MENU

Serie 3, P7 20/21 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
131676
fr
14-08 2020
Kl. 18:00
Copenhagen Calcio Bk. Hekla Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 3
131679
15-08 2020
Kl. 14:00
Bk. Pioneren FC Culpa Vigerslevparken
2 - 2
131675
16-08 2020
Kl. 12:00
SC Amager Amalie Kløvermarken
1 - 4
131677
16-08 2020
Kl. 12:00
Nøddealliancen Bk. Vestia Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 3
131680
16-08 2020
Kl. 12:00
F.C. Babylon Uganda Danish Cranes Kunst, Mimersparken
0 - 4
131678
16-08 2020
Kl. 14:00
SSB Valby Bk. Kunst, Bavnehøj IA
0 - 11
131682
ti
18-08 2020
Kl. 18:00
Amalie Copenhagen Calcio Kløvermarken
7 - 1
131685
ti
18-08 2020
Kl. 20:30
Valby Bk. Bk. Pioneren Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 3
131684 on
19-08 2020
Kl. 18:00
FC Culpa F.C. Babylon Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 8
131686
on
19-08 2020
Kl. 20:00
Bk. Vestia SSB Kunst, Bavnehøj IA
3 - 0
131687 on
19-08 2020
Kl. 20:00
Bk. Hekla Nøddealliancen Kunst, Hekla park
0 - 1
131689
fr
21-08 2020
Kl. 20:00
Copenhagen Calcio SC Amager Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 2
131705
22-08 2020
Kl. 12:00
Uganda Danish Cranes Bk. Heimdal Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 1
131692
22-08 2020
Kl. 14:00
Bk. Pioneren Bk. Vestia Vigerslevparken
0 - 3
131703
23-08 2020
Kl. 12:00
F.C. Babylon Valby Bk. Kunst, Mimersparken
1 - 2
131691
23-08 2020
Kl. 14:00
SSB Bk. Hekla Kunst, Bavnehøj IA
2 - 3
131706 to
27-08 2020
Kl. 18:00
Amalie SSB Kløvermarken
8 - 0
131712
fr
28-08 2020
Kl. 18:00
Bk. Heimdal Copenhagen Calcio Fælledparken
5 - 1
131708
29-08 2020
Kl. 12:00
FC Culpa Uganda Danish Cranes Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 0
131710
29-08 2020
Kl. 14:00
Bk. Vestia F.C. Babylon Kunst, Bavnehøj IA
4 - 0
131707
30-08 2020
Kl. 12:00
SC Amager Nøddealliancen Kløvermarken
5 - 2
131711
30-08 2020
Kl. 16:00
Bk. Hekla Bk. Pioneren Kunst, Hekla park
1 - 0
131719
05-09 2020
Kl. 12:00
FC Culpa Bk. Heimdal Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 1
131715
05-09 2020
Kl. 14:00
Bk. Pioneren Amalie Vigerslevparken
1 - 4
131718
05-09 2020
Kl. 14:00
Uganda Danish Cranes Valby Bk. Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 4
131713
06-09 2020
Kl. 12:00
Nøddealliancen Copenhagen Calcio Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 4
131714
06-09 2020
Kl. 14:00
SSB SC Amager Kunst, Bavnehøj IA
2 - 5
131720 to
10-09 2020
Kl. 18:00
Amalie F.C. Babylon Kløvermarken
1 - 0
131722 fr
11-09 2020
Kl. 18:00
Copenhagen Calcio SSB Valby IP, tribunen
4 - 1
131726
fr
11-09 2020
Kl. 18:00
Bk. Heimdal Nøddealliancen Kunst, Fælledparken
3 - 0
131724
12-09 2020
Kl. 14:00
Bk. Vestia Uganda Danish Cranes Kunst, Bavnehøj IA
1 - 1
131721
13-09 2020
Kl. 12:00
SC Amager Bk. Pioneren Kløvermarken
0 - 1
131733
fr
18-09 2020
Kl. 18:00
Valby Bk. Bk. Heimdal Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 3
131732
19-09 2020
Kl. 12:00
FC Culpa Bk. Vestia Valby IP, tribunen
0 - 3
131728
19-09 2020
Kl. 14:00
Bk. Pioneren Copenhagen Calcio Vigerslevparken
6 - 0
131731
19-09 2020
Kl. 14:00
