MENU

Ungdomspokal U16 Drenge (04) 19/20 //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
368789 1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
FC Holte (1) B 1903 (1) Rudegård Stadion
7 - 0
368790 1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
Værløse BK (1) B.93 (M) Værløse Stadion
0 - 9
368791
1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
GVI (M) BK Skjold (M) GVI. Nymosen
0 - 6
368792
1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
BSF (2) Ølstykke FC (1) Ballerup Idrætspark
2 - 7
368793 1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
Møns FK (3) MB (2) Stege Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

368794 1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
FA 2000 (M) HIK (1) Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 1
368795 1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
Fredensborg BI (2) Slangerup & Omegn IF (1) Fredensborg Stadion
0 - 4
368796 1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
Ejby IF Fodbold (3) IS Skævinge (1) Ejby Stadion
3 - 9
417315 1 on
21-08 2019
Kl. 18:30
Fårevejle BK (2) Jyllinge FC (1) Faarevejle Stadion
UMH
761418 2 on
11-09 2019
Kl. 18:00
BK Friheden (1) AIK 65 Strøby Fodbold (Øst 2) Strandmarkens Fritidscenter
2 - 7
761422
2 ti
17-09 2019
Kl. 18:30
Ølstykke FC (1) Albertslund IF (Øst 2) Ølstykke Stadion
4 - 2
761449 2 ti
17-09 2019
Kl. 18:30
IS Skævinge (1) Vanløse (Øst 1) Baunehøj Stadion Lysbane
UHT

Udehold taberdømt

761421
2 on
18-09 2019
Kl. 18:00
BK Skjold (M) Fremad Valby (Øst 2) Kunst, Ryparken
5 - 4
761417
2 on
18-09 2019
Kl. 18:30
Rosenhøj BK (1) Hørsholm-Usserød IK (Øst 1) Avedøre Stadion Kunstgræs
6 - 5
761447
2 on
18-09 2019
Kl. 18:30
Slangerup & Omegn IF (1) Hillerød Fodbold (Øst 2) Slangerup Stadion
1 - 10
761450 2 on
18-09 2019
Kl. 19:00
Fårevejle BK (2) Brøndby Strand IK (Øst 2) Faarevejle Stadion
0 - 3
761420
2 on
18-09 2019
Kl. 19:00
B.93 (M) Brøndbyernes IF (Øst 1) Kunst, B93
2 - 4
761446
2 on
18-09 2019
Kl. 19:00
FA 2000 (M) Lyngby BK (Øst 1) Kunst, Jens Jessens Vej
0 - 3
761416 2 to
19-09 2019
Kl. 18:30
FC Holte (1) A27 (Øst 1) Birkerød Stadion Kunstgræs
HHT

Hjemmehold taberdømt

761451
2 to
19-09 2019
Kl. 18:30
Asnæs BK (2) Vallensbæk IF (Øst 2) Asnæs Stadion, Kunstgræs
0 - 4
761423 2 ti
24-09 2019
Kl. 18:30
Hvalsø/Lejre (1) Herstedøster IC (1) Lejrehallen Kunstbanen
6 - 1
761452
2 on
25-09 2019
Kl. 19:15
Jægersborg BK (M) FB (M) Gentofte Sportspark, kunst 2
3 - 1
761448
2 ma
30-09 2019
Kl. 18:30
Humlebæk BK (3) IF Skjold Birkerød (2) Humlebæk Stadion Kunstgræs
3 - 2
761424
2 ti
01-10 2019
Kl. 19:00
MB (2) B. 73, Slagelse (Øst 2) MB's anlæg
2 - 8
761419
2 ma
07-10 2019
Kl. 19:00
Virum-Sorgenfri BK (1) Frem (M) Virumgård kunstgræsbane
7 - 6
264200 3 ti
29-10 2019
Kl. 18:30
Ølstykke FC (1) Brøndbyernes IF (Øst 1) Ølstykke Stadion
264205 3 on
30-10 2019
Kl. 18:30
Jægersborg BK (M) Brøndby Strand IK (Øst 2) Gentofte Sportspark, kunst 2
264198 3 on
30-10 2019
Kl. 19:00
AIK 65 Strøby Fodbold (Øst 2) A27 (Øst 1) Strøbyhallen Kunstgræs
264201 3 on
30-10 2019
Kl. 19:00
Hvalsø/Lejre (1) BK Skjold (M) Lejrehallen Kunstbanen
264202 3 on
30-10 2019
Kl. 19:00
Hillerød Fodbold (Øst 2) B. 73, Slagelse (Øst 2) Hillerød Stadion
264204 3 on
30-10 2019
Kl. 19:00
IS Skævinge (1) Vallensbæk IF (Øst 2) Baunehøj Stadion Lysbane
264203 3 fr
01-11 2019
Kl. 18:00
Humlebæk BK (3) Lyngby BK (Øst 1) Humlebæk Stadion Kunstgræs
264199 3 fr
01-11 2019
Kl. 18:30
Rosenhøj BK (1) Virum-Sorgenfri BK (1) Sønderkærskolen
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde – 19. august – 22. august (uge 34)
2. runde – 16. – 19. september (uge 38)
3. runde – 28. oktober - 31. oktober (uge 44)
4. runde – marts 2020 (1/4 finaler)
5. runde – april 2020 (semifinaler)
6. runde – maj 2020, dato, tid og sted er endnu ikke fastlagt

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane. 

Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion

Log ind