Serie 1, P2 12/13 (2013)

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
399533
1 Fr 10-08-12
Kl. 18:15
Fk. Prespa BK Rødovre Kunst, Ryparken 2-1
399534
1 11-08-12
Kl. 13:00
Østerbro IF Oversidder Kunst, Fælledparken
399532
1 Ti 14-08-12
Kl. 19:30
Vigerslev Bk. KFB Kunst, Valby IP, tribunen 4-0
399531
1 On 15-08-12
Kl. 18:30
VLI Tårnby FF Jens Jessens Vej 3-9
399535
2 18-08-12
Kl. 13:00
HB BK Fix Kunst, Fælledparken 2-2
399538
2 18-08-12
Kl. 13:00
Tårnby FF Vigerslev Bk. Vestamager Idrætsanlæg 3-0
399539
2 18-08-12
Kl. 15:00
CSC VLI Kløvermarken 6-1
399541
2 18-08-12
Kl. 15:00
Oversidder Bk. Hekla
399536
2 18-08-12
Kl. 15:00
BK Rødovre Østerbro IF Rødovre Stadion. Opvisn. 1-0
399540
2 19-08-12
Kl. 13:30
Nørrebro United Sundby Bk. Kunst, Ryparken 2-2
399537
2 Ma 20-08-12
Kl. 19:00
KFB Fk. Prespa Kløvermarken 2-4
399545
3 On 22-08-12
Kl. 19:00
Sundby Bk. HB Sundby/Kløvermarken 0-1
399546
3 Fr 24-08-12
Kl. 18:15
VLI Nørrebro United Frederiksberg IP, kunst 2-3
399548
3 Fr 24-08-12
Kl. 18:15
Fk. Prespa Tårnby FF Kunst, Ryparken 3-1
399549
3 25-08-12
Kl. 13:00
Østerbro IF KFB Kunst, Fælledparken 3-1
399550
3 25-08-12
Kl. 15:00
BK Rødovre Oversidder Rødovre Stadion. Opvisn.
399544
3 25-08-12
Kl. 15:00
Bk. Hekla BK Fix Hekla Park 2-1
399547
3 26-08-12
Kl. 11:45
Vigerslev Bk. CSC Kunst, Valby IP, tribunen 1-3
399528
1 Ti 28-08-12
Kl. 18:30
Bk. Hekla HB Hekla Park 1-5
399529
1 Ti 28-08-12
Kl. 18:30
BK Fix Nørrebro United Gadelandet 4-1
399551
4 01-09-12
Kl. 13:00
HB VLI Kunst, Fælledparken 1-1
399552
4 01-09-12
Kl. 13:00
Bk. Hekla Sundby Bk. Hekla Park 2-2
399553
4 01-09-12
Kl. 13:00
KFB BK Rødovre Kløvermarken 0-1
399554
4 01-09-12
Kl. 13:00
Tårnby FF Østerbro IF Vestamager Idrætsanlæg 4-0
399555
4 01-09-12
Kl. 15:00
CSC Fk. Prespa Kløvermarken 1-3
399557
4 01-09-12
Kl. 15:00
Oversidder BK Fix
399556
4 02-09-12
Kl. 13:30
Nørrebro United Vigerslev Bk. Kunst, Ryparken 4-2
399568
5 Ti 04-09-12
Kl. 18:30
KFB Oversidder Kløvermarken
399566
5 Ti 04-09-12
Kl. 19:30
Østerbro IF CSC Kunst, Fælledparken 0-4
399563
5 On 05-09-12
Kl. 18:15
VLI Bk. Hekla Frederiksberg IP, kunst 3-2
399558
5 On 05-09-12
Kl. 18:30
Sundby Bk. BK Fix Sundby/Kløvermarken 1-0
399567
5 To 06-09-12
Kl. 18:00
BK Rødovre Tårnby FF Rødovre Stadion. Opvisn. 1-0
399564
5 To 06-09-12
Kl. 19:30
Vigerslev Bk. HB Kunst, Valby IP, tribunen 0-3
399569
6 15-09-12
Kl. 13:00
HB Fk. Prespa Kunst, Fælledparken 1-0
399570
6 15-09-12
Kl. 13:00
Bk. Hekla Vigerslev Bk. Hekla Park 3-0
399571
6 15-09-12
Kl. 13:00
BK Fix VLI Gadelandet 2-2
399572
6 15-09-12
Kl. 13:00
Tårnby FF KFB Vestamager Idrætsanlæg 5-2
399573
6 15-09-12
Kl. 15:00
CSC BK Rødovre Kløvermarken 0-0
399575
6 15-09-12
Kl. 15:00
Oversidder Sundby Bk.
399574
6 16-09-12
Kl. 13:30
Nørrebro United Østerbro IF Kunst, Ryparken 2-3
399530
1 Ti 18-09-12
Kl. 17:30
Sundby Bk. CSC Sundby/Kløvermarken 1-2
399630
7 Fr 21-09-12
Kl. 18:15
Fk. Prespa Bk. Hekla Kunst, Ryparken 2-1
399576
7 Fr 21-09-12
Kl. 19:00
VLI Sundby Bk. Kunst, Jens Jessens Vej 1-4
399631
7 22-09-12
Kl. 13:00
Østerbro IF HB Kunst, Ryparken 1-2
399633
7 22-09-12
Kl. 13:00
KFB CSC Kløvermarken 1-4
399634
7 22-09-12
Kl. 13:00
Tårnby FF Oversidder Vestamager Idrætsanlæg
399632
7 22-09-12
Kl. 15:00
BK Rødovre Nørrebro United Rødovre Stadion. Opvisn. 1-2
399577
7 23-09-12
Kl. 11:45
Vigerslev Bk. BK Fix Kunst, Valby IP, tribunen 0-3
399635
8 29-09-12
Kl. 13:00
HB BK Rødovre Kunst, Fælledparken 1-5
399636
8 29-09-12
Kl. 13:00
Bk. Hekla Østerbro IF Hekla Park 2-2
399637
8 29-09-12
Kl. 13:00
BK Fix Fk. Prespa Gadelandet 3-3
399638
8 29-09-12
Kl. 15:00
Sundby Bk. Vigerslev Bk. Sundby/Kløvermarken 3-0
399641
8 29-09-12
Kl. 15:00
Oversidder VLI
399640
8 30-09-12
Kl. 13:30
Nørrebro United KFB Kunst, Ryparken 3-0
399565
5 On 03-10-12
Kl. 19:30
Fk. Prespa Nørrebro United Kunst, Mimersparken 5-3
399650
9 Fr 05-10-12
Kl. 18:15
Fk. Prespa Sundby Bk. Kunst, Ryparken 4-0
399651
9 06-10-12
Kl. 13:00
Østerbro IF BK Fix Kunst, Fælledparken 3-2
399653
9 06-10-12
Kl. 13:00
KFB HB Kløvermarken 1-4
399654
9 06-10-12
Kl. 13:00
Tårnby FF Nørrebro United Vestamager Idrætsanlæg 2-3
399655
9 06-10-12
Kl. 15:00
CSC Oversidder Kløvermarken
399652
9 06-10-12
Kl. 15:00
BK Rødovre Bk. Hekla Rødovre Stadion. Opvisn. 2-2
399642
9 07-10-12
Kl. 11:45
Vigerslev Bk. VLI Kunst, Valby IP, tribunen 0-3
399660
10 Fr 12-10-12
Kl. 19:00
VLI Fk. Prespa Kunst, Jens Jessens Vej 1-3
399659
10 Fr 12-10-12
Kl. 20:30
Sundby Bk. Østerbro IF Kunstbane 1, Kløvermarken 1-1
399656
10 13-10-12
Kl. 13:00
HB Tårnby FF Kunst, Fælledparken 5-0
399657
10 13-10-12
Kl. 13:00
Bk. Hekla KFB Hekla Park 0-4
399658
10 13-10-12
Kl. 13:00
BK Fix BK Rødovre Gadelandet 0-0
399662
10 13-10-12
Kl. 15:00
Oversidder Vigerslev Bk.
