|
181261
|
ti02-04 2019
|
20:30
|
|
|
HIK
|
|
|
|
181258
|
on03-04 2019
|
19:00
|
|
|
Dragør Bk
|
|
|
|
|
181259
|
to04-04 2019
|
18:30
|
|
|
Kunst, Tårnby Stadion
|
|
|
|
|
181260
|
fr05-04 2019
|
20:15
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
181267
|
ma08-04 2019
|
20:30
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
UHT
|
|
|
181263
|
ti09-04 2019
|
19:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
|
181266
|
on10-04 2019
|
20:15
|
|
|
Sundby Idrætspark
|
|
|
|
181265
|
sø14-04 2019
|
16:30
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
181264
|
ma22-04 2019
|
19:00
|
|
|
Kastrup IA ved Diget
|
|
|
|
181272
|
ti23-04 2019
|
19:00
|
|
|
Engdraget
|
|
|
|
|
181269
|
on24-04 2019
|
19:00
|
|
|
Dragør Bk
|
|
|
|
181271
|
on24-04 2019
|
20:30
|
|
|
HIK
|
|
|
|
181270
|
to25-04 2019
|
18:30
|
|
|
Kunst, Tårnby Stadion
|
|
|
|
181268
|
to25-04 2019
|
19:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
181277
|
ma29-04 2019
|
20:00
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
181273
|
ti30-04 2019
|
18:00
|
|
|
Kastrup IA ved Diget
|
|
|
|
181276
|
on01-05 2019
|
20:00
|
|
|
Sundby Idrætspark
|
|
|
|
181262
|
to02-05 2019
|
19:30
|
|
|
Engdraget
|
|
|
|
181275
|
fr03-05 2019
|
20:15
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
181274
|
sø05-05 2019
|
15:15
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
181281
|
ti07-05 2019
|
20:15
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
181279
|
on08-05 2019
|
19:00
|
|
|
Dragør Bk
|
|
|
|
181278
|
to09-05 2019
|
19:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
181282
|
to09-05 2019
|
19:00
|
|
|
Engdraget
|
|
|
|
181280
|
lø11-05 2019
|
10:30
|
|
|
Kastrup IA ved Diget
|
|
|
|
181287
|
ma13-05 2019
|
20:00
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
UHT
|
|
|
181284
|
ti14-05 2019
|
19:00
|
|
|
Engdraget
|
|
|
|
181285
|
ti14-05 2019
|
21:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
181286
|
on15-05 2019
|
20:00
|
|
|
Sundby Idrætspark
|
|
|
|
181283
|
to16-05 2019
|
18:30
|
|
|
Kunst, Tårnby Stadion
|
|
|
|
181292
|
ti21-05 2019
|
19:00
|
|
|
Engdraget
|
|
|
|
181291
|
on22-05 2019
|
20:00
|
|
|
HIK
|
|
|
|
181288
|
to23-05 2019
|
19:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
181289
|
lø25-05 2019
|
10:30
|
|
|
Kastrup IA ved Diget
|
|
|
|
181290
|
sø26-05 2019
|
15:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
181297
|
ma03-06 2019
|
20:00
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
181295
|
ma03-06 2019
|
21:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
181294
|
to06-06 2019
|
18:30
|
|
|
Kunst, Tårnby Stadion
|
|
|
|
181296
|
to06-06 2019
|
19:00
|
|
|
Engdraget
|
|
|
|
181293
|
to06-06 2019
|
19:00
|
|
|
Dragør Bk
|
|
|
|
181302
|
ti11-06 2019
|
20:00
|
|
|
Sundby Idrætspark
|
|
|
|
181301
|
ti11-06 2019
|
20:30
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
181298
|
to13-06 2019
|
19:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
181299
|
lø15-06 2019
|
10:30
|
|
|
Kastrup IA ved Diget
|
|
|
|
181300
|
sø16-06 2019
|
13:30
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
De tre bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 1 og 2 rykker op efter 2019 forår.
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Nedrykning:
Nr. 10 fra både pulje 1 og 2 samt dårligste nr. 9 på tværs af pulje 1 og 2 rykker ned
a) flest udeblivelser
b) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
c) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
d) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
e) lodtrækning