Søg
Hvad vil du søge efter?
Indhold og nyheder
Stillinger, resultater, klubber og hold
Kontakt os
Turneringsvagten
Økonomiregulativ
Web-tv
Log ind
Opret profil
DBU KØBENHAVN
Hvad vil du søge efter?
Indhold og nyheder
Stillinger, resultater, klubber og hold
Klub/hold
Række
Spillested
Kamp
Find klub nær dig
Udvidet kampsøgning
Livescore
Find en klub eller et hold
Vælg forbund eller union
Dansk Boldspil-Union
DBU Sjælland
DBU Jylland
DBU Fyn
DBU København
DBU Lolland-Falster
DBU Bornholm
DBU Jylland Region 1
DBU Jylland Region 2
DBU Jylland Region 3
DBU Jylland Region 4
Vælg køn
Vælg
Herrer
Kvinder
Vælg aldersgruppe
M+65
M+70
M+75
M+60
M+55
M+50
M+45
M+40
K+36
K+29
M+32
Senior
U19
U18
U17
U16
U15
U14
U13
U12
U11
U10
U9
U8
U7
U6
U5
U4
Vælg sæson
Nuværende
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2001
Søg
B 1960
Herre Senior 2 7M Efterår, P3
Stilling
Info
Kampprogram
Karantæner
Kampprogram for pulje
Kampnr
Dato
Tid
Hjemme
Ude
Spillested
Resultat
764971
to
27-08 2020
18:00
Østerbro IF 3
B 1960
Fælledparken
4
-
1
27. aug 2020
18:00
Østerbro IF 3
4
B 1960
1
764977
on
02-09 2020
18:00
Fremad Valby 2
B 1960
Valby Idrætspark
2
-
3
02. sep 2020
18:00
Fremad Valby 2
2
B 1960
3
764985
ti
08-09 2020
18:30
B 1960
Husum
Grønnemosen
1
-
2
08. sep 2020
18:30
B 1960
1
Husum
2
764990
ti
15-09 2020
18:30
B 1960
Olympic Amager KIF
Grønnemosen
3
-
4
15. sep 2020
18:30
B 1960
3
Olympic Amager KIF
4
764994
sø
27-09 2020
14:00
KFUM
B 1960
Emdrupparken
2
-
2
27. sep 2020
14:00
KFUM
2
B 1960
2
765000
ti
29-09 2020
18:00
B 1960
Nørrebro United 6
Grønnemosen
3
-
0
29. sep 2020
18:00
B 1960
3
Nørrebro United 6
0
765005
ti
13-10 2020
20:30
KB 2
B 1960
Kunst, KB, P. Bangs Vej
2
-
3
13. okt 2020
20:30
KB 2
2
B 1960
3
765006
on
21-10 2020
21:00
HB 4
B 1960
Fælledparken
1
-
3
21. okt 2020
21:00
HB 4
1
B 1960
3
765014
lø
24-10 2020
14:00
B 1960
FB 2
Grønnemosen
2
-
6
24. okt 2020
14:00
B 1960
2
FB 2
6
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på
mail
eller på tlf:
3927 7144
SLUTSTILLINGER FOR HALVÅRSTURNERINGER EFTERÅR 2020
Sådan afvikles de udsatte turneringskampe
Oprykning:
De 6 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 4 puljer rykker op
Nedrykning
: Nr. 8, 9 og 10 i hver af de 4 puljer
Log ind
Brugernavn
Adgangskode
Husk mig til næste gang
Log ind
Glemt adgangskode?
Opret ny profil
Indtast din e-mail, så sender vi dig en mail hvorfra du kan nulstille din kode.
E-Mail
Nulstil adgangskode
Fortryd
Sådan afvikles de udsatte turneringskampe
Oprykning: De 6 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 4 puljer rykker op
Nedrykning: Nr. 8, 9 og 10 i hver af de 4 puljer