Serie 1, P2 18/19

Kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
545355
Kampfakta
10 14-10-18
Kl. 11:45
Sunred Beach FC KFB Kunst, Ryparken 1-7
543364
Kampfakta
7 To 18-10-18
Kl. 18:30
BK Fix FC Græsrødderne Kunst, Tingbjerg IP 0-2
545680
Kampfakta
11 20-10-18
Kl. 11:15
Bk. Viktoria FC Udfordringen Kunst, Fælledparken 1-4
545681
Kampfakta
11 20-10-18
Kl. 13:00
BK Fix CSC Pilesvinget/Br.høj Kirkevej 2-2
545889
Kampfakta
11 20-10-18
Kl. 13:00
KFB Bk. Hellas Kløvermarken 3-2
545890
Kampfakta
11 20-10-18
Kl. 13:00
Vigerslev Bk. Sunred Beach FC Kunst, Valby IP, tribunen 0-2
545679
Kampfakta
11 20-10-18
Kl. 15:00
Sundby Bk. Jægersborg Bk. Sundby/Kløvermarken 0-2
545682
11 21-10-18
Kl. 10:00
CBS Sport Dragør Bk. Frederiksberg IP, kunst 0-2
545893
12 27-10-18
Kl. 13:00
Bk. Hellas Vigerslev Bk. Engdraget Resultatformidling
545894
12 27-10-18
Kl. 13:00
Dragør Bk. KFB Dragør Bk Resultatformidling
545896
12 27-10-18
Kl. 13:00
FC Udfordringen BK Fix Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
545898
12 27-10-18
Kl. 13:00
Jægersborg Bk. Bk. Viktoria Gentofte Sportspark - kunst 1 Resultatformidling
545895
12 27-10-18
Kl. 15:00
CSC CBS Sport Kløvermarken Resultatformidling
545899
12 27-10-18
Kl. 15:00
Sundby Bk. Østerbro IF Sundby/Kløvermarken Resultatformidling
545892
12 28-10-18
Kl. 11:45
Sunred Beach FC FC Græsrødderne Kunst, Ryparken Resultatformidling
548948
13 To 01-11-18
Kl. 20:10
FC Græsrødderne Bk. Hellas Gentofte Sportspark Opv. kunst Resultatformidling
545900
13 10-11-18
Kl. 11:15
Bk. Viktoria Sundby Bk. Kunst, Fælledparken Resultatformidling
545901
13 10-11-18
Kl. 13:00
BK Fix Jægersborg Bk. Pilesvinget/Br.høj Kirkevej Resultatformidling
545945
13 10-11-18
Kl. 13:00
Vigerslev Bk. Dragør Bk. Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
549335
13 10-11-18
Kl. 13:00
Østerbro IF Sunred Beach FC Kunst, Fælledparken Resultatformidling
545903
13 10-11-18
Kl. 13:30
KFB CSC Kunstbane 1, Kløvermarken Resultatformidling
545902
13 11-11-18
Kl. 10:00
CBS Sport FC Udfordringen Frederiksberg IP, kunst Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Oprykning: 
Nr. 1 og 2 rykker op i Københavnsserien.

Nr. 3 rykker op, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold fra Serie 1 pulje 3 til Københavnsserien efter 2019 forår.

Nedrykning: 
Antallet af hold, der rykker ned i Serie 2 pulje 4 svarer til antallet af DBU København 1.-hold, der rykker ud af Københavnsserien 2018/19. 

Dog rykker nr. 14 altid ned