MENU
GRÆSBANERNE PÅ AMAGER ER ÅBNE FOR KAMP OG TRÆNING I WEEKENDEN

Sydbank Pokalen 2021 (2021) //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
478975
1 ti
20-04 2021
Kl. 18:00
FC Culpa FB Frem, Valby IP
2 - 1
478976
1 ti
20-04 2021
Kl. 18:00
Amandas Sønner Uganda Danish Cranes Valby IP, Gl. Afdeling
2 - 3
478978
1 ti
20-04 2021
Kl. 18:00
BK Fix Bispebjerg Bk. Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
1 - 0
478979 1 ti
20-04 2021
Kl. 18:00
FC Silenus FC Nyhavn Kløvermarkens Idrætsanlæg
HHT

Hjemmehold taberdømt

478985
1 ti
20-04 2021
Kl. 18:00
NV FK Herman KFB Rådvadsvej
1 - 2
478981 1 ti
20-04 2021
Kl. 19:30
FC Ryparken Østerbro IF Ryparken Idrætsanlæg
HHT

Hjemmehold taberdømt

478998
1 ti
20-04 2021
Kl. 20:00
Valby Bk. Sunred Beach FC Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 3
478999 1 on
21-04 2021
Kl. 18:00
Real l' Hôpital Bk. Skjold Kløvermarkens Idrætsanlæg
HHT

Hjemmehold taberdømt

479000
1 on
21-04 2021
Kl. 18:00
SC Amager Nørrebro United Kløvermarkens Idrætsanlæg
3 - 2
478983 1 on
21-04 2021
Kl. 18:00
FC Siv FK Prespa Valby IP, Gl. Afdeling
HHT

Hjemmehold taberdømt

478997
1 on
21-04 2021
Kl. 18:00
Rødovre FC Nordhavn Rødovre Stadion
8 - 7
478987 1 on
21-04 2021
Kl. 19:30
Bk. Hekla Copenhagen Calcio Kunst, Hekla park
4 - 3
478986 1 on
21-04 2021
Kl. 20:00
Pan Fodbold Sundby Bk. Kunst, Valby IP, tribunen
HHT

Hjemmehold taberdømt

479001
1 on
21-04 2021
Kl. 20:00
Hajduk SPuL CIK Ryparken Idrætsanlæg
1 - 2
478984 1 to
22-04 2021
Kl. 18:00
Sporting 43 Bk. Hellas Valby IP, Gl. Afdeling
0 - 4
478982 1 ti
27-04 2021
Kl. 18:00
Kastrup Bk Nørrebro BK Røllikevej
UHT

Udehold taberdømt

478977 1 ti
27-04 2021
Kl. 18:00
Bk. Viktoria Argon FK Fælledparken
UHT

Udehold taberdømt

478988
1 ti
27-04 2021
Kl. 18:00
Bk. Heimdal Amalie Fælledparken
4 - 1
478974 1 ti
27-04 2021
Kl. 18:00
Bk. Pioneren Bk. Stefan Vigerslevparken
3 - 4
790438 2 ti
04-05 2021
Kl. 18:00
Østerbro IF Egedal Boldklub Fælledparken
UHT

Udehold taberdømt

790444 2 ti
04-05 2021
Kl. 18:00
NFC Bk. Skjold Valby IP, Gl. Afdeling
HHT

Hjemmehold taberdømt

790445
2 ti
04-05 2021
Kl. 18:00
SC Amager CBS Sport Kunstbane 2, Kløvermarken
1 - 5
790447 2 ti
04-05 2021
Kl. 19:30
Dankurd IF Bk. Viktoria Kunst, Valby IP, tribunen
HHT

Hjemmehold taberdømt

790439 2 ti
04-05 2021
Kl. 19:30
SSB FK Prespa Bavnehøj Idrætsanlæg
HHT

Hjemmehold taberdømt

790440
2 ti
04-05 2021
Kl. 19:30
Bk. Hekla B.1960 Kunst, Hekla park
0 - 3
478980 1 on
05-05 2021
Kl. 18:00
RPIF Slægtens Bk Kløvermarkens Idrætsanlæg
HHT

Hjemmehold taberdømt

790437
2 on
05-05 2021
Kl. 18:30
Kastrup Bk ØKF Røllikevej
3 - 2
790454 2 on
05-05 2021
Kl. 18:30
Jægersborg Bk. FC Udfordringen Gentofte Sportspark
0 - 2
790450
2 on
05-05 2021
Kl. 19:00
Nørrebro FF BK Fix Kunst, Mimersparken
4 - 1
790435
2 on
05-05 2021
Kl. 19:15
VLI Sundby Bk. Frederiksberg IP, kunst
2 - 7
790456
2 on
05-05 2021
Kl. 19:30
Bk. Vestia Fr.holm Sydhavnen Bavnehøj Idrætsanlæg
2 - 1
790443
2 on
05-05 2021
Kl. 20:30
FC ESPM Sunred Beach FC Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 1
790452
2 ti
11-05 2021
Kl. 18:30
Bk. Olympia 1921 KFB Sundby Idrætspark
0 - 1
790453 2 on
12-05 2021
Kl. 19:00
Slægtens Bk Copenhagen Celtic Vanløse Idrætspark
4 - 1
790542 2 ti
18-05 2021
Kl. 17:30
IF Føroyar PI Fodbold Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 0
790449
2 ti
18-05 2021
Kl. 18:00
FC Nyhavn Vigerslev Bk. Kløvermarkens Idrætsanlæg
3 - 1
790457 2 ti
18-05 2021
Kl. 18:00
Nøddealliancen Amager FF Valby IP, Gl. Afdeling
HHT

