|
228053
|
lø17-08 2019
|
15:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
228058
|
lø17-08 2019
|
15:00
|
|
|
Engdraget
|
|
|
|
|
228054
|
sø18-08 2019
|
11:45
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
|
228056
|
sø18-08 2019
|
13:30
|
|
|
Genforeningspladsen
|
|
|
|
228055
|
on21-08 2019
|
18:30
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
228062
|
ma26-08 2019
|
19:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
|
228060
|
ma26-08 2019
|
21:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
228063
|
ti27-08 2019
|
18:30
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
228064
|
on28-08 2019
|
18:30
|
|
|
Sundby Idrætspark
|
|
|
|
228061
|
to29-08 2019
|
18:30
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
|
228070
|
fr30-08 2019
|
18:30
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
228068
|
lø31-08 2019
|
11:15
|
|
|
Engdraget
|
|
|
|
228069
|
lø31-08 2019
|
15:15
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
228065
|
sø01-09 2019
|
10:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
228067
|
sø01-09 2019
|
11:45
|
|
|
Grøndal Multicenter
|
|
|
|
228066
|
sø01-09 2019
|
13:30
|
|
|
Sundby Idrætspark
|
|
|
|
228073
|
fr06-09 2019
|
18:15
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
HHT
|
|
|
228075
|
sø08-09 2019
|
10:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
228076
|
sø08-09 2019
|
11:45
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
228077
|
sø08-09 2019
|
13:30
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
|
|
|
228071
|
sø08-09 2019
|
13:30
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
228074
|
sø08-09 2019
|
13:30
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
228082
|
on11-09 2019
|
21:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
228079
|
fr13-09 2019
|
18:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
228081
|
fr13-09 2019
|
18:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
228078
|
lø14-09 2019
|
15:15
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
228083
|
sø15-09 2019
|
13:30
|
|
|
Sundby Idrætspark
|
|
|
|
228089
|
sø22-09 2019
|
10:00
|
|
|
Fælledparken
|
HHT
|
|
|
228090
|
sø22-09 2019
|
11:45
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
228086
|
sø22-09 2019
|
11:45
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
228087
|
sø22-09 2019
|
11:45
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
228088
|
sø22-09 2019
|
13:30
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
|
|
|
228084
|
sø22-09 2019
|
13:30
|
|
|
Genforeningspladsen
|
|
|
|
228057
|
ti24-09 2019
|
20:30
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
228096
|
lø28-09 2019
|
11:15
|
|
|
Engdraget
|
|
|
|
228095
|
lø28-09 2019
|
15:15
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
228091
|
sø29-09 2019
|
13:30
|
|
|
Sundby Idrætspark
|
HHT
|
|
|
228092
|
sø29-09 2019
|
13:30
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
|
|
|
228094
|
sø29-09 2019
|
15:15
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
228097
|
sø06-10 2019
|
10:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
228101
|
sø06-10 2019
|
10:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
228102
|
sø06-10 2019
|
11:45
|
|
|
Genforeningspladsen
|
|
|
|
228098
|
sø06-10 2019
|
11:45
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
UHT
|
|
|
228099
|
sø06-10 2019
|
11:45
|
|
|
Valby Idrætspark
|
UHT
|
|
|
228100
|
ma07-10 2019
|
19:30
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
228059
|
to10-10 2019
|
20:35
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
|
|
|
228103
|
lø19-10 2019
|
11:15
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
UHT
|
|
|
228106
|
lø19-10 2019
|
13:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
228110
|
lø19-10 2019
|
13:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
228105
|
sø20-10 2019
|
11:45
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
228107
|
sø20-10 2019
|
13:30
|
|
|
Sundby Idrætspark
|
|
|
|
228104
|
sø20-10 2019
|
13:30
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
|
|
|
228080
|
on23-10 2019
|
18:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
228116
|
lø26-10 2019
|
11:15
|
|
|
Engdraget
|
UHT
|
|
|
228112
|
lø26-10 2019
|
13:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
228111
|
sø27-10 2019
|
10:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
228113
|
sø27-10 2019
|
11:45
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
228114
|
sø27-10 2019
|
11:45
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
228115
|
sø27-10 2019
|
11:45
|
|
|
Genforeningspladsen
|
|
|
|
228093
|
ti29-10 2019
|
20:15
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
228117
|
sø03-11 2019
|
11:45
|
|
|
Sundby Idrætspark
|
|
|
|
228118
|
sø03-11 2019
|
11:45
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
228119
|
sø03-11 2019
|
11:45
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
228120
|
sø03-11 2019
|
11:45
|
|
|
Genforeningspladsen
|
|
|
|
228121
|
sø03-11 2019
|
11:45
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
228122
|
sø03-11 2019
|
11:45
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
De otte bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 13, 14, 15 og 16 rykker op.
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Nedrykning:
Nr. 11 og 12 i alle firepuljer samt de to dårligste nr. 10 på tværs af de fire puljer rykker ned i Serie 5, pulje 18 - 22 2020 forår
a) dårligste placering
b) flest udeblivelser
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.