Uganda Danish Cranes Bk. Hekla Valby IP, tribunen
3 - 2
131729
20-09 2020
Kl. 12:00
F.C. Babylon SC Amager Kunst, Mimersparken
1 - 5
131727
20-09 2020
Kl. 14:00
SSB Nøddealliancen Kunst, Bavnehøj IA
1 - 6
131734 to
24-09 2020
Kl. 20:15
Amalie Uganda Danish Cranes Kunstbane 2, Kløvermarken
1 - 0
131736
26-09 2020
Kl. 14:00
Copenhagen Calcio F.C. Babylon Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 3
131738
26-09 2020
Kl. 14:00
Bk. Vestia Valby Bk. Kunst, Bavnehøj IA
2 - 3
131737
27-09 2020
Kl. 12:00
Nøddealliancen Bk. Pioneren Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 1
131739
27-09 2020
Kl. 16:00
Bk. Hekla FC Culpa Kunst, Hekla park
1 - 5
131746
fr
02-10 2020
Kl. 18:00
Valby Bk. Bk. Hekla Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 1
131742 fr
02-10 2020
Kl. 19:00
F.C. Babylon Nøddealliancen Kunst, Mimersparken
3 - 2
131745
03-10 2020
Kl. 12:00
FC Culpa Amalie Kunst, Valby IP, tribunen
5 - 2
131741
03-10 2020
Kl. 14:00
Bk. Pioneren SSB Vigerslevparken
7 - 0
131744
03-10 2020
Kl. 16:00
Uganda Danish Cranes SC Amager Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 2
131794
to
08-10 2020
Kl. 20:15
Amalie Valby Bk. Kunstbane 2, Kløvermarken
6 - 0
131796 fr
09-10 2020
Kl. 18:00
Copenhagen Calcio Uganda Danish Cranes Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 1
131800
fr
09-10 2020
Kl. 18:00
Bk. Heimdal Bk. Pioneren Kunst, Fælledparken
5 - 2
131795
11-10 2020
Kl. 12:00
SC Amager FC Culpa Kløvermarken
3 - 4
131798
11-10 2020
Kl. 14:00
SSB F.C. Babylon Kunst, Bavnehøj IA
1 - 1
131799
11-10 2020
Kl. 16:00
Bk. Hekla Bk. Vestia Kunst, Hekla park
0 - 4
131805
fr
16-10 2020
Kl. 18:00
Valby Bk. SC Amager Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 2
131804
17-10 2020
Kl. 12:00
FC Culpa Copenhagen Calcio Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 0
131806
17-10 2020
Kl. 14:00
Bk. Vestia Amalie Kunst, Bavnehøj IA
2 - 1
131803
17-10 2020
Kl. 14:00
Uganda Danish Cranes Nøddealliancen Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 3
131801
18-10 2020
Kl. 12:00
F.C. Babylon Bk. Pioneren Kunst, Mimersparken
5 - 2
131807
18-10 2020
Kl. 16:00
Bk. Hekla Bk. Heimdal Kunst, Hekla park
4 - 7
131740
on
21-10 2020
Kl. 18:00
Bk. Heimdal SSB Kunst, Fælledparken
2 - 0
131808 to
22-10 2020
Kl. 20:15
Amalie Bk. Hekla Kunstbane 2, Kløvermarken
6 - 0
131810
fr
23-10 2020
Kl. 20:00
Copenhagen Calcio Valby Bk. Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 3
131809
25-10 2020
Kl. 12:00
SC Amager Bk. Vestia Kløvermarken
1 - 0
131811
25-10 2020
Kl. 12:00
Nøddealliancen FC Culpa Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 1
131814
25-10 2020
Kl. 12:00
F.C. Babylon Bk. Heimdal Kunst, Mimersparken
0 - 1
131812
25-10 2020
Kl. 14:00
SSB Uganda Danish Cranes Kunst, Bavnehøj IA
0 - 2
131688
to
01-04 2021
Kl. 12:00
Bk. Heimdal SC Amager Kunst, Fælledparken
2 - 4
131747
ma
05-04 2021
Kl. 12:00
Bk. Vestia Bk. Heimdal Kunst, Bavnehøj IA
1 - 2
131690 ma
05-04 2021
Kl. 14:00
Nøddealliancen Amalie Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 3
131716 ma
05-04 2021
Kl. 14:00
F.C. Babylon Bk. Hekla Kunst, Mimersparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

