|
|
368789
|
on21-08 2019
|
18:30
|
|
|
Rudegård Stadion
|
|
|
|
368790
|
on21-08 2019
|
18:30
|
|
|
Værløse Stadion
|
|
|
|
|
368791
|
on21-08 2019
|
18:30
|
|
|
GVI. Nymosen
|
|
|
|
|
368792
|
on21-08 2019
|
18:30
|
|
|
Ballerup Idrætspark
|
|
|
|
368793
|
on21-08 2019
|
18:30
|
|
|
Stege Stadion
|
HHT
|
|
|
368794
|
on21-08 2019
|
18:30
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
|
368795
|
on21-08 2019
|
18:30
|
|
|
Fredensborg Stadion
|
|
|
|
368796
|
on21-08 2019
|
18:30
|
|
|
Ejby Stadion
|
|
|
|
417315
|
on21-08 2019
|
18:30
|
|
|
Faarevejle Stadion
|
UMH
|
|
|
|
761418
|
on11-09 2019
|
18:00
|
|
|
Strandmarkens Fritidscenter
|
|
AIK 65 Strøby Fodbold (Øst 2)
7
|
|
|
761422
|
ti17-09 2019
|
18:30
|
|
|
Ølstykke Stadion
|
|
|
|
761449
|
ti17-09 2019
|
18:30
|
|
|
Skævinge Kunst
|
UHT
|
|
|
761421
|
on18-09 2019
|
18:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
761417
|
on18-09 2019
|
18:30
|
|
|
Avedøre Stadion Kunstgræs
|
|
Hørsholm-Usserød IK (Øst 1)
5
|
|
761447
|
on18-09 2019
|
18:30
|
|
|
Slangerup Stadion
|
|
|
|
761450
|
on18-09 2019
|
19:00
|
|
|
Faarevejle Stadion
|
|
Brøndby Strand IK (Øst 2)
3
|
|
761420
|
on18-09 2019
|
19:00
|
|
|
Kunst, B93
|
|
|
|
761446
|
on18-09 2019
|
19:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
761416
|
to19-09 2019
|
18:30
|
|
|
Birkerød Stadion Kunstgræs
|
HHT
|
|
|
761451
|
to19-09 2019
|
18:30
|
|
|
Asnæs Stadion, Kunstgræs
|
|
|
|
761423
|
ti24-09 2019
|
18:30
|
|
|
Lejrehallen Kunstbanen
|
|
|
|
761452
|
on25-09 2019
|
19:15
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
761448
|
ma30-09 2019
|
18:30
|
|
|
Humlebæk Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
761424
|
ti01-10 2019
|
19:00
|
|
|
Lollands Bank stadion
|
|
|
|
761419
|
ma07-10 2019
|
19:00
|
|
|
Virumgård kunstgræsbane
|
|
|
|
|
264199
|
sø27-10 2019
|
14:30
|
|
|
Avedøre Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
264200
|
ti29-10 2019
|
18:30
|
|
|
Ølstykke Stadion
|
|
|
|
264204
|
ti29-10 2019
|
19:00
|
|
|
Brødeskov Stadion Kunst
|
|
|
|
264198
|
on30-10 2019
|
19:00
|
|
|
Strøbyhallen Kunstgræs
|
|
AIK 65 Strøby Fodbold (Øst 2)
0
|
|
264201
|
on30-10 2019
|
19:00
|
|
|
Lejrehallen Kunstbanen
|
|
|
|
264202
|
on30-10 2019
|
19:00
|
|
|
Hillerød Stadion
|
|
|
|
264203
|
fr01-11 2019
|
18:00
|
|
|
Humlebæk Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
264205
|
on06-11 2019
|
18:30
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
Brøndby Strand IK (Øst 2)
1
|
|
|
771936
|
on18-03 2020
|
19:00
|
|
|
Hillerød Stadion Kunstgræs
|
UHT
|
|
|
771935
|
on17-06 2020
|
18:00
|
|
|
Vallensbæk Idrætscenter
|
|
|
|
771937
|
on17-06 2020
|
18:30
|
|
|
Lejrehallen
|
|
Brøndby Strand IK (Øst 2)
4
|
|
771934
|
fr19-06 2020
|
18:30
|
|
|
Avedøre Stadion
|
|
|
|
|
113470
|
ma29-06 2020
|
18:00
|
|
|
Dragør Bk
|
|
|
|
113471
|
on26-08 2020
|
18:30
|
|
|
Lyngby Stadion
|
|
|
|
|
373309
|
ti15-09 2020
|
18:00
|
|
|
Tingbjerg Idrætspark
|
|
|
Læs mere her om spilleberettigelse i ungdomspokalen 19/20
Praktisk information om fodboldens Corona-regler
Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid
Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles.
1. runde – 19. august – 22. august (uge 34)
2. runde – 16. – 19. september (uge 38)
3. runde – 28. oktober - 31. oktober (uge 44)
4. runde – 22. - 28. juni (uge 25) (1/4 finaler)
5. runde – 24. - 27. august (uge 35) (semifinaler)
Finale – 15. september, kl. 1800, Tingbjerg IP, Opvisning
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.
Lavest rangerede hold har hjemmebane.
Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion