Futsal 2017/18

Futsal Københavnsserien

1

 

LA 12

 

8k

 

 

 

81

-

24

21p

 

2

 

Nørrebro Bk Futsal 2

 

8k

 

 

 

71

-

40

17p

                         

3

 

Føroyar

 

8k

 

 

 

61

-

54

15p

                         

4

 

Brønshøj

 

8k

 

 

 

58

-

68

15p

                         

5

 

Skovshoved

 

8k

 

 

 

59

-

60

13p

!

                       

6

 

Ørestad

 

8k

 

 

 

52

-

50

10p

                         

7

 

Volvox

 

8k

 

 

 

56

-

71

9p

                         

8

 

CPH Beach Soccer Club

 

8k

 

 

 

35

-

39

6p

                         

9

 

Sønderbro Fight

 

8k

 

 

 

48

-

115

0p

                         

Futsal Serie 1 (Pulje 1)

1

 

Copenhagen Calcio

 

11k

71

-

28

33p

 

2

 

Nørrebro FF

 

11k

84

-

57

27p

 

3

 

Brønshøj 2

 

11k

51

-

33

23p

                         

4

 

Føroyar 2

 

11k

88

-

46

21p

!

                       

5

 

HB 2

 

11k

43

-

43

19p

                         

6

 

Amalie

 

11k

55

-

58

17p

!

                       

7

 

Vigerslev

 

11k

47

-

41

15p

!

                       

8

 

Skovshoved 2

 

11k

43

-

54

12p

!

                       

9

 

Rikken

 

11k

45

-

57

9p

!

                       

10

 

Nørrebro United

 

11k

37

-

60

7p

                         

11

 

Nanoq

 

11k

34

-

103

3p

                         

12

 

Skjold

 

11k

24

-

42

9p

tr

                       

Futsal Serie 1 (Pulje 2)

1

 

Sundby

 

9k

49

-

28

21p

 

2

 

Brønshøj 3

 

9k

52

-

25

19p

 

3

 

Husum

 

9k

54

-

39

19p

                         

4

 

FB

 

9k

53

-

45

15p

                         

5

 

KB

 

9k

29

-

29

15p

                         

6

 

Føroyar 3

 

9k

33

-

28

14p

1!

                       

7

 

Skovshoved 3

 

9k

43

-

41

14p

                         

8

 

Hekla

 

9k

17

-

41

7p

!

                       

9

 

SC Amager 2

 

9k

19

-

58

0p

!

                       

10

 

Vanløse

 

9k

16

-

31

6p

tr

                       

Futsal Serie 2 (Pulje 1)

1

 

Nørrebro United

 

9k

66

-

36

19p

 

2

 

Skjold

 

9k

57

-

35

19p

 

3

 

Pioneren

 

9k

62

-

44

17p

                         

4

 

VLI (1)

 

9k

45

-

40

13p

                         

5

 

HB (1)

 

9k

45

-

32

12p

                         

6

 

Bispebjerg

 

9k

43

-

43

12p

!

                       

7

 

Vigerslev (1)

 

8k

32

-

37

9p

                         

8

 

Vanløse (1)

 

9k

20

-

73

9p

!

                       

9

 

FB (2)

 

9k

24

-

42

8p

2)

                       

10

 

Zahle Zebras

 

8k

32

-

44

7p

                         

Resultat af Vigerslev-Zahle Zebras ikke noteret

Futsal Serie 2 (Pulje 2)

1

 

Nordhavn

 

8k

55

-

26

22p

 

2

 

Real l' Hôpital

 

8k

51

-

30

19p

 

3

 

Stefan

 

8k

44

-

33

15p

                         

4

 

HIK

 

8k

35

-

29

13p

                         

5

 

Brønshøj 4

 

8k

33

-

56

12p

                         

6

 

FB 2

 

8k

51

-

41

10p

!

                       

7

 

Vigerslev 2

 

8k

37

-

34

10p

!

                       

8

 

Østerbro

 

8k

17

-

36

4p

!

                       

9

 

Hermanos

 

8k

3

-

41

0p

tr

                       

Futsal Serie 2 (Pulje 3)

1

 

Kastrup

 

8k

 

 

50

-

20

21p

!

2

 

Amager FF

 

8k

 

 

44

-

16

19p

 

3

 

Real Copenhagen

 

8k

 

 

64

-

31

18p

                         

4

 

Fremad Valby

 

8k

 

 

46

-

16

18p

                         

5

 

Dragør

 

8k

 

 

35

-

46

10p

!

                       

6

 

VLI 2

 

8k

 

 

20

-

40

9p

!

                       

7

 

Sundby KFUM

 

8k

 

 

21

-

44

6p

!

                       

8

 

Deaf Futsal Team

 

8k

 

 

24

-

50

3p

!

                       

9

 

Brønshøj 5

 

8k

 

 

26

-

67

3p

!

                       

! = udeblevet i mindst 1 kamp
tr = udgået undervejs i turneringen

Futsal Københavnsserien (Kvinder)

1

 

KFB

 

9k

 

 

 

88

-

16

27p

 

 

2

 

FB

 

9k

 

 

 

52

-

27

21p

                         

3

 

KFUM

 

9k

 

 

 

45

-

31

16p

                         

4

 

Skjold

 

9k

 

 

 

42

-

29

16p

                         

5

 

Føroyar

 

9k

 

 

 

35

-

42

13p

                         

6

 

FC Damsø 2

 

9k

 

 

 

36

-

35

10p

!

