MENU

Serie 5, P18/28 Efterår, P24 (2021) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
545818
22-08 2021
Kl. 10:00
ØKF 4 CBS Sport 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0 - 5
545819
22-08 2021
Kl. 12:00
KFB 6 HB 8 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1 - 4
545820
22-08 2021
Kl. 16:00
B 1960 2 Fr.holm Sydhavnen 4 Grønnemosen
6 - 2
545821
28-08 2021
Kl. 15:00
Fr.holm Sydhavnen 4 KFB 6 Valby IP, tribunen
HHT

Hjemmehold taberdømt

545823
29-08 2021
Kl. 10:00
CBS Sport 4 Dragør 3 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 1
545826
29-08 2021
Kl. 10:00
Skjold 15 Jægersborg 6 Fælledparken
3 - 0
545822
29-08 2021
Kl. 12:00
FB 20 Brønshøj 4 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 5
545824
29-08 2021
Kl. 14:00
HB 8 ØKF 4 Fælledparken
2 - 5
545825
29-08 2021
Kl. 14:00
KFUM 4 B 1960 2 Emdrupparken
1 - 4
545805 on
01-09 2021
Kl. 18:00
Dragør 3 FB 20 Dragør Bk
0 - 3
545827
04-09 2021
Kl. 16:00
Dragør 3 HB 8 Dragør Bk
UHT

Udehold taberdømt

545830
05-09 2021
Kl. 10:00
ØKF 4 Fr.holm Sydhavnen 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3 - 6
545833
05-09 2021
Kl. 12:00
KFB 6 KFUM 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1 - 3
545829
05-09 2021
Kl. 12:00
FB 20 CBS Sport 4 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 3
545837
05-09 2021
Kl. 16:00
B 1960 2 Skjold 15 Grønnemosen
0 - 4
545841
11-09 2021
Kl. 14:00
Jægersborg 6 B 1960 2 Gentofte Sportspark
HHT

Hjemmehold taberdømt

545838
11-09 2021
Kl. 16:00
Fr.holm Sydhavnen 4 Dragør 3 Kunst, Valby IP, tribunen
5 - 1
545912
12-09 2021
Kl. 10:00
Skjold 15 KFB 6 Fælledparken
6 - 0
545904
12-09 2021
Kl. 12:00
KFUM 4 ØKF 4 Emdrupparken
1 - 5
545847
12-09 2021
Kl. 16:00
CBS Sport 4 Brønshøj 4 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 3
545848
12-09 2021
Kl. 16:00
HB 8 FB 20 Fælledparken
3 - 6
545913
18-09 2021
Kl. 16:00
Dragør 3 KFUM 4 Dragør Bk
0 - 3
545927
19-09 2021
Kl. 10:00
CBS Sport 4 HB 8 Kunst, Jens Jessens Vej
UHT

Udehold taberdømt

545940
19-09 2021
Kl. 12:00
KFB 6 Jægersborg 6 Kløvermarkens Idrætsanlæg
6 - 2
545915
19-09 2021
Kl. 14:00
Brønshøj 4 B 1960 2 Tingbjerg Idrætspark
2 - 2
545917
19-09 2021
Kl. 16:00
FB 20 Fr.holm Sydhavnen 4 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 3
545920
19-09 2021
Kl. 16:00
ØKF 4 Skjold 15 Kløvermarkens Idrætsanlæg
HHT

Hjemmehold taberdømt

545942
25-09 2021
Kl. 15:00
Fr.holm Sydhavnen 4 CBS Sport 4 Valby IP, tribunen
1 - 2
545943
26-09 2021
Kl. 10:00
Jægersborg 6 ØKF 4 Gentofte Sportspark
0 - 21
547613
26-09 2021
Kl. 10:00
Skjold 15 Dragør 3 Fælledparken
UHT

