Serie 4, P13/16 Forår, P14

Kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
331984
10 10-06-18
Kl. 11:45
Oversidder FA 2000 7 UHT!
331988
10 10-06-18
Kl. 11:45
Heimdal 4 Olympia 1921 2 Fælledparken HHT!
331985
10 10-06-18
Kl. 13:30
ØKF 2 Vestia 4 Kunstbane 1, Kløvermarken 2-2
331983
Kampfakta
10 10-06-18
Kl. 15:15
Østerbro IF 7 Fremad Valby 3 Fælledparken 4-0
331987
10 To 14-06-18
Kl. 19:00
Brønshøj Bk. 4 Sønderbro Fight 4 Tingbjerg I P 3-2
331974
8 To 21-06-18
Kl. 19:00
Brønshøj Bk. 4 Vestia 4 Tingbjerg I P Resultatformidling
331989
11 23-06-18
Kl. 11:15
Olympia 1921 2 Østerbro IF 7 Kløvermarken Resultatformidling
331990
11 23-06-18
Kl. 11:15
Vestia 4 Oversidder Kunst, Bavnehøj IA
331991
11 23-06-18
Kl. 11:15
Skovshoved IF 5 ØKF 2 Gentofte Sportspark - kunst 1 Resultatformidling
331992
11 23-06-18
Kl. 11:15
Sønderbro Fight 4 B 93 9 Kløvermarken Resultatformidling
331993
11 23-06-18
Kl. 11:15
Fremad Valby 3 Brønshøj Bk. 4 Valby IP, tribunen Resultatformidling
331994
11 23-06-18
Kl. 11:15
FA 2000 7 Heimdal 4 Jens Jessens Vej !
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

13. februar 2018: Manglende udfyldelse af holdkort medfører tabt kamp

Oprykning:

De otte bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 13, 14, 15 og 16.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 11 og 12 i både pulje 13, 14, 15 og 16 samt dårligste nr. 10.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien til Serie 1 pulje 3 efter foråret 2018.

Nedrykningen forøges med et hold, såfremt der ikke rykker et hold fra Serie 1 pulje 3 op i Københavnsserien.  

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) dårligste snit for