M+ 32 1 7M Forår, P2

Kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
270322
1 08-04-18
Kl. 14:00
FC Nanoq CSC Kunst, Valby IP, tribunen 2-4
270325
1 08-04-18
Kl. 15:15
Deaf Futsal Team Hvidovre IF Kunst, Valby IP, tribunen 3-4
270329
2 Ti 17-04-18
Kl. 19:00
Hellas FC Nanoq Engdraget UDSResultatformidling
270326
2 Ti 17-04-18
Kl. 20:00
Fremad Valby Deaf Futsal Team Kunst, Valby IP, tribunen 9-2
270328
2 On 18-04-18
Kl. 19:00
CSC FB Kløvermarken 3-2
270327
2 On 18-04-18
Kl. 20:00
Gentofte FK Valby 2 Gentofte Sportspark 11-0
270330
2 22-04-18
Kl. 11:00
Hvidovre IF Real Copenhagen Avedøre Stadion Kunstgræs Resultatformidling
270334
3 On 25-04-18
Kl. 18:00
Valby 2 CSC Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
270331
3 On 25-04-18
Kl. 19:00
Fremad Valby Gentofte FK Valby IP, tribunen Resultatformidling
270332
3 28-04-18
Kl. 13:00
FB Hellas Jens Jessens Vej Resultatformidling
270333
3 29-04-18
Kl. 14:00
FC Nanoq Hvidovre IF Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
270335
3 29-04-18
Kl. 15:15
Deaf Futsal Team Real Copenhagen Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
270337
4 On 02-05-18
Kl. 18:00
CSC Fremad Valby Kløvermarken Resultatformidling
270339
4 On 02-05-18
Kl. 19:00
Hellas Valby 2 Engdraget Resultatformidling
270336
4 On 02-05-18
Kl. 20:00
Gentofte FK Deaf Futsal Team Gentofte Sportspark Resultatformidling
270338
4 On 02-05-18
Kl. 20:30
Real Copenhagen FC Nanoq Kunst, Valby IP, tribunen Resultatformidling
270340
4 06-05-18
Kl. 11:00
Hvidovre IF FB Avedøre Stadion Kunstgræs Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

13. februar 2018: Manglende udfyldelse af holdkort medfører tabt kamp

Oprykning:

De tre bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 1 og 2 rykker op efter foråret 2018. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 11 og 12 i pulje 1 samt nr. 10 i pulje 2 rykker ned.