131723
ma
05-04 2021
Kl. 14:00
Valby Bk. FC Culpa Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 1
131825
fr
09-04 2021
Kl. 18:00
Valby Bk. Nøddealliancen Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 3
131848 fr
09-04 2021
Kl. 18:30
Bk. Heimdal Amalie Kunst, Fælledparken
0 - 2
131824
10-04 2021
Kl. 12:00
FC Culpa SSB Kunst, Valby IP, tribunen
6 - 1
131847
10-04 2021
Kl. 12:00
Bk. Hekla SC Amager Kunst, Hekla park
2 - 1
131846
10-04 2021
Kl. 14:00
Bk. Vestia Copenhagen Calcio Kunst, Bavnehøj IA
4 - 0
131819
10-04 2021
Kl. 14:00
Uganda Danish Cranes Bk. Pioneren Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 4
132007 fr
16-04 2021
Kl. 19:00
F.C. Babylon Bk. Vestia Kunst, Mimersparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

132003 fr
16-04 2021
Kl. 20:00
Copenhagen Calcio Bk. Heimdal Kunst, Valby IP, tribunen
132009
17-04 2021
Kl. 12:00
Uganda Danish Cranes FC Culpa Kunst, Valby IP, tribunen
132006
17-04 2021
Kl. 14:00
Bk. Pioneren Bk. Hekla Vigerslevparken
132004
18-04 2021
Kl. 12:00
Nøddealliancen SC Amager Kunst, Valby IP, tribunen
132005
18-04 2021
Kl. 14:00
SSB Amalie Kunst, Bavnehøj IA
132010 to
22-04 2021
Kl. 17:30
Amalie Bk. Pioneren Kløvermarken
132013 fr
23-04 2021
Kl. 18:00
Valby Bk. Uganda Danish Cranes Kunst, Valby IP, tribunen
132016 fr
23-04 2021
Kl. 20:00
Bk. Heimdal FC Culpa Kunst, Fælledparken
132015
24-04 2021
Kl. 12:00
Bk. Hekla F.C. Babylon Kunst, Hekla park
UHT

Udehold taberdømt

132012
24-04 2021
Kl. 16:00
Copenhagen Calcio Nøddealliancen Kunst, Valby IP, tribunen
132011
25-04 2021
Kl. 12:00
SC Amager SSB Kunst, Valby IP, tribunen
132020 fr
30-04 2021
Kl. 12:00
F.C. Babylon Amalie Kunst, Mimersparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

