Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
03. apr 2019
20:00
Byens Baglår FC
8
Pan Fodbold
1
|
|||||||||||||||||||
08. apr 2019
19:00
Amager FF 2
4
FB 26
0
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
16. apr 2019
18:30
Østerbro IF
2
Fremad Valby 5
1
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
17. apr 2019
18:15
Bispebjerg
2
FC One Team
7
|
|||||||||||||||||||
23. apr 2019
19:00
Hellas
5
KFUM
4
|
|||||||||||||||||||
23. apr 2019
19:15
Viktoria 2
FB 12
HMH
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
23. apr 2019
19:45
Union
2
Fremad Valby
4
|
|||||||||||||||||||
23. apr 2019
20:15
Sønderbro Fight 2
3
B 1950 2
6
|
|||||||||||||||||||
23. apr 2019
20:15
Sønderbro Fight 3
0
B 1950
3
|
|||||||||||||||||||
24. apr 2019
19:00
B 1903
6
FC Randoms
3
|
|||||||||||||||||||
24. apr 2019
20:00
Jægersborg
3
Amalie
0
|
|||||||||||||||||||
25. apr 2019
19:15
Viktoria
4
FB 11
0
|
|||||||||||||||||||
25. apr 2019
19:45
B 1950 3
KB
HHT
|
|||||||||||||||||||
25. apr 2019
21:00
FA 2000 9
FB 2
HHT
|
|||||||||||||||||||
27. apr 2019
11:30
KFB 2
Fremad Valby 3
UHT
|
|||||||||||||||||||
27. apr 2019
13:00
Volvox
2
FB 6
4
|
|||||||||||||||||||
29. apr 2019
20:00
Fremad Amager
1
Real Copenhagen
5
|
|||||||||||||||||||
02. maj 2019
19:00
Stefan 3
2
Únigadores Sports Club
3
|
|||||||||||||||||||
02. maj 2019
19:00
Deportivo Cobayas
9
FB 7
6
|
|||||||||||||||||||
02. maj 2019
19:00
KFB
3
Vigerslev 3
1
|
|||||||||||||||||||
03. maj 2019
18:00
FC Breeze
HIK
HHT
|
|||||||||||||||||||
05. maj 2019
10:00
Stefan 5
FB 20
UHT
|
|||||||||||||||||||
05. maj 2019
10:00
CIK
5
Valby
2
|
|||||||||||||||||||
08. maj 2019
19:00
FB 15
2
CBS Sport
1
|
|||||||||||||||||||
15. maj 2019
20:00
Jægersborg
2
Byens Baglår FC
3
|
|||||||||||||||||||
04. jun 2019
18:30
Østerbro IF
3
FC One Team
0
|
|||||||||||||||||||
06. jun 2019
20:15
Sønderbro Fight
4
B 1950 2
0
|
|||||||||||||||||||
11. jun 2019
18:15
Viktoria
2
FB 12
1
|
|||||||||||||||||||
11. jun 2019
19:00
Amager FF 2
4
Únigadores Sports Club
7
|
|||||||||||||||||||
11. jun 2019
19:30
FB 6
2
FB 8
4
|
|||||||||||||||||||
12. jun 2019
18:00
Stefan 5
0
HIK
2
|
|||||||||||||||||||
12. jun 2019
18:00
Hellas
2
B 1950
1
|
|||||||||||||||||||
12. jun 2019
19:00
FB 2
5
FB 15
2
|
|||||||||||||||||||
12. jun 2019
20:00
Union 2
3
Fremad Valby
2
|
|||||||||||||||||||
18. jun 2019
19:00
KFB 2
0
KB
4
|
|||||||||||||||||||
18. jun 2019
19:00
CIK
3
KFB
1
|
|||||||||||||||||||
18. jun 2019
19:00
Amager FF
3
FA 2000 8
2
|
|||||||||||||||||||
19. jun 2019
19:00
Byens Baglår FC
1
Real Copenhagen
7
|
|||||||||||||||||||
19. jun 2019
19:00
Deportivo Cobayas
7
FB 8
2
|
|||||||||||||||||||
19. jun 2019
20:15
B 1903
5
KB 2
0
|
|||||||||||||||||||
20. jun 2019
19:30
KB 5
5
Valby 4
3
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2019
19:45
Union 2
5
KB 5
1
|
|||||||||||||||||||
20. aug 2019
19:00
FB 2
1
FB 8
6
|
|||||||||||||||||||
22. aug 2019
18:00
Viktoria
4
Deportivo Cobayas
1
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2019
18:30
Hellas
4
Sønderbro Fight
2
|
|||||||||||||||||||
29. aug 2019
20:15
HIK
0
Únigadores Sports Club
10
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2019
20:00
Amager FF
0
Real Copenhagen
10
|
|||||||||||||||||||
03. sep 2019
20:30
KB
CIK
HMH
|
|||||||||||||||||||
04. sep 2019
18:45
B 1903
3
Østerbro IF
1
|
|||||||||||||||||||
18. sep 2019
18:00
Hellas
2
Union 2
5
|
|||||||||||||||||||
18. sep 2019
21:00
FB 8
4
Únigadores Sports Club
2
|
|||||||||||||||||||
26. sep 2019
18:45
B 1903
6
CIK
4
|
|||||||||||||||||||
01. okt 2019
18:00
Real Copenhagen
5
Viktoria
3
|
|||||||||||||||||||
11. okt 2019
19:45
Union 2
3
B 1903
2
|
|||||||||||||||||||
15. okt 2019
19:00
FB 8
4
Real Copenhagen
1
|
|||||||||||||||||||
25. okt 2019
18:30
Union 2
2
FB 8
6
|
Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles.
Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid
1. runde - 1. april - 5. maj (bemærk påsken 14. - 22. april)
2. runde - 6. maj - 2. juni
3. runde - 3. juni - 23. juni
4. runde - 12. august - 8. september
5. runde - 9. - 29. september
Semifinaler - 30. september - 13. oktober
Finale - fredag den 25. oktober, kl. 18:30 på Frederiksberg IP, kunst
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.
DBU København påsætter dommere i semifinaler og finale.
Skulle der være problemer med at få planlagt kampene, så kontakt DBU Københavns administration v/Martin Munk på munk@dbukoebenhavn.dk