|
227725
|
ti20-08 2019
|
18:45
|
|
|
|
|
|
|
227724
|
ti20-08 2019
|
19:00
|
|
|
B1903
|
HHT
|
|
|
|
227722
|
on21-08 2019
|
18:45
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
|
227721
|
on21-08 2019
|
19:00
|
|
|
|
|
|
|
227720
|
on21-08 2019
|
21:00
|
|
|
Bavnehøj Idrætsanlæg
|
|
|
|
227780
|
ti27-08 2019
|
20:45
|
|
|
Kunst, B93
|
|
|
|
|
227781
|
on28-08 2019
|
18:45
|
|
|
Kastrup IA ved Røllikevej
|
|
|
|
227726
|
to29-08 2019
|
18:30
|
|
|
|
|
|
|
227778
|
to29-08 2019
|
21:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
227786
|
fr30-08 2019
|
19:15
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
|
227783
|
fr30-08 2019
|
20:15
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
227785
|
sø01-09 2019
|
10:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
227784
|
sø01-09 2019
|
13:30
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
227787
|
sø01-09 2019
|
15:15
|
|
|
B1903
|
|
|
|
227788
|
sø01-09 2019
|
15:15
|
|
|
|
|
|
|
227793
|
ti03-09 2019
|
20:45
|
|
|
Kunst, B93
|
|
|
|
227791
|
fr06-09 2019
|
18:15
|
|
|
|
|
|
|
227792
|
fr06-09 2019
|
18:15
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
227723
|
fr06-09 2019
|
19:45
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
227794
|
lø07-09 2019
|
13:00
|
|
|
Kastrup IA ved Røllikevej
|
|
|
|
227790
|
sø08-09 2019
|
09:30
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
227795
|
fr13-09 2019
|
19:45
|
|
|
Bavnehøj Idrætsanlæg
|
|
|
|
227798
|
lø14-09 2019
|
15:00
|
|
|
Kastrup IA ved Røllikevej
|
|
|
|
227799
|
sø15-09 2019
|
11:45
|
|
|
B1903
|
|
|
|
227796
|
sø15-09 2019
|
13:30
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
227797
|
sø15-09 2019
|
13:30
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
227800
|
sø15-09 2019
|
15:15
|
|
|
|
|
|
|
227779
|
ti17-09 2019
|
20:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
138213
|
ti17-09 2019
|
20:45
|
|
|
Kunst, B93
|
|
|
|
227803
|
fr20-09 2019
|
18:15
|
|
|
|
|
|
|
227801
|
fr20-09 2019
|
19:00
|
|
|
Tingbjerg Idrætspark
|
|
|
|
227804
|
fr20-09 2019
|
20:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
138212
|
sø22-09 2019
|
11:45
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
227802
|
sø22-09 2019
|
15:15
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
138219
|
ti24-09 2019
|
20:45
|
|
|
Kunst, B93
|
|
|
|
138214
|
fr27-09 2019
|
20:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
UHT
|
|
|
138220
|
lø28-09 2019
|
15:00
|
|
|
Kastrup IA ved Røllikevej
|
|
|
|
138221
|
sø29-09 2019
|
11:45
|
|
|
B1903
|
|
|
|
138225
|
sø29-09 2019
|
15:15
|
|
|
|
|
|
|
138227
|
on02-10 2019
|
21:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
186242
|
fr04-10 2019
|
18:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
206546
|
fr04-10 2019
|
18:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
138226
|
fr04-10 2019
|
19:00
|
|
|
Tingbjerg Idrætspark
|
|
|
|
186237
|
lø05-10 2019
|
13:00
|
|
|
|
|
|
|
186243
|
on09-10 2019
|
20:15
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
214767
|
on09-10 2019
|
21:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
227789
|
fr11-10 2019
|
19:30
|
|
|
Tingbjerg Idrætspark
|
|
|
|
138215
|
sø13-10 2019
|
11:45
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
206552
|
ti15-10 2019
|
20:45
|
|
|
Kunst, B93
|
|
|
|
206551
|
fr18-10 2019
|
18:15
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
206553
|
lø19-10 2019
|
13:00
|
|
|
Kastrup IA ved Røllikevej
|
|
|
|
206550
|
sø20-10 2019
|
11:45
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
206557
|
sø20-10 2019
|
11:45
|
|
|
B1903
|
|
|
|
206561
|
sø20-10 2019
|
11:45
|
|
|
|
|
|
|
206562
|
fr25-10 2019
|
18:30
|
|
|
Bavnehøj Idrætsanlæg
|
|
|
|
214764
|
fr25-10 2019
|
19:00
|
|
|
Tingbjerg Idrætspark
|
|
|
|
214765
|
lø26-10 2019
|
13:00
|
|
|
|
|
|
|
214766
|
sø27-10 2019
|
11:45
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
214768
|
sø27-10 2019
|
13:30
|
|
|
B1903
|
|
|
|
227727
|
on30-10 2019
|
19:30
|
|
|
Tingbjerg Idrætspark
|
|
|
|
227809
|
fr01-11 2019
|
19:00
|
|
|
Kastrup IA ved Diget
|
|
|
|
227805
|
sø03-11 2019
|
11:45
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
227806
|
sø03-11 2019
|
11:45
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
227807
|
sø03-11 2019
|
11:45
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
227808
|
sø03-11 2019
|
11:45
|
|
|
Kunst, B93
|
|
|
|
227810
|
sø03-11 2019
|
11:45
|
|
|
|
|
|
De seks bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 8, 9 10 og 11 rykker op.
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Nedrykning:
Nr. 11 og 12 i hver af puljerne 8, 9, 10 og 11 rykker ned.