M+40 1 7M Efterår, P1

Til opslagstavlen

Seneste resultater

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
126670
9 Ti 09-10-18
Kl. 19:00
Amager FF 3 Brønshøj Bk. Kunst, John Tranums Alle 7-0
126672
9 Ti 09-10-18
Kl. 19:35
Husum Bk Dragør 2 Kunst, Husumparken 0-3
126671
Kampfakta
9 On 10-10-18
Kl. 18:00
Heimdal Nørrebro United Kunst, Ryparken 2-1
126668
9 On 10-10-18
Kl. 20:00
Fremad Amager Sønderbro Fight Sundby Idrætspark 1-6
126669
9 On 10-10-18
Kl. 20:00
Rødovre 2 FC Damsø Rødovre Stadion Kunst 1-5
126676
10 Ma 22-10-18
Kl. 19:00
KFUM FB Emdrupparken 11-0
126680
10 Ti 23-10-18
Kl. 20:30
FC Damsø Amager FF 3 Vanløse I P Resultatformidling

Stillingen

      K V U T Score P  
1 KFUM 9 9 0 0 64 - 10 27
2 CSC 9 7 1 1 54 - 21 22
3 Bispebjerg Bk. 9 7 1 1 29 - 12 22
4 Sønderbro Fight 9 6 3 0 52 - 15 21
5 Dragør 2 9 5 0 4 47 - 29 15
6 FC Damsø 9 4 3 2 41 - 30 15
7 Heimdal 9 4 1 4 22 - 24 13
8 FB 10 3 3 4 26 - 40 12
9 Nørrebro United 9 3 1 5 21 - 26 10
10 Fremad Amager 9 3 1 5 25 - 33 10
11 Amager FF 3 9 2 0 7 21 - 35 6
12 Rødovre 2 ! 8 1 0 7 13 - 50 3
13 Brønshøj Bk. 9 1 0 8 12 - 76 3
14 Husum Bk 9 1 0 8 10 - 36 3 !

Kommende kampe

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
126681
10 On 24-10-18
Kl. 20:00
Fremad Amager Rødovre 2 Sundby Idrætspark Resultatformidling
126677
10 27-10-18
Kl. 10:00
Dragør 2 Bispebjerg Bk. Kunst, Dragør Bk. Resultatformidling
126466
5 27-10-18
Kl. 11:30
KFUM Rødovre 2 Emdrupparken Resultatformidling
126679
10 27-10-18
Kl. 12:00
Brønshøj Bk. Heimdal Tingbjerg I P Resultatformidling
126675
10 28-10-18
Kl. 12:30
Sønderbro Fight CSC Kløvermarken Resultatformidling
126678
10 28-10-18
Kl. 14:00
Nørrebro United Husum Bk Kunst, Nørrebroparken Resultatformidling
126687
11 Ma 29-10-18
Kl. 21:00
FB Dragør 2 Kunst, Jens Jessens Vej Resultatformidling

Bemærk:

Oprykning: De tre bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 1 og 2 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.

Nedrykning: 
Nr. 12, 13 og 14 i pulje 1 og
nr. 10, 11 og 12 i pulje 2