MENU
GRÆSBANERNE PÅ AMAGER ER ÅBNE FOR KAMP OG TRÆNING I WEEKENDEN

Fr.holm Sydhavnen //

Serie 2, P4 18/19

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
551662
18-08 2018
Kl. 15:00
Fr.holm Sydhavnen VLI Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 2
551672
fr
24-08 2018
Kl. 18:15
FC Randoms Fr.holm Sydhavnen Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 2
551675
01-09 2018
Kl. 15:00
Fr.holm Sydhavnen Sønderbro Fight Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 1
551796
on
05-09 2018
Kl. 19:00
Amager FF Fr.holm Sydhavnen Kunst, John Tranums Alle
2 - 4
551892
to
13-09 2018
Kl. 19:30
Nørrebro United Fr.holm Sydhavnen Ryparken Idrætsanlæg
2 - 3
552001
fr
21-09 2018
Kl. 18:15
Bk. Heimdal Fr.holm Sydhavnen Kunst, Fælledparken
1 - 3
552026
29-09 2018
Kl. 15:00
Fr.holm Sydhavnen Valby Bk. Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 1
552031
06-10 2018
Kl. 13:00
BK Rødovre Fr.holm Sydhavnen Rødovre Stadion
5 - 0
552040
13-10 2018
Kl. 15:00
Fr.holm Sydhavnen CIK Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 1
552046
20-10 2018
Kl. 13:00
Bispebjerg Bk. Fr.holm Sydhavnen Ryparken Idrætsanlæg
3 - 0
552054
27-10 2018
Kl. 15:00
Fr.holm Sydhavnen FK6K Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 2
551859
fr
02-11 2018
Kl. 19:45
Fr.holm Sydhavnen FC Nyhavn Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 1
552061
10-11 2018
Kl. 13:00
Bk. Stefan Fr.holm Sydhavnen Kunst, Grøndal Centret
3 - 3
552074
06-04 2019
Kl. 15:00
Fr.holm Sydhavnen FC Randoms Kunst, Valby IP, tribunen
6 - 0
552082
13-04 2019
Kl. 13:00
Sønderbro Fight Fr.holm Sydhavnen Kløvermarkens Idrætsanlæg
1 - 5
552377
to
18-04 2019
Kl. 11:45
Fr.holm Sydhavnen Amager FF Kunst, Valby IP, tribunen
3 - 0
552385
ma
22-04 2019
Kl. 13:30
FC Nyhavn Fr.holm Sydhavnen Kløvermarkens Idrætsanlæg
1 - 0
552390
04-05 2019
Kl. 15:00
Fr.holm Sydhavnen Nørrebro United Kunst, Valby IP, tribunen
4 - 2
552411
11-05 2019
Kl. 15:00
Fr.holm Sydhavnen Bk. Heimdal Kunst, Valby IP, tribunen
UHT

Udehold taberdømt

552476
18-05 2019
Kl. 15:00
Valby Bk. Fr.holm Sydhavnen Valby IP, tribunen
1 - 1
552485
25-05 2019
Kl. 15:00
Fr.holm Sydhavnen BK Rødovre Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 2
552491
01-06 2019
Kl. 13:00
CIK Fr.holm Sydhavnen Kløvermarkens Idrætsanlæg
0 - 2
552517
08-06 2019
Kl. 15:00
Fr.holm Sydhavnen Bispebjerg Bk. Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 2
552523 fr
14-06 2019
Kl. 18:30
FK6K Fr.holm Sydhavnen Kløvermarkens Idrætsanlæg
HHT

Hjemmehold taberdømt

552069
ma
17-06 2019
Kl. 20:15
VLI Fr.holm Sydhavnen Kunst, Jens Jessens Vej
2 - 1
552531
22-06 2019
Kl. 15:00
Fr.holm Sydhavnen Bk. Stefan Kunst, Valby IP, tribunen
2 - 1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
Nr. 1 og 2 rykker op i Serie 1 pulje 2. 

Nr. 3 rykker op, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold fra Serie 1, pulje 3 til Københavnsserien efter 2019 forår.

Nedrykning: 
Antallet af hold, der rykker ned i Serie 3 pulje 7 svarer til antallet af DBU København 1.-hold, der rykker ud af Københavnsserien 2018/19.
 
Dog rykker nr. 14 altid ned.
 
 

Log ind