Udehold taberdømt

547612
26-09 2021
Kl. 14:00
KFUM 4 FB 20 Emdrupparken
3 - 1
545944
26-09 2021
Kl. 16:00
HB 8 Brønshøj 4 Fælledparken
3 - 3
545949
26-09 2021
Kl. 16:00
B 1960 2 KFB 6 Grønnemosen
4 - 1
547614
02-10 2021
Kl. 16:00
Dragør 3 Jægersborg 6 Dragør Bk
547618
03-10 2021
Kl. 10:00
ØKF 4 B 1960 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1 - 4
547619
03-10 2021
Kl. 10:00
CBS Sport 4 KFUM 4 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 4
547617
03-10 2021
Kl. 12:00
FB 20 Skjold 15 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 1
547615
03-10 2021
Kl. 14:00
Brønshøj 4 KFB 6 Tingbjerg Idrætspark
1 - 0
547620
03-10 2021
Kl. 16:00
HB 8 Fr.holm Sydhavnen 4 Fælledparken
4 - 4
549594
10-10 2021
Kl. 10:00
Jægersborg 6 FB 20 Gentofte Sportspark
UHT

Udehold taberdømt

549759
10-10 2021
Kl. 10:00
Skjold 15 CBS Sport 4 Fælledparken
3 - 1
549741
10-10 2021
Kl. 12:00
KFB 6 ØKF 4 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1 - 2
548945
10-10 2021
Kl. 13:00
Fr.holm Sydhavnen 4 Brønshøj 4 Valby IP, tribunen
2 - 3
549742
10-10 2021
Kl. 16:00
B 1960 2 Dragør 3 Grønnemosen
9 - 3
549753
10-10 2021
Kl. 16:00
KFUM 4 HB 8 Emdrupparken
7 - 1
549760
16-10 2021
Kl. 15:00
Fr.holm Sydhavnen 4 KFUM 4 Valby IP, tribunen
UHHT
549762
16-10 2021
Kl. 16:00
Dragør 3 KFB 6 Dragør Bk
HHT

Hjemmehold taberdømt

549818
17-10 2021
Kl. 10:00
CBS Sport 4 Jægersborg 6 Kunst, Jens Jessens Vej
UHT

Udehold taberdømt

549815
17-10 2021
Kl. 12:00
FB 20 B 1960 2 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 5
549814
17-10 2021
Kl. 14:00
Brønshøj 4 ØKF 4 Tingbjerg Idrætspark
UHT

Udehold taberdømt

545828 to
21-10 2021
Kl. 20:00
Brønshøj 4 Jægersborg 6 Tingbjerg Idrætspark
UHT

Udehold taberdømt

545807
24-10 2021
Kl. 14:00
Brønshøj 4 Skjold 15 Tingbjerg Idrætspark
1 - 3
545801
24-10 2021
Kl. 16:30
Jægersborg 6 KFUM 4 Gentofte Sportspark
2 - 4
550786
31-10 2021
Kl. 10:00
Jægersborg 6 HB 8 Gentofte Sportspark
HHT

Hjemmehold taberdømt

551564
31-10 2021
Kl. 10:00
Skjold 15 Fr.holm Sydhavnen 4 Fælledparken
6 - 3
551368
31-10 2021
Kl. 12:00
ØKF 4 Dragør 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

551374
31-10 2021
Kl. 14:00
B 1960 2 CBS Sport 4 Grønnemosen
3 - 3
551367
31-10 2021
Kl. 14:00
Brønshøj 4 KFUM 4 Tingbjerg Idrætspark
1 - 6
551369
31-10 2021
Kl. 16:00
KFB 6 FB 20 Kløvermarkens Idrætsanlæg
5 - 0
550121
on
03-11 2021
Kl. 21:00
HB 8 Skjold 15 Ryparken Idrætsanlæg
HMH
551571
06-11 2021
Kl. 15:00
Fr.holm Sydhavnen 4 Jægersborg 6 Valby IP, tribunen
UHT

Udehold taberdømt

551573
07-11 2021
Kl. 10:00
Dragør 3 Brønshøj 4 Dragør Bk
HHT

Hjemmehold taberdømt

551574
07-11 2021
Kl. 10:00
FB 20 ØKF 4 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 3
551575
07-11 2021
Kl. 10:00
CBS Sport 4 KFB 6 Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 1
551577
07-11 2021
Kl. 10:00
KFUM 4 Skjold 15 Kløvermarkens Idrætsanlæg
4 - 3
551576
07-11 2021
Kl. 14:00
HB 8 B 1960 2 Fælledparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De tolv bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 18 til og med 25 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Ingen

Log ind