132131
01-05 2021
Kl. 12:00
FC Culpa Valby Bk. Kunst, Valby IP, tribunen
132130
01-05 2021
Kl. 14:00
Uganda Danish Cranes Bk. Vestia Kunst, Valby IP, tribunen
132017
02-05 2021
Kl. 10:00
Nøddealliancen Bk. Heimdal Kunst, Valby IP, tribunen
132019
02-05 2021
Kl. 12:00
Bk. Pioneren SC Amager Vigerslevparken
132018
02-05 2021
Kl. 14:00
SSB Copenhagen Calcio Kunst, Bavnehøj IA
132134 fr
07-05 2021
Kl. 20:00
Copenhagen Calcio Bk. Pioneren Kunst, Valby IP, tribunen
132138 fr
07-05 2021
Kl. 20:00
Bk. Heimdal Valby Bk. Kunst, Fælledparken
132136
08-05 2021
Kl. 12:00
Bk. Vestia FC Culpa Valby IP, tribunen
132137
08-05 2021
Kl. 12:00
Bk. Hekla Uganda Danish Cranes Kunst, Hekla park
132133
09-05 2021
Kl. 12:00
SC Amager F.C. Babylon Kunst, Valby IP, tribunen
UHT

Udehold taberdømt

132135
09-05 2021
Kl. 12:00
Nøddealliancen SSB Kunst, Valby IP, tribunen
132001 on
12-05 2021
Kl. 19:30
Bk. Hekla SSB Kunst, Hekla park
132157 fr
14-05 2021
Kl. 18:00
Valby Bk. Bk. Vestia Kunst, Valby IP, tribunen
132140
15-05 2021
Kl. 14:00
Bk. Pioneren Nøddealliancen Vigerslevparken
132143
15-05 2021
Kl. 14:00
Uganda Danish Cranes Amalie Kunst, Valby IP, tribunen
132144
15-05 2021
Kl. 14:00
FC Culpa Bk. Hekla Valby IP, tribunen
132141
16-05 2021
Kl. 12:00
F.C. Babylon Copenhagen Calcio Kunst, Mimersparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

132139
16-05 2021
Kl. 14:00
SSB Bk. Heimdal Kunst, Bavnehøj IA
132158 to
20-05 2021
Kl. 17:30
Amalie FC Culpa Kløvermarken
132281 fr
21-05 2021
Kl. 18:00
Bk. Heimdal Bk. Vestia Kunst, Fælledparken
132280
22-05 2021
Kl. 12:00
Bk. Hekla Valby Bk. Kunst, Hekla park
132276
23-05 2021
Kl. 12:00
SC Amager Uganda Danish Cranes Kunst, Valby IP, tribunen
132278
23-05 2021
Kl. 12:00
Nøddealliancen F.C. Babylon Kunst, Valby IP, tribunen
UHT

Udehold taberdømt

132279
23-05 2021
Kl. 14:00
SSB Bk. Pioneren Kunst, Bavnehøj IA
132310 fr
28-05 2021
Kl. 18:00
Valby Bk. Amalie Kunst, Valby IP, tribunen
132285
29-05 2021
Kl. 12:00
Uganda Danish Cranes Copenhagen Calcio Kunst, Valby IP, tribunen
132298
29-05 2021
Kl. 12:00
FC Culpa SC Amager Kunst, Valby IP, tribunen
132336
29-05 2021
Kl. 14:00
Bk. Vestia Bk. Hekla Valby IP, tribunen
132282
30-05 2021
Kl. 12:00
Bk. Pioneren Bk. Heimdal Vigerslevparken
132283
30-05 2021
Kl. 14:00
F.C. Babylon SSB Kunst, Mimersparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

132361 to
03-06 2021
Kl. 17:30
Amalie Bk. Vestia Kløvermarken
132782 fr
04-06 2021
Kl. 18:00
Copenhagen Calcio FC Culpa Kunst, Valby IP, tribunen
132786 fr
04-06 2021
Kl. 20:00
Bk. Heimdal Bk. Hekla Kunst, Fælledparken
132785
05-06 2021
Kl. 14:00
Bk. Pioneren F.C. Babylon Vigerslevparken
UHT

