MENU

Serie 5, P1 21/22, P1A //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
388682
on
18-08 2021
Kl. 20:00
Hajduk SPuL Zahle Zebras Ryparken Idrætsanlæg
2 - 2
387833
21-08 2021
Kl. 16:00
Ørestad IF AC Buongiorno Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 2
387831
22-08 2021
Kl. 10:00
Olympique Odsherred Hajduk SPuL Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 3
387832
22-08 2021
Kl. 10:00
Stefan FC Ryparken Rådvadsvej
387828
22-08 2021
Kl. 16:00
Copenhagen Cannons FC Siv Kunst, Valby IP, tribunen
Udehold taberdømt
387830
22-08 2021
Kl. 16:00
Zahle Zebras Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
387853 fr
27-08 2021
Kl. 16:00
FC Ryparken Olympique Odsherred Ryparken Idrætsanlæg
387855
28-08 2021
Kl. 16:00
Oversidder Copenhagen Cannons
387847
29-08 2021
Kl. 10:00
AC Buongiorno Stefan Valby IP, Gl. Afdeling
1 - 2
387850
29-08 2021
Kl. 10:00
Sporting Fønix CF Zahle Zebras Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 0
387854
29-08 2021
Kl. 16:00
FC Siv Ørestad IF Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 2
387829 on
01-09 2021
Kl. 18:00
Bk. Sommersol Sporting Fønix CF Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 2
387929
04-09 2021
Kl. 16:00
Ørestad IF Oversidder Kløvermarkens Idrætsanlæg
387873
05-09 2021
Kl. 10:00
Bk. Sommersol FC Ryparken Kunst, Valby IP, tribunen
387926
05-09 2021
Kl. 10:00
Sporting Fønix CF Hajduk SPuL Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 2
387927
05-09 2021
Kl. 10:00
Olympique Odsherred AC Buongiorno Kunst, Valby IP, tribunen
Udehold taberdømt pga manglende holdkort
387928
05-09 2021
Kl. 12:00
Stefan FC Siv Rådvadsvej
1 - 5
387874
05-09 2021
Kl. 16:00
Zahle Zebras Copenhagen Cannons Kunst, Valby IP, tribunen
387852 on
08-09 2021
Kl. 20:00
Hajduk SPuL Bk. Sommersol Ryparken Idrætsanlæg
1 - 2
388695 fr
10-09 2021
Kl. 16:00
FC Ryparken Sporting Fønix CF Ryparken Idrætsanlæg
388698
11-09 2021
Kl. 16:00
Oversidder Stefan
388092
12-09 2021
Kl. 10:00
AC Buongiorno Bk. Sommersol Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 2
388681
12-09 2021
Kl. 16:00
Copenhagen Cannons Ørestad IF Kunst, Valby IP, tribunen
388697
12-09 2021
Kl. 16:00
FC Siv Olympique Odsherred Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 5
388936 fr
17-09 2021
Kl. 18:00
Hajduk SPuL FC Ryparken Ryparken Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
388923
19-09 2021
Kl. 10:00
Bk. Sommersol FC Siv Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 0
388925
19-09 2021
Kl. 10:00
Sporting Fønix CF AC Buongiorno Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 1
388926
19-09 2021
Kl. 10:00
Olympique Odsherred Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
389080
19-09 2021
Kl. 10:00
Stefan Copenhagen Cannons Rådvadsvej
388924
19-09 2021
Kl. 16:00
Zahle Zebras Ørestad IF Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 1
389100 fr
24-09 2021
Kl. 16:00
FC Ryparken Zahle Zebras Ryparken Idrætsanlæg
389102
25-09 2021
Kl. 16:00
Ørestad IF Stefan Kløvermarkens Idrætsanlæg
0 - 5
389104
25-09 2021
Kl. 16:00
Oversidder Bk. Sommersol
389081
26-09 2021
Kl. 10:00
AC Buongiorno Hajduk SPuL Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 1
389082
26-09 2021
Kl. 16:00
Copenhagen Cannons Olympique Odsherred Kunst, Valby IP, tribunen
389103
26-09 2021
