Futsal 2018/19

DBU Københavns herrerækker

Futsal Herresenior A-Niveau (Pulje 1)

1

 

FC Nordhavn

 

14

11

0

3

100

-

61

33

                         

2

 

Bk. Viktoria

 

14

9

1

4

96

-

85

28

                         

3

 

Føroyar

 

14

9

0

5

110

-

82

27

                         

4

 

Brønshøj BK

 

14

8

1

5

93

-

74

25

                         

5

 

Copenhagen Calcio

 

14

8

1

5

74

-

78

25

                         

6

 

Nørrebro BK Futsal 2

 

14

6

1

7

65

-

70

19

                         

7

 

Sundby Bk.

 

12

1

0

11

46

-

91

3 udgået

                         

8

 

Arctos

 

12

0

0

12

5

-

48

0 udgået

                         

Futsal Herresenior A-Niveau (Pulje 2)

1

 

Volvox

 

8

6

1

1

49

-

32

19

                         

2

 

FH Sat Af

 

8

4

2

2

51

-

43

14

                         

3

 

BK Union

 

8

3

1

4

32

-

38

10

                         

4

 

Ørestad

 

8

3

0

5

41

-

48

9

                         

5

 

SC Amager

 

8

1

2

5

35

-

47

5

!

                       

Futsal Herresenior B-Niveau

1

 

B 1903

 

12

9

1

2

80

-

35

28

                         

2

 

Skovshoved

 

12

9

1

2

82

-

42

28

                         

3

 

Brønshøj 3

 

12

8

1

3

63

-

41

25

                         

4

 

Hellas

 

12

8

1

3

71

-

54

25

                         

5

 

Husum

 

12

8

0

4

51

-

43

24

                         

6

 

FB

 

12

6

3

3

50

-

43

21

!

                       

7

 

Nørrebro United

 

12

6

2

4

57

-

41

20

!

                       

8

 

ØKF

 

12

5

1

6

47

-

40

16

!

                       

9

 

KB

 

12

5

0

7

45

-

41

15

                         

10

 

FC Nanoq

 

12

5

0

7

35

-

63

15

!

                       

11

 

KFB

 

12

0

0

12

20

-

93

0

!

                       

12

 

Amager FF

 

11

2

0

9

15

-

43

6 udgået

                         

13

 

Hekla

 

11

1

0

10

22

-

59

3 udgået

                         

Futsal Herresenior C-Niveau (Pulje 1)

1

 

Nandrup CdF

 

11

10

0

1

58

-

21

30

                         

2

 

Real Copenhagen

 

11

9

1

1

56

-

35

28

                         

3

 

HB

 

11

7

2

2

53

-

23

23

                         

4

 

Brønshøj (2)

 

11

7

1

3

43

-

34

22

                         

5

 

Olympia

 

11

7

0

4

60

-

43

21

                         

6

 

VLI (1)

 

11

6

0

5

57

-

53

18

                         

7

 

FB (2)

 

11

6

0

5

46

-

39

18

!

                       

8

 

Vigerslev 2

 

11

4

0

7

48

-

58

12

!

                       

9

 

Østerbro

 

11

3

0

8

40

-

76

9

                         

10

 

HIK

 

11

3

0

8

23

-

46

9

!

                       

11

 

B 1950 (1)

 

10

1

0

9

18

-

46

3 udgået

                         

12

 

Arctos

 

10

0

0

10

4

-

32

0 udgået

                         

Futsal Herresenior C-Niveau (Pulje 2)

1

 

Skovshoved

 

8

6

1

1

60

-

34

19

!

                       

2

 

Brønshøj (1)

 

8

6

0

2

56

-

39

18

                         

3

 

VLI (2)

 

8

5

1

2

49

-

26

16

                         

4

 

Føroyar

 

8

4

1

3

31

-

22

13

                         

5

 

FB (1)

 

8

4

1

3

40

-

35

13

!

                       

6

 

Real l' Hôpital

 

8

4

0

4

21

-

18

12

!

