|
191101
|
fr05-04 2019
|
17:45
|
|
|
Valby Idrætspark
|
HHT
|
|
|
191104
|
fr05-04 2019
|
19:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
|
191100
|
sø07-04 2019
|
17:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
|
191107
|
to11-04 2019
|
18:30
|
|
|
Gadelandet
|
|
|
|
191105
|
lø13-04 2019
|
11:15
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
|
|
|
191108
|
lø13-04 2019
|
15:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
|
191109
|
sø14-04 2019
|
13:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
191102
|
ti16-04 2019
|
19:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
191114
|
fr26-04 2019
|
18:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
191112
|
fr26-04 2019
|
18:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
|
191111
|
lø27-04 2019
|
15:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
191110
|
sø28-04 2019
|
13:30
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
|
|
|
191116
|
to09-05 2019
|
19:00
|
|
|
Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
|
|
|
|
191117
|
lø11-05 2019
|
11:15
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
191119
|
sø12-05 2019
|
13:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
191115
|
sø12-05 2019
|
15:15
|
|
|
Grøndal Multicenter
|
|
|
|
191130
|
fr17-05 2019
|
18:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
191128
|
sø19-05 2019
|
11:45
|
|
|
Grøndal Multicenter
|
|
|
|
191120
|
sø19-05 2019
|
13:30
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
|
|
|
191121
|
ma20-05 2019
|
21:00
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
191446
|
ti21-05 2019
|
19:45
|
|
|
Grøndal Multicenter
|
|
|
|
191132
|
to23-05 2019
|
18:30
|
|
|
Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
|
|
|
|
191131
|
fr24-05 2019
|
19:45
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
191447
|
sø26-05 2019
|
11:45
|
|
|
Valby Idrætspark
|
HHT
|
|
|
191450
|
to30-05 2019
|
18:30
|
|
|
Gadelandet
|
UHT
|
|
|
191452
|
fr31-05 2019
|
19:45
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
191448
|
sø02-06 2019
|
11:45
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
|
|
|
191449
|
sø02-06 2019
|
11:45
|
|
|
Grøndal Multicenter
|
UHT
|
|
|
191454
|
ti11-06 2019
|
19:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
191456
|
on12-06 2019
|
18:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
191455
|
on12-06 2019
|
19:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
191457
|
to13-06 2019
|
19:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
UHT
|
|
|
191458
|
fr21-06 2019
|
18:30
|
|
|
Vanløse Idrætspark
|
|
|
|
191459
|
fr21-06 2019
|
18:30
|
|
|
Grøndal Multicenter
|
UHT
|
|
|
191460
|
fr21-06 2019
|
18:30
|
|
|
Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
|
HHT
|
|
|
196544
|
fr21-06 2019
|
18:30
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
UHT
|
|
De ti bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 18 - 22 rykker op.
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Copenhagen Celtic i pulje 19 er ikke oprykningsberettiget. Dette hold vil derfor ikke komme i betragtning og skal springes over, når man skal afgøre de øvrige holds placering i pulje 19 efter sæsonafslutning i foråret.
Nedrykning:
Ingen