Søg
Hvad vil du søge efter?
Indhold og nyheder
Stillinger, resultater, klubber og hold
Kontakt os
Turneringsvagten
Økonomiregulativ
Web-tv
Log ind
Opret profil
DBU KØBENHAVN
Hvad vil du søge efter?
Indhold og nyheder
Stillinger, resultater, klubber og hold
Klub/hold
Række
Spillested
Kamp
Find klub nær dig
Udvidet kampsøgning
Livescore
Find en klub eller et hold
Vælg forbund eller union
Dansk Boldspil-Union
DBU Sjælland
DBU Jylland
DBU Fyn
DBU København
DBU Lolland-Falster
DBU Bornholm
DBU Jylland Region 1
DBU Jylland Region 2
DBU Jylland Region 3
DBU Jylland Region 4
Vælg køn
Vælg
Herrer
Kvinder
Vælg aldersgruppe
M+65
M+70
M+75
M+60
M+55
M+50
M+45
M+40
K+36
K+29
M+32
Senior
U19
U18
U17
U16
U15
U14
U13
U12
U11
U10
U9
U8
U7
U6
U5
U4
Vælg sæson
Nuværende
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2001
Søg
FA 2000
U14 Drenge Liga 2 (08) efterår, Pulje B2
Stilling
Info
Kampprogram
Karantæner
Kampprogram for pulje
Kampnr
Dato
Tid
Hjemme
Ude
Spillested
Resultat
173457
ma
16-08 2021
18:00
BK Frem
FA 2000
Valby Idrætspark
8
-
2
16. aug 2021
18:00
BK Frem
8
FA 2000
2
173577
sø
22-08 2021
12:00
FA 2000
A27
Jens Jessens Vej
0
-
5
22. aug 2021
12:00
FA 2000
0
A27
5
173584
lø
28-08 2021
14:00
Aakanden GF
FA 2000
Gentofte Sportspark Vest
6
-
2
28. aug 2021
14:00
Aakanden GF
6
FA 2000
2
173590
sø
05-09 2021
12:00
FA 2000
Hørsholm-Usserød IK
Jens Jessens Vej
0
-
3
05. sep 2021
12:00
FA 2000
0
Hørsholm-Usserød IK
3
174923
sø
12-09 2021
12:00
FA 2000
Ringsted IF
Jens Jessens Vej
4
-
1
12. sep 2021
12:00
FA 2000
4
Ringsted IF
1
175024
sø
19-09 2021
12:00
IF Skjold Birkerød
FA 2000
Birkerød Stadion
1
-
2
19. sep 2021
12:00
IF Skjold Birkerød
1
FA 2000
2
175027
sø
26-09 2021
12:00
FA 2000
Lyngby Boldklub 1921 (2)
Jens Jessens Vej
2
-
1
26. sep 2021
12:00
FA 2000
2
Lyngby Boldklub 1921 (2)
1
175033
lø
02-10 2021
11:00
BK Friheden
FA 2000
Avedøre Stadion
1
-
0
02. okt 2021
11:00
BK Friheden
1
FA 2000
0
175037
sø
10-10 2021
12:00
FA 2000
Greve Fodbold
Jens Jessens Vej
3
-
1
10. okt 2021
12:00
FA 2000
3
Greve Fodbold
1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på
mail
eller på tlf:
4632 3366
U14 Drenge Liga 2 (08) efterår
Pulje A med 10 hold består udelukkende af klubber med licens (pulje A fastlagt efter tildelt licensplacering).
Pulje B pulje 1 og 2 som er sidestillet består af resterende licensklubber samt klubber valgt uden licens.
Alle puljer afvikles som enkeltturnering og der er en oprykker fra begge B puljer til forårets Pulje A.
Endvidere er der en oprykker fra hver LU til forårets B puljer.
Log ind
Brugernavn
Adgangskode
Husk mig til næste gang
Log ind
Glemt adgangskode?
Opret ny profil
Indtast din e-mail, så sender vi dig en mail hvorfra du kan nulstille din kode.
E-Mail
Nulstil adgangskode
Fortryd
Pulje A med 10 hold består udelukkende af klubber med licens (pulje A fastlagt efter tildelt licensplacering).
Pulje B pulje 1 og 2 som er sidestillet består af resterende licensklubber samt klubber valgt uden licens.
Alle puljer afvikles som enkeltturnering og der er en oprykker fra begge B puljer til forårets Pulje A.
Endvidere er der en oprykker fra hver LU til forårets B puljer.