399661
10 14-10-12
Kl. 13:30
Nørrebro United CSC Kunst, Ryparken 1-2
399663
11 Fr 19-10-12
Kl. 18:15
Fk. Prespa Vigerslev Bk. Kunst, Ryparken 4-2
399664
11 20-10-12
Kl. 13:00
Østerbro IF VLI Kunst, Fælledparken 2-2
399666
11 20-10-12
Kl. 13:00
KFB BK Fix Kunstbane 1, Kløvermarken 2-1
399667
11 20-10-12
Kl. 13:00
Tårnby FF Bk. Hekla Vestamager Idrætsanlæg 2-1
399668
11 20-10-12
Kl. 15:00
CSC HB Kløvermarken 2-1
399665
11 20-10-12
Kl. 15:00
BK Rødovre Sundby Bk. Rødovre Stadion. Opvisn. 2-2
399669
11 21-10-12
Kl. 13:30
Nørrebro United Oversidder Kunst, Ryparken
399639
8 To 25-10-12
Kl. 19:30
CSC Tårnby FF Kunstbane 1, Kløvermarken 3-2
399676
12 Fr 02-11-12
Kl. 18:15
Fk. Prespa Oversidder Kunst, Ryparken
399670
12 03-11-12
Kl. 13:00
HB Nørrebro United Kunst, Fælledparken 8-2
399671
12 03-11-12
Kl. 13:00
Bk. Hekla CSC Hekla Park 0-1
399673
12 03-11-12
Kl. 13:00
Sundby Bk. KFB Sundby/Kløvermarken 6-0
399674
12 03-11-12
Kl. 13:00
VLI BK Rødovre Jens Jessens Vej 3-4
399675
12 04-11-12
Kl. 11:45
Vigerslev Bk. Østerbro IF Kunst, Valby IP, Gl. Afdeling 0-5
399672
12 04-11-12
Kl. 13:30
BK Fix Tårnby FF Gadelandet 2-3
399677
13 Fr 09-11-12
Kl. 19:00
Fk. Prespa Østerbro IF Kunst, Ryparken 3-0
399679
13 10-11-12
Kl. 13:00
BK Rødovre Vigerslev Bk. Espelunden Kunstgræs 6-2
399682
13 10-11-12
Kl. 13:00
Tårnby FF Sundby Bk. Vestamager Idrætsanlæg 0-3
399683
13 10-11-12
Kl. 14:00
CSC BK Fix Kløvermarken 2-1
399680
13 10-11-12
Kl. 14:00
KFB VLI Kunstbane 1, Kløvermarken 0-0
399685
13 10-11-12
Kl. 15:00
Oversidder HB
399684
13 11-11-12
Kl. 13:30
Nørrebro United Bk. Hekla Kunst, Ryparken 3-5
399690
14 To 28-03-13
Kl. 11:45
CSC Sundby Bk. Kunstbane 1, Kløvermarken 2-2
399686
14 To 28-03-13
Kl. 12:45
HB Bk. Hekla Kunst, Fælledparken 3-1
399688
14 To 28-03-13
Kl. 13:30
KFB Vigerslev Bk. Kunstbane 1, Kløvermarken 2-0
399691
14 To 28-03-13
Kl. 13:30
Nørrebro United BK Fix Kunst, Ryparken 0-1
399692
14 To 28-03-13
Kl. 13:30
Oversidder Østerbro IF
399698
15 Ma 01-04-13
Kl. 10:30
Fk. Prespa KFB Kunst, Ryparken 4-0
399695
15 Ma 01-04-13
Kl. 11:45
Sundby Bk. Nørrebro United Kunstbane 1, Kløvermarken 0-1
399699
15 Ma 01-04-13
Kl. 13:30
Østerbro IF BK Rødovre Kunst, Fælledparken 0-2
399693
15 Ma 01-04-13
Kl. 13:30
Bk. Hekla Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
399694
15 Ma 01-04-13
Kl. 13:30
BK Fix HB Kunst, Tingbjerg IP 0-1
399697
15 Ma 01-04-13
Kl. 13:30
Vigerslev Bk. Tårnby FF Kunst, Valby IP, tribunen 0-3
399700
16 06-04-13
Kl. 13:00
HB Sundby Bk. Kunst, Fælledparken 2-2
399703
16 06-04-13
Kl. 13:30
Tårnby FF Fk. Prespa Kunst, Vestamager Idrætsanlæg 0-7
399706
16 06-04-13
Kl. 15:00
Oversidder BK Rødovre
399701
16 06-04-13
Kl. 15:00
BK Fix Bk. Hekla Kunst, Tingbjerg IP 1-4
399704
16 06-04-13
Kl. 17:00
CSC Vigerslev Bk. Kunst, Valby IP, tribunen 3-1
399705
16 07-04-13
Kl. 13:30
Nørrebro United VLI Kunst, Mimersparken 1-3
399709