Hjemmehold taberdømt

790436
2 ti
18-05 2021
Kl. 18:00
Bk. Hellas FC Randoms Engdraget
6 - 5
790441 2 ti
18-05 2021
Kl. 18:30
Bk. Heimdal Sønderbro Fight Fælledparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

790442
2 ti
18-05 2021
Kl. 18:30
Rødovre FC Sunshine Rødovre Stadion
2 - 3
790455
2 ti
18-05 2021
Kl. 18:30
CSC HB Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 1
790451 2 ti
18-05 2021
Kl. 18:30
Bk. Stefan Olympiakos København Rådvadsvej
1 - 0
790434
2 ti
18-05 2021
Kl. 19:00
B2020 FC Culpa Frem, Valby IP
0 - 18
790448
2 on
19-05 2021
Kl. 18:30
CIK Dragør Bk. Kløvermarkens Idrætsanlæg
1 - 2
790446
2 on
19-05 2021
Kl. 18:30
Copenfalster FF Uganda Danish Cranes Lersøparken
4 - 0
474619
3 ti
01-06 2021
Kl. 18:00
FC Culpa Sundby Bk. Frem, Valby IP
7 - 6
474622
3 ti
01-06 2021
Kl. 18:30
Sønderbro Fight Kastrup Bk Kløvermarkens Idrætsanlæg
0 - 3
474623 3 ti
01-06 2021
Kl. 18:30
Bk. Viktoria FC Udfordringen Fælledparken
4 - 3
474664 3 ti
01-06 2021
Kl. 18:30
IF Føroyar Fremad Valby Kløvermarkens Idrætsanlæg
0 - 3
474626
3 ti
01-06 2021
Kl. 18:30
FC Sunshine FK Prespa Kløvermarkens Idrætsanlæg
4 - 0
474628
3 on
02-06 2021
Kl. 18:00
Bk. Skjold Union Ryparken Idrætsanlæg
2 - 0
474618
3 on
02-06 2021
Kl. 18:00
KFB Dragør Bk. Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 1
474661 3 on
02-06 2021
Kl. 18:30
Copenfalster FF KFUM Lersøparken
0 - 7
474621 3 on
02-06 2021
Kl. 19:00
Slægtens Bk Bk. Stefan Vanløse Idrætspark
5 - 3
474624
3 on
02-06 2021
Kl. 19:00
Nørrebro FF Bk. Hellas Kunst, Mimersparken
5 - 2
474625
3 to
03-06 2021
Kl. 18:30
FC ESPM FC Nyhavn Valby IP, Gl. Afdeling
1 - 2
474620
3 ti
08-06 2021
Kl. 18:30
B.1960 CSC Grønnemosen
0 - 2
474662
3 ti
08-06 2021
Kl. 18:30
Amager FF B.1908 John Tranums Alle
1 - 2
474629 3 ti
08-06 2021
Kl. 18:30
Østerbro IF GVI Fælledparken
8 - 7
474627
3 ti
08-06 2021
Kl. 19:00
CBS Sport Tårnby FF Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 5
474663 3 ti
08-06 2021
Kl. 19:00
Bk. Vestia Husum Bk. Bavnehøj Idrætsanlæg
2 - 4
739076
4 ti
15-06 2021
Kl. 18:00
FC Culpa Tårnby FF Frem, Valby IP
5 - 6
739072
4 ti
15-06 2021
Kl. 18:00
FC Nyhavn Husum Bk. Kløvermarkens Idrætsanlæg
2 - 0
739074 4 ti
15-06 2021
Kl. 19:00
Slægtens Bk Østerbro IF Vanløse Idrætspark
1 - 4
739073
4 on
16-06 2021
Kl. 18:00
KFB Fremad Valby Kløvermarkens Idrætsanlæg
1 - 3
739070
4 on
16-06 2021
Kl. 18:00
CSC Bk. Skjold Kløvermarkens Idrætsanlæg
5 - 6
739071
4 on
16-06 2021
Kl. 19:00
Nørrebro FF Kastrup Bk Kunst, Mimersparken
UHT

Udehold taberdømt

739075
4 ti
29-06 2021
Kl. 18:00
Bk. Viktoria KFUM Fælledparken
3 - 2
739077 4 ti
29-06 2021
Kl. 19:00
B.1908 FC Sunshine Sundby Idrætspark
3 - 0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 
Runderne afvikles således:

1. runde - 19. - 22. april 2021 (uge 16)
2. runde -   3. - 6. maj 2021 (uge 18)
3. runde - 31. maj - 3. juni 2021 (uge 22)
4. runde - 14. - 17. juni 2021 (uge 24)

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde. Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane - dog kan hold uden egen hjemmebane ikke påregne at spille "hjemme". Det er HJEMMEHOLDETS ansvar (i Københavns kommune), at kampene er fastlagt korrekt samt at banen er booket hos Københavns kommune.

Der er forlænget spilletid og evt. straffespark i tilfælde, hvor stillingen er uafgjort efter ordinær spilletid i henhold til DBUs propositioner for DBU Pokalen § 5.6.

Klubber fra Danmarksserien indtræder i pokalturneringens runde 3.
DBU København skal levere 8 hold til DBU

Log ind