U19 Drenge

1. runde - 19. august - 22. august (uge 34)
2. runde - 16. september - 19. september (uge 38)
3. runde - 30. september - 3. oktober (uge 40)
4. runde - 28. oktober - 1. november (uge 44)
Kvartfinale 2020
Semifinale 2020
Finale 2020

Oversiddere 1. runde: FFB. Glostrup, Greve, Sundby, B 1908, GVI, Avarta, LSF, Herstedøster, FB, BK Frem, Vanløse, Hørsholm, B 1903, Vallensbæk, KFUM Roskilde, Fr. Amager, Nykøbing Falster, FA 2000 og Kastrup.
Oversiddere 2. runde: FC København, FC Helsingør, FC Roskilde, Holbæk, FC Nordsjælland, HB Køge, HIK, Lyngby BK, Hvidovre IF, Brøndby IF, Slagelse og AB.

U17 Drenge

1. runde - 19. august- 22. august (uge 34)
2. runde - 16. september - 19. september (uge 38)
3. runde - 30. september - 3. oktober (uge 40)
4. runde - 28. oktober - 1. november (uge 44)
Kvartfinale 2020
Semifinale 2020
Finale 2020

Oversiddere 1. runde: B1908/Fr. Amager, Nykøbing Falster, FA 2000, B73 Slagelse, Greve, KFUM Roskilde, Jægersborg, LSF, Sundby, FB, A27, GVI, FFB, Hørsholm, BK Frem, Vanløse, Fr. Valby og Allerød.
Oversiddere 2. runde: Brøndby, FC Helsingør. Næstved. Slagelse, FC København, HB Køge, FC Roskilde, FC Nordsjælland, B93, Holbæk, Lyngby, HIK, Hvidovre og AB.

U16 Drenge

1. runde - 19. august - 22. august (uge 34)
2. runde - 16. september - 19. september (uge 38)
3. runde - 30. september - 3. oktober (uge 40)
Kvartfinale 2020
Semifinale 2020
Finale 2020

Oversiddere 1. runde: A27, Rosenhøj, Hørsholm, Friheden, AIK Strøby, Virum, BK Frem, Brøndby, Fremad Valby, Albertslund, Hvalsø/Lejre, Herstedøster, B73 Slagelse, Lyngby, Hillerød, Humlebæk, Skjold Birkerød, Vanløse, Brøndby S., Asnæs, Vallensbæk, Jægersborg og FB.

U15 Drenge

1. runde - 28. august (uge 35)
2. runde - 11. september (uge 37)
3. runde - 6. november (uge 45)
4. runde - 1. december (uge 48)
Semifinale - 21. april 2020
Finale - 17. maj 2020

Oversiddere 1. runde : Lyngby, Farum, Brøndby, HIK, B93, Slagelse, HB Køge og Hvidovre.

U14 Drenge

1. runde - 27. august (uge 35)
2. runde - 10. september (uge 37)
3. runde - 5. november (uge 45)
4. runde - 30. november (uge 48)
Semifinale - 21. april 2020
Finale  - 17. maj 2020

U13 Drenge

1. runde - 28. august (uge 35)
2. runde - 11. september (uge 37)
3. runde - 25. september (uge 39)
4. runde - 1. december (uge 38)
Semifinale - 21. april 2020
Finale - 17. maj 2020

Oversiddere 1. runde: B93, Brøndby, Farum, HB Køge, Lyngby, FC Helsingør, HIK, Hvidovre, Næstved og Slagelse.

U18 Piger

1. runde - 4. september (uge 36)
2. runde - 2. oktober (uge 40)
Semifinale - 28. april 2020
Finale - 17. maj 2020

U16 Piger

1. runde - 4. september (uge 36)
2. runde - 2. oktober (uge 40)
3. runde - 30. november (uge 48)
Semifinale - 28. april 2020
Finale - 17. maj 2020

U14 Piger

1. runde - 28. august (uge 35)
2. runde - 10. september (uge 37)
3. runde - 25. september (uge 39)
Semifinale - 22. april 2020
Finale - 17. maj 2020

Oversiddere 1. runde:

U13 Piger

1. runde - 28. august (uge 35)
2. runde - 10. september (uge 37)
3. runde - 24. september (uge 39)
4. runde - 23. november (uge 47)
Semifinale - 22. april 2020
Finale - 17. maj 2020

Oversiddere 1. runde: