MENU

Serie 4, P2/7 Forår, P2 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
313673 fr
01-04 2022
Kl. 18:00
Frem 4 Skjold 5 Kunst, Valby IP, tribunen
Udehold taberdømt
313671
02-04 2022
Kl. 12:00
B 1903 7 Amalie 2 B1903
1
-
9
313539
02-04 2022
Kl. 14:00
ØKF 3 VLI 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
2
313667
03-04 2022
Kl. 10:00
HB 8 FA 2000 6 Ryparken Idrætsanlæg
4
-
0
318564
03-04 2022
Kl. 16:00
FB 13 Rødovre 2 Jens Jessens Vej
7
-
4
318567
09-04 2022
Kl. 12:00
VLI 3 Frem 4 Jens Jessens Vej
1
-
3
318570
09-04 2022
Kl. 16:00
Rødovre 2 B 1903 7 Rødovre Stadion Kunst
4
-
2
318566
10-04 2022
Kl. 14:00
Skjold 5 FB 13 Ryparken Idrætsanlæg
2
-
3
318568
10-04 2022
Kl. 14:00
FA 2000 6 ØKF 3 Jens Jessens Vej
2
-
1
318569
10-04 2022
Kl. 14:00
Amalie 2 HB 8 Kunst, Valby IP, tribunen
1
-
0
318572
ma
18-04 2022
Kl. 10:00
ØKF 3 Amalie 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
3
318573 ma
18-04 2022
Kl. 10:00
HB 8 Rødovre 2 Ryparken Idrætsanlæg
6
-
3
318580 ma
18-04 2022
Kl. 12:00
FB 13 B 1903 7 Jens Jessens Vej
2
-
3
318579
ma
18-04 2022
Kl. 16:00
Frem 4 FA 2000 6 Frem, Valby IP
7
-
1
318571 on
20-04 2022
Kl. 18:15
Skjold 5 VLI 3 Ryparken Idrætsanlæg
5
-
1
318581
23-04 2022
Kl. 12:00
VLI 3 FB 13 Jens Jessens Vej
0
-
3
318588
23-04 2022
Kl. 12:00
B 1903 7 HB 8 B1903
2
-
4
318590
23-04 2022
Kl. 16:00
Rødovre 2 ØKF 3 Rødovre Stadion
1
-
3
318589
24-04 2022
Kl. 16:00
Amalie 2 Frem 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
1
318583 ma
25-04 2022
Kl. 20:15
FA 2000 6 Skjold 5 Jens Jessens Vej
0
-
10
328370
fr
06-05 2022
Kl. 18:00
Frem 4 Rødovre 2 Frem, Valby IP
3
-
4
328364
07-05 2022
Kl. 12:00
VLI 3 FA 2000 6 Jens Jessens Vej
7
-
1
318596
08-05 2022
Kl. 12:00
ØKF 3 B 1903 7 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
1
318594 ti
10-05 2022
Kl. 19:30
Skjold 5 Amalie 2 Fælledparken
3
-
1
329024
to
19-05 2022
Kl. 18:30
Rødovre 2 Skjold 5 Rødovre Stadion
3
-
2
329023 fr
20-05 2022
Kl. 16:30
Amalie 2 VLI 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
Udehold taberdømt
329022
21-05 2022
Kl. 12:00
B 1903 7 Frem 4 B1903
3
-
4
328384
22-05 2022
Kl. 10:00
HB 8 ØKF 3 Kunst, Fælledparken
Hjemmehold taberdømt
329021
22-05 2022
Kl. 14:00
FA 2000 6 FB 13 Jens Jessens Vej
4
-
4
329939
fr
27-05 2022
Kl. 18:00
Frem 4 HB 8 Frem, Valby IP
3
-
0
329026
28-05 2022
Kl. 12:00
VLI 3 Rødovre 2 Jens Jessens Vej
7
-
2
329937
29-05 2022
Kl. 14:00
FA 2000 6 Amalie 2 Jens Jessens Vej
0
-
8
329954
29-05 2022
Kl. 16:00
FB 13 ØKF 3 Jens Jessens Vej
8
-
6
329025
29-05 2022
Kl. 16:00
Skjold 5 B 1903 7 Ryparken Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
329978
04-06 2022
Kl. 12:00
B 1903 7 VLI 3 B1903
3
-
1
329981
04-06 2022
Kl. 16:00
Rødovre 2 FA 2000 6 Rødovre Stadion
4
-
4
329976
05-06 2022
Kl. 10:00
HB 8 Skjold 5 Kunst, Fælledparken
Hjemmehold taberdømt
329955
05-06 2022
Kl. 12:00
ØKF 3 Frem 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
3
329980
05-06 2022
Kl. 16:00
FB 13 Amalie 2 Jens Jessens Vej
4
-
3
328377 ti
07-06 2022
Kl. 19:30
FB 13 HB 8 Jens Jessens Vej
Udehold taberdømt
329982
18-06 2022
Kl. 16:00
Skjold 5 ØKF 3 Ryparken Idrætsanlæg
2
-
0
329986
18-06 2022
Kl. 16:00
VLI 3 HB 8 Jens Jessens Vej
Udehold taberdømt
329987
18-06 2022
Kl. 16:00
FA 2000 6 B 1903 7 Jens Jessens Vej
3
-
9
329989
18-06 2022
Kl. 16:00
Frem 4 FB 13 Frem, Valby IP
3
-
5
329998
18-06 2022
Kl. 16:00
Amalie 2 Rødovre 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De otte bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 2 - 7 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning

Nedrykning:
Nr. 10 i puljerne 2 - 7 rykker ned.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien efter foråret 2022.
Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1, pulje 2 efter foråret 2022.

Log ind