Serie 1, P2 18/19

Kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
543172
1 18-08-18
Kl. 11:15
Bk. Viktoria Østerbro IF Kunst, Fælledparken Resultatformidling
543166
1 18-08-18
Kl. 13:00
Bk. Hellas Sunred Beach FC Engdraget Resultatformidling
543167
1 18-08-18
Kl. 13:00
Dragør Bk. FC Græsrødderne Dragør Bk Resultatformidling
543169
1 18-08-18
Kl. 13:00
FC Udfordringen KFB Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
543168
1 18-08-18
Kl. 15:00
CSC Vigerslev Bk. Kløvermarken Resultatformidling
543171
1 18-08-18
Kl. 15:00
Sundby Bk. BK Fix Sundby/Kløvermarken Resultatformidling
543170
1 Ti 21-08-18
Kl. 18:15
Jægersborg Bk. CBS Sport Jægersborg Resultatformidling
543218
2 To 23-08-18
Kl. 20:10
FC Græsrødderne CSC Gentofte Sportspark Opv. kunst Resultatformidling
543243
2 25-08-18
Kl. 11:15
Østerbro IF Bk. Hellas Kunst, Fælledparken Resultatformidling
543177
2 25-08-18
Kl. 13:00
BK Fix Bk. Viktoria Pilesvinget/Br.høj Kirkevej Resultatformidling
543180
2 25-08-18
Kl. 13:00
KFB Jægersborg Bk. Kløvermarken Resultatformidling
543213
2 25-08-18
Kl. 13:00
Vigerslev Bk. FC Udfordringen Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
543176
2 26-08-18
Kl. 11:45
Sunred Beach FC Dragør Bk. Kunst, Ryparken Resultatformidling
543179
2 To 30-08-18
Kl. 20:45
CBS Sport Sundby Bk. Kunst, Jens Jessens Vej Resultatformidling
543337
3 01-09-18
Kl. 11:00
Bk. Viktoria CBS Sport Kunst, Fælledparken Resultatformidling
543244
3 01-09-18
Kl. 13:00
Dragør Bk. Bk. Hellas Dragør Bk Resultatformidling
543269
3 01-09-18
Kl. 13:00
FC Udfordringen FC Græsrødderne Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
543270
3 01-09-18
Kl. 13:00
Jægersborg Bk. Vigerslev Bk. Jægersborg Resultatformidling
543338
3 01-09-18
Kl. 13:00
BK Fix Østerbro IF Pilesvinget/Br.høj Kirkevej Resultatformidling
543245
3 01-09-18
Kl. 15:00
CSC Sunred Beach FC Kløvermarken Resultatformidling
543336
3 01-09-18
Kl. 15:00
Sundby Bk. KFB Sundby/Kløvermarken Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Oprykning: 
Nr. 1 og 2 rykker op i Københavnsserien.

Nr. 3 rykker op, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold fra Serie 1 pulje 3 til Københavnsserien efter 2019 forår.

Nedrykning: 
Antallet af hold, der rykker ned i Serie 2 pulje 4 svarer til antallet af DBU København 1.-hold, der rykker ud af Københavnsserien 2018/19. 

Dog rykker nr. 14 altid ned