MENU

Serie 1, Kvinder Efterår (2020) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
204388
ti
18-08 2020
Kl. 18:30
Rikken Rødovre Valby IP, Gl. Afdeling
1 - 2
204389
on
26-08 2020
Kl. 19:00
FC Damsø 2 Nørrebro United Kunst, Vanløse I P
1 - 1
204387
30-08 2020
Kl. 12:00
Heimdal 3 Medicinernes Boldklub Fælledparken
2 - 2
204395
05-09 2020
Kl. 12:00
Rødovre VLI Rødovre Stadion
3 - 0
204391
06-09 2020
Kl. 12:00
CBS Sport FC Damsø 2 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 0
204393
06-09 2020
Kl. 12:00
Føroyar Heimdal 3 Kløvermarken
10 - 0
204392 to
10-09 2020
Kl. 20:15
GVI Nørrebro United Kunst, GVI. Nymosen
0 - 3
204400
12-09 2020
Kl. 10:00
Rødovre CBS Sport Rødovre Stadion
1 - 1
204397
12-09 2020
Kl. 12:00
Rikken Føroyar Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 0
204396
13-09 2020
Kl. 12:00
GVI FC Damsø 2 Kunst, GVI. Nymosen
1 - 2
204399
13-09 2020
Kl. 16:00
Heimdal 3 Nørrebro United Kunst, Fælledparken
1 - 4
204402
on
16-09 2020
Kl. 19:00
FC Damsø 2 Heimdal 3 Kunst, Vanløse I P
1 - 1
204403
20-09 2020
Kl. 10:00
Medicinernes Boldklub Rødovre Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 1
204401
20-09 2020
Kl. 12:00
CBS Sport GVI Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 1
204405
20-09 2020
Kl. 14:00
Føroyar VLI Kløvermarken
11 - 1
204407
26-09 2020
Kl. 10:00
Rødovre Føroyar Rødovre Stadion
4 - 3
204410
26-09 2020
Kl. 10:00
Medicinernes Boldklub CBS Sport Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 5
204406
26-09 2020
Kl. 12:00
Rikken FC Damsø 2 Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 0
204409
26-09 2020
Kl. 14:00
VLI Nørrebro United Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 5
204408
27-09 2020
Kl. 12:00
Heimdal 3 GVI Fælledparken
2 - 2
204415
on
30-09 2020
Kl. 19:00
FC Damsø 2 VLI Kunst, Vanløse I P
3 - 0
204413
03-10 2020
Kl. 14:00
Nørrebro United Rødovre Kunst, Mimersparken
1 - 1
204411
04-10 2020
Kl. 10:00
Føroyar Medicinernes Boldklub Kløvermarken
4 - 3
204414
04-10 2020
Kl. 10:00
GVI Rikken Kunst, GVI. Nymosen
0 - 2
204412
04-10 2020
Kl. 12:00
CBS Sport Heimdal 3 Kunst, Jens Jessens Vej
8 - 0
204398
on
07-10 2020
Kl. 20:00
VLI Medicinernes Boldklub Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 4
204427
10-10 2020
Kl. 10:00
Rødovre FC Damsø 2 Rødovre Stadion
0 - 1
204429
10-10 2020
Kl. 12:00
Rikken Heimdal 3 Kunst, Valby IP, tribunen
8 - 0
204428
10-10 2020
Kl. 14:00
VLI GVI Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 1
204430
11-10 2020
Kl. 10:00
Medicinernes Boldklub Nørrebro United Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 5
204386
18-10 2020
Kl. 10:00
GVI Føroyar Kunst, GVI. Nymosen
1 - 2
204404
18-10 2020
Kl. 16:00
Nørrebro United Rikken Kunst, Mimersparken
2 - 4
204390
ma
19-10 2020
Kl. 20:00
VLI CBS Sport Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 1
204433
on
21-10 2020
Kl. 19:00
FC Damsø 2 Medicinernes Boldklub Kunst, Vanløse I P
0 - 0
204435
24-10 2020
Kl. 12:00
Rikken CBS Sport Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 2
204432
24-10 2020
Kl. 14:00
Nørrebro United Føroyar Kunst, Mimersparken
2 - 1
204434
25-10 2020
Kl. 10:00
GVI Rødovre Kunst, GVI. Nymosen
2 - 2
204436
25-10 2020
Kl. 12:00
Heimdal 3 VLI Fælledparken
0 - 1
204431 ti
24-11 2020
Kl. 20:15
CBS Sport Føroyar Kunst, Jens Jessens Vej
204394 on
25-11 2020
Kl. 20:00
Medicinernes Boldklub Rikken Kunst, Valby IP, tribunen
204437
28-11 2020
Kl. 12:00
Føroyar FC Damsø 2 Kløvermarken
204438
28-11 2020
Kl. 12:00
Medicinernes Boldklub GVI Kunst, Valby IP, tribunen
204439
28-11 2020
Kl. 12:00
Rødovre Heimdal 3 Rødovre Stadion
204440
28-11 2020
Kl. 12:00
CBS Sport Nørrebro United Kunst, Jens Jessens Vej
204441
28-11 2020
Kl. 12:00
VLI Rikken Kunst, Jens Jessens Vej
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
SLUTSTILLINGER FOR HALVÅRSTURNERINGER EFTERÅR 2020

Sådan afvikles de udsatte turneringskampe


Oprykning: 
De to bedste oprykningsberettigede hold rykker op i KS, Kvinder

Nedrykning:
 nr. 9 og 10

Nedrykningen forøges med et hold for hvert DBU København-hold, der rykker ned fra Kvindesserie Øst.

Log ind