                       

7

 

FC Udfordringen

 

8

3

0

5

16

-

44

9

!

                       

8

 

Vigerslev

 

8

1

2

5

37

-

46

5

                         

9

 

KB

 

8

0

0

8

16

-

62

0

!

                       

DBU Københavns Kvinde-rækker

Futsal Kvindesenior A-Niveau

1

 

Sundby

 

7

6

0

1

72

-

16

18

                         

2

 

KFUM

 

7

5

0

2

29

-

17

15

                         

3

 

FC Damsø

 

7

4

0

3

22

-

23

12

                         

4

 

AB Tårnby

 

7

4

0

3

25

-

16

12

!

                       

5

 

Skjold

 

7

4

0

3

11

-

14

12

!

                       

6

 

FB

 

7

3

0

4

19

-

31

9

                         

7

 

Valby

 

7

2

0

5

22

-

38

6

                         

8

 

Medicinernes

 

7

0

0

7

10

-

55

0

                         

Futsal Kvindesenior B-Niveau

1

 

Sundby

 

11

11

0

0

80

-

14

33

                         

2

 

GVI

 

11

8

1

2

55

-

19

25

                         

3

 

Heimdal

 

11

8

1

2

44

-

25

25

                         

4

 

VLI

 

11

7

0

4

32

-

25

21

                         

5

 

ØKF

 

11

5

0

6

25

-

44

15

                         

6

 

Skjold

 

11

5

0

6

26

-

25

15

!

                       

7

 

Valby

 

11

4

2

5

28

-

35

14

                         

8

 

Nørrebro United

 

11

4

1

6

18

-

26

13

                         

9

 

HB

 

11

4

1

6

21

-

34

13

!

                       

10

 

Nørrebro FF

 

11

3

0

8

18

-

50

9

                         

11

 

FC Damsø

 

11

2

0

9

17

-

52

6

                         

12

 

USG Q

 

11

1

2

8

17

-

32

5

!

                       

DBU Københavns drenge-rækker

Futsal U19 Drenge (00-01)

1

 

Kastrup

 

3

3

0

0

13

-

6

9

                         

2

 

Vestia

 

3

2

0

1

7

-

6

6

!

                       

3

 

Skjold

 

3

1

0

2

21

-

19

3

                         

4

 

HIK

 

3

0

0

3

8

-

18

0

!

                       

Futsal U17 Drenge - DM Kval (02-03) ugeturnering

1

 

Vanløse

 

4

3

1

0

26

-

13

10

                         

2

 

JB Futsal Gentofte

 

4

3

0

1

34

-

13

9

                         

3

 

Kastrup

 

4

2

0

2

11

-

16

6

                         

4

 

Ballerup BK

 

4

1

0

3

7

-

27

3

!

                       

5

 

Sundby/Fremad A (1)

 

4

0

1

3

1

-

10

1

!

                       

Futsal U15 Drenge - DM Kval (04) ugeturnering

1

 

JB Futsal Gentofte (1)

 

3

3

0

0

22

-

4

9

                         

2

 

Dragør BK

 

3

1

0

2

8

-

10

3

                         

3

 

JB Futsal Gentofte (2)

 

3

1

0

2

4

-

9

3

                         

4

 

GVI

 

3

1

0

2

8

-

19

3

                         

Futsal U14 Drenge B (05) stævneform (Pulje 1)

1

 

Fremad Amager (1)

 

6

6

0

0

19

-

2

18

 

2

 

GVI (1)

 

6

4

0

2

12

-

3

12

 

3

 

JB Futsal Gentofte (1)

 

6

2

0

4

7

-

15

6

 

4

 

Nørrebro United

 

6

0

0

6

0

-

18

0

!

Futsal U14 Drenge B (05) stævneform (Pulje 2)

1

 

Dragør BK

 

4

3

0

1

12

-

4

9

 

2

 

GVI (2)

 

4

3

0

1

10

-

6

9

 

3

 

JB Futsal Gentofte (2)

 

4

0

0

4

0

-

12

0

!