                       

7

 

GVI

 

9k

 

 

 

21

-

35

9p

!

                       

8

 

Valby

 

9k

 

 

 

32

-

57

7p

                         

9

 

Heimdal

 

9k

 

 

 

25

-

57

7p

                         

10

 

Hvidovre

 

9k

 

 

 

12

-

59

6p

tr

                       

Futsal Serie 1 (Kvinder) (Pulje 1)

1

 

B 93

 

7k

62

-

7

21p

 

2

 

AB Tårnby

 

7k

44

-

27

18p

                         

3

 

USG Q 2

 

7k

26

-

20

12p

                         

4

 

ØKF

 

7k

15

-

24

10p

                         

5

 

Medicinerne

 

7k

13

-

30

9p

                         

6

 

FB 2

 

7k

19

-

24

6p

                         

7

 

Nyhavn

 

7k

12

-

31

4p

!

                       

8

 

Østerbro

 

7k

7

-

35

3p

!

                       

Futsal Serie 1 (Kvinder) (Pulje 2)

1

 

Sundby

 

6k

50

-

15

16p

 

2

 

Østerbro 2

 

6k

25

-

21

13p

                         

3

 

Skjold 2

 

6k

17

-

21

10p

!

                       

4

 

VLI

 

6k

19

-

19

9p

                         

5

 

HB

 

6k

11

-

18

6p

!

                       

6

 

Valby 2

 

6k

12

-

22

4p

                         

7

 

Hvidovre 2

 

6k

7

-

25

3p

tr

                       

! = Udeblevet i mindst 1 kamp
tr = udgået undervejs i turneringen

Futsal U17 Drenge A DM Kval (01-02)

 

1

 

Vanløse

 

3k

10

-

4

9p

 

2

 

Avarta

 

3k

13

-

14

3p

                         

3

 

FB

 

3k

13

-

15

3p

                         

4

 

Skjold

 

3k

10

-

13

3p

                         

 

Futsal U17 Drenge B (01-02)

 

1

 

JB Futsal Gentofte

 

2k

18

-

6

6p

 

2

 

Kastrup

 

2k

6

-

10

3p

                         

3

 

Hellas

 

2k

7

-

15

0p

                         

 

Futsal U14 Drenge (04)

 

1

 

JB Futsal Gentofte

 

5k

 

 

39

-

12

15p

 

2

 

JB Futsal Gentofte 2

 

5k

 

 

30

-

10

12p

 

3

 

Dragør

 

5k

 

 

18

-

24

6p

 

4

 

KB (1)

 

4k

 

 

12

-

20

3p

 

5

 

KB (3)

 

4k

 

 

7

-

31

3p

 

6

 

AB Tårnby

 

5k

 

 

15

-

24

3p

!

 

I Kampen KB (1) – KB (3) er begge hold taberdømt

 

! = udeblevet i mindst 1 kamp

 

Futsal U13 Drenge A (05)

 

1

 

GVI

 

4k

33

-

13

12

 

 

2

 

HIK

 

4k

27

-

19

7

 

 

3

 

Kastrup

 

4k

14

-

23

4

!

                       

4

 

Sundby (1)

 

3k

8

-

21

3

                         

5

 

Sundby (2)

 

3k

8

-

14

0

!

                       

 

I kampen Sundby 1-Sundby 2 er begge holdt taberdømt p.g.a. manglende holdkort og kampen tæller derfor ikke med i den samlede stilling.

 

Futsal U13 Drenge B (05)

 

1

 

GVI

 

4k

20

-

13

9p

 

2

 

B 93

 

4k

20

-

16

9p

 

3

 

Vestia

 

4k

19

-

18

6p

 

4

 

Dragør

 

4k

16

-

19

6p

 

5

 

Hakoah

 

4k

4

-

13

0p

!

! = udeblevet i 1-flere kampe

Futsal U14 Piger (04)

1

 

B 1908

 

4k

28

-

9

9p

 

2

 

FA 2000

 

4k

16

-

11

9p

 

3

 

Vestia

 

4k

3

-

27

0p

 

Futsal U13 Piger A (05)

1

 

HIK

 

2k

 

4

-

1

4p

 

2

 

Hvidovre

 

2k

 

3

-

3

2p

 

3

 

Sundby 

 

2k

 

2

-

2

1p

 

Futsal U13 Piger B (05)

1

 

AB Tårnby (1)

 

5k

 

 

 

26

-

6

13p

 

2

 

Hellas

 

6k

 

 

 

22

-

18

10p

 

3

 

GVI

 

6k

 

 

 

13

-

16

9p

 

4

 

HIK

 

5k

 

 

 

11

-

9

7p

 

5

 

AB Tårnby (2)

 

5k

 

 

 

10

-

16

6p

 

6

 

Vestia

 

6k

 

 

 

13

-

26

6p

 

7

 

Hvidovre

 

5k

 

 

 

8

-

12

4p

!

I kampene AB Tårnby 1-AB Tårnby 2 samt HIK-Hvidovre er begge hold taberdømt p.g.a. manglende holdkort i U13 piger B og det samme gælder returopgør i U13 piger A og kampene indgår derfor ikke i den samlede stilling