Kl. 16:00
FC Siv Sporting Fønix CF Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 5
389240 fr
01-10 2021
Kl. 16:00
FC Ryparken AC Buongiorno Ryparken Idrætsanlæg
389239 fr
01-10 2021
Kl. 18:00
Hajduk SPuL FC Siv Ryparken Idrætsanlæg
389107
03-10 2021
Kl. 10:00
Sporting Fønix CF Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
389238
03-10 2021
Kl. 10:00
Olympique Odsherred Ørestad IF Valby IP, tribunen
3 - 2
389105
03-10 2021
Kl. 10:00
Bk. Sommersol Copenhagen Cannons Kunst, Valby IP, tribunen
389106
03-10 2021
Kl. 16:00
Zahle Zebras Stefan Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 1
389251
09-10 2021
Kl. 16:00
Ørestad IF Bk. Sommersol Kløvermarkens Idrætsanlæg
0 - 5
389278
09-10 2021
Kl. 16:00
Oversidder Hajduk SPuL
Udehold taberdømt
389241
10-10 2021
Kl. 10:00
AC Buongiorno Zahle Zebras Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 4
389243
10-10 2021
Kl. 12:00
Stefan Olympique Odsherred Rådvadsvej
1 - 1
389256
10-10 2021
Kl. 16:00
FC Siv FC Ryparken Kunst, Valby IP, tribunen
Hjemmehold taberdømt
389242
10-10 2021
Kl. 16:00
Copenhagen Cannons Sporting Fønix CF Kunst, Valby IP, tribunen
389507 fr
15-10 2021
Kl. 16:00
FC Ryparken Oversidder Ryparken Idrætsanlæg
389506 fr
15-10 2021
Kl. 18:00
Hajduk SPuL Copenhagen Cannons Ryparken Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
389279
17-10 2021
Kl. 10:00
AC Buongiorno FC Siv Kunst, Valby IP, tribunen
10 - 1
389287
17-10 2021
Kl. 10:00
Bk. Sommersol Stefan Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 3
389497
17-10 2021
Kl. 10:00
Sporting Fønix CF Ørestad IF Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 3
389407
on
27-10 2021
Kl. 20:15
Zahle Zebras Olympique Odsherred Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 2
389508 fr
29-10 2021
Kl. 20:00
Copenhagen Cannons FC Ryparken Kunst, Valby IP, tribunen
391212
30-10 2021
Kl. 16:00
Ørestad IF Hajduk SPuL Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 2
391221
30-10 2021
Kl. 16:00
Oversidder AC Buongiorno
391200
31-10 2021
Kl. 10:00
Olympique Odsherred Bk. Sommersol Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 3
391201
31-10 2021
Kl. 12:00
Stefan Sporting Fønix CF Rådvadsvej
3 - 0
389509
31-10 2021
Kl. 16:00
Zahle Zebras FC Siv Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 1
391228 fr
05-11 2021
Kl. 16:00
FC Ryparken Ørestad IF Ryparken Idrætsanlæg
391225 fr
05-11 2021
Kl. 18:00
Hajduk SPuL Stefan Ryparken Idrætsanlæg
3 - 5
391222
07-11 2021
Kl. 10:00
AC Buongiorno Copenhagen Cannons Kunst, Valby IP, tribunen
391223
07-11 2021
Kl. 10:00
Bk. Sommersol Zahle Zebras Kunst, Valby IP, tribunen
6 - 3
391224
07-11 2021
Kl. 10:00
Sporting Fønix CF Olympique Odsherred Kunst, Valby IP, tribunen
5 - 3
391264
07-11 2021
Kl. 16:00
FC Siv Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
Hjemmehold taberdømt
391816
on
06-04 2022
Kl. 20:00
Hajduk SPuL Olympique Odsherred Ryparken Idrætsanlæg
1 - 1
391819 ti
12-04 2022
Kl. 19:30
FC Ryparken Stefan Ryparken Idrætsanlæg
3 - 1
391815 to
14-04 2022
Kl. 10:00
Sporting Fønix CF Bk. Sommersol Ryparken Idrætsanlæg
0 - 3
391821
to
14-04 2022
Kl. 16:00
FC Siv Copenhagen Cannons Kunst, Valby IP, tribunen
Hjemmehold taberdømt pga manglende holdkort
391277
to
14-04 2022
Kl. 16:00
AC Buongiorno Ørestad IF Ryparken Idrætsanlæg
2 - 4
