Fix Bk. Hekla Gadelandet 1-0
707132
26 21-06-14
Kl. 15:00
CSC BK Fix Kløvermarken 4-1
707133
26 21-06-14
Kl. 15:00
Tårnby FF Østerbro IF Vestamager Idrætsanlæg 2-4
707134
26 21-06-14
Kl. 15:00
KFB Bk. Rødovre Kløvermarken 1-0
707135
26 21-06-14
Kl. 15:00
Bk. Hellas Husum Bk. Engdraget 3-2
707136
26 21-06-14
Kl. 15:00
Vigerslev Bk. VLI Kunst, Valby IP, tribunen 1-1
707137
26 21-06-14
Kl. 15:00
Nørrebro United Sundby Bk. Kunst, Mimersparken 0-6
707138
26 21-06-14
Kl. 15:00
Bk. Hekla IF Føroyar Hekla Park 3-4
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Opdateret 28. marts '14:
Klubberne skal være opmærksomme på, at elektroniske holdkort skal anvendes.

Oprykning: Efter foråret 2014 rykker de to bedste oprykningsberettigede hold op i Københavnsserien. 
Antal oprykkere kan forøges med 1 hold, hvis der ikke findes en oprykker fra Serie 1, pulje 3 til KS. 

Nedrykning: Nr. 14.
Antallet af nedrykkere svarer til det antal 1. hold, der rykker ud af Københavnsserien og ned i Serie 1 pulje 2. Dog rykker nr. 14 uanset andre forhold altid ned.

Nedrykningen reduceres med et hold i følgende tilfælde:
a) Der findes ikke en oprykker fra Serie 1, pulje 3 til Københavnsserien efter 2014 forår – dog rykker nr. 14 i Serie 1, pulje 2 altid ned.