MENU

Serie 3, P2/5 Forår, P4 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
302992
on
30-03 2022
Kl. 20:15
B 1903 4 Fremad Valby 5 B1903
0
-
1
303002 fr
01-04 2022
Kl. 19:15
B.93 4 Heimdal 2 B 93 Svanemølleanlæg.
3
-
3
303001
fr
01-04 2022
Kl. 20:00
Østerbro IF 3 FB 7 Kunst, Fælledparken
5
-
3
302978
02-04 2022
Kl. 10:00
PI Fodbold 2 KB 4 Kunst, Valby IP, tribunen
1
-
4
302977
03-04 2022
Kl. 14:00
Frederiksholm Sydhavnen 2 Jægersborg 3 Kunst, Valby IP, tribunen
5
-
2
302983
ma
04-04 2022
Kl. 20:15
Skovshoved IF 3 HB 5 Gentofte Sportspark Vest
2
-
2
303042
fr
08-04 2022
Kl. 18:00
HB 5 Frederiksholm Sydhavnen 2 Ryparken Idrætsanlæg
2
-
2
303007
09-04 2022
Kl. 14:00
FB 7 B 1903 4 Jens Jessens Vej
2
-
5
303041
09-04 2022
Kl. 14:00
Jægersborg 3 B.93 4 Gentofte Sportspark Vest
3
-
3
303005
10-04 2022
Kl. 12:00
Fremad Valby 5 PI Fodbold 2 Kunst, Valby IP, tribunen
1
-
1
303004
10-04 2022
Kl. 16:00
KB 4 Skovshoved IF 3 Kunst, KB, P. Bangs Vej
Udehold taberdømt
303043 to
14-04 2022
Kl. 10:00
PI Fodbold 2 FB 7 Kunst, Valby IP, tribunen
Hjemmehold taberdømt
303048
to
14-04 2022
Kl. 12:00
B.93 4 HB 5 B 93 Svanemølleanlæg.
4
-
2
303047 to
14-04 2022
Kl. 14:00
Østerbro IF 3 Jægersborg 3 Ryparken Idrætsanlæg
Udehold taberdømt
303045 ma
18-04 2022
Kl. 10:00
KB 4 Fremad Valby 5 Kunst, KB, P. Bangs Vej
10
-
0
303046 on
20-04 2022
Kl. 20:15
B 1903 4 Heimdal 2 B1903
4
-
3
303086
on
20-04 2022
Kl. 20:30
B.93 4 Frederiksholm Sydhavnen 2 B 93 Svanemølleanlæg.
0
-
3
303111
fr
22-04 2022
Kl. 18:00
HB 5 Østerbro IF 3 Fælledparken
1
-
1
303085
24-04 2022
Kl. 10:00
Heimdal 2 PI Fodbold 2 Kunst, Fælledparken
Udehold taberdømt
303087
24-04 2022
Kl. 12:00
Fremad Valby 5 Skovshoved IF 3 Valby IP, tribunen
3
-
2
303110
24-04 2022
Kl. 12:00
Jægersborg 3 B 1903 4 Gentofte Sportspark Vest
0
-
1
303044
ti
26-04 2022
Kl. 20:00
Skovshoved IF 3 Frederiksholm Sydhavnen 2 Gentofte Sportspark Vest
4
-
4
303121 on
27-04 2022
Kl. 18:30
B 1903 4 HB 5 B1903
2
-
2
303199
fr
29-04 2022
Kl. 20:00
Østerbro IF 3 Frederiksholm Sydhavnen 2 Ryparken Idrætsanlæg
3
-
3
303112
30-04 2022
Kl. 10:00
PI Fodbold 2 Jægersborg 3 Kunst, Valby IP, tribunen
1
-
1
303113
01-05 2022
Kl. 16:00
Skovshoved IF 3 B.93 4 Skovshoved I P
5
-
1
303120
01-05 2022
Kl. 16:00
KB 4 Heimdal 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej
4
-
2
303198
to
05-05 2022
Kl. 20:00
Fremad Valby 5 FB 7 Valby IP, Stadion, kunst
3
-
1
303210
fr
06-05 2022
Kl. 18:00
HB 5 PI Fodbold 2 Fælledparken
4
-
0
303205
fr
06-05 2022
Kl. 19:15
B.93 4 Østerbro IF 3 B 93 Svanemølleanlæg.
3
-
3
303208
08-05 2022
Kl. 12:00
Jægersborg 3 KB 4 Gentofte Sportspark Vest
2
-
1
303200
08-05 2022
Kl. 12:00
Heimdal 2 Fremad Valby 5 Fælledparken
3
-
0
303202
08-05 2022
Kl. 14:00
Frederiksholm Sydhavnen 2 B 1903 4 Kunst, Valby IP, tribunen
3
-
1
303220 on
11-05 2022
Kl. 20:00
B 1903 4 B.93 4 B1903
1
-
5
303212 to
12-05 2022
Kl. 19:15
