Serie 4, P13/16 Efterår, P13

Kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
577625
Kampfakta
8 07-10-18
Kl. 11:45
FC Randoms 2 FB 8 Valby IP, tribunen 3-2
577624
8 07-10-18
Kl. 15:15
Olympia 1921 3 KFB 2 Kunstbane 2, Kløvermarken UHT!
577534
1 Ti 16-10-18
Kl. 20:15
CSC 2 Hellas 2 Kunstbane 2, Kløvermarken 4-3
577628
9 20-10-18
Kl. 13:00
VLI 3 Amager FF 2 Kunst, Jens Jessens Vej !
577630
9 21-10-18
Kl. 10:00
Oversidder FC Randoms 2
577629
9 21-10-18
Kl. 11:45
Fremad Valby 5 CSC 2 Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
577626
9 21-10-18
Kl. 13:30
KFB 2 Føroyar 3 Kunstbane 1, Kløvermarken Resultatformidling
577627
9 21-10-18
Kl. 13:30
CBS Sport 3 Hellas 2 Jens Jessens Vej Resultatformidling
577631
9 21-10-18
Kl. 13:30
FB 8 Olympia 1921 3 Kunst, Jens Jessens Vej Resultatformidling
577634
10 27-10-18
Kl. 11:15
Hellas 2 VLI 3 Engdraget Resultatformidling
577635
10 27-10-18
Kl. 13:30
CSC 2 CBS Sport 3 Kunstbane 2, Kløvermarken Resultatformidling
577633
10 28-10-18
Kl. 11:45
KFB 2 Amager FF 2 Kløvermarken !
577636
10 28-10-18
Kl. 11:45
FC Randoms 2 Fremad Valby 5 Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
577632
10 28-10-18
Kl. 13:30
Olympia 1921 3 Oversidder Kløvermarken
577637
10 28-10-18
Kl. 13:30
Føroyar 3 FB 8 Kunstbane 2, Kløvermarken Resultatformidling
577638
11 04-11-18
Kl. 10:00
Oversidder Føroyar 3
577639
11 04-11-18
Kl. 10:00
Amager FF 2 Hellas 2 Kunst, John Tranums Alle !
577640
11 04-11-18
Kl. 10:00
VLI 3 CSC 2 Frederiksberg IP, kunst Resultatformidling
577641
11 04-11-18
Kl. 10:00
CBS Sport 3 FC Randoms 2 Jens Jessens Vej Resultatformidling
577642
11 04-11-18
Kl. 10:00
Fremad Valby 5 Olympia 1921 3 Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
577643
11 04-11-18
Kl. 10:00
FB 8 KFB 2 Kunst, Jens Jessens Vej Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Oprykning: 
De otte bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 13, 14, 15 og 16 rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 11 og 12 i både pulje 13, 14, 15 og 16 rykker ned.