946971 to
14-04 2022
Kl. 18:00
Oversidder Zahle Zebras
966056 ma
18-04 2022
Kl. 10:00
Ørestad IF FC Siv Kløvermarkens Idrætsanlæg
Udehold taberdømt
966037 ma
18-04 2022
Kl. 14:00
Bk. Sommersol Hajduk SPuL Kunst, Valby IP, tribunen
5 - 0
966038
ma
18-04 2022
Kl. 14:00
Zahle Zebras Sporting Fønix CF Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 2
966039 ma
18-04 2022
Kl. 14:00
Olympique Odsherred FC Ryparken Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 3
966050 ma
18-04 2022
Kl. 16:00
Stefan AC Buongiorno Rådvadsvej
Hjemmehold taberdømt
947065 ma
18-04 2022
Kl. 16:00
Copenhagen Cannons Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
966061 to
21-04 2022
Kl. 19:30
FC Ryparken Bk. Sommersol Ryparken Idrætsanlæg
1 - 3
966060 fr
22-04 2022
Kl. 20:00
Hajduk SPuL Sporting Fønix CF Ryparken Idrætsanlæg
1 - 3
966078
23-04 2022
Kl. 14:00
Oversidder Ørestad IF
966057
24-04 2022
Kl. 10:00
AC Buongiorno Olympique Odsherred Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 5
966058
24-04 2022
Kl. 16:00
Copenhagen Cannons Zahle Zebras Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 5
966076
24-04 2022
Kl. 16:00
FC Siv Stefan Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 6
393120
30-04 2022
Kl. 14:00
Stefan Oversidder Rådvadsvej
393123
30-04 2022
Kl. 16:00
Ørestad IF Copenhagen Cannons Kløvermarkens Idrætsanlæg
1 - 3
393095
01-05 2022
Kl. 10:00
Olympique Odsherred FC Siv Kunst, Valby IP, tribunen
Udehold taberdømt
966111
01-05 2022
Kl. 10:00
Bk. Sommersol AC Buongiorno Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 0
966358
01-05 2022
Kl. 10:00
Sporting Fønix CF FC Ryparken Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 1
393125 fr
06-05 2022
Kl. 20:00
Copenhagen Cannons Stefan Kunst, Valby IP, tribunen
Hjemmehold taberdømt
393136
07-05 2022
Kl. 14:00
Oversidder Olympique Odsherred
393128
07-05 2022
Kl. 16:00
Ørestad IF Zahle Zebras Kløvermarkens Idrætsanlæg
Udehold taberdømt pga manglende holdkort
393124
08-05 2022
Kl. 10:00
AC Buongiorno Sporting Fønix CF Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 4
393129
08-05 2022
Kl. 16:00
FC Siv Bk. Sommersol Kunst, Valby IP, tribunen
Hjemmehold taberdømt
966150
ti
10-05 2022
Kl. 18:30
Zahle Zebras Hajduk SPuL Valby IP, tribunen
1 - 1
393143 fr
13-05 2022
Kl. 18:00
Hajduk SPuL AC Buongiorno Ryparken Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
393139
15-05 2022
Kl. 10:00
Bk. Sommersol Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
393142
15-05 2022
Kl. 10:00
Olympique Odsherred Copenhagen Cannons Kunst, Valby IP, tribunen
6 - 1
393144
15-05 2022
Kl. 10:00
Stefan Ørestad IF Grøndal Multicenter
4 - 2
393141
15-05 2022
Kl. 14:00
Sporting Fønix CF FC Siv Kunst, Valby IP, tribunen
Udehold taberdømt
393140
15-05 2022
Kl. 16:00
Zahle Zebras FC Ryparken Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 3
393153
21-05 2022
Kl. 14:00
Oversidder Sporting Fønix CF
393151
21-05 2022
Kl. 16:00
Ørestad IF Olympique Odsherred Kløvermarkens Idrætsanlæg
0 - 3
393145
22-05 2022
Kl. 14:00
AC Buongiorno FC Ryparken Kunst, Valby IP, tribunen
Hjemmehold taberdømt
393150
22-05 2022
Kl. 14:00
Stefan Zahle Zebras Rådvadsvej
2 - 10
393152
22-05 2022
Kl. 16:00
FC Siv Hajduk SPuL Kunst, Valby IP, tribunen
393147 ma
23-05 2022
Kl. 19:00