Skovshoved IF 3 Østerbro IF 3 Skovshoved I P
7
-
0
303211
14-05 2022
Kl. 16:00
PI Fodbold 2 Frederiksholm Sydhavnen 2 Kunst, Valby IP, tribunen
3
-
1
303215
15-05 2022
Kl. 10:00
KB 4 HB 5 Kunst, KB, P. Bangs Vej
1
-
5
303223
15-05 2022
Kl. 12:00
FB 7 Heimdal 2 Jens Jessens Vej
6
-
3
303204 on
18-05 2022
Kl. 19:00
Skovshoved IF 3 FB 7 Skovshoved I P
0
-
1
303229 fr
20-05 2022
Kl. 18:00
Østerbro IF 3 B 1903 4 Kunst, Fælledparken
0
-
3
303238
fr
20-05 2022
Kl. 18:00
HB 5 Fremad Valby 5 Fælledparken
4
-
0
303231
fr
20-05 2022
Kl. 19:15
B.93 4 PI Fodbold 2 B 93 Svanemølleanlæg.
2
-
0
303224
22-05 2022
Kl. 12:00
Heimdal 2 Skovshoved IF 3 Fælledparken
0
-
5
303232
22-05 2022
Kl. 12:00
Jægersborg 3 FB 7 Gentofte Sportspark Vest
4
-
1
303225
22-05 2022
Kl. 14:00
Frederiksholm Sydhavnen 2 KB 4 Kunst, Valby IP, tribunen
2
-
3
303245 ti
24-05 2022
Kl. 19:30
Skovshoved IF 3 B 1903 4 Skovshoved I P
1
-
1
303221 to
26-05 2022
Kl. 18:30
Fremad Valby 5 Jægersborg 3 Valby IP, tribunen
2
-
4
303244
28-05 2022
Kl. 10:00
PI Fodbold 2 Østerbro IF 3 Kunst, Valby IP, tribunen
0
-
4
303243
29-05 2022
Kl. 12:00
Heimdal 2 Jægersborg 3 Kunst, Fælledparken
1
-
4
303249
29-05 2022
Kl. 12:00
Fremad Valby 5 Frederiksholm Sydhavnen 2 Valby IP, tribunen
2
-
4
303250
29-05 2022
Kl. 12:00
FB 7 HB 5 Jens Jessens Vej
3
-
4
303247
29-05 2022
Kl. 16:00
KB 4 B.93 4 Kunst, KB, P. Bangs Vej
2
-
1
303406 fr
03-06 2022
Kl. 18:00
HB 5 Heimdal 2 Fælledparken
Udehold taberdømt
303403
fr
03-06 2022
Kl. 19:15
B.93 4 Fremad Valby 5 B 93 Svanemølleanlæg.
4
-
5
303402
fr
03-06 2022
Kl. 20:00
Østerbro IF 3 KB 4 Kunst, Fælledparken
3
-
3
303255
05-06 2022
Kl. 12:00
Skovshoved IF 3 Jægersborg 3 Skovshoved I P
4
-
1
303088
12-06 2022
Kl. 16:00
FB 7 KB 4 Jens Jessens Vej
3
-
0
303003 ti
14-06 2022
Kl. 19:30
Heimdal 2 Østerbro IF 3 Ryparken Idrætsanlæg
4
-
0
303256 on
15-06 2022
Kl. 20:15
B 1903 4 PI Fodbold 2 B1903
3
-
1
303251 to
16-06 2022
Kl. 19:00
Frederiksholm Sydhavnen 2 FB 7 Valby IP, tribunen
3
-
3
303476
18-06 2022
Kl. 10:00
PI Fodbold 2 Skovshoved IF 3 Kunst, Valby IP, tribunen
Hjemmehold taberdømt
303477
19-06 2022
Kl. 10:00
KB 4 B 1903 4 Kunst, KB, P. Bangs Vej
3
-
4
303479
19-06 2022
Kl. 12:00
Fremad Valby 5 Østerbro IF 3 Valby IP, tribunen
1
-
5
303480
19-06 2022
Kl. 12:00
FB 7 B.93 4 Jens Jessens Vej
0
-
0
303481
19-06 2022
Kl. 12:00
Jægersborg 3 HB 5 Gentofte Sportspark Vest
2
-
4
303407
19-06 2022
Kl. 12:00
Heimdal 2 Frederiksholm Sydhavnen 2 Fælledparken
2
-
3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 2 - 5 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 12 i pulje 2 - 5 samt de tre dårligste nr. 11 rykker ned.

Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) dårligste placering 
b) flest udeblivelser 
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien efter foråret 2022.
Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1 pulje 2 efter foråret 2022.

Log ind