Pigeungdom - kun fællesrækker med DBU Sjælland. Kun rækker med deltagelse fra DBU København-klubber taget med.

U18 Piger Futsal A (01)

1

 

BSF

 

8

5

3

0

9

-

1

18

 

2

 

Allerød Fodbold Klub

 

8

5

1

2

8

-

2

16

 

3

 

Hillerød Fodbold

1)

8

3

2

3

6

-

4

11

 

4

 

VIF/HIC (1)

2)

8

2

0

6

6

-

10

6

 

5

 

Sundby Bk.

 

8

2

0

6

4

-

16

6 udgået

 

U18 Piger Futsal B (01) (Pulje 2)

1

 

B. 73, Slagelse

 

6

5

0

1

12

-

2

15

                         

2

 

Solrød FC (2)

 

6

4

0

2

10

-

4

12

                         

3

 

KFUM

 

6

2

0

4

6

-

13

6

!

                       

4

 

Rosenhøj BK

 

6

1

0

5

3

-

12

3

                         

U16 Piger Futsal A (03)

1

 

B. 73, Slagelse

 

10

7

1

2

10

-

4

22

                         

2

 

Roskilde Pigefodbold

 

10

6

1

3

17

-

5

19

                         

3

 

B93

 

10

5

3

2

8

-

5

18

                         

4

 

Allerød Fodbold Klub

 

10

2

5

3

6

-

7

11

                         

5

 

BSF

 

10

2

1

7

4

-

19

7

                         

6

 

Sundby

 

10

1

3

6

8

-

13

6

                         

U14 Piger A Futsal (05) (Pulje 1)

1

 

BSF (1)

 

8

4

3

1

4

-

1

15

                         

2

 

Roskilde Pigefodbold (2)

 

8

3

4

1

5

-

2

13

                         

3

 

Sundby

 

8

3

3

2

3

-

3

12

                         

4

 

Lynge-Broby IF

 

8

3

2

3

3

-

3

11

                         

5

 

AB Tårnby

 

8

1

0

7

2

-

8

3

                         

U14 Piger A Futsal (05) (Pulje 2)

1

 

Roskilde Pigefodbold (1)

 

8

8

0

0

20

-

0

24

                         

2

 

BSF (2)

 

8

4

1

3

10

-

6

13

                         

3

 

Fremad Valby

 

8

3

1

4

8

-

12

10

                         

4

 

B. 73, Slagelse

 

8

1

3

4

3

-

16

6

                         

5

 

Nykøbing FC

 

8

0

3

5

3

-

10

3

                         

U14 Piger B Futsal (05) (Pulje 2)

1

 

BSF

 

6

4

1

1

7

-

2

13

                         

2

 

Hellas

 

6

4

0

2

9

-

3

12

                         

3

 

Jægersborg (1)

 

6

2

2

2

5

-

3

8

                         

4

 

Lyngby Boldklub 1921

 

6

0

1

5

1

-

14

1

                         

U14 Piger B Futsal (05) (Pulje 3)

1

 

Ishøj IF

 

8

5

2

1

11

-

4

17

                         

2

 

AB Tårnby

 

8

3

2

3

10

-

10

11

                         

3

 

Hvidovre

 

8

3

1

4

7

-

14

10

                         

4

 

Roskilde Pigefodbold

 

8

2

3

3

9

-

9

9

                         

5

 

Jægersborg (2)

 

8

2

2

4

7

-

7

8

                         

U13 Pige B Futsal (06) (Pulje 2)

1

 

Roskilde Pigefodbold

 

8

5

2

1

12

-

4

17

                         

2

 

Tuse IF

 

8

4

3

1

7

-

2

15

                         

3

 

Hvidovre

 

8

3

4

1

8

-

4

13

                         

4

 

Hareskov IF

 

8

1

3

4

9

-

12

6

                         

5

 

Hellas

 

8

0

2

6

1

-

15

2