MENU

Serie 2, P5/6 Efterår, P5 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
221590
22-08 2020
Kl. 12:00
Stefan 3 Skovshoved IF 3 Rådvadsvej
1 - 4
221592
22-08 2020
Kl. 12:00
FA 2000 3 FB 2 Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 2
221589
22-08 2020
Kl. 14:00
Sundby 2 KFUM 2 Sundby/Kløvermarken
0 - 2
221591
23-08 2020
Kl. 12:00
Sønderbro Fight 2 FC Udfordringen 2 Kløvermarken
2 - 2
221594
ma
24-08 2020
Kl. 18:00
Fremad Valby 2 Sundby 2 Valby IP, tribunen
8 - 0
221597
on
26-08 2020
Kl. 20:30
B.93 4 FA 2000 3 Kunst, B93
0 - 7
221588
fr
28-08 2020
Kl. 18:00
Vigerslev 2 Fremad Valby 2 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 6
221593
29-08 2020
Kl. 12:00
FB 2 Sønderbro Fight 2 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 3
221598
29-08 2020
Kl. 14:00
KFUM 2 Viktoria 2 Emdrupparken
2 - 1
221596
29-08 2020
Kl. 14:00
FC Udfordringen 2 Stefan 3 Kunst, Valby IP, tribunen
11 - 0
221595
30-08 2020
Kl. 12:00
Skovshoved IF 3 Vigerslev 2 Skovshoved I P
2 - 1
221587 to
03-09 2020
Kl. 18:00
Viktoria 2 B.93 4 Fælledparken
1 - 0
221599
to
03-09 2020
Kl. 20:00
Vigerslev 2 FC Udfordringen 2 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 2
221601
fr
04-09 2020
Kl. 20:00
Fremad Valby 2 Skovshoved IF 3 Kunst, Valby IP, tribunen
5 - 1
232182
05-09 2020
Kl. 12:00
FA 2000 3 KFUM 2 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 1
221600
05-09 2020
Kl. 14:00
Sundby 2 Viktoria 2 Sundby/Kløvermarken
1 - 3
232181
06-09 2020
Kl. 12:00
Sønderbro Fight 2 B.93 4 Kløvermarken
0 - 3
221602
06-09 2020
Kl. 16:00
Stefan 3 FB 2 Rådvadsvej
0 - 7
232187 on
09-09 2020
Kl. 20:30
B.93 4 Stefan 3 Kunst, B93
UHT

Udehold taberdømt

232186
fr
11-09 2020
Kl. 20:00
FC Udfordringen 2 Fremad Valby 2 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 3
232185
12-09 2020
Kl. 11:30
Skovshoved IF 3 Sundby 2 Skovshoved I P
5 - 4
232188
12-09 2020
Kl. 12:00
KFUM 2 Sønderbro Fight 2 Emdrupparken
1 - 0
232184
12-09 2020
Kl. 14:00
Viktoria 2 FA 2000 3 Kunst, Fælledparken
1 - 1
232183
13-09 2020
Kl. 14:00
FB 2 Vigerslev 2 Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 1
232195 on
16-09 2020
Kl. 17:45
Skovshoved IF 3 Viktoria 2 Skovshoved I P
3 - 0
232194
on
16-09 2020
Kl. 18:00
Fremad Valby 2 FA 2000 3 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 1
232192 on
16-09 2020
Kl. 20:00
Sundby 2 Stefan 3 Kunst, Sundby/Kløvermarken
UHT