17 Fr 12-04-13
Kl. 18:15
VLI HB Kunst, Jens Jessens Vej 1-5
399711
17 Fr 12-04-13
Kl. 19:00
Fk. Prespa CSC Kunst, Ryparken 3-3
399713
17 13-04-13
Kl. 10:00
BK Rødovre KFB Espelunden Kunstgræs 3-0
399712
17 13-04-13
Kl. 13:00
Østerbro IF Tårnby FF Kunst, Fælledparken 3-0
399707
17 13-04-13
Kl. 13:00
BK Fix Oversidder Kunst, Tingbjerg IP
399710
17 14-04-13
Kl. 11:45
Vigerslev Bk. Nørrebro United Kunst, Valby IP, tribunen 0-2
399708
17 14-04-13
Kl. 16:15
Sundby Bk. Bk. Hekla Kunstbane 1, Kløvermarken 5-1
399714
18 20-04-13
Kl. 13:00
HB Vigerslev Bk. Kunst, Fælledparken 2-1
399728
18 20-04-13
Kl. 13:00
BK Fix Sundby Bk. Gadelandet 2-1
399729
18 20-04-13
Kl. 13:00
Tårnby FF BK Rødovre Kunst, Vestamager Idrætsanlæg 0-3
399730
18 20-04-13
Kl. 15:00
CSC Østerbro IF Kløvermarken 4-5
399732
18 20-04-13
Kl. 15:00
Oversidder KFB
399731
18 21-04-13
Kl. 13:30
Nørrebro United Fk. Prespa Kunst, Mimersparken 1-2
399736
19 Fr 26-04-13
Kl. 11:45
Fk. Prespa HB Kunst, Ryparken 1-2
399737
19 27-04-13
Kl. 13:00
Østerbro IF Nørrebro United Kunst, Fælledparken 4-0
399738
19 27-04-13
Kl. 15:00
BK Rødovre CSC Rødovre Stadion. Opvisn. 1-1
399739
19 28-04-13
Kl. 11:45
KFB Tårnby FF Kløvermarken 0-5
399735
19 28-04-13
Kl. 11:45
Vigerslev Bk. Bk. Hekla Kunst, Valby IP, tribunen 3-4
399734
19 Ma 29-04-13
Kl. 19:00
VLI BK Fix Jens Jessens Vej 2-1
399733
19 On 01-05-13
Kl. 18:30
Sundby Bk. Oversidder Sundby/Kløvermarken
399740
20 04-05-13
Kl. 13:00
HB Østerbro IF Kunst, Fælledparken 2-0
399741
20 04-05-13
Kl. 13:00
Bk. Hekla Fk. Prespa Hekla Park 2-5
399742
20 04-05-13
Kl. 13:00
BK Fix Vigerslev Bk. Gadelandet 3-1
399743
20 04-05-13
Kl. 15:00
Sundby Bk. VLI Sundby/Kløvermarken 2-0
399746
20 04-05-13
Kl. 15:00
Oversidder Tårnby FF
399744
20 05-05-13
Kl. 13:30
CSC KFB Kløvermarken 7-0
399745
20 05-05-13
Kl. 13:30
Nørrebro United BK Rødovre Kunst, Mimersparken 0-2
399749
21 Fr 10-05-13
Kl. 18:15
Fk. Prespa BK Fix Kunst, Ryparken 4-0
399747
21 Fr 10-05-13
Kl. 18:15
VLI Oversidder Frederiksberg IP, kunst
399753
21 11-05-13
Kl. 13:00
Tårnby FF CSC Vestamager Idrætsanlæg 1-1
399750
21 11-05-13
Kl. 13:00
Østerbro IF Bk. Hekla Kunst, Fælledparken 2-0
399751
21 11-05-13
Kl. 15:00
BK Rødovre HB Rødovre Stadion. Opvisn. 2-4
399752
21 12-05-13
Kl. 11:45
KFB Nørrebro United Kløvermarken 1-1
399748
21 12-05-13
Kl. 11:45
Vigerslev Bk. Sundby Bk. Kunst, Valby IP, tribunen 0-4
399696
15 To 16-05-13
Kl. 18:30
VLI CSC Frederiksberg IP, kunst 0-0
399687
14 To 16-05-13
Kl. 18:30
BK Rødovre Fk. Prespa Rødovre Stadion 1-5
399772
23 Fr 24-05-13
Kl. 18:15
Fk. Prespa VLI Kunst, Ryparken 7-0
399773
23 25-05-13
Kl. 13:00
Østerbro IF Sundby Bk. Kunst, Fælledparken 1-2
399776
23 25-05-13
Kl. 13:00
Tårnby FF HB Vestamager Idrætsanlæg 4-1
399777
23 25-05-13
Kl. 15:00
CSC Nørrebro United Kløvermarken 2-2
399774
23 25-05-13
Kl. 15:00
BK Rødovre BK Fix Rødovre Stadion. Opvisn. 3-0
399775