Copenhagen Cannons Bk. Sommersol Kløvermarkens Idrætsanlæg
0 - 11
393369 to
26-05 2022
Kl. 19:30
FC Ryparken FC Siv Ryparken Idrætsanlæg
Udehold taberdømt
393368 fr
27-05 2022
Kl. 18:00
Hajduk SPuL Oversidder Ryparken Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
393160
29-05 2022
Kl. 10:00
Bk. Sommersol Ørestad IF Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 0
393187
29-05 2022
Kl. 10:00
Sporting Fønix CF Copenhagen Cannons Kunst, Valby IP, tribunen
Udehold taberdømt
393301
29-05 2022
Kl. 10:00
Olympique Odsherred Stefan Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 1
393184
29-05 2022
Kl. 16:00
Zahle Zebras AC Buongiorno Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 2
393127 ti
31-05 2022
Kl. 19:30
FC Ryparken Hajduk SPuL Ryparken Idrætsanlæg
Udehold taberdømt
393744
04-06 2022
Kl. 16:00
Ørestad IF Sporting Fønix CF Kløvermarkens Idrætsanlæg
0 - 4
393749
04-06 2022
Kl. 16:00
Oversidder FC Ryparken
392765
05-06 2022
Kl. 10:00
Olympique Odsherred Zahle Zebras Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 2
393688
05-06 2022
Kl. 10:00
Stefan Bk. Sommersol Rådvadsvej
1 - 4
393745
05-06 2022
Kl. 14:00
FC Siv AC Buongiorno Kunst, Valby IP, tribunen
Hjemmehold taberdømt
393795 ti
07-06 2022
Kl. 19:30
FC Ryparken Copenhagen Cannons Ryparken Idrætsanlæg
15 - 1
393801
on
08-06 2022
Kl. 19:00
Ørestad IF FC Ryparken Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 2
393798
12-06 2022
Kl. 14:00
Zahle Zebras Bk. Sommersol Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 4
393786 fr
17-06 2022
Kl. 18:00
Hajduk SPuL Ørestad IF Ryparken Idrætsanlæg
Hjemmehold taberdømt
393752
19-06 2022
Kl. 10:00
AC Buongiorno Oversidder Kunst, Valby IP, tribunen
393784
19-06 2022
Kl. 12:00
Bk. Sommersol Olympique Odsherred Kunst, Valby IP, tribunen
7 - 1
393785
19-06 2022
Kl. 12:00
Sporting Fønix CF Stefan Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 0
393796
19-06 2022
Kl. 14:00
FC Siv Zahle Zebras Kunst, Valby IP, tribunen
Hjemmehold taberdømt
393797
ma
20-06 2022
Kl. 19:00
Copenhagen Cannons AC Buongiorno Kløvermarkens Idrætsanlæg
8 - 4
392764 on
22-06 2022
Kl. 19:00
Copenhagen Cannons Hajduk SPuL Kløvermarkens Idrætsanlæg
Udehold taberdømt
393799
on
22-06 2022
Kl. 20:00
Olympique Odsherred Sporting Fønix CF Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 0
393802
25-06 2022
Kl. 14:00
Oversidder FC Siv
Udehold taberdømt
393800
26-06 2022
Kl. 10:00
Stefan Hajduk SPuL Rådvadsvej
Udehold taberdømt
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De to bedst placerede oprykningsberettigede hold på tværs af de to puljer rykker op.
Nr. 3 rykker op, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold fra Serie 1, pulje 2 til Københavnsserien.

Oprykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker DBU København 1.-hold ud af Københavnsserien eller der ikke rykker hold ned fra Serie 2 pulje 1 til Serie 3 pulje 1.
 
Nedrykning:
DBU København forbeholder sig ret til at oprette en Serie 6 for turneringsåret 2022/23. 
I givet fald vil der ske nedrykning af lavest placerede hold – jf. Turneringsreglementets § 11.8. 

Nedrykning:
DBU København forbeholder sig ret til at oprette en Serie 6 for turneringsåret 2022/23. 
I givet fald vil der ske nedrykning af lavest placerede hold – jf. Turneringsreglementets § 11.8. 
 

 

Log ind