Udehold taberdømt

132781
06-06 2021
Kl. 12:00
SC Amager Valby Bk. Kunst, Valby IP, tribunen
132783
06-06 2021
Kl. 12:00
Nøddealliancen Uganda Danish Cranes Kunst, Valby IP, tribunen
131864 on
09-06 2021
Kl. 18:00
SC Amager Copenhagen Calcio Kløvermarken
132002 on
09-06 2021
Kl. 19:30
Bk. Heimdal Uganda Danish Cranes Fælledparken
131863 to
10-06 2021
Kl. 18:00
Amalie Nøddealliancen Kløvermarken
132790 fr
11-06 2021
Kl. 18:00
Valby Bk. Copenhagen Calcio Kunst, Valby IP, tribunen
132793 fr
11-06 2021
Kl. 18:15
Bk. Heimdal F.C. Babylon Kunst, Fælledparken
UHT

Udehold taberdømt

132000
12-06 2021
Kl. 10:00
Bk. Vestia Bk. Pioneren Valby IP, tribunen
132789
12-06 2021
Kl. 10:00
FC Culpa Nøddealliancen Kunst, Valby IP, tribunen
132792
12-06 2021
Kl. 12:00
Bk. Hekla Amalie Kunst, Hekla park
132791
12-06 2021
Kl. 14:00
Bk. Vestia SC Amager Kunst, Bavnehøj IA
132788
12-06 2021
Kl. 14:00
Uganda Danish Cranes SSB Kunst, Valby IP, tribunen
131896 ti
15-06 2021
Kl. 19:00
Valby Bk. F.C. Babylon Valby IP, tribunen
UHT

Udehold taberdømt

132794
19-06 2021
Kl. 14:00
Amalie Bk. Heimdal Kløvermarken
132799
20-06 2021
Kl. 10:00
Bk. Pioneren Uganda Danish Cranes Vigerslevparken
132798
20-06 2021
Kl. 14:00
SSB FC Culpa Kunst, Bavnehøj IA
132795
20-06 2021
Kl. 16:00
SC Amager Bk. Hekla Kunst, Valby IP, tribunen
132796
20-06 2021
Kl. 16:00
Copenhagen Calcio Bk. Vestia Kunst, Valby IP, tribunen
132797
20-06 2021
Kl. 16:00
Nøddealliancen Valby Bk. Kunst, Valby IP, tribunen
131860 ti
22-06 2021
Kl. 18:00
Bk. Pioneren Valby Bk. Vigerslevparken
131859 ti
22-06 2021
Kl. 20:00
SSB Bk. Vestia Kunst, Bavnehøj IA
131856 on
23-06 2021
Kl. 18:00
SC Amager Bk. Heimdal Kløvermarken
131858 on
23-06 2021
Kl. 18:00
Nøddealliancen Bk. Hekla Kunst, Valby IP, tribunen
131861 on
23-06 2021
Kl. 20:00
F.C. Babylon FC Culpa Kunst, Mimersparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

131857 on
23-06 2021
Kl. 21:00
Copenhagen Calcio Amalie Kunst, Ryparken
131849
26-06 2021
Kl. 12:00
Amalie SC Amager Kløvermarken
131850
26-06 2021
Kl. 12:00
Uganda Danish Cranes F.C. Babylon Kunst, Valby IP, tribunen
UHT

Udehold taberdømt

131851
26-06 2021
Kl. 12:00
FC Culpa Bk. Pioneren Kunst, Valby IP, tribunen
131852
26-06 2021
Kl. 12:00
Valby Bk. SSB Kunst, Valby IP, tribunen
131853
26-06 2021
Kl. 12:00
Bk. Vestia Nøddealliancen Kunst, Bavnehøj IA
131854
26-06 2021
Kl. 12:00
Bk. Hekla Copenhagen Calcio Kunst, Hekla park
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Information om turneringsprogram forår 2021

Oprykning: De to bedste oprykningsberettigede hold rykker op. 
3. bedste oprykningsberettigede hold rykker op, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold fra Serie 1 pulje 3 til Københavnsserien 2021/22.

Nedrykning: 
Antal hold, der rykker ned svarer til antallet af DBU København 1. hold, der rykker ud af Københavnsserien.
Dog rykker nr. 14 altid ned.

Log ind