|
219811
|
ti09-04 2019
|
19:45
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
219807
|
ti09-04 2019
|
21:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
|
219810
|
on10-04 2019
|
18:15
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
|
219809
|
lø13-04 2019
|
13:45
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
UMH
|
|
|
219808
|
sø14-04 2019
|
11:30
|
|
|
Kunst, KB, P. Bangs Vej
|
|
|
|
219815
|
on24-04 2019
|
19:00
|
|
|
Lersøparken
|
|
|
|
|
219813
|
to25-04 2019
|
19:30
|
|
|
Kunst, KB, P. Bangs Vej
|
|
|
|
219816
|
lø27-04 2019
|
12:45
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
219812
|
sø28-04 2019
|
12:00
|
|
|
Bavnehøj Idrætsanlæg
|
|
|
|
219814
|
sø28-04 2019
|
17:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
|
219818
|
ti30-04 2019
|
18:30
|
|
|
Grønnemosen
|
UMH
|
|
|
219821
|
ti30-04 2019
|
19:45
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
219820
|
on01-05 2019
|
18:15
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
219817
|
sø05-05 2019
|
10:45
|
|
|
Bavnehøj Idrætsanlæg
|
|
|
|
219825
|
ma06-05 2019
|
19:00
|
|
|
Lersøparken
|
|
|
|
219819
|
ma06-05 2019
|
19:30
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
219822
|
ti07-05 2019
|
21:00
|
|
|
Kunst, KB, P. Bangs Vej
|
|
|
|
219826
|
lø11-05 2019
|
12:45
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
219824
|
lø11-05 2019
|
13:45
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
219823
|
sø12-05 2019
|
17:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
219828
|
ti14-05 2019
|
18:30
|
|
|
Grønnemosen
|
|
|
|
219831
|
ti14-05 2019
|
19:45
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
219830
|
on15-05 2019
|
18:15
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
219829
|
on15-05 2019
|
20:45
|
|
|
Kunst, KB, P. Bangs Vej
|
|
|
|
219827
|
sø19-05 2019
|
10:00
|
|
|
Bavnehøj Idrætsanlæg
|
|
|
|
219832
|
ti21-05 2019
|
19:30
|
|
|
Grønnemosen
|
|
|
|
219835
|
on22-05 2019
|
19:00
|
|
|
Lersøparken
|
|
|
|
219833
|
on22-05 2019
|
21:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
219836
|
lø25-05 2019
|
11:30
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
219834
|
sø26-05 2019
|
13:45
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
219837
|
ti28-05 2019
|
18:30
|
|
|
Grønnemosen
|
|
|
|
219840
|
ti28-05 2019
|
19:45
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
HMH
|
|
|
219841
|
lø01-06 2019
|
12:45
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
UMH
|
|
|
219839
|
lø01-06 2019
|
13:45
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
219838
|
sø02-06 2019
|
17:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
219846
|
ma03-06 2019
|
19:00
|
|
|
Lersøparken
|
|
|
|
219845
|
on05-06 2019
|
18:15
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
219842
|
to06-06 2019
|
20:00
|
|
|
Bavnehøj Idrætsanlæg
|
|
|
|
219843
|
to06-06 2019
|
21:00
|
|
|
Kunst, KB, P. Bangs Vej
|
|
|
|
219844
|
lø08-06 2019
|
10:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
219851
|
ti11-06 2019
|
19:30
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
219850
|
lø15-06 2019
|
10:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
219848
|
lø15-06 2019
|
11:15
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
219849
|
lø15-06 2019
|
11:15
|
|
|
Valby Idrætspark
|
HHT
|
|
|
219847
|
lø15-06 2019
|
12:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
HHT
|
|
Oprykning:
De 16 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljerne 1 - 8 rykker op.
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning
Nedrykning:
De tre dårligste nr. 10 på tværs af puljerne 1 - 8 rykker ned.
Dårligste nr. 10 findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) flest udeblivelser
b) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
c) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
d) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
e) lodtrækning
7M Event dag for 7M kvinder og herrer