MENU

Herre Senior 2 7M Efterår, P3 (2020) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
764974 ti
25-08 2020
Kl. 19:00
FB 2 KB 2 Kunst, Jens Jessens Vej
9 - 1
764973 on
26-08 2020
Kl. 19:00
Fremad Valby 2 Nørrebro United 6 Valby IP, tribunen
UHT

Udehold taberdømt

764971 to
27-08 2020
Kl. 18:00
Østerbro IF 3 B 1960 Fælledparken
4 - 1
764975
29-08 2020
Kl. 12:30
Olympic Amager KIF Husum Kløvermarken
5 - 6
764978 ma
31-08 2020
Kl. 18:30
Husum KFUM Husumparken
1 - 2
764979 ti
01-09 2020
Kl. 19:00
FB 2 HB 4 Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 1
764977
on
02-09 2020
Kl. 18:00
Fremad Valby 2 B 1960 Valby IP, tribunen
2 - 3
764976 to
03-09 2020
Kl. 20:30
KB 2 Nørrebro United 6 Kunst, KB, P. Bangs Vej
10 - 0
764980
05-09 2020
Kl. 12:30
Olympic Amager KIF Østerbro IF 3 Kløvermarken
0 - 5
764972 ma
07-09 2020
Kl. 19:30
HB 4 KFUM Kunst, Ryparken
4 - 2
764983 ma
07-09 2020
Kl. 20:30
KB 2 Olympic Amager KIF Kunst, KB, P. Bangs Vej
3 - 4
764985 ti
08-09 2020
Kl. 18:30
B 1960 Husum Grønnemosen
1 - 2
764981 to
10-09 2020
Kl. 18:00
Østerbro IF 3 HB 4 Fælledparken
4 - 1
764982
12-09 2020
Kl. 13:45
Nørrebro United 6 FB 2 Kunst, Nørrebroparken
1 - 15
764984
13-09 2020
Kl. 14:00
KFUM Fremad Valby 2 Emdrupparken
5 - 4
764990 ti
15-09 2020
Kl. 18:30
B 1960 Olympic Amager KIF Grønnemosen
3 - 4
764987 on
16-09 2020
Kl. 20:30
KB 2 Fremad Valby 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej
1 - 2
764988 fr
18-09 2020
Kl. 18:30
Husum FB 2 Kunst, Husumparken
0 - 6
764986
20-09 2020
Kl. 14:00
Nørrebro United 6 HB 4 Kunst, Nørrebroparken
0 - 3
764989 ma
21-09 2020
Kl. 20:00
KFUM Østerbro IF 3 Emdrupparken
2 - 6
764995 ti
22-09 2020
Kl. 19:00
FB 2 Olympic Amager KIF Kunst, Jens Jessens Vej
HMH
764993 on
23-09 2020
Kl. 18:00
Fremad Valby 2 Husum Valby IP, tribunen
9 - 3
764994
27-09 2020
Kl. 14:00
KFUM B 1960 Emdrupparken
2 - 2
765000 ti
29-09 2020
Kl. 18:00
B 1960 Nørrebro United 6 Grønnemosen
3 - 0
764998 on
30-09 2020
Kl. 20:00
Fremad Valby 2 FB 2 Kunst, Valby IP, tribunen
5 - 2
764999 fr
02-10 2020
Kl. 19:00
KB 2 KFUM Kunst, KB, P. Bangs Vej
1 - 0
764997
03-10 2020
Kl. 13:45
HB 4 Olympic Amager KIF Fælledparken
7 - 2
764996
03-10 2020
Kl. 15:15
Østerbro IF 3 Husum Fælledparken
5 - 0
765003 on
07-10 2020
Kl. 17:45
HB 4 Fremad Valby 2 Fælledparken
2 - 5
765001 to
08-10 2020
Kl. 21:00
Østerbro IF 3 FB 2 Kunst, Ryparken
1 - 4
765002
11-10 2020
Kl. 14:00
Nørrebro United 6 Husum Kunst, Nørrebroparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

765004
11-10 2020
Kl. 14:00
KFUM Olympic Amager KIF Emdrupparken
1 - 2
765009 ti
13-10 2020
Kl. 19:00
FB 2 KFUM Kunst, Jens Jessens Vej
6 - 2
765005
ti
13-10 2020
Kl. 20:30
KB 2 B 1960 Kunst, KB, P. Bangs Vej
2 - 3
765007 on
14-10 2020
Kl. 18:00
Fremad Valby 2 Østerbro IF 3 Kunst, Valby IP, tribunen
5 - 2
765008 fr
16-10 2020
Kl. 18:30
Husum KB 2 Kunst, Husumparken
4 - 2
765010
17-10 2020
Kl. 12:15
Olympic Amager KIF Nørrebro United 6 Kløvermarken
UHT

Udehold taberdømt

765012 ti
20-10 2020
Kl. 20:30
KB 2 Østerbro IF 3 Kunst, KB, P. Bangs Vej
3 - 2
765006
on
21-10 2020
Kl. 21:00
HB 4 B 1960 Kunst, Fælledparken
1 - 3
764991 to
22-10 2020
Kl. 21:00
Østerbro IF 3 Nørrebro United 6 Kunst, Ryparken
UHT

Udehold taberdømt

765013
24-10 2020
Kl. 10:00
Husum HB 4 Kunst, Husumparken
1 - 4
765015
24-10 2020
Kl. 11:00
Olympic Amager KIF Fremad Valby 2 Kløvermarken
HMH
765014
24-10 2020
Kl. 14:00
B 1960 FB 2 Grønnemosen
2 - 6
765011
25-10 2020
Kl. 14:00
Nørrebro United 6 KFUM Kunst, Nørrebroparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

764992 on
25-11 2020
Kl. 21:00
HB 4 KB 2 Kunst, Ryparken
ANN
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
SLUTSTILLINGER FOR HALVÅRSTURNERINGER EFTERÅR 2020

Sådan afvikles de udsatte turneringskampe


Oprykning:
De 6 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 4 puljer rykker op
Nedrykning: Nr. 8, 9 og 10 i hver af de 4 puljer
 

Log ind