Udehold taberdømt

232189 to
17-09 2020
Kl. 19:30
FB 2 B.93 4 Frederiksberg IP, kunst
4 - 0
232190
to
17-09 2020
Kl. 20:00
Vigerslev 2 Sønderbro Fight 2 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 1
232200
19-09 2020
Kl. 12:00
Stefan 3 KFUM 2 Rådvadsvej
0 - 14
232199
20-09 2020
Kl. 10:00
Fremad Valby 2 FB 2 Valby IP, tribunen
9 - 0
232201
20-09 2020
Kl. 12:00
Skovshoved IF 3 FC Udfordringen 2 Skovshoved I P
0 - 2
232203
20-09 2020
Kl. 12:00
Sønderbro Fight 2 Viktoria 2 Kløvermarken
0 - 0
232197
20-09 2020
Kl. 12:00
Vigerslev 2 B.93 4 Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 0
232198
20-09 2020
Kl. 14:00
Sundby 2 FA 2000 3 Kunst, Sundby/Kløvermarken
1 - 4
232208
on
23-09 2020
Kl. 20:30
B.93 4 Fremad Valby 2 Kunst, B93
0 - 3
232206
fr
25-09 2020
Kl. 20:00
FC Udfordringen 2 Sundby 2 Kunst, Valby IP, tribunen
8 - 1
232207
26-09 2020
Kl. 12:00
FA 2000 3 Sønderbro Fight 2 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 0
232204
26-09 2020
Kl. 12:00
FB 2 Skovshoved IF 3 Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 1
232212
ma
28-09 2020
Kl. 18:00
Fremad Valby 2 KFUM 2 Kunst, Valby IP, tribunen
6 - 1
232210
to
01-10 2020
Kl. 20:00
Vigerslev 2 Viktoria 2 Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 1
232215
fr
02-10 2020
Kl. 20:00
FC Udfordringen 2 FB 2 Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 0
232213
03-10 2020
Kl. 12:00
Stefan 3 FA 2000 3 Rådvadsvej
0 - 23
232211
03-10 2020
Kl. 14:00
Sundby 2 Sønderbro Fight 2 Sundby/Kløvermarken
1 - 4
232214
ma
05-10 2020
Kl. 20:25
Skovshoved IF 3 B.93 4 Gentofte Sportspark - kunst 1
4 - 1
232238 on
07-10 2020
Kl. 20:30
B.93 4 FC Udfordringen 2 Kunst, B93
1 - 0
245965
10-10 2020
Kl. 12:00
KFUM 2 Skovshoved IF 3 Emdrupparken
3 - 3
232219
10-10 2020
Kl. 12:00
FA 2000 3 Vigerslev 2 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 5
232218
11-10 2020
Kl. 12:00
Sønderbro Fight 2 Stefan 3 Kløvermarken
UHT

Udehold taberdømt

232217
11-10 2020
Kl. 14:00
Viktoria 2 Fremad Valby 2 Kunst, Fælledparken
1 - 3
232205
17-10 2020
Kl. 11:45
Viktoria 2 Stefan 3 Kunst, Fælledparken
UHT

Udehold taberdømt

232209
17-10 2020
Kl. 14:00
KFUM 2 Vigerslev 2 Emdrupparken
4 - 1
232196
on
21-10 2020
Kl. 20:15
FC Udfordringen 2 KFUM 2 Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 6
245967 fr
23-10 2020
Kl. 19:30
B.93 4 Sundby 2 Kunst, B93
245968
24-10 2020
Kl. 12:00
KFUM 2 FB 2 Emdrupparken
592720
24-10 2020
Kl. 12:00
Stefan 3 Vigerslev 2 Rådvadsvej
HHT

Hjemmehold taberdømt

592722
24-10 2020
Kl. 12:00
FA 2000 3 Skovshoved IF 3 Kunst, Jens Jessens Vej
592721
24-10 2020
Kl. 14:00
Sønderbro Fight 2 Fremad Valby 2 Kløvermarken
245966
25-10 2020
Kl. 14:00
Viktoria 2 FC Udfordringen 2 Kunst, Fælledparken
232216 ti
27-10 2020
Kl. 20:15
Sundby 2 FB 2 Sundby/Kløvermarken
245969
01-11 2020
Kl. 16:00
FB 2 Viktoria 2 Kunst, Jens Jessens Vej
245970
01-11 2020
Kl. 16:00
Vigerslev 2 Sundby 2 Kunst, Valby IP, tribunen
245971
01-11 2020
Kl. 16:00
Fremad Valby 2 Stefan 3 Kunst, Valby IP, tribunen
UHT

Udehold taberdømt

245972
01-11 2020
Kl. 16:00
Skovshoved IF 3 Sønderbro Fight 2 Gentofte Sportspark, kunst 2
245973
01-11 2020
Kl. 16:00
B.93 4 KFUM 2 Kunst, B93
592723
01-11 2020
Kl. 16:00
FC Udfordringen 2 FA 2000 3 Kunst, Valby IP, tribunen
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De tre bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 5 og 6 rykker op. 

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 10, 11 og 12 i både pulje 5 og 6 rykker ned.


 

Log ind