23 26-05-13
Kl. 11:45
KFB Bk. Hekla Kløvermarken 2-2
399771
23 26-05-13
Kl. 11:45
Vigerslev Bk. Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
399781
24 To 30-05-13
Kl. 19:30
Sundby Bk. BK Rødovre Sundby/Kløvermarken 4-4
399782
24 Fr 31-05-13
Kl. 18:15
VLI Østerbro IF Frederiksberg IP, kunst 0-1
399778
24 01-06-13
Kl. 13:00
HB CSC Kunst, Fælledparken 2-2
399779
24 01-06-13
Kl. 13:00
Bk. Hekla Tårnby FF Hekla Park 1-0
399780
24 01-06-13
Kl. 13:00
BK Fix KFB Gadelandet 2-3
399784
24 01-06-13
Kl. 15:00
Oversidder Nørrebro United
399783
24 02-06-13
Kl. 11:45
Vigerslev Bk. Fk. Prespa Kunst, Valby IP, tribunen 1-7
399702
16 Ti 04-06-13
Kl. 19:00
KFB Østerbro IF Kløvermarken 1-0
399727
18 Ti 04-06-13
Kl. 19:00
Bk. Hekla VLI Hekla Park 3-4
399785
25 08-06-13
Kl. 13:00
Østerbro IF Vigerslev Bk. Kunst, Fælledparken 4-2
399788
25 08-06-13
Kl. 13:00
Tårnby FF BK Fix Vestamager Idrætsanlæg 3-2
399789
25 08-06-13
Kl. 15:00
CSC Bk. Hekla Kløvermarken 2-2
399786
25 08-06-13
Kl. 15:00
BK Rødovre VLI Rødovre Stadion 3-0
399791
25 08-06-13
Kl. 15:00
Oversidder Fk. Prespa
399787
25 09-06-13
Kl. 11:45
KFB Sundby Bk. Kløvermarken 0-3
399790
25 09-06-13
Kl. 13:30
Nørrebro United HB Kunst, Mimersparken 1-1
399770
22 Ma 10-06-13
Kl. 19:30
Oversidder CSC
399755
22 On 12-06-13
Kl. 19:30
Bk. Hekla BK Rødovre Hekla Park 2-3
399757
22 On 12-06-13
Kl. 19:30
Sundby Bk. Fk. Prespa Sundby/Kløvermarken 0-3
399758
22 On 12-06-13
Kl. 19:30
VLI Vigerslev Bk. Jens Jessens Vej 4-3
399769
22 To 13-06-13
Kl. 19:30
Nørrebro United Tårnby FF Kunst, Ryparken 2-4
399756
22 To 13-06-13
Kl. 19:30
BK Fix Østerbro IF Gadelandet 2-4
399754
22 Fr 14-06-13
Kl. 20:15
HB KFB Kunst, Fælledparken 5-1
399689
14 16-06-13
Kl. 13:00
Tårnby FF VLI Vestamager Idrætsanlæg 5-2
399792
26 22-06-13
Kl. 15:00
HB Oversidder Kunst, Fælledparken
399793
26 22-06-13
Kl. 15:00
Bk. Hekla Nørrebro United Hekla Park 1-4
399794
26 22-06-13
Kl. 15:00
BK Fix CSC Gadelandet 1-2
399795
26 22-06-13
Kl. 15:00
Sundby Bk. Tårnby FF Sundby/Kløvermarken 2-0
399796
26 22-06-13
Kl. 15:00
VLI KFB Jens Jessens Vej 1-2
399797
26 22-06-13
Kl. 15:00
Vigerslev Bk. BK Rødovre Kunst, Valby IP, tribunen 2-6
399798
26 22-06-13
Kl. 15:00
Østerbro IF Fk. Prespa Kunst, Fælledparken 4-3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Oprykning: Efter foråret 2013 rykker de to bedste oprykningsberettigede hold op i Københavnsserien.
Antal oprykkere kan forøges med 1 hold, hvis der ikke findes en oprykker fra Serie 1, pulje 3 til KS. 

Nedrykning: Nr. 14.
Antallet af nedrykkere svarer til det antal 1. hold, der rykker ud af Københavnsserien og ned i Serie 1 pulje 2. Dog rykker nr. 14 uanset andre forhold altid ned.

Nedrykningen reduceres med et hold i følgende tilfælde:
a) Der findes ikke en oprykker fra Serie 1, pulje 3 til  Københavnsserien efter 2013 forår – 
   dog rykker nr. 14 i Serie 1